Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epidurál fórum

Epidurál (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 20. 23:01

Nekem két császárom volt... az első természetes szülésnek indult... összesen 40 órát vajúdtam, az utolsó 6-7 oxitocin és eda kombóval... nekem az eda nagyon jóbarát volt, leszámítva, hogy majd idegbajt kaptam, amég a gerincembnél matattak... viszont nálam is úgy volt, hogy fájdalmat nem éreztem, de pontosan tudtam mikor jön a fájdalom... mindig mondtam páromnak, hogy na most van, ránézett a gépre, és tényleg...


császáros témához: szerintem, legalább is amennyi infom van a dologról még mindig az a jellemzőbb, hogy ha már volt egy császár, akkor a következő autómatikusan császár lesz.. persze ez alól van sok kivétel, de nem minden orvos vállalja, mint ahogy nem minden anyuka...

Nálam a doki vállalta volna.. de elmondta ténylegesen hogy milyen kimenetelei lehetnek... sajnálom, hogy nem tapasztaltam meg a természetes szülést, de én mai napig úgy gondolom sok rizikója lehet császár után a természetes szülésnek, én ezt nem mertem már megkockáztatni...

2013. márc. 20. 11:32
Sziasztok! Ha lehetett volna, én is kértem volna valamilyen érzéstelenítést, de Veszprémben tavaly novemberben nem volt ilyen lehetőség. Gáz az van, de nekem azt sem adtak. Pedig 2,5 napot szenvedtem és már totál hulla voltam. Ezért aztán most még eléggé parázok a szüléstől, pedig szeretnénk majd kistesót... De legalább a gátvédelem sikerült. :)
55. 15a0ad145d (válaszként erre: 54. - Brooke1542)
2013. márc. 18. 17:20
Kecskeméten
54. brooke1542 (válaszként erre: 50. - 15a0ad145d)
2013. márc. 18. 10:53
melyik kórházban szültél???
53. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 41. - Mazsinka)
2013. márc. 14. 14:03
Hát ez jó kérdés..magam se tudom..annyira fájt és annyira rég óta,hogy nagyon kimerültem...kb 10mp-re képzeld el,hogy bebóbiskoltam,már semmi erőm nem volt,mert az oxitocin olyan fájásokat eredményezett..
52. Kriszti1212 (válaszként erre: 49. - Brooke1542)
2013. márc. 14. 11:29
Dunaujvarosban szultem mindket fiam. szeretnek majd harmadik babat is, de ot kesobb. harmadjara is meg fogom probalni a termeszetes szulest, ha minden korulmeny helyt ad a terveknek.
2013. márc. 14. 11:05

Válaszod a kérdésedre: amikor 2009-ben szültem legelőször, akkor símán indultunk neki, de császár lett a vége epidurállal. Mikor megkaptam és hatott már nem éreztem fájásokat, csak azokat a toló, nyomó mozgást, amikor próbálták kivenni a babát.

A másik kettőt ezért már szintén császárral kellett szülnöm, de ott sem éreztem a nyomáson kívül mást.

50. 15a0ad145d (válaszként erre: 49. - Brooke1542)
2013. márc. 14. 11:03
Éppen vissza akartam olvasni, mikor láttam, hogy 2009.10.05-én szültél császárral... én is!! :)))
49. brooke1542 (válaszként erre: 47. - Kriszti1212)
2013. márc. 14. 08:22

köszi:) de ha lehet akkor maradok a császárnál, én is 2009 ben szültem, október 5_én:)

hol szültél???

48. Kriszti1212 (válaszként erre: 43. - Brooke1542)
2013. márc. 13. 17:30
engem masodjara tulhordas miatt befektettek es az ov. foorvos mondta azt, hogy nem csaszaroznak egybol, hanem hagynak es majd meglatjuk. a veget leirtam. annyit meg: ejjel mentem a szuloszobara 3perces fajasokkal. egy szuleszno volt bent ugyeletbe, senki nem szult. fel3ig siri csendben ultem a labdan, megcsak egy hangosabb sohaj sem volt. kesobb kezdtem elvesziteni az uralmat magam felett, illetve kegyetlen rossz volt egyedul, mert a szuleszno sem jott oda nezegetni, meg nekem "kiserom" sem volt. igen, ez is sokat szamit,hogy legyen melletted valaki, aki atlendit a nehez pillanatokban, biztat, tartja benned a lelket. szoval igen, mikor jott az ejszakas orvos vizsgalni. na akkor viszont ugy orditottam, hogy meg kint is hallottak. de csak a vizsgalatkor. mikor beken voltam hagyva, akkor csendben.
47. Kriszti1212 (válaszként erre: 16. - Brooke1542)
2013. márc. 13. 17:20

kicsit keson olvastam.

nos, 2009. augusztusban csaszaroztak. 2012januarban ujra. masodik alkalommal 9cmre voltam kitagulva, viszonylag gyorsan jutottam el arra a pontra, aztan egyszer leesett a szivhang es mar vittek is ujra muteni. a baba jol volt, nem volt nyakan a zsinor, a hegem is jol birta, tehat nem volt veszelyben egyikunk elete sem. en azt tanacsolom, hogy van itt VBAC klub, oda jelentkezz. nagyon sok pozitiv tapasztalat van. van olyan is, aki ketto es harom csaszar utan is megszult hivelyi uton. azt gondolom sok mulik az orvoson, rajtad es persze az elozmenyeken. en igy utolag tudom, hogy volt eselyem es sikerulhetett volna egy egyszeru testhelyzet valtoztatassal. akkor,ott, teljesen egyedul segitseg nelkul nem voltam kepes kiallni magamert. eso utan koponyeg.

szoval ha szeretnel huvelyi uton szulni, akkor csatlakozz a klubbhoz, ott nem fognak ufonak nezni es minden kerdesedre valaszt kapsz. mellekesen, a klub tagja egy dula, aki 2csaszar utan termeszetesen szulo anyuka. :)

46. d71ef05a8e (válaszként erre: 45. - Jozsi.38)
2013. márc. 13. 16:58

???


Egy szóval sem ajánlottam senkinek, hogy ne használja ki a lehetőséget.


Nem ismétlem önmagam, én három olyan esetet ismerek, ahol nem volt teljesen felhőtlen az epidurál, ami egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne lett volna az ő szülésük még akár így is fényévekkel könnyebb, mintha nem kaptak volna. De ahhoz, hogy valaki mérlegelni tudjon, nem baj, ha hall olyanról is, aki legközelebb anélkül csinálná. Hogy az személy szerint én vagyok-e konkrétan a névtelen fórumozók közül, vagy egy barátnőm, teljesen mindegy:)

45. jozsi.38 (válaszként erre: 42. - D71ef05a8e)
2013. márc. 13. 16:34

én meg azt hogy tényleg nincs ilyen irányú tapasztatalatod. ha nekem lett volna választási lehetőségem, kértem volna az epidurált, de sajnos abban a kórházban ahol szültem ez csak a császárosok lehetősége. ha nem muszáj szenvedni a szülés közben, akkor miért ne használhatná ki ezt a lehetőséget?

kati

44. szsuzs (válaszként erre: 7. - Glória2010)
2013. márc. 13. 16:28
megkérdezhetem hol szültél?
43. brooke1542 (válaszként erre: 38. - Szafaripók)
2013. márc. 13. 16:25
azért kérdeztem mert itt az orvosok nem mondanak biztos választ,, és most egy másik kórházba fogok menni mivel elköltöztünk,, rossz ez a bizonytalanság...
42. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - 5ed73a72bc)
2013. márc. 13. 14:52

Mindenképp szeretném leszögezni, hogy semmi bajom az epidurális érzéstelenítéssel, és azt is, hogy még nem szültem. Lehet mondani, hogy ezért ebben "nincs szavazati jogom".


azonban mindentől függetlenül, szerintem nem tökéletesen azonos a foghúzáskor vagy balesetkor tapasztalt fájdalommal a szülési fájdalom, még akkor sem lehet teljesen egy kalap alá venni ezeket, ha a szülés ezek közül a legnagyobb fájdlaom. Mert utóbbi élettani, és nem veszélyt jelez, mint nagyjából az összes többi.


Nekem amúgy a barátnőim mindannyian EDA-val szültek. Vegyesek a beszámolóik. Van, aki eleget vajúdott, így az EDA ellenére is fájdalmasnak élte meg az egész folyamatot, jóllehet a legfájdalmasabb résznél már megkapta az érzéstelenítést. Volt olyan, akinél nem hatott tökéletesen, inkább csak az egyik oldalon. Ő soha többet nem merné ezek után kérni, azt mondta, ennél az is jobb lett volna, ha mindenütt egyformn érzi. És olyan is volt, aki az első szülésénél nem kérte, a másodiknál igen, és utólag azt mondta, többször nem kérné, mert az elsőhöz képest a másodikban sokkal jobban kimerült, nem érzékelte a szülés ritmusát, nem tudott együttműködni a szervezetével, teljesen a szülésznő utasításaira volt hagyatkozva.


Szóval az én ismeretségi körömben egyértelműen nem ajánlotta nekem senki, amúgy is mindig azt szokták mondnai, hogy érdemes megpróbálni nélküle, a szülésznőt megkérni, hogy szóljon, amikor még lehet úgy dönteni, hogy kéri az anyuka, és akkor eldönteni, hogy mit bír és tényleg akarja-e.

41. Mazsinka (válaszként erre: 40. - Valakivagyok1984)
2013. márc. 13. 14:45
Megkérdezhetem, hogy lehet két fájás közt elaludni, ha annyira fáj? Nem rosszból, csak máshogy képzelem el, mert még nem szültem.
2013. márc. 13. 14:43
Nekem a kislányommal hajnal 2kor folyt el a magzatvíz és 12.55-re lett meg.Oxitocinnal..Azt hittem megdöglök,2fájás között elaludtam annyira ki voltam és hang nélkül végig csináltak..anno 3éve hiába kértem nem volt EDA.Most bementem külön emiatt az uzsoki szülészetre és megkérdeztem,h ugye van e.Amikor azt mondták,hogy amint kérem beadják,na onnatól már nem félek újra szülni.Életem egyik legborzasztóbb élménye volt.Rámtették a kislányom és azt se fogtam fel mi van,mert annyira fáradt voltam.Én mégegyszer szeretném örömmel átélni ezt az élményt és köszönöm én bírom a fájdalmat de ebből mégegyszer nem kérek..aki azt írta,h miért baj ha fáj..hát szívesen átadtam volna neki 3évve..kiváncsi lettem volna mit szól hozzá..
39. Hajni0121 (válaszként erre: 37. - Brooke1542)
2013. márc. 13. 13:06
Igen mindenképpen kérdezz rá az orvosodnál! Ő megmondja vállalja-e, és úgy tudom szükségesek vizsgálatok is, hogy a heged nincs-e elvékonyodva stb. De esetleg ebben a részében tapasztaltabb anyuka tud segíteni ;) De aki el mond mindent erről az úgyis az orvosod akinél szülsz!
38. szafaripók (válaszként erre: 37. - Brooke1542)
2013. márc. 13. 11:35
Bizonyos dokik, ill. kórházak császár után már nem vállalnak mást. KÉrdezz utána, hogy a te dokidnál/kórházadban mi a gyakorlat!!
37. brooke1542 (válaszként erre: 36. - Hajni0121)
2013. márc. 13. 10:43

Köszönöm a nyugtatgatást lányok!!!!!!!!! nagyon arik vagytok!!!!!!!!

de ha egyszer császároztak akkor mennyi az esély rá hogy újra csásazár lesz??? tudja valaki?????

2013. márc. 13. 10:41
Ne félj a fájásoktól, és tényleg ha nem bírod ott van pl. az eda, ez előtte fáj a császár meg utána sokáig! Kívánom, hogy könnyű és gyors szülésed legyen ;)
35. brooke1542 (válaszként erre: 34. - Hajni0121)
2013. márc. 13. 10:37
igen a császárnál pedig az a rossz mikor túl vagy rajta, hoy sokáig fáj a műtét helye,,, én a kisfiamat nem tudtam 2 hétig fürdetni:(( anyósom fürdette,, és szopizni is csak 1 hétig tudott
34. Hajni0121 (válaszként erre: 32. - Brooke1542)
2013. márc. 13. 10:35
Én vajúdtam 13 órát, már a célegyenesben voltunk, aztán császár lett, de mikor kitoltak a műtőből a fájásokat már rég elfelejtettem, de a császárt fájdalmain mire túl tettem magam több mint egy hét kellett....
33. brooke1542 (válaszként erre: 31. - Vica66)
2013. márc. 13. 10:30
hát igen,, a visítástól nem lesz könnyebb....
32. brooke1542 (válaszként erre: 30. - Vica66)
2013. márc. 13. 10:29
:) köszi a nyugtatást... de azért remélem, hogy a második is császáros lesz
31. vica66
2013. márc. 13. 10:15
Még a visításról, ordításról jutott eszembe: nem azért nem jó, mert megijeszti a babát, vagy zavarja a többi vajúdót, esetleg az orvost. Hanem azért, mert kár rá energiát pazarolni. Azt az energiát érdemesebb arra fordítani, hogy kinyomja majd az ember a babát. :-)
30. vica66 (válaszként erre: 29. - Brooke1542)
2013. márc. 13. 10:13

Brooke, ne félj. Nem vagyunk egyformák, van, aki összeszorítja a fogát, és kibírja, van, aki meg már kevesebb fájdalom miatt is visít. Én úgy voltam vele, hogy magamban inkább elhatároztam, hogy márpedig nekem könnyű - de legalábbis kibírható - szülésem lesz, és úgy lett (mázli).

A félelem nem segít, ez olyan dolog, hogy a repülő se maradhat fent, a gyereknek is ki kell bújni valahogy, nem érdemes rettegni.

Az elsőnél először én se kértem az epidurálást, mert féltem tőle, mire a doki azt mondta, hogy menet közben is kérhetem egy bizonyos ideig. (Ahogy aztán kértem is.)

Tehát neked is lesz rá lehetőséged, ha kell, ez a tudat is megnyugtathat.

29. brooke1542 (válaszként erre: 25. - Szcsgota)
2013. márc. 13. 10:07
szia.. én írtam hogy a nő visítozott és nagyon elrémisztett a szüléstől, ezért félek annyira, hogy mi van a rendes szülésem lesz
28. vica66 (válaszként erre: 26. - Szafaripók)
2013. márc. 13. 09:47
Hidd el, az is sokat jelent. A második szülésnél ugye nem volt epidurál, hát alig vártam, hogy a doki befejezze a stoppolást. Majdnem vacakabb volt, mint maga a szülés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook