Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akiknek 7 hónapos a babájuk! A tied mit tud/eszik..stb már? fórum

Akiknek 7 hónapos a babájuk! A tied mit tud/eszik..stb már? (beszélgetős fórum)


2013. márc. 25. 11:59
Sziasztok! Második kisfiam 22-én volt 7 hós. Gyógytornára járunk, mert észrevettük, hogy nem csinál mindent ahogy kellene, a bal oldala volt kicsit letapadva. 7 hósan fordult hátról hasra, és most egy hét alatt felhúzza a lábát, és hintázik előre hátra. Körbefordul a hasán. Nincs még foga. Ami a problémám, hogy elég sokat nyüszög, van olyan időszak, hogy sehogy sem jó, ha felveszem, ha leteszem, sehogy. Ez a tesó miatt (4 éves 2 hós) elég problémás. Kb 3 hete a nappali alvásai is szörnyűek, nagyon nehezen alszik el, pedig régebben a nappali alvása legalább jó volt. (sokat, hamar). Éjjel egy-két alkalommal felébred. Sajna 6 hósan magától abbahagyta a szopit. A főzeléket már elkezdtem hamarabb, mert nagyon hasfájós volt, és reméltem, hogy ettől hamarabb jobb lesz, kicsit az is volt. Egy kicsit kényelmes az úrfi, mert viszont a tápszert nem fogadja el, így kanalazunk, ami viszont szépen megy. A szokásos a kaja, krumpli-répa, cékla, saláta, sóska, husival. Ezeket kapja. Reggel tejpép, ebéd-uzsi főzelék, vacsi Sinlac, egyedül hajnalban 5kor fogadja el a tápit cumisüvegből. A nagyobb nekem 6 hóig csak szopott, utána még 1 éves koráig. Sokkal gyorsabb volt a mozgásfejlődése, már 4,5 hósan ide-oda átfordult, és 6 hósan 2 foga volt lent. 7 hósasn pedig már 6 foga volt. Viszont ő sem aludt jól éjjel. Ebben megegyeznek. Viszont úgy emlékszem, hogy nem nyüszögött ennyit nappal. Vagy csak azért nem, mert ő januári, s ilyenkor nyár volt, így sokat tudtunk menni a jó időben babakocsival, amit most nem nagyon lehet megtenni sem miatta, sem a tesó miatt.
7. 24bf9f9fb0 (válaszként erre: 6. - Zsanzi17)
2013. márc. 18. 09:20
alul 6,felül2...már látszik a teteje szinte mindnek
6. Zsanzi17 (válaszként erre: 5. - 24bf9f9fb0)
2013. márc. 16. 19:27
8 foga jön 1szerre?Hogyan?
5. 24bf9f9fb0 (válaszként erre: 4. - Zsanzi17)
2013. márc. 16. 15:08
Mi ügyesen eszünk darabosat is,pedig nincs foga. Most jön neki 8 egyszerre :S
2013. márc. 16. 10:37

Szia!

Az én kislányom 12-én volt 7 hónapos,de ő szinte csak anyatejet eszik,iszik.Még nem nagyon tud kiskanállal enni,de már régóta próbálkozunk vele,már sok mindent adtunk neki amit ilyenkor lehet,de a legtöbb mindig a ruháján kötött ki,visszaköpi:).

7 kg és 70 cm.Az alsó 2 foga már kibújt 1 hete.

3. 24bf9f9fb0 (válaszként erre: 2. - Keniko)
2013. márc. 16. 07:57
:) Miis kb itt tartunk már. Akkor nem vagyunk lemaradva. Fogatok van már?
2013. márc. 15. 11:51

Szia :-)

A fiam,Noel most hét és fél hónapos.

Kúszik, négykézláb áll, próálkozik a mászással is. Magától ül (ezt már körülbelül 1 hónapja), próbál mindent 'megszerezni magának'. Ha kétlábra állítom megtartja magát, persze úgy, hogy a kezét fogom (a 7 hónapos babáknál már szabad a teljes testsúlyát a lábán tartani).

Már lassan 1,5 hónapja elkezdtük a hozzátáplálást. Sokszor eszik bébikaját (üvegeset), de én is szoktam neki főzni. Eszi már az almát, krumplit, sütőtököt, banánnal próbálkozunk, barack és szinte mindegyik fajta bébiételt kóstolta már.

Szeret pakolni - mindent :D

- Noelt a combomra vagy a térdemre fektetem (fekszem a földön) és lassan felhúzom a lábaimat.

- emeld fel gyorsan, majd ereszd vissza, de közben mindenképpen figyeld a reakióját, mert a nagyobb lányom ettől nagyon megijedt, de Noel imádja.

- éneklek, zenéthallgatunk, beszélek hozzá, babajátékokkal játszunk.

2013. márc. 13. 13:42
Sziasztok! Nektek miket tud a 7 hónapos babátok már? Mit adtok neki enni? Mit játszotok vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook