Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos - tegnap (2013.03.11.) kezdtem, csatlakoztok? fórum

90 napos - tegnap (2013.03.11.) kezdtem, csatlakoztok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. máj. 5. 15:53

Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásokat. Még új vagyok itt. Ápr. 15-én kezdtem a diétát.(3 hete) -2kg-nál járok.

62kg voltam és 53, 54 szeretnék lenni. Anno egyszer már csináltam, igaz csak 2 hónapig bírtam, de ez idő alatt lement rólam 6, 7 kg és 54 voltam.Szeretnék ismét ennyi lenni. 5 éve volt és arra emlékszem, hogy 3 hétig semmi nem történt majd utána látványosan fogytam.Nem tudom akkor mennyit mozogtam vagy ittam.

Biztos ajánlott a sok folyadékbevitel és a rendszeres testmozgás, de nem nagyon tudom magam rávenni.Munka után fáradtan jövök haza+hétvégén várnak az itthoni teendők.

Olvasgattam, hogy ki mennyit fogyott x hét alatt.

Arra vagyok kíváncsi, hogy hány kg-al kezdtétek a diétát és mellette mennyit mozogtok és isztok?!

2013. ápr. 15. 21:14

Sziasztok!


Nálam 6 hét alatt -4kg az eredmény.

Nem is csodálom, a lentiek miatt még ennek is örülök:)

Ráadásul másfajta diétába is kénytelen voltam átmenni bő egy hete, mert kaptunk egy jó kis hányós vírust:S

De folytatom a 90 napost, és mindenképp elkezdem a tornát is. És rájöttem, hogy kb a felén már túl vagyok:)

2013. ápr. 10. 06:10

Sziasztok!

4 hét alatt -4 kg:)

Jól bírom, nincs a gyümölcsnappal semmi bajom, csak iszonyatosan fázom estére:(

DE ma még szénhidrát, jöhet 1 kis csoki:))))

Sikeres fogyókúrás napokat mindenkinek! <3

81. lillenet (válaszként erre: 80. - F-kb)
2013. ápr. 7. 15:42

Szia!


3-ig egész jól bírtam, aztán nagyon kezdett apadni az energiám, pedig még várt rám meló után a takarítás ugye... úgyhogy úgy döntöttem 5 után, hogy eszek sonkát, sajtot, hogy ne szédelegjek rendrakás, porszívózás közben. Be is vált, sikerült rendet tennem. De nem tartom értelmetlennek a kínlódást, ugyanis közel 4 (!) litert ittam aznap:) még sosem sikerült ennyit és 2,5 után már állandóan szomjas voltam. Mérlegelés kedden lesz, de nagy csodát nem várok most, mert Húsvétkor csak a gyümireggeli maradt a diétából, ma pedig még az sem. Második napja vendégségben vagyunk és elgyengültem rendesen... de nem adom fel, holnaptól minden a régi lesz, csakazértis!:)


Gratula a 3 kilóhoz, pont olyan a tempód, mint nekem volt:)

80. f-kb (válaszként erre: 79. - Lillenet)
2013. ápr. 6. 15:33

Szia, csak most jöttem. Na hogy sikerült a lé napod?

5 hete, gratulálok neked és mennyit fogytál?

Én nekem ez a 3. hetem és 3 kg-ot sikerült. :)

Olvadhatnék jobban is,de már ennek is nagyon örülök.

Többiek, merre vagytok???

Szép napot!

2013. ápr. 4. 21:21

Hello!


Hogy vagytok?

Hol vagytok?:)


Én holnap megpróbálom az első víz, azaz számomra lé napot... hétfőn lesz 5 hete, hogy elkezdtem a 90 napost. Valamiért úgy érzem jól fog esni, remélem, sikerül végigcsinálni.

78. f-kb (válaszként erre: 77. - Lillenet)
2013. márc. 26. 10:31

Igen a mérlegelés tart engem is életben. Minden péntek este kg-ban és centikben is mérem magam. Nagyon kíváncsi vagyok már.

Folyamatosan a cél lebeg előttem, hogy nyárra olyan leszek, mint 2-3 éve voltam :)

Tornáznom is kellene hozzá, de arra még nem tudtam magam rávenni. Majd ha süt a nap! :) Addig meg sajnos még van időm lustizni. :)

77. lillenet (válaszként erre: 76. - F-kb)
2013. márc. 26. 10:24

Igen, szénhidrát napon, persze mértékkel. Az eredeti sokéves leírásban egy szelet étcsoki szerepel vacsora után, kötelező jelleggel.

Én szoktam egyéb édeset is enni, de keveset, és inkább sok sok részre elosztva.


Biztos lesz mínuszod most pénteken is:)


Én eddig 2 hetenkénti mérlegezést terveztem, de lehet mégis heti egyszer ráállok, annyira motivál:)

76. f-kb (válaszként erre: 75. - Lillenet)
2013. márc. 26. 10:10

Sziasztok!


Csoki nap? -az mikor, szénhidrát napon?

Nekem ma gyümölcsnapom van, de nem tudok gyümölcsre sem nézni, úgyhogy ma csak iszom :)

Ügyes vagy, nekem pénteken lesz a 2. hetem, hogy elkezdtem a diétát, tehát csak akkor méretkezem. Nagyon várom, mert érzem, hogy mennek le a kilók, vagyis látom a nadrágjaimon. Én 1 hét alatt 1.6-ot fogytam. Bízom, hogy minimum 1 kiló lement most is. :)


Eddig ez a legelviselhetőbb diéta számomra, vagy most vagyok a legelszántabb. Még bűnözni sem szoktam :) Pedig máskor előfordult :(

mindenkinek szép napot !!!

2013. márc. 26. 09:59

Sziasztok!


Ma nekem is csoki nap van, imádom:)


Hogy vagytok? Hogy bírjátok?


Egy kis motiváicó: 3 hét alatt 3kg-t fogytam:D (én 0304-én kezdtem)

74. Pbori
2013. márc. 21. 15:47
Sziasztok:) bocsánat hogy elűntem et nem azért volt mert feladtam a diétát, de azért rám fér egy kis seggbe rúgás:D ma gyümölcs napom van. Ja és mostanába úszni járok:)
2013. márc. 21. 07:16

Sziasztok!


Nekem is a szénhidrát nap a kedvencem, hála az engedélyezett csokinak:)))

Az hiányzik a legjobban, igaz, hogy épp az a fő oka a pluszkilóknak:))))

72. f-kb
2013. márc. 20. 15:10

Sziasztok lányok, ki hogy van? Mi újság veletek?


Nekem a gyümölcsnapom nagyon jól sikerült, hála az egy egész ananásznak ebédre, nagyon laktató, próbáljátok ki :) Holnapután lesz egy hete, hogy elkezdtem a diétát, vagyis ráállok a mérlegre én is. Kíváncsi leszek az eredményre.

Ma vagyok keményítőnapos :)

Alakul holnap szénhidrát. Éljen!!!!

Az a kedvenc napom :)


Puszi mindenkinek, ja és itt süt a nap imádom :) Bogi

71. lillenet (válaszként erre: 69. - Robema)
2013. márc. 19. 19:52

Köszi, reggel nagyon szédelegtem, de csak a "szokásos" görcsök miatt:S

Azért megmértem magam, mert a kezdés óta nem álltam mérlegen, és még így női bajok közepette is másfél kiló mínuszom van 2 hét alatt:)

Szóval jól vagyok, csak lenne már holnap dél amikor értelmeset is lehet enni:D


Kipróbáltam a banánturmixot házi "kókusztejből", hát, nem világbajnok, de legalább kicsit más, mint a sima gyümi. (Szerintem az is baj, hogy nincs turmixgépem, csak merülő mixerem, és az nem tudja a kókuszt porrá darálni)


És te hogy vagy, hogy bírod a gyümölcsözést?

70. lillenet (válaszként erre: 68. - Robema)
2013. márc. 19. 19:49

Nemhogy nem bűnözés, hanem kötelező:)

(egy szelet étcsoki)

69. robema
2013. márc. 19. 11:18
Sziasztok, mi újság veletek? Hogy vagytok, bírjátok még? :-)
68. robema (válaszként erre: 67. - Lillenet)
2013. márc. 19. 11:16

Köszi a biztatást :-)

Jah, az biztos, hogy ennél jóval kevesebbet iszom, kb. 2 l-t, tudom, hogy még kéne inni, de már utálom hogy mindig lötyög a hasamban :-) Szerencse, hogy tegnap szénhidrátos napom volt, így legalább nem minősült bűnözésnek az a pár kocka csoki, amit bánatomban letoltam :-)

67. lillenet (válaszként erre: 66. - Robema)
2013. márc. 18. 19:24

Milyen napod volt tegnap?

Mikor lesznek női bajaid?

Ha sok sósat ettél, vagy közeledik a menzesz, a szervezetünk sok vizet tartalékol, abból simán összejön egy kiló plusz.

Én ezért mérem magam csak 2 hetente. Stagnálások is vannak/lesznek a 90 nap során, és a víztartalékolás is változó mértékű.

Fontos tudni azt is (ezt én is nemrég tudtam meg), hogy akkor elegendő a folyadékfogyasztásunk, ha 3-3.5litert (!) iszunk naponta. Akkor megszűnik a puffadás is, aminek sokszor az az oka, hogy a kevés folyadékbevitel miatt a hasban próbál tartalékolni a testünk.

Hú, bocs ha túl hosszú lett.


Szóval, ne add fel semmiképp, lesz ez még jóval kevesebb!

66. robema
2013. márc. 18. 13:32
Képzeljétek ... híztam :-((((.... sírok... Ma reggel mértem és +1 kg-mal több vagyok mint a múlt héten ilyenkor. Miéééért?
65. lillenet (válaszként erre: 56. - Lillenet)
2013. márc. 17. 22:24

Nah, "jól" jártam, sógornőméknél meg eltűnt az egyik elem és persze nincs most tartalék. Pedig úúúúúgy vártam a mérlegelést, nagggyon kíváncsi vagyok!

Mert már kicsit látható a fogyás, így 2 hét után is, és ez olyan jóóó:)

Jövő héten mérlegvásárlás, az biztos!

64. lillenet (válaszként erre: 63. - Turkkati)
2013. márc. 17. 22:13

Nah, akkor csokiimádatban rokonlelkek vagyunk:)


Ez a 3. napi nyers saláta teljesen kiesett nálam. Kerestem (más miatt is) a mi réges régi papírunkat is, hogy utánanézzek, de nem találom.

Köszönöm szépen az emlékeztetőt:)

2013. márc. 17. 21:00

Ez az eredeti leírás.

10egynéhány éve is ezzel fogytam, amivel sokáig tartottam is a súlyom.

2 éve kell tavasszal tisztítókúrának néhány hétig megismételnem. De ez már a koromból adódó hormonális egyensúlybomlásnak, a kevés mozgásnak, és a túlzott csokoládéimádatnak köszönhető:)))

2013. márc. 17. 20:56

Diéta, amitől megváltozol (90 napos)

A nagysikerű 90 napos népszerűségének titka valószínűleg az, hogy tényleg működik, valamint teljes mértékben betartható, pocakbarát. A diéta kiegyensúlyozott, vitaminokban és rostokban gazdag táplálkozást biztosít, hála a sok gyümölcsnek és zöldségnek!


A 90 napos diétát állítólag amerikai sportorvosok dolgozták ki. Veszélye nincs, még a természetgyógyász is javasolja! Az eredmény 90 nap alatt 15-20 kg (magas súlyfeleslegnél), és még a magas vérnyomást is megszünteti. A fogyókúra a felesleges kilók leadása mellett megváltoztatja a szervezet működését, amivel garantálja, hogy a leadott kilók nem jönnek vissza. Ha kevesebb kilót kell leadni, a diétát előbb abba lehet hagyni, de a szervezetben nem jön létre a fent említett változás.


A diéta lényege a szétválasztás. Ez azt jelenti, hogy a gyomorba mindig egyféle táplálék jut, amit így könnyen lebont. A napok sorrendjét mindenképpen be kell tartani. A diéta a fehérjenappal kezdődik, ezt követi a keményítőnap, szénhidrátnap és gyümölcsnap, majd ismét a fehérjenap következik, így követi egymást a 4 nap sorban, 90 napon át. A diéta alatt havonta egyszer víznapot kell tartani, amely gyümölcsnap után következik, utána pedig fehérjenap jön. Cukormentes kávé és tea korlátlan mennyiségben fogyasztható.


A reggeli minden nap ugyanaz: gyümölcs, esetleg 100 %-os, cukor hozzáadása nélkül készített gyümölcslé. Gyümölcs a délelőtt folyamán is fogyasztható, ebéd előtt 1 órával azonban már nem. (A banán is gyümölcs, tehát ez is ehető.)


1. nap: Fehérjenap


EBÉD: Főtt vagy sült hús, hal, tojás, sajt, valamint joghurt, kefir, túró (20 dkg összesen).


Ehhez bármilyen nyers salátát fogyaszthatunk, korlátlan mennyiségben. 1 szelet kenyér is fogyasztható (bár elhagyásával eredményesebb a diéta). Ebéd után 2 dl tészta nélküli levest kell inni. (Vannak, akik elhagyják, a diéta így is működik!) Tejet, sajtot csak ezen a napon lehet enni.


VACSORA: Ugyanaz ehető, ami ebédre, csak leves nélkül, kicsit kisebb mennyiségben.



Fehérjenapon hús, hal, belsőség, felvágott, tejtermékek, szójatermékek és gomba fogyasztható nyers zöldségekből készült salátával


2. nap: Keményítőnap


EBÉD: Bármilyen zöldségféle (bab, borsó, zöldbab, kukorica, lencse, sárgarépa, burgonya…), főzve vagy sütőben sütve. Keményítő a rizs is. Ételízesítő, só, ketchup, főtt paradicsom használható. Nyers salátát is ehetünk korlátlan mennyiségben, valamint 1 szelet kenyeret (elhagyásával eredményesebb a diéta).


VACSORA: Bármilyen zöldségféle főzve, sütve, párolva, saláta… vagyis ugyanaz, mint az ebéd, csak kisebb mennyiségben.



Keményítőnapon főtt, párolt, sült vagy nyers zöldségeket ehetünk, ide tartozik a burgonya és a rizs is!


3. nap: Szénhidrátnap


EBÉD: Főtt tészta vagy pizza. Vagy bármilyen sós sütemény (egy adag pizzának megfelelően). Ízesítésként paradicsomszósz vagy kevés zöldség használható.


VACSORA: Két kisebb szelet torta vagy 2-3 apró kalács, esetleg 3 gombóc fagyi, és 1 szelet étcsokoládé. (Aki nem kívánja az édes ízeket, ehet sós süteményt is…)



Szénhidrátnapn tészta, pizza és sütemények kerülhetnek az asztalra, valamint nyers zöldségekből készült saláta is


4. nap: Gyümölcsnap


EBÉD: Bármilyen gyümölcs, korlátlan mennyiségben.



VACSORA: Bármilyen gyümölcs, minden mennyiségben! :-)



Gyümölcsnapon bármilyen gyümölcs, maroknyi mogyoró, mandula vagy dió is ehető!



Egyéb tudnivalók:


- A diéta befejezése után normálisan ehetünk, azzal a feltétellel, hogy a reggeli csak gyümölcs lehet még 90 napig, vagyis délig nem eszük mást.


- Kicsit komplikáltnak hathat a diéta, de nem az!


- Az étrendben semmit sem szabad átugorni, mert minden élelmiszernek megvan a maga feladata, és a szervezet nem lehet meg nélkülük.


- Nem szokás, hogy reggelire gyümölcsöt együnk, de ebből a szervezet először az integrált cukrot használja fel, amely az idegrendszert táplálja.


- Azok, akik magas vérnyomástól szenvednek, pár hét diéta után akár el is hagyhatják a gyógyszerüket, természetesen orvosi ellenőrzés mellett!


- A diéta alatt igyunk sok folyadékot (elsősorban vizet és gyógyteát). A sok folyadék segít kimosni a szervezetből a lebomló felesleget.


- A fogyás mértéke függ a súlyfeleslegtől. Ez azt jelenti, hogy akinek nagyon sok a súlyfeleslege, gyorsabban és többet fogy, mint akinek kevés.

61. turkkati (válaszként erre: 60. - Lillenet)
2013. márc. 17. 20:56
Nyersen fogyasztható a zöldség, csak feldolgozva nem:)
2013. márc. 17. 20:29
Hűha, nem akarlak elkeseríteni benneteket, de én úgy tudom szénhidrát napon tilos bármilyen zöldség, csak paradicsompüré mehet halványan pl pizzára/tésztára:(
59. turkkati (válaszként erre: 58. - F-kb)
2013. márc. 17. 18:19

Vegetáriánus hamburger:)))

Én imádom, igaz rég ettem, 4 nap múlva kipróbálom:)))

58. f-kb
2013. márc. 17. 15:46

Ááááá a turmix az jó ötlet, imádom :)


Én 72kg vagyok :( és a cél nálam is a 60 kg. Nyárra szeretnék új pici fürdőrucit :)

elhatároztam, hogy legközelebb pénteken mérem magam egy héten egyszer, úgyhogy kíváncsian várom, majd az eredményt.


Ettetek már hamburgert hús nélkül??? Én ma először igen és meg kell, hogy mondjam jó volt, hozzáképzeltem a husit :) Tele pakoltam lila hagymával, meg ubival, paradicsommal....


további szép napot :)

2013. márc. 17. 14:23
A gyümölcsnap nekem is a legnehezebb. Egy másik fórumon viszont jó ötletet láttam: kókusztejes turmix, leves. Egy honlapon megtaláltam, hogyan lehet házilag kókusztejet csinálni, kipróbálom mindenképp, egy banánturmix azért nagyon tud laktatni és imádom is.
56. lillenet (válaszként erre: 52. - F-kb)
2013. márc. 17. 14:21

Estére megírom:)

(Sógornőmnél mérem magam, nekünk még nincs mérlegünk:) )

55. lillenet (válaszként erre: 51. - Turkkati)
2013. márc. 17. 14:20
Ennyi chips keményítőnapon nem a világ, hisz zöldség:) Egészségedre:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook