Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vaterán vásárolt termék, ha az eladó hibájából sérült, akkor mi a teendő? fórum

Vaterán vásárolt termék, ha az eladó hibájából sérült, akkor mi a teendő? (tudásbázis kérdés)

15. cfa6b883d8 (válaszként erre: 14. - Szimba)
2013. márc. 14. 20:38
Így van....nekem még szívem se lett volna belehajintani egy borítékba.Nyílvánvaló hogy nem vigyáznak rá a postán, és összetörik simán.
14. szimba
2013. márc. 14. 19:33

Ha törékeny dolgot küldenék, akkor felhívnám a vásárló figyelmét, hogy vagy törékenyként küldöm (és fizeti a felárat), vagy MEGPRÓBÁLOM a lehető leggondosabban becsomagolni (én biztosan dobozba tettem volna, buborékos fóliával jól bebugyolálva, újságpapírral kibélelve a réseket), de ebben az esetben nem tudom vállalni a felelősséget.

Én is árultam aukciós oldalon, és borzasztó kellemetlen, ha valmi gond történik. Szerintem az eladónak kell körültekintőbbnek lennie, ha sérülékeny dolgot árul, küld.

2013. márc. 14. 19:13

Ja ha ő mondta akkor úgy jó


Nem egyszer hangsúlyoztam, hogy törékenyként kérem és nem volt gond

Így kellett volna!

2013. márc. 14. 17:54
hát igen:(
11. Gicus86 (válaszként erre: 10. - Cfa6b883d8)
2013. márc. 14. 17:35

Simán betehette volna egy dobozba, és normálisan bebugyolálhatta volna.

Mi is küldtünk már törékenyet, érdekes módon nem tört el a csomag tartalma.

Úgy làtszik nem nagyon érdekelte, hogy kapod meg.. :(

2013. márc. 14. 17:28

Ő írta hogy ez a szállítási mód!

De mint mondtam ha egy dobozba tette volna,akkor most nem lenne ez!

2013. márc. 14. 17:24

Attól függ,mennyit fizettél az ajánlott levélért.De ha úgy kérted,eleve nem írhatta rá,hgy törékeny,és csmagnál is külön kell érte fiztni.Megtetted?

Ha mindent így csináltál,csak akkor kérheted a kártalanítást,akár az eladótól,akár a postán.

2013. márc. 14. 17:24
most néztem, és középen is be van repedve egy jó 10 centit, és hiányzik az aljából is egy darab...
2013. márc. 14. 17:22
álmomban sem gondoltam volna hogy egy buborékos borítékba passzírozza bele a majd egy kilós törékeny kagylót...
2013. márc. 14. 17:21
Én fizettem a postaköltséget is.
2013. márc. 14. 17:21
Nem kértem, mivel ha jól becsomagolja,kibéleli nem lehet baja,külön megkértem rá..rengeteg törékeny dolgot adtam már fel ilyen módszerrel sohasem történt semmi baj.955 forint volt a pk, de 1130 körül-ért adta fel, ennyiért simán adhatta volna standard csomagban, dobozban.
2013. márc. 14. 17:16

csomagolási és postaköltséget ki állta?

Mert abból is már kiderülhetett, hogy milyen csomagként adja fel, vagy csak borítékban.

Szabályzatot olvasd el, de ezt simán vissza is dobhatod neki, pénzt visszakérve...

2013. márc. 14. 17:15

Szia!

Kérted hogy törékeny, azaz drágább csomagként küldje?

2013. márc. 14. 17:15

Igen, szerintem az eladó hibája.

Vissza kellene utalnia a pénzt. Ha nem teszi, adj negatívat neki, bár az a kagylón már nem segít. :-(

2013. márc. 14. 17:09

Vaterán rendeltem egy nagy tengeri kagylót, ami ugye törékeny, és külön megkértem az eladót, hogy jól csomagolja be!

De csak egy buborékos borítékba tette bele..

Mikor megláttam a borítékot, már akkor rosszul lettem, egyszerűen éreztem hogy történt vele valami!

Megnéztem, és meg van repedve, és egy darab letört belőle!

Ilyenkor mi a teendő, illetve hibáztatható-e az eladó?Kötelessége visszafizetni az árát, ha visszaküldöm?

Nem egy két forintról van szó!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook