Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyerekek zenei taníttatása fórum

Kisgyerekek zenei taníttatása (beszélgetős fórum)


2013. márc. 17. 21:51
az ír ragozásából kicsit sok lett :-)))
2013. márc. 17. 21:50

mikor fel jött a fórum gondoltam írok én is vélemény de el olvastam az előttem szólókat és rá jöttem nincs mit írnom !!

Ennél jobbat én sem írtam volna !!

ez a lényeg amit le írtak ,

A dalok versek ritmusa és lüktetése :-9 a többi majd iskolában .

3. Orsy27 (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2013. márc. 17. 21:41
4 éves gyereknek még nem nagyon tudsz hangszert taníttatni, nekem 6 éves volt a legfiatalabb tanítványom, akivel már tényleg lehetett úgymond látványosan zongorázni tanulni. Ovis korban remekül lehet ritmust fejleszteni, rengeteget énekelni, sok-sok dalt megtanulni, körjátékozni (mi a 3 éves lánykámmal 3-asban szoktunk körbejárni, családilag, énekelünk, ritmusra lépegetünk), de lehet pl venni triangulumot, ami nem drága, és éneklés mellé ütni vele a ritmust, a mérőt. Hangszer még ráér 2 évet legalább szerintem, általános iskola 1. osztályában pedig érdemes zeneiskolába beiratkozni szolfézs előképzőbe.
2013. márc. 17. 21:34
Egy 4 évesnek elég ha veszel pár gyerekeknek való népi hangszert(vásárban, mi a lidl-ben vettünk készletet) és otthon gyakoroljátok a ritmust, gyerekeknek való népdalokat hallgat és megszereti a zenét. A kulcsszó szerintem a játékosság és a zene szeretete ebben a korban. Vannak óvodásoknak való zenefoglalkozások amik a közös játékra zenélésre épülnek, zongorázni hegedülni majd általános iskolás korában is ráér tanulni.
2013. márc. 17. 21:28
Több helyen hallottam/olvastam arról, hogy mennyire sokrétű, pozitív hatása van a gyerekekre a zene,a zenei nevelés, korán elkezdett zenetanítás. 4 éveseknek milyen lehetősége van a zenetanulásra szerintetek? Kezdjünk el magánórákat venni pl. zongora vagy hegedű?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook