Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Macska és baba egy lakásban fórum

Macska és baba egy lakásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
246. spinneli (válaszként erre: 245. - D6d533de94)
2013. márc. 15. 15:43

Arra azt hiszem még várni kell.

:)

245. d6d533de94 (válaszként erre: 244. - Spinneli)
2013. márc. 15. 15:40
Igen. Az ezotérika meghaladta a mikrobiológiát azóta.
244. spinneli (válaszként erre: 239. - D6d533de94)
2013. márc. 15. 15:37

...vagy azóta meghaladottak.

:P

243. d6d533de94 (válaszként erre: 241. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 15. 15:36
vegyél kopasz tengerimalacot, vagy hüllőt
242. 731e5b9ffb (válaszként erre: 240. - D6d533de94)
2013. márc. 15. 15:35
Párom mondja mindig, hogy nem kell nekem kisállat, ő is elég szőrös, de valahogy az nem ugyanaz:)))
241. 731e5b9ffb (válaszként erre: 238. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 15. 15:33
És akkor még ehhez jön, hogy egy jó kasmír pulcsit, vagy gyapjú takartót se tudok használni..bár ezt kevésbé bánom, mint az állat tilalmat:(
240. d6d533de94 (válaszként erre: 238. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 15. 15:32
Állatszeretetet állattól, emberszeretet embertől. Milyen fura.
239. d6d533de94 (válaszként erre: 236. - Spinneli)
2013. márc. 15. 15:31
Majd legközelebb Lancet cikkeket fogok idézni. igaz, hogy akkor a negyvenes évekből kell előkeresnem valamilyen archív cikkeket, mert ezek a dolgok már azóta ismeretesek széles körben.
238. 731e5b9ffb (válaszként erre: 233. - Evamaria0803)
2013. márc. 15. 15:29

"olyan szeretetet, amilyet egy állattól kaphatunk, senki más nem tud adni!"

Ezzel teljesen egyetértek. És tényleg borzasztó dolog, hogy nem lehet benne részem. És hiába választok másmilyen állatot, pár hónap után arra is allergiás leszek. Egyszerűen a szervezetem nem tud mit kezdeni az állatszőrben lévő anyagokkal.

237. evamaria0803 (válaszként erre: 235. - D6d533de94)
2013. márc. 15. 15:28
Semmi!:(
236. spinneli (válaszként erre: 232. - D6d533de94)
2013. márc. 15. 15:23

Ezzel nincs gondom, én sem azt írtam, hogy nem lehet veszélyforrás.


Egyébként ha cikkeket és nem tanulmányokat lősz fel, gondolom te is laikus vagy a témában.

235. d6d533de94 (válaszként erre: 233. - Evamaria0803)
2013. márc. 15. 15:21
Szép történet, de mi köze a macska és a baba egy lakásban témához?
234. spinneli (válaszként erre: 230. - Mazsinka)
2013. márc. 15. 15:20

Én nem írtam sehol sem, hogy veszélytelen, annyit írtam, hogy megfelelő gondozással a dolgok szinte 100%-a kivédhető, azt hiszem a többiek is erről írtak.

Toxoplazmózis esetén viszont nagyon súlyos tévedések, túlzások keringenek sok esetben még orvosok fejében is.

Az általam írottakat nem saját kútfőből merítettem, hanem nagyon alaposan utána jártam, ezekből szűrtem le amit kell, illetve konzultáltam a saját orvosommal.


A fentiek függvényében meg tényleg mindenkinek a maga felelőssége eldönteni, hogy tart-e cicát baba mellett, vagy nem.

Szerintem semmi gond azzal, ha valaki ezt nem vállalja-csak ne vizionáljunk fél meg álinfók alapján macska apokalipszist a gyerek köré.

:)

233. evamaria0803 (válaszként erre: 225. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 15. 15:15

Köszönöm, köszönöm, és ezerszer is köszönöm. Ugyan a mondás úgy hangzik: lehet kutya nélkül élni, de minek!? Miután én macskás vagyok, így igazítottam: lehet állat nélkül élni, de minek!

Szeretem a gyermekeimet és az unokámat, de olyan szeretetet, amilyet egy állattól kaphatunk, senki más nem tud adni! Tavaly hagyott itt bennünket a 15 éves cicánk. Azt mondtam, soha többet, mert nem bírom ki azt a fájdalmat, amit az elvesztése okoz (bárki bármit is mond, családtag az az állat, aki velünk él hosszú éveken keresztül).

Egy hónapig bírtam, majd elkezdtem nézni az elvihető cicusokat, és két hét alatt kiválasztottam a legszebb és - mint utóbb kiderült - legkomiszabb cicát.

232. d6d533de94 (válaszként erre: 229. - Spinneli)
2013. márc. 15. 15:15

Ezek statisztikai adaok. Itt nics olyan megállapítás, hogy mindeig, soka, kizárólag. Itt lehetőség van. Ha nem elsődleges forrás valami, csak másodlagos, attól még forrás.

Senki nem állította, hogy a macska minden esetben megfertőzi a babákat. Ezért nem releváns, ha valaki saját gyermekkori tapasztalatával akar statisztikát cáfolni.

Aki macskát tart baba mellett, az növeli a zoonózis veszélyét. Ez tény, erről nem is érdemes vitatkozni, pláne laikusokkal.

231. d6d533de94 (válaszként erre: 224. - Spinneli)
2013. márc. 15. 15:10
230. Mazsinka (válaszként erre: 228. - Spinneli)
2013. márc. 15. 15:09

Figyelj! Ha egyszer kismama leszek, és a macska felmerül mint problémaforrás, akkor dokik kontra Hoxa esetén lehet tippelni, kire hallgatok.


Különben nem kötekedésből jöttem vissza, hanem azért, mert az este a kismamák táplálkozásáról olvastam, és ott is belefutottam a macskába, holott nem is kerestem.


S hát felmerült bennem a kérdés, hogy ha annyira veszélytelen, akkor miért nyomják tele a netet vele, miért riogatják a kismamákat "alaptalanul", miért fújják ezt az orvosok... Miért támadtak a fórumindítónak is kétségei? Erre voltam kíváncsi, mert emígy nincsenek macskás tapasztalataim, mit terjeszt, mit nem.


Következtetés: valaki hazudik, mert eléggé megoszlanak az információk.

229. spinneli (válaszként erre: 223. - D6d533de94)
2013. márc. 15. 14:55

Elolvastam a belinkelt cikket-nem akarok minden bekezdést kielemezni, de pl. a rotavírusnál azt írják, hogy macskák nem is adhatják át embereknek.


Általánosan olyan dolgokat sorol fel a cikk tényleges veszélynek (Veszettség, macska leukémia), ami a sima kötelező éves oltással kivédhetőek.

A baktériumok, vírusok esetén általánosan szintén csak esettanulmányokról, feltételezett összefüggésekről ír-a cikk elején pedig kiemeli azt, hogy minden fertőzés esetében, csak rendkívül legyengült immunrendszernél okozhatnak problémát ezek, és az esetek többségében a megfelelő higiéniával, és az állat oltásával,kezelésével megelőzhetőek a bajok.

Sok betegségnél nem is a macska az elsődleges forrás, hanem pl. a chlamidia gombánál a ketrecben tartott díszmadarak...


Általánosan én úgy látom, hogy megfelelő tartás mellett egyáltalán nem beszélhetőnk azokról a veszélyekről, amiket te írtál.

Nyilván teljesen érthető, ha valaki nem kockáztat, de én nem látok semmi kivédhetetlen dolgot a macska és a gyerek együttélésében.

228. spinneli (válaszként erre: 227. - Mazsinka)
2013. márc. 15. 14:47

Nem a stílusodat kifogásoltam, hanem azt, hogy okafogyott a fórumozás, ha soha nem hallgatsz meg másokat, mint azt minden fórumon ékesen bizonyítod.

Akármilyen téma van neked van egy véleményed, ha százféleképpen bizonyítják tényszerűen, hogy nincs igazad, te akkoris, és azértis azt ismételegeted, így szerintem tök felesleges fórumozni.

És természetesen nem azzal van a gondom, hogy nem ugyanaz a véleményed egy szubjektív dologban.


Egyébként szabad a fórum, azt csinálsz, amit akarsz, és én is azt kifogásolok, amit csak akarok.

Lehet terelni is, hogy ne kelljen meghallani a lényeget.


Részemről lezártam ezt, vissza a témához.

:)

227. Mazsinka (válaszként erre: 226. - Spinneli)
2013. márc. 15. 14:39
Korábban írtad, válogassam meg a szavaimat az irányodba, nos, én is ezt kérem most tőled. Én nem szoktam sem kussolni, sem bégetni. Nyilván te is azokhoz a fórumozókhoz tartozol, akik előszeretettel moderálnak ki másokat elfogadhatatlan stílusuk miatt, miközben a saját stílosodon is van mit csiszolni.
226. spinneli (válaszként erre: 217. - Mazsinka)
2013. márc. 15. 14:25

Neked aztán mindegy, hogy ki mit ír.

Érv nincs, de te eldöntötted infó nélkül x ideje.

Ha bebizonyítják, hogy nincs igazad, akkor kuss van, utána mint az elakadt lemezjátszó ismétled ugyanazt.

Így felesleges fórumozni, jobb az olyan közeg, ahol mindenki veled és utánad béget.

225. 731e5b9ffb (válaszként erre: 223. - D6d533de94)
2013. márc. 15. 14:18
Nézd, én sajnos nem lehetek "macskás". A szüleimnek előbbre való volt az én egészségem a macskánál. DE most így utólag visszagondolva, inkább lett volna kicsiként torok/fül vagy kötőhártya gyulladásom, mint hogy soha életemben nem érezhetem az állatok szeretetét.. Vagyis igen, előtte be kell gyógyszerezbem magam..Nem tudom te mit szeretsz a legjobban az életben, de nálam elég előkelő helyen van az állatok szeretete, és nekem már erre tartósan SOHA nem lesz lehetőségem..És ez nem vitatéma, ez sajnos TÉNY!
224. spinneli (válaszként erre: 207. - D6d533de94)
2013. márc. 15. 14:16
Sehol nem hallottam erről-ha linket is adsz, elolvasom.
2013. márc. 15. 14:03

Nem velem kell vitatkoznia a macskásoknak. Tudom, hogy a macskaimádat előbbrevaló, mint a gyerekek egészsége egyeseknél és emiatt tagadják a tényeket.


Ha valaki tud olvasni, itt szépen elolvashatja, hogy milyen fertőzéseket lehet kapni a macskától:

[link]

2013. márc. 15. 14:01

"Ha már van macskád: semmi gond, de mindenképpen kérjél toxoplazma tesztet, hogy megtudd átestél-e már a fertőzésen. A toxoplazma tesztet a TB támogatja, de nem végzik el automatikusan. Ha véletlenül pozitív lesz, akkor felírnak egy tablettát (a Rovamycin nevű antibiotikumot), azt kell a terhesség végéig szedni és akkor nem lesz baja a babának. Ha kimutatja a teszt, hogy már volt ilyen fertőzésed, akkor akár ki is almolhatod a macskát, ha kimutatja, hogy még nem volt fertőzésed, akkor jobb, ha kerülöd az ürülékét, mert annak akár a belélegzése is fertőzést okozhat."

Azokra veszélyes ez a dolog, akiknek van macskájuk, és mégsem vizsgáltatják meg magukat. Egy körültekintő macskatulaj kismamának meg nem kellene bűntudatot csinálni..

221. Mazsinka (válaszként erre: 219. - Szafaripók)
2013. márc. 15. 13:25
Értem, de ezzel az erővel egy százoldalas listát is készíthetnének, mit szabad és mit nem egy terhes nőnek, mégis mindenütt a macskát emelik ki, nem a mosatlan zöldséget vagy húst. Valamiért csak fontosnak tartják, ha már megkülönböztetik más veszélyforrásoktól. Mondjuk egy tízpontos listán biztos rajta van, hogy ne érintkezzen macskával a terhes nő.
220. 731e5b9ffb (válaszként erre: 215. - D6d533de94)
2013. márc. 15. 13:19
Allergiás pont azokra a dolgokra lesz a gyerek, amikkel nem találkozik 3 éves koráig, ugyanis az immunrendszer 3 éves korig fejlődik ki. Nekem 4 évesen lett macskám, és sajnos allergiás is vagyok minden állat szőrére..Velem a szüleim a te hozzáállásod jegyében szúrtak így ki, egy életre..:( Ha tudták volna, milyen kárt okoznak nekem azzal, hogy azt hitték az érdekemben cselekednek, akkor inkább vettek volna nekem egy hörcsögöt..:(
219. szafaripók (válaszként erre: 217. - Mazsinka)
2013. márc. 15. 13:00

Mert régóta van egy tévhit, miszerint csak a macskától kaphatsz el egy bizonyos betegséget. Elárulom, toxoplazmát mosatlan zöldségtől, sőt nyers hústól is lehet kapni (meg se kell enned, elég, ha érintkezel fertőzött hússal)...

És egyszerűbb azt mondani, hogy tartsd távol magad, és kész, mint elmagyarázni, miért...

2013. márc. 15. 12:46

Én nem vagyok ingerült :) Nekem mindig volt macskám, kertes házban éltünk kijárt a cica, a szüleim nem akarták beengedni, de én mindig beloptam az ágyamba. Még élek. A gyerekeim már nem kertes házban cseperedtek cicával, meg is karmolta őket a macska, de se allergiásak, se betegek tudtommal nem lettek tőle. Nem tarom magam felelőtlen szülőnek.

Ez csak egy vélemény a sok közül, tiszteletben tartom, ha valaki fél és nem akar állatot a lakásba, vagy utálja. Nem lehetünk egyformák.


Csak már írtam, akkor kolbászt sem szabad lenne enni, mert kitudja a nyers húsban tuti nincs-e "borsóka" ami kiszabadul. A tehén ami a tejet adja nem gümő koros-e? Nincs-e lyme-korral fertőzve a tej stb. És utazni sem lenne szabad, mert nem tudhatom, melyik ülésen ült előttem egy magát esszacart, vagy pisilt ember.

2013. márc. 15. 12:41
Épp tegnap keveredtem egy kismamaás oldalra, ahol megint szembejött velem az, hogy kerülni kell a macskákat. Érdekes. Ha semmi baj velük, akkor miért tartják távol tőlük a terhes nőket szinte az összes babavárással kapcsolatos oldalon? Direkt ki van emelve, hogy veszélyes, biztos viccből, vagy mert nem tudják, milyen a felelősségteljes állattartás.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook