Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet elfogadni az örökbefogadott gyermeket? fórum

Hogy lehet elfogadni az örökbefogadott gyermeket? (beszélgetős fórum)


1 2
57. Muraja (válaszként erre: 55. - Kifa)
2013. márc. 20. 19:59
Mi az a " rossz gyerek " ? ha lehet magyarazd meg kerlek .
56. a94ac54e89 (válaszként erre: 1. - D0ccf573f3)
2013. márc. 20. 15:06
Hú, de sajnállak!:/
55. kifa
2013. márc. 20. 15:04

-én a helyedben büszke lennék a lányodra, hogy ilyen döntést hozott.


-Az örökbefogadott is a sajátja.


-Mi van, ha nem lenne egészséges, akit ő szülne? Vagy rossz gyerek lenne majd? Akkor is feltennél egy kérdést, hogy most hogy fogadd el a (saját) beteg/rossz unokádat??

54. d71ef05a8e (válaszként erre: 51. - 44f59aa223)
2013. márc. 16. 22:21
(sic!)
2013. márc. 16. 13:57
Talán csak frusztrált volt az illetö. .
52. mmacus (válaszként erre: 51. - 44f59aa223)
2013. márc. 16. 13:24
Ez otromba megnyilvánulás, hisz a gyermeke minden szülőnek IGAZI, legyen az vér szerinti, vagy szív szerinti.
51. 44f59aa223 (válaszként erre: 50. - D71ef05a8e)
2013. márc. 16. 12:03

Igen, sicc...


A kifejezés, amivel a vérszerinti gyereket illetik: "igazi".

50. d71ef05a8e (válaszként erre: 46. - 44f59aa223)
2013. márc. 16. 11:55
sicc?
49. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - D0ccf573f3)
2013. márc. 16. 11:54

Hát, elég szokatlan dolog ez, a többség semmiért ki nem hagyná szerintem, ha már gyermeket akar, a várandósság élményét, illetve nem cserélné el semmiért azt a tudatot, hogy az ő és a párja testéből jött létre az a harmadik lény, akit aztán közösen nevelnek.


Önmagában az örökbefogadás szerintem az egyik legnagyobb és legtiszteletreméltóbb dolog, ezért ha ezt elhatározta, akkor biztosan támogatnám benne.


Az magánvélemény, hogy egy gyereknél nincs baba, meg gyerek, meg kamasz, meg fiatal felnőtt, és felnőtt, és ezek közül csak bizonyos kategóriákat szeretek és fogadok el és vagyok hajlandó bajlódni velük, másokat nem.

Lehet, hogy valamiféle pedagógusi munkakörben is ki tudná élni a gyerekek, szerencsétlen sorsú gyerekek iránti vonzalmát. Szóval nekem furcsa ez az egész, de nem az örökbefogadással van a baj, sőt.

48. mmacus (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2013. márc. 16. 11:44

Most gyorsan megnéztem az adatlapomat, de nem találok rajta utalást, hogy miért ne érteném meg a fórum hozzászólásait.

Három gyerekemet felneveltem, boldog felnőttek, nagyon jól megállják helyüket a világban. Büszke vagyok rájuk! Minden korszakukra örömmel gondolok vissza és mindig éppen a jelenlegi a kedvencem:)

47. mmacus (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2013. márc. 16. 11:39

Félreértettél.

Nem azt írtam, hogy nem szerethető az örökbefogadott gyermek, hanem, hogy én sosem fogadtam volna örökbe, alázattal elfogadtam volna, ha nem születik gyermekem.

A gyerekeim párját pedig szeretem, de a gyerekeim a mindeneim. Unokás érzelemről még nem tudok nyilatkozni, majd ha eljön az ideje és megélem:)

46. 44f59aa223 (válaszként erre: 44. - Trapiti)
2013. márc. 15. 23:25

Mert ezt érezni kell.


És annyira örülök, hogy nekünk mindkettö van!

Mert amig csak a kislany volt meg, volt aki kételkedett abban, hogy úgy tudjuk szeretni, mint az "igazit" (sicc).

Most már gyakorlati tapasztalatom van, hogy minimum ugyanúgy lehet szeretni!:)


Rengeteg kérdés van az emberek fejében az adoptálással kapcsolatban..., amit csak belülröl lehet megérteni.

De vallom, az életünk legnagyobb csodája.

45. Muraja (válaszként erre: 43. - Sanyinak)
2013. márc. 15. 23:12

Ha mar valaki aldozatnak nevezne azt amit egy gyerekke tett az mar regen nem szulönek tekinthetö .

Mindegy ha biologiai vagy adotiv, aki egyszer ugy nyilatkozik es az ugynevezett szulöi kuldeteset aldozatnak veli ott mar vege.

Egy gyerek sem kerödzködik e vilagra ha pedig mar itt van es szulöve valt az ember akor ne vegye aldozatnak hanem aldasnak!

44. trapiti (válaszként erre: 43. - Sanyinak)
2013. márc. 15. 22:48

Erről van szó :) Benne van az apja "vére" is a gyerekben, mégis sajátjának tartja. Az unokájában egy egész másik család van benne, mégis hiszi, hogy az erősebb kötelék mint örökbefogadás esetén.


Én csak megerősíteni tudom amit Pampalini írt korábban... azzal, hogy örökbefogadás útján váltunk szülőkké, a házasságunk, a kapcsolatom a férjemmel sokkal erősebbé vált, mintha simán született volna néhány gyerekünk. Aztán amikor megérkezett a lányunk, és amin vele keresztülmentünk, egy életre összekötött mindhármunkat. Egyikünk sem lenne az aki a másik kettő nélkül. De ezek szerint van aki ezt nem képes elhinni, még ha belelát is az életünkbe.

43. sanyinak (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2013. márc. 15. 22:43
Hát ez azért nem minden "családban" igaz... Ám egy anya akkor is szereti teljes "mellbedobással" a gyermekét, ha az apát időközben már ki nem állhatja... Tehát szerintem nem a "vérarány"' a fontos, hanem az együtt töltött idő, a gyerekért hozott áldozatok.
42. trapiti (válaszként erre: 41. - Sanyinak)
2013. márc. 15. 22:40
Még ráadásul... :) de azt azért feltételeztem, hogy a férjét szereti annyira mint a gyerekét ;) vagy nem?
41. sanyinak (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2013. márc. 15. 22:39
Ha már vérről van szó, akkor az unokád csak negyedrészben a Te véred...
40. trapiti (válaszként erre: 39. - Mmacus)
2013. márc. 15. 22:37

Az unokát sem úgy szereti a nagyszülő mint az anya...


Én abban hiszek, hogy az igazi szeretet nem attól függ, van-e vérségi kötelék vagy nincs...


Az unoka pedig csak fele részben a te véred, a másik fele attól az "idegentől" jön, akit nem szeretsz annyira mint a gyerekedet...


De az adatlapodat látva azt hiszem nincs értelme vitázni ezen, soha nem fogod megérteni amiről beszélünk.

Olvasod egy jó ideje a naplómat (ha olvasod)... neked mi jön le belőle? Az hogy a szeretet a vérségi köteléktől függ? Nagyon sajánlom azokat akik így érzik...

39. mmacus (válaszként erre: 38. - Artista bonita)
2013. márc. 15. 22:16

Igazad van, aki úgy érzi nyilván örökbe fogad, én soha tettem volna.


Érdekes a kérdésed a fórumindítóhoz...


Nem tudom, mekkora gyermeked van, van-e párja...

Az, hogy elfogadom, nem azt jelenti, hogy ugyanúgy szeretem, mint a gyerekemet. Szeretem, de másképpen.

38. artista bonita (válaszként erre: 27. - Mmacus)
2013. márc. 15. 22:00

kedves mmacus, odafenn az a 'Valaki' bizony különbözö modokon epit csaladot es az örökbefogadas az annak - egyik ösidöktöl fogva egeszen napjainkig - jol bevalt modja.


a foruminditotol csak azt szeretnem megkerdezni, hogy a gyermeke partneret vajon el tudja-e fogadni. mert ugye, valamikor ö is 'vadidegen' volt...

37. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 23. - Ildike0523)
2013. márc. 15. 17:12

Nem véletlenül tettem idézôjelbe a szót...

Véleményem szerint tiszteletet, megbecsülést érdemelnek azok a házaspárok, akik gyermeket fogadnak örökbe!

36. szafaripók (válaszként erre: 1. - D0ccf573f3)
2013. márc. 15. 17:00
Büszke lennék rá, hogy ismerve a saját korlátait, nem vág bele felelőtlenül egy gyerekvállalásba... ÉS az örökbefogadás gyönyörű dolog, a gyerek meg nem tehet semmiről!
2013. márc. 15. 15:54
egyszer én is szóba hoztam, hogy netalán, ha kifutok az időből, inkább örökbefogadnánk egyet, mintsem hogy ne legyen. hát megkaptam, hogy milyen már az. milyen? semmilyen. én legalábbis semmi kivetnivalót nem látok benne, sok embert ismerek, akik örökbefogadtak és olyan boldogok. :)
2013. márc. 15. 15:52
szeresd őket, fogadd el, mert különben csak szomorúság lesz az életed. a lányodnak is, aki szeret téged, és nem érti mit nem értesz, és neked is, mert mi lesz ha le se tojnak majd.
2013. márc. 15. 15:50
nem kell korlátoltnak lenni.
32. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - D0ccf573f3)
2013. márc. 15. 15:33
légy rá büszke, megment egy gyereket, ne vedd el az örömét
31. Annie1130 (válaszként erre: 29. - 44f59aa223)
2013. márc. 15. 15:32

Ha esetleg úgy alakulna, mi is örökbefogadnánk!Több ember életét megmenti, mint gondolnánk!


Akit én nagymamámként ismertem és szerettem, az igazi nagymamám legjobb barátnője volt. A vérszerinti nagymamám még évekkel a születésem előtt meghalt, így "jelentkezett" a barátnője nagymamának. Egyszer, még fiatalasszony korában felfázott egy jégesőkor és nem lehetett gyereke. Ő is örökbe fogadott egy kislányt és a legnagyobb szeretetben nevelték a férjével. Aztán a férje meghalt, a kislány felcseperedett, férjhez ment és egy másik városba költözött. Így lett nekem egy örökbefogadott nagymamám!:)

30. 8c40921157 (válaszként erre: 29. - 44f59aa223)
2013. márc. 15. 15:22

Gratulálok Nektek!

Remek emberek vagytok!

Bár, mindenki így gondolkozna, sokkal kevesebb bajba jutott gyerek lenne!

Nagy ölelés ezért (is)!

29. 44f59aa223 (válaszként erre: 26. - Annie1130)
2013. márc. 15. 15:20

Köszönöm a kedves szavakat.


Biztos, hogy okkal történt igy.

Az örökbeadó anyuka egy remek ember, szinte minden nap eszembe jut...mit is érezhet.

Annyi szörnyüséget hallani, felnézek rá, és minden

tiszteletem az Övé, hogy ilyen felelösségteljes döntést hozott. (Ö a mélyszegénység miatt döntött igy, tudta, ha megtartja a picit...talán az összes gyermekét elveszik Töle)


Minden erönkel azon leszünk, kislányunk megismerhesse majd a szülö anyját, es a testvéreit.


A kislány meg...ótejóég, egy zsivány tünemény! :))

28. trapiti (válaszként erre: 27. - Mmacus)
2013. márc. 15. 15:12
Én is hiszem, hogy minden okkal történik, nem véletlenül kerültünk mi össze, nem véletlen hogy mi lettünk a szülei és ő a gyerekünk. és nyilván nem véletlen, hogy ez épp örökbefogadás útján történt... szerintem ezzel nem lehet érvelni se pro se kontra...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook