Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minek nevezzelek.... fórum

Minek nevezzelek.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. ApaLennék (válaszként erre: 59. - Szila5)
2013. márc. 18. 12:56

Köszönöm a véleményed és a jókívánságaid!

...mint az 53. hozzászólásomban írtam, én is gondolok erre, hogy ez áll a háttérben...

És csak remélni tudom, hogy valamennyire kölcsönösen megfelelően konszolidálódik a helyzet...a kislányunk érdekében...

63. ApaLennék (válaszként erre: 58. - Szila5)
2013. márc. 18. 12:53

Köszönöm.

Magam is azt gondolom, hogy még ha nem is kapcsoaltban, de emberileg a szülőknek is szükségük van egymásra "szerepük" gyakorlásában és a gyermeknek is mindkettőjükre. És biztosan lehet ezt teljesen megbeszélés alapon, együttműködve is csinálni...

62. szafaripók (válaszként erre: 61. - Szafaripók)
2013. márc. 15. 08:42
*Pontosabban a születési anyakönyvi kivonatot...:)
61. szafaripók (válaszként erre: 54. - Bd55e3f068)
2013. márc. 15. 08:40

Hidd el, hogy nincs ilyen az anyakönyvünkön.

Amikor megszületett, a kórházban megkérdezték, mi lesz a neve, és úgy kapta a személyijét.

Nagy kérdés nem merült fel: én felvettem a férjem vezetéknevét, nem kellett agyalni, hogy hívják a gyereket...

60. bd55e3f068 (válaszként erre: 58. - Szila5)
2013. márc. 15. 05:06
Ha valaki nem a "van carabb is" elvén billeg, akkor nem olyan automatikus, hogy örüljön 80 kiló feleslegnek.
59. szila5
2013. márc. 14. 22:55
Szerintem is jól jönne egy pszichológus a volt párodnak, nem lehet könnyű a múltját, az új kapcsiban mégis csak sikerült dolgot feldolgoznia. Lehet, azért haragszik rád, mert ő a volt férjétől akart volna gyerekeket, családot, de nem sikerült, pedig mindent megtettek. És igazságtalannak érzi, hogy mire felrúgott mindent, egy újabb, esetleg részéről lazább kapcsolatban sikerült a spontán teherbeesés. Nem személyed ellen van, csak a vele történtek kavarták fel kellőképpen. Lehet, hogy a válása után te jól jöttél neki, de nem szeretett úgy igazán. Az ajándékba kapott babát meg akarta, ami érthető is a több lombikos kudarc után. Esetleg, emiatt szeretné kisajátítani a picit is. Nem biztos, csak ezt gondolom ennyi info után. Sajnálom őt is, de téged is. Jogod van a gyermekedhez neked is. Minden jót, jó egészséget és minél jobb megoldást kívánok nektek! :)
58. szila5 (válaszként erre: 57. - ApaLennék)
2013. márc. 14. 22:40
Nagyon sajnálom, hogy ilyen a helyzetetek. :( Nem értem! Az anyukának örülni kellene, boldognak lennie és hálát adnia az égnek, hogy gyermeke született az előzményeket tekintve. Örülni annak, hogy a babája apukája szereti őket, gondoskodna róluk, ha ő hagyná. Sok kismama azért sír, mert a párjuk elhagyják őket vagy nem lehet rájuk társként, apaként számítani. Pedig anyának is szüksége van az apukára (lelkileg is) nemcsak a gyereknek.
57. ApaLennék (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2013. márc. 14. 20:47

Köszönöm :)

Kb tíz nap múlva a volt férjjel együtt megyek a gyámügyre / a papírformai válás óta nem telt el 300 nap a szülésig, így a magyar jog szerint ő a vélelmezett apa jelenleg /. Az anyuka vagy aláírja az apasági nyilatkozatom vagy sem... ez utóbbi maga után vonja, hogy perben kérem az apaság megállapítását. ( De remélem, nem bonyolódik ennyire az ügy...és az anyuka együttműködő lesz. )

Ebben az időpontban van lehetőség a névváltoztatás indítványozására....ezért dilemmázom most ezen a kérdésen...

56. michelle.r (válaszként erre: 54. - Bd55e3f068)
2013. márc. 14. 20:38
Így igaz.
55. michelle.r (válaszként erre: 53. - ApaLennék)
2013. márc. 14. 20:37
Menj ügyvédhez, ne hagyd, hogy hülyének nézzen. Ha arra jó voltál neki, hogy gyereket csináltasson, akkor viselje el azt is, hogy apja akarsz lenni a gyereknek.
54. bd55e3f068 (válaszként erre: 51. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 20:32
Erről kötelező nyilatkozni házasságkötéskor, öt éve is az volt. Ez alapján anyakönyvezik a gyereket.
53. ApaLennék (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2013. márc. 14. 20:24

Most azt mondja, hogy annyival járulok hozzá a költségekhez amennyivel akarok.... ( hogy később mi lesz, azt nem tudom ), mondhatja ezt abban a biztos tudatban, hogy ismer... Tudom, hogy abból amit ilyenkor kap egy kismama, abból nem lehet megélni, és tisztességesen fogom támogatni a kislányom, ahogyan nem gondolkoztam abban sem, hogy az őssejt-levétel költségeit álljam, vagy a kórházi napok alatt szinte túlzottan mindent megvegyek amire csak szüksége lehet a homeopátiás fogkrémtől kezdve ... nem csak a babát az anyukát is nézem...( Mindezzel együtt az volt már napirenden, hogy mondjak le a felügyeleti jogomról... ami ugye ne mondjam, nem volt kedvemre, mígnem az is kiderült, hogy erre jogilag nincs is lehetőség csak örökbeadás esetén... )


Valószínű a múltbeli sikertelen kísérletei miatt túl intenzíven viszonyult a várandóssághoz és most a babához... ezt valahol érti is az ember....csak... mégis... szóval nem én vagyok a közellenség :(

52. michelle.r (válaszként erre: 47. - Bd55e3f068)
2013. márc. 14. 20:19
Különösen ebben a rém felvilágosult és elfogadó társadalomban én, mint ebben a helyzetben születendő gyerek örülnék neki, ha az anyám és az apám neve eltérő lenne :S
51. szafaripók (válaszként erre: 35. - Bd55e3f068)
2013. márc. 14. 20:17
Hát, a miénkben nincs. Direkt előkerestem...
50. michelle.r (válaszként erre: 42. - Bd55e3f068)
2013. márc. 14. 20:16
Lehet, hogy ő nem csip-csup kalandként élte meg. A leírtak alapján a nő donornak használta, aztán dobta :(
49. michelle.r (válaszként erre: 29. - ApaLennék)
2013. márc. 14. 20:13

Túl személyes? Ez azt jelenti, hogy felszólított arra is, hogy ne fizess gyerektartást? :/

Vagy a pénzed azért jól jön, csak a neved nem kell?

48. ApaLennék (válaszként erre: 47. - Bd55e3f068)
2013. márc. 14. 19:38

Ez is egy vélemény :)

Ha nincs más, akkor köszönöm a hozzászólásaid :D

47. bd55e3f068 (válaszként erre: 45. - ApaLennék)
2013. márc. 14. 19:31
De az anyuka egojának kell, és teljesen jogos szerintem, hogyha már egyedül neveli a gyereket, akkor viselje kizárólagosan az ő nevét.
2013. márc. 14. 19:24
Nekem erről mindig a leves jut eszembe a menzán. :-)
45. ApaLennék (válaszként erre: 44. - Bd55e3f068)
2013. márc. 14. 19:24

Mindenki úgy gondolja, ahogy akarja. Erről nem nyitok vitát, a fórum témája is más...


Csak csendes kérdés.... az anyukának az nem az egojának kell-ene ha önkényesen a saját nevét akarja adni a babának?


És nem mellesleg én nem szeretném megfosztani az anyai nevének viselésétől...

44. bd55e3f068 (válaszként erre: 43. - ApaLennék)
2013. márc. 14. 19:18

Olyan nem létezik, hogy az egyik fél részéről komoly kapcsolat, max. komoly tévedés az egyik fél részéről, aki nem létezö dolgokat odaképzel.


A gyereknek semmilyen érdeke nem fűződik ahhoz, hogymegkapja a neved, nagyszerűen fel tud nőni anélkül, ez csak a te egod legyezgetéséhez kell(ene).

43. ApaLennék (válaszként erre: 42. - Bd55e3f068)
2013. márc. 14. 19:13

Szíved joga, hogy mi visszatetsző számodra....és az is hogy ennek ha szükségét érzed, hangot adj....

Azzal együtt, hogy olyanról nem kellene ítélned amiről nem tudsz....

Számomra nem egy csip-csup kaland volt --- egyrészt, másrészt pedig a gyerek nem tehet semmiről így körülötte igeins fel kell nőni ahhoz, hogy különélve is együttműködő szülők lehessünk... legalábbis ez lenne az érdeke...

Te önérzeteskedésnek /le/minősíted, nekem meg a felelősségről és a gyermekem iránti cselekvő törődnivágyásról, szeretetről szól....

42. bd55e3f068 (válaszként erre: 39. - ApaLennék)
2013. márc. 14. 19:04

Melléfogalmaztam, de igazából mindegy...

Számomra visszatetsző ez az önérzeteskedés meg azok a nagy szavak, hogy "fel kell nőni..." miközben egy csip-csup kalandban sikerült egy gyereket összehozni.

41. ApaLennék (válaszként erre: 40. - Bd55e3f068)
2013. márc. 14. 19:03

az eredendő hozzászólásomban, amiben úgymond " marhaságot" véltél felfedezni, azt soroltam fel miképp kaphat egy gyermek családi nevet....

És valóban kissé pontatlanul fogalmaztam....

40. bd55e3f068 (válaszként erre: 38. - ApaLennék)
2013. márc. 14. 18:59
Ez a fiktív névről szól, nem a gyerek nevéről.
39. ApaLennék (válaszként erre: 37. - Bd55e3f068)
2013. márc. 14. 18:56

kérdezz, ha valamit nem értesz és ne ítélj, kérlek.

Köszönöm.


Már nem éltek együtt és zajlott a válóper mikor a mi kapcsolatunk kialakult....és fogant a baba...

38. ApaLennék (válaszként erre: 34. - Bd55e3f068)
2013. márc. 14. 18:54
nos valóban kicsit leegyszerűsítve fogalmaztam, ezért idézem a jogifórumról:"Ha a gyermek apjának kiléte nem állapítható meg, vagy az anya nem akarja megnevezni gyermeke apját a gyermek megszületése után az anya kérésére a gyermek 3 éves koráig bármikor, egyébként pedig a gyermek 3. életévének betöltése után hivatalból a születési anyakönyvbe a gyermek apjaként képzelt személy bejegyzésére kerül sor. A fiktív név bejegyzése családi kapcsolatot önmagában nem létesít. Ilyen esetben az apa családi nevéül, az anya legközelebbi ismert anyai ági férfi felmenőjének (tehát az anyai nagyapa) családi nevét kell megállapítani."
37. bd55e3f068 (válaszként erre: 36. - ApaLennék)
2013. márc. 14. 18:43
Baromi szép, működő lehetett az a házasság, ahol a háttérben más faszi csinálta fel a feleséget :/
36. ApaLennék (válaszként erre: 32. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 18:29

Tulajdonképp tudható is meg nem is....

( miért ez lenne egyszerű? :) /

Volt házassságában több sikertelen lombik-programon voltak túl.

Működő, szép kapcsolatunk volt...amiben szinte csoda volt a teherbeesése.

Akkor nekem szegezte a kérdést és én boldogan vállaltam volna a nőt és a babát is ---a családi fészken gondolkodtam stb...

De attól a pillanattól pokollá tette az életem, hirtelen semmi nem volt jó... persze a hormonokra, a hirtelen nagy anyai örömre fogtam... hónapokig.

Míg én megbeszélésre, dolgaink rendezésére stb törekedtem ő kialakította az egyedülálló anya életét, és kizárt mindenből, később már azt kaptam, hogy ő csak jól érezte magát velem, a terhesség meg túl személyes ügy számára. És senki nem tudja megértetni vele, hogy ha nem is kapcsolatban, de egy gyermek körül mégiscsak az a jó ha mindkét szülő jelen van....

Feszültséget sem akarok, de mindent nem is hagyhatok rá, úgy érzem.... mert ez a tendencia akkor ki tudja hova vezet....

35. bd55e3f068 (válaszként erre: 31. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 18:26
A házassági anyakönyvi kivonatotokban benne van a gyerek vezetékneve.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook