Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fejkörfogat nem nő elég gyorsan azaz kisebb a gyerek feje mint amekkorának lennie kellene fórum

Fejkörfogat nem nő elég gyorsan azaz kisebb a gyerek feje mint amekkorának lennie kellene (beszélgetős fórum)


2013. aug. 15. 10:15

Szia!


Megkérdezhetem, mi van veletek azóta? Az én kislányom is kis fejkörfogatú, állandó neurológiai kontrollra járunk. Jelenleg nincs baja, igaz, 9 hónaposan még csak kúszni tud, de más elmaradást nem látnak az orvosok. Bár nem gagyog annyit, nem tudom, ez utal-e problémára a későbbiekben.

12. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Kisgynevtanonc)
2013. márc. 16. 17:55
Felvetődött, hogy esetleg mikrokefal?
11. beatav
2013. márc. 15. 17:41
Szia! A lányomnak most is kicsi,formás a feje, a testével arányos.Babakorától ilyen -genetika- ez az apukája babafotójával is alátámasztott,szinte egyformák voltak x hónapos korukban (kivéve ami a lábuk között van :D ).De!Igenis vannak vele értelmi gondok,de ez a születésekori oxigén hiánynak tudható be (lila volt és nem sírt egyáltalán).Nálunk a gyermekorvos kezdte kideríteni miért ilyen kicsi a feje, mert nem kezdett el beszélni,de semmi problémát nem derítettek ki /kromoszómaszámtól a neurologiáig/.
2013. márc. 14. 19:40
Az, hogy mihez képest számolják ... Nem tudom. No majd a genetika megmondja :)
9. cel (válaszként erre: 1. - Kisgynevtanonc)
2013. márc. 14. 13:01
Mihez képest? Mert ha az átlaghoz, akkor ugye tág határok között van a szóródás.
8. d71ef05a8e (válaszként erre: 7. - Kisgynevtanonc)
2013. márc. 14. 12:59
Egyáltalán nem biztos, hogy gond van, várd meg, mi lesz a kivizsgálás vége.
7. kisgynevtanonc (válaszként erre: 5. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 14. 12:56
Hát ha az orvosok mondják... Számolgatnak jobbra meg balra, aztán csak az a vége, hogy valami bibi van. No majd kiderül. Reménykedtem hogy vannak itt olyanok akik esetleg hasonló problémákkal, küzdenek :)
2013. márc. 13. 19:25
A szülőknek mekkora volt a fejkörfogata??? lehet az is, hogy valamelyik szülőnek kifejezetten kicsi volt a buksija baba korában. Ne ijedjetek meg, lehet, hogy családi vonás. Persze, ki kell vizsgáltatni, de nem kell mindjárt rosszra gondolni.
2013. márc. 13. 14:19
Ez eléggé "viszonylagos".
2013. márc. 13. 14:15
Hát, köszi :)
3. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Kisgynevtanonc)
2013. márc. 13. 14:07
Szerintem feleslegesen ne hergeld magad, várd meg a vizsgálat eredményét.
2013. márc. 13. 14:06
Van ilyen ismim, elég komolyan kell ezt venni,mert ha nem nő úgy az agyacskája elmaradhat a társaitól szellemileg és/vagy mozgásbelileg. Vizsgálják ki rendesen...később ahogy forognia kell és kezét emelnie stb látni fogják a baba szülei ha nem nagyon csinál valamit -ezért jó,ha nincs a családban baba egy fórumon lenni és anyucinak követni a többi babát ki mit csinál mennyi idősen.
2013. márc. 13. 14:01

Sziasztok!

Volt már valaki ilyen helyzetben? A hathetes kisbabát genetikai vizsgálatra küldik, mert azt mondják , hogy nem nő eléggé a feje a kicsinek. Nem nő elég gyorsan.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook