Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Törzskönyvezett oroszkék cicát szeretnék örökbe adni... fórum

Törzskönyvezett oroszkék cicát szeretnék örökbe adni... (tudásbázis kérdés)

27. Henne
2008. márc. 7. 14:01

Sziasztok!


Van egy fajtiszta oroszkék cicám, Mayának hivják, 4 éves. Sajnos a párom mint kiderült allergiás a macskaszőrre, ezért sajnos meg kell tőle válnom. Budapesti gazdit keresek neki, aki befogadná.

Egy életvidám cica, sajnálom, hogy meg kell tőle vállnom... Képet még ma rakok fel.

26. panna77 (válaszként erre: 17. - Gonoszdi)
2008. febr. 23. 22:22

Szia!


Ő volt már kertben, régen ahol laktunk kijárt. Na meg volt,hogy velünk nyaralt a Balatonon, ott is kijárhatott. :-) De azért köszi!

25. natina
2008. febr. 23. 12:51
Ha valóban nem kell, irj a fórumra átveszem, két perzsa mellett elfér a ház nagy
24. natina (válaszként erre: 23. - Mtt80)
2008. febr. 23. 10:54
Nem kell rögtön odaadni. Tesztet is végezhetnek a karján, nem fájdlamas, lehet, hogy mégsem a macskára allergiás. Kár volna a macskát bizonytalanságba adni. a teszt viszon sokmindenre adhat választ62 éves nagyi vagyok, a lányomék is igy jártak, és a macska maradt,de a műszálas ruhák ki lettek dobva
23. mtt80
2008. febr. 23. 10:47
Csatlakoznék krucifix-hez! Ha jól értelmeztem, még nem is biztos, hogy a cicára allergiás a kicsi. Előbb jó lenne erről megbizonyosodni, és csak utána lépni.
2008. febr. 23. 09:36
amúgy gyönyörű a cicusod :)
2008. febr. 23. 09:36

Szia!


Nagyon sajnálom, hogy meg kell válj a cicádtól. Nekem is van kettő, de ők többnyire "kerti" cicák, csak télen jönnek be melegedni a házba.


Azt nem próbáltad ki, hogy oda adod valaki ismerősödnek ideiglenessen, kb. 1 hónap, jól kitakarítjátok a lakást, és ha még mindig prüszköl a kicsikéd akkor talán nem is a cicától. :-o Nem tudom, lehet hogy hülyeség amit írok, de én tennék egy próbát, mert ha nem biztos hogy a cicától, akkor még adnék esélyt, hogy ne pateroljam el.

2008. febr. 23. 09:29
Szívesen befogadnám én is,de 27 hetes babás vagyok,és a doki azt mondta,hogy mostanában új kisállatot ne szerezzek be,csak ha baba megszületett.Pedig én már úgy szeretnék egy cicát:(
2008. febr. 23. 07:23

Szia Panna!


Mi szívesen befogadjuk a cicát, megnéztem, gyönyörű, és nálunk biztosan nagyon jó helyen lenne. Megrögzött macskaimádók vagyunk, a gyerekeim is nagyon szeretik. A nagyobbik kislányom épp ezt kért a 13. szülinapjára. Mi is lakásban élünk, és bevallom nekem is nagyon hiányzik egy macsek, mert nekem mindig volt macskám... Ha másnak nem ajándékoztad el, mi szívesen fogadjuk...

18. Szeszipuszi (válaszként erre: 17. - Gonoszdi)
2008. febr. 23. 07:12
A mi cicánk másfél évig ki se tette a lábát a lakásból, pedig kertes házban lakunk. Nyitogathattuk az ajtót...eszébe sem jutott kimenni. Aztán a tavalyi festéskor a festő nem a szúnyoghálós ablakszárnyat nyitotta ki és mire észbekaptam, a macsek már kint kóborolt. Azóta nincs nyugta idebent. Eleinte csak a kertet fedezte fel, de aztán egyre messzebbre merészkedett. Meg kellett tanulnia fára mászni, kerítésen átugrani. Ahogy ügyesedett, úgy bátorodott. Bevallom, azért mindig aggódom egy kicsit, ha első hívásra nem jön elő...
2008. febr. 23. 00:12
Amelyik cica lakásban élt,nem volt kint.Nem szabad olyan helyre adni,ahol kiteszik kertbe. Ugyanis nincs hozzászokva a kinti veszélyekhez. Nem adok neki pár hetet és nem él.Tervezem,hogy kertesházba költözök.De a macsekjaim,nem lesznek kirakva. Csak is úgy,hogy kifutójuk lesz,ahol napozhatnak,hűsölhetnek. Semmi veszély nem leselkedik rájuk,mert a kerítés megfogja védeni őket.Csak olyan helyre ad,ahol szintén csak lakásban él.
2008. febr. 22. 23:33

Az egyik ismerősöm éppen cicát szeretne adni a kedvesének a meghalt macsekja helyébe.

Összehozlak benneteket és máris van helye a cicnek. Mit szólsz?

15. Roni24
2008. febr. 22. 23:16

Jaaaj de gyönyörű az a cicóóó! :))))) Ne ajándékozzátok eeeel! :(((

Bár, én szívesen átvállalnám, de nemtudom, hogy jönne ki a másik macsekkal meg a három kutyával :P Inkább tényleg csak ideiglenes gazdit kéne keresni neki! :)

14. e28ddc7c9b (válaszként erre: 10. - Panna77)
2008. febr. 22. 22:57

Nagyon aranyos cicusod van, de sajna félek tőle, hogy nálam nem maradna meg.

Kertes házban lakunk, két "macs" és egy "kuty" uralja a háztájat.

Szerintem neki már az "ebadócsaló" sok lenne.

13. panna77 (válaszként erre: 12. - Mtt80)
2008. febr. 22. 22:55
Gondolkodom rajta. Elvileg hamarosan költöznénk el, kertes házban gondolkodunk, lehet, hogy addig átvisszük anyósomékhoz...
12. mtt80
2008. febr. 22. 22:54
Egyébként nagyon sajnálom, hogy meg kell tőle válnod! :( Biztos nincs más megoldás? A rokonok, barátok közt nincs, aki esetleg befogadná? Akkor talán még láthatnád is néha. Nekem is van egy kisfiam, de szerencsére neki semmi baja nincs az állatoktól. Sőt imádja őket (a kutyákat is). Nem is tudom mi lett volna, ha meg kellett volna válnom a cicáktól!
11. mtt80 (válaszként erre: 10. - Panna77)
2008. febr. 22. 22:51
Gyönyörű szép a cicád! Én is imádom a cicákat és be is fogadnám szívesen, de elég messze lakunk Bp.-től. Na meg már van 2 ivartalanított 5 éves kandúrunk, és nem tudom, hogy összebarátkoznának-e. Mi egyébként kertes házban lakunk, de a cicák szabadon járhatnak a házon belül is. Persze jó időben inkább kint vannak, be sem akarnak jönni. :)
10. panna77 (válaszként erre: 9. - Mtt80)
2008. febr. 22. 22:46
Tehát: ivartalanított kandúr, 7 éves, jó cica. De tényleg. Lakásban él, soha egyetlen bútort nem tett tönkre, a kaparófáját használgatja elég rendszeresen. A szívem szakad meg érte. Teszek fel róla most egy képet az adatlapomra.
2008. febr. 22. 22:44
Ha írnál róla bővebben, az jó lenne. pl. neme, kora, eddig hol élt, csak lakásban, esetleg kertes házban stb.
8. panna77 (válaszként erre: 7. - E28ddc7c9b)
2008. febr. 22. 22:44
7 éves, ivartalanítot kandúrka.
7. e28ddc7c9b (válaszként erre: 5. - Panna77)
2008. febr. 22. 22:35
Milyen idős? Fiú? Lány? Ivartalanított?
2008. febr. 22. 22:18
Hát keres neki valami jó gazdit.Kérdezd meg ott ahol laksz valakit hogy neme vinnék e el.
5. panna77 (válaszként erre: 4. - 17b4718bd7)
2008. febr. 22. 22:16
Nem kérnék érte pénzt és csak olyannak adnám oda, akinél láthatóan jó helyen lenne. Nem is tudom, hogy hogyan viselné ezt az egészet szegénykém...
2008. febr. 22. 22:14
Értem nem tudtam és hogy szeretnéd eladni vagy ajándékozni őket vagy valaki még nem jelentkezett a hoxáról hogy kellene neki?
3. panna77 (válaszként erre: 2. - 17b4718bd7)
2008. febr. 22. 22:11

Szia!

A kisbabám két és fél hónapos. Megpróbáltam összeegyeztetni a cicát vele, de nem megy, sokat prüszköl a kicsi, lehet, hogy a cicától. Én is allergiás vagyok a szőrére, de ezt még valahogy elviseltem volna...

2008. febr. 22. 22:04
És mi a probléma?
2008. febr. 22. 22:03
Törzskönyvezett oroszkék cicát szeretnék örökbe adni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook