Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tehetek, ha nem tudok aludni? fórum

Mit tehetek, ha nem tudok aludni? (tudásbázis kérdés)


9. rewt
2013. márc. 14. 10:01

1. Keresd az okát. Mióta? Ez csak most, vagy már régebben is előfordult? Amióta- akkor mi történt olyan, ami nem volt megszokott...? Van valami lelki gond? Többműszakos munkát végzel? Jellemző rád az idő betartás? (étkezési idők, pihenési idők, lefekvés...stb)

Ha megtalálod az okát - fele győzelem.


2. Az egészséges szervezet - minden orvos és pirula nélkül - rendesen működik. Tudja önmagát gyógyítani, korrigálni. Mindene megvan ahhoz. Nálad is?

Igyekezz mindent megtenni, ami tudsz, az egészséged érdekében. Ez egy széles terület, még vázlatnak is sok...

Pl. kávé.... mennyi, mikor , mikor az utolsó?

folyadék bevitel?

étkezés: lehetőleg ne egyél semmi feldolgozott hentesárut, vacsora legkésőbb 17,00 - utána csak gyümölcs.

Levegő: Mindig alaposan levegőztess, mielött lefekszel. Légzőgyakorlatokat végezni (Frolov féle - röviden, hasemeléssel belélegzeni - 2mp, és lassan, de nyomás alatt- szájon keresztül kilélegzeni.. cca 7mp. Lehetőleg lefekvés elött. Ezzel sokat segíthetsz a szervezetednek - sinre állni.


3.Szedsz valamilyen vegyszereket magadhoz? (Mert a rendes szervezt működéshez nem kell vegyszer)


4. Ha már felébredsz éjjel. Van egy módszer, amely segítségével 20-30 perc alatt annyira felfrissítheted a szervezeted, mint amennyit 4 óra alvás ad. Helyezkedj el kényelmesen. Figyeld a lélegzeted. Csak azt..! Néhány percig...5-6. Aztán az egyik kilélegzéssel gondolj arra, hogy elernyeszted az arcizmaidat... Nem baj, ha egyből nem sikerül - van idő...! Tehát ellazulnak az arcizmaim... - és így tovább a nyak tájék, kezek egyenként - nem sietünk! - lábak, majd kellemesen érzem, hogy nehéz vagyok - szinte elterülök.. az ágyban.... Ezután képzel el egy régi emléket - egy kellemes helyet - egy berek szegletét ahová a napsugár betör, vagy patakpartot - saját emléket... - a következő kilégzésnél gondol arra, hogy ott vagy, hallod a patak csobogását, érzed a föld szagát, hallod a bogarak zümmögését - és élvezed azt az oltári tiszta közeget....


Ez elsőre nem valószínű, hogy teljes eredményt hoz, de a kitartás és a szorgalom - nem eröltetés - könnyed hozzá állás - hiszen "van idő" - meghozza a gyümölcsét és pihenten ébredsz fel....


Sok nyers gyümölcsöt , zöldséget, csírát, leveseket ajánlok.


(Nem írom, mert tudod: kávé, alkohol, drog, cigaretta, füstölt és vörös hús, keksz, fehér kenyér , CUKOR, - itt csak árt...)

2013. márc. 14. 09:31

Rá kell hangolódni az alvásra és meg is kell "tanulni" elaludni.


Este lazíts, olvass, foglald el magad megnyugtató dolgokkal. Ne nézz tévét és főleg ne a tévé előtt aludj el (nem tudom nálad hogy van).

Hallgathatsz zenét, kellemes fényben.

Ezeket már úgy estefelé érdemes, nem közvetlenül elalvás előtt.


Van egy homeopátiás szer, a sedatif, ami még segíthet és nem okoz függőséget.


Az illatok is segíthetnek, pl. pár csepp levendula olaj a párnád környékére.


A legfontosabb, tényleg, hogy meg kell tanulni ellazulni és csendben elaludni. Ilyenkor az a nehéz, hogy az ember kikapcsolja a gondjait, bajait, a másnapi teendőinek listázását a fejében. De nem lehetetlen. Eleinte segítheted meditatívabb zenével úgy, hogy a zenére figyelsz, nem a saját gondolataidra.


Én évekig tévén aludtam el, de nekem is sikerült az elalvást megtanulni, tehát van rá remény. Azóta nyugodtabbak az álmaim, pihentetőbb az alvásom. Nem mondom, hogy sosem fordul elő, hogy órákig forgolódom, de az csak akkor van, ha nagyon sok koffeint viszek be, vagy ha nagyon nagy gondom van és azon töröm a fejem alvás helyett.

2013. márc. 14. 09:30
Citromfűlevél és orbánc tea keverék lefekvés előtt.
6. yousei (válaszként erre: 5. - Ittmost)
2013. márc. 14. 09:19
Köszönöm. Lehet, nálam is ez a gond, mert a mai napig fájnak dolgok. Anno jártam dokihoz, aki rendbeszedett nagyjából, és azután nem jártam többet hozzá (saját döntés volt, és azóta tudom, hogy kár volt). Jövőhéttől szeretnék elkezdeni edzeni, hogy kicsit ki tudjak kapcsolni arra az időre.
5. ittmost (válaszként erre: 3. - Yousei)
2013. márc. 14. 09:15

É is megpróbáltam túllépni a múlton,vagyis lenyomtam a tudatalattimba. Egy darabig "csend "volt,azt hittem,de szuper,lehet ezt így is,de nekem nem sikerült.Utána jöttek a nagyon cifra,és nagyon sok rémálom,meg gyengeség,gyomorremegés,hasmenés,refluxközeli helyzetek.Hiába:nem tudtam megemészteni,úh az álmokon kívül az emésztőrendszeremet cseszegették a bennem maradt rossz emlékek.

Nekem segítséggel sikerült több hónap alatt visszatérni..oda,ahol talán még sose voltam:D :VALÓBAN nyugodt állapotba,és nem őrlődni a múlton. Nemcsak konkrétan nem őrlődni,tehát nem gondolkodni rajta,hanem megérteni,és úgy tudomásul venni a történteket.

4. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Yousei)
2013. márc. 14. 09:08
Keserűsós fürdő (magnézium-szulfát) kellemesen ellazítja az izmokat. 2-300 grammot kell beletenni, és pár csepp levendulaolajat is javaslok nyugtató aromaterápiaként. Közvetlenül a tervezett lefekvés előtt áztasd magad minimum 20 percig és kellemes fáradtságot, gyengeséget fogsz érezni. Nekem ez szokott segíteni. Mellette lehet még bioboltokban kapható nyugtató hatású gyógyteákat beszerezni, több féle létezik. A légzésgyakorlatok és a meditáció is nagyon sokat segít. Lefekvés előtt az ágyban kényelmesen hanyatt fekve gyakorolj.
3. yousei (válaszként erre: 2. - Ittmost)
2013. márc. 14. 09:07
Próbálok túllépni önmagamon, a múlton. Nem foglalkozni vele, hisz megváltoztatni úgysem tudom, inkább a jelennel foglalkozom. Nem tudom, hogy mi lehet a gond :( Igazából ez még tavaly nyáron kezdődött, de úgy három hónapja nincs egy nyugodt éjszakám.
2013. márc. 14. 09:04
Nekem az ilyen időszakot orbáncfű teával sikerült átvészelnem.De ha az álmokról úgy érzed,hogy nagyon rólad szólnak,akkor érdemes azon is elgondolkodni,hogy a lelki életed,a benned eltemetett dolgok nem hagynak nyugodtan aludni.
2013. márc. 14. 09:01
Egyszerűen már kezdek kikészülni lelkileg, hogy nem tudom kipihenni magamat. Állandóan mozgalmas álmaim vannak, van, hogy egy éjszaka fent vagyok 10-szer, ma éjszaka fél egykor aludtam el, és alig aludtam valamennyit, egyfolytában fent voltam. Fizikai munkát végzek, tehát elfáradok. Mégsem sikerül egy éjszakát nyugalomban átaludjak. Már próbálkoztam Frontinnal (de nem szeretnék rászokni), próbáltam, hogy előtte lightos alkoholt fogyasztottam, hátha bealszom tőle. De semmi :( Mkit tehetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook