Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szárkapocscsont törés fórum

Szárkapocscsont törés (beszélgetős fórum)


2013. márc. 13. 08:56

Ha a neved utáni szám utal a születési évedre, akkor közrejátszik az is, hogy ebben a korban már nehezebben hegesedik, nő össze a csont. Van már ilyenkor egy kis csontritkulás, lassabb sejtépülés, ez, az. Egy húsz évessel nem is lehet összehasonlítani.

Tehát ennek is betudható szerintem, hogy az az egy hónap valamivel több, és semmiképpen se siettesd a terhelést! Ki kell bírni, inkább + pár hét nyugi, mint komplikációk...


Tegnap voltam kontrollon, további 3 hét terhelésmentes fekvés... Ne3m vagyok tőle boldog, de jó, hogy mindez tavasszal történik velem, nem nyáron.

2013. márc. 12. 18:14
Ma már egész jól "lépegettem" egy mankóval - persze ellentétes oldalon -, de sokak szerint már a törés után 1 hónappal már egyedül kellene mennem. Nekem nem megy.
2013. márc. 12. 18:12
Én a Merényiben voltam, de nem műtöttek. 2 hét olyan fekvő gipsz, ami olyan volt mint egy sín - a dagadás miatt - és utána kaptam fekvőt 4 hétre -nem lehetett terhelni a lábat. Aztán levették a gipszet és ennyi.
2013. márc. 11. 18:59

Én is betegállományban vagyok, ki tudja meddig. Nyáron mennék nyugdíjba...


Én ezt nem értem. A Fiumein azt mondták, hogy mostmár egyáltalán nem gipszelnek, és valóban senki nem kapott gipszet lábtöréssel. Se fekvőt, se járót. Te vajon miért?

Melyik kórházban műtöttek?

3. Marcsi1952 (válaszként erre: 2. - Miszti3)
2013. márc. 11. 17:15

Akkor a Te helyzeted sem rózsás.

Az én esetemben azt mondta a Baleseti Utókezelőn az orvos, hogy kellett volna járógipszet kapnom. Ezért gondolom, hogy talán hosszabb időt fog igénybevenni a felépülés, csak már türelmetlen is vagyok.

2013. márc. 11. 16:52

Holnap lesz egy hónapja, (febr.13.) hogy kereszt szárkapocscsont törésem volt, de nem egyedül, hanem mellé a sipcsontom hosszantian és keresztben is eltörött. Kb. az alsó egyharmadnál.


Gipszelve egyáltalán nem volt, csak sebragasztások voltak a varratokon.

10 napot töltöttem az országos Balesetiben (Fiumei u.), majd hazaengedtek. Nem terhelhetem az összelemezelt, csavarozott beteg lábamat, nem léphetek rá.

Egy Mór féle csizmát adtak, amivel járnom kellene + egy járókeretet. De én azt a csizmát nem használom, fél lábon bicegek a lakásban a keret segítségével. Vagy egy székre teszem a "rossz" lábamat, és úgy haladok előre a jobb segítségével. Csak fáslizva van napközben a lábam.

Fájdalmam már egyáltalán nincs.

Az első 2 hétben kellett felpolcolva lennie a lábamnak, azaz fekvő helyzetben lenni többnyire, azután már lógathattam nyugodtan.

2013. márc. 11. 16:25
Sziasztok! Szárkapocscsont törésem volt - hosszanti - 1 hónapja levették a fekvőgipszet, járót nem kaptam és a gyógytornász szerint már 1 mankóval kellene sétálnom, de alig tudok pár lépést így megtenni. Természetes ez? Mindennap itthon is tornázom, próbálgatom, erőltetem és nem megy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook