Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit teszel ha a nagyobbik gyereked féltékeny a kicsire? fórum

Mit teszel ha a nagyobbik gyereked féltékeny a kicsire? (tudásbázis kérdés)


18. sereva
2008. dec. 16. 17:28
Be kell vonni a kicsi körüli teendőkbe és sokkal többet kell foglalkozni vele.De soha ne hagyd őket egyedül!
2008. dec. 16. 14:54

Először is ez nem rosszaság, teljese természetes.

Én még csak az elsőt várom, de már 6 unokaöcsém/húgom van három helyen.

A 6 éves is a húga születésekor nagyon sokszor azt játszotta, hogy ő a kisbaba, és akkor ez volt a játék, szépen eljátszottunk. 5 perc múlva megint lehetett iskolás nagylány, amire persze nagyon büszke volt.

A három évesnél azt látom, hogy szereti, ha elmesélik neki, hogy ő miket csinált akkora korában. Vagy mutatunk olyan képet, ahol akkora, sőt akár ugyanabban a ruhában van, mint a kistesó. Bár minap közölte, hogy ő visszamegy anya hasába.

2008. dec. 16. 14:11

nekem nagyon kicsi a korkülönbség

de időt kell szakítani mindkettő gyerekre külön is. 14 hós a nagyobb, de már a kistesó kap puszit, mi meg nem :) Bár azt hiszem egyenlőre a kicsi lehetne féltékeny a nagyra.

15. böbe83 (válaszként erre: 14. - 5796fb1dbf)
2008. dec. 16. 14:10
szerintem ez egy bnkó válasz. Minek írsz, ha ennyi értelmeset tudsz hozzáfűzni? ( és más fórumokon is)
2008. dec. 16. 13:51
ez a te hibád
2008. dec. 16. 13:45
le ütöm
2008. nov. 19. 20:06
Tud valaki valami jó, jól bevált irodalmat ajánlani testvérféltékenységről?
2008. nov. 9. 01:20
Én ezért nem mertem még több Gyemeket bevállalni. Nálunk sajnos volt.:( Teljesen ok nélkül. De remélem ma már nincs, én próbálom nem annak felfogni, ha mégis a Bátyám beszól.
2008. febr. 23. 12:57
Nálunk 6 év a korkülönbség.A fiam 9 éves a lányom 3.Mikor megszületett a kicsi,hozott a tesónak kis jelképes ajándékot.Nem igazán féltékenykedett,mostanában inkább a kicsi a féltékeny.Mindketten imádják egymást mégis úgy összevesznek hogy kapkodom a fejem.Lehetőleg a nagyobbat bele kell vonni a kicsi körüli dolgokba.Külön szoktam estimesét mondani nekik.Ez picit időigényes,viszont legalább a mesét nyugodtan végighallgatják.:-)))
2008. febr. 23. 10:18
Köszi a hozzászólásokat!Nálunk 5 év a korkülönbség a fiú a nagyobb lány a kicsi.Imádják egymást de mégis sokszor balhézik a fiam,szerintem indokolatlanul,vagy mégse? Néha mondja,hogy jó lenne cserélni,hogy ő legyen a kicsi. Majd megpróbálok külön programokat szervezni vele, eddig szinte mindenhova együtt mentünk.
2008. febr. 23. 09:44
A fiam, 2.5 éves a lánykám 6 hetes és nálunk nem a kistesóra volt/van féltékeny, mert őt imádja a tesót, puszilgatja, rohan hozzá ha valami baja van, stb. inkább azért veri ki a hisztit, hogy menjünk vele játszani. Ha valaki jön hozzánk, egyből lecsap rá, hogy menjen be vele a szobába játszani. Úgyhogy csak úgy tudom megoldani, hogy próbálok többet foglalkozni vele, és csinálni olyan programokat amit csak vele csinálok, és ott nincs a tesó, csak ő meg én. Aztán majd csak elmúlikez az időszak.
2008. febr. 23. 07:11
Megmagyarázom neki,hogy Őt is ugyan úgy szeretem.
2008. febr. 23. 07:10
nem szokott féltékeny lenni. mindenbe be van vonva. nagyon szeretik egymást, van hogy én le vagyok "tojva", csak ők ketten léteznek :)) 5 éves a nagyobbik :)
2008. febr. 22. 22:03
Idő kérdése és megszokja a helyzetet.Nagyfiam 9 volt mikor a kisebb született.már eltelt 1 év.és imádják egymást.szakíts időt minkettőre külön-külön!ne hagyd hogy a kicsi teljesen lefoglaljon!
2008. febr. 22. 22:02
Én végül is nem vagyok tapasztalt az ilyenben de én meg mind kettővel úgyan úgy viselkednék.
2008. febr. 22. 22:02
Bevonom a picivel való foglalkozásokba, így érzi hogy ő is fontos, és büszke is lehet magára hogy ő az okos ügyes testvérke, akire számthat az öcsi
2008. febr. 22. 22:00
Attól függ. Mennyi a korkülönbség közöttük?
2008. febr. 22. 21:59
Mit teszel ha a nagyobbik gyereked féltékeny a kicsire?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook