Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Havi 170 e körüli nettó, 40 órás munkahéttel... fórum

Havi 170 e körüli nettó, 40 órás munkahéttel... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
117. 25800e2d09 (válaszként erre: 111. - Acuko)
2013. márc. 17. 09:23

egyik lakótársamnak anno 4-en írtuk meg a szakdogáját (a sajátunké mellett amivel vért izzadtunk éjjeleket voltunk fent) 3-ast kapott és a tanárnak feltűnt a sokféle stílus de mivel forrásanyagot nem talált így plágiummal nem tudta megvádolni.. én 4-est kaptam a saját magam által megírt saját gondolataimra de azt csak a politikai nézeteim miatt, ez úgy burkoltan derült ki :D )


szóóóval szánalmas.. de mi voltunk az idióták hogy egy valóban ostobát hozzásegítsünk a diplomájához ezáltal a saját munkánkat degradáljuk az ő sikerével...

116. tixtina
2013. márc. 17. 04:50

"A diplomával sem intelligenciát, sem jóérzést, sem etikai és erkölcsi érzéket, sem semmi hasonlót nem adnak"


Komoly igazság!


A környezetemben sajnos megtapasztaltam:oo

115. d71ef05a8e (válaszként erre: 85. - Süni55)
2013. márc. 13. 11:14

Elvileg igazad lenne, gyakorlatban nem. Én sem akarom ismételni azt, amit már előttem leírtak.


Nekem van diplomám, és igenis van egy-két terület, amelyben szükségszerűen tájékozottabb vagyok, mint esetleg az utca embere, de - egyáltalán nem vagyok rá büszke - rengeteg olyan hétköznapi és nem hétköznapi terület is van, amelyben az én agyamban bizony kevesebb van, mint akár az utca emberének agyában.


Ha magamról kimondtam, kimondom, hogy másoknál is ezt tapasztalom, diplomás, ad abszurdum gimnáziumi tanár kollégáimnál is. Lehet ám egy tanárnő akkor hüpi - elnézést -, hogy ketté áll tőle a fodrászának a füle is!!!!!!!!


A diplomával sem intelligenciát, sem jóérzést, sem etikai és erkölcsi érzéket, sem semmi hasonlót nem adnak. Van, aki a maga munkájával kereste meg közben a rávalót, van, akit a szülei támogattak, de igazából én meg azt mondom, hogy senki ne sírjon a vizsgaidőszakok stresszes pillanatai miatt, mert a másik, aki ugyanannyi évesen már mondjuk pénztárosként dolgozott, talán éppúgy szenteste is,a hogy az egyetemista két szelet rántott hal között még biflázott, semmivel sem élt könnyebben.


Az már egy másik kérdés, hogy bizonyos munkaköröket igenis jobban meg kéne fizetni, ezek ma Magyraországon tipikusan a közalkalmazotti munkakörök, amelyek természetükből adódóan leginkább diplomához kötöttek, de nem a diplom amiatt érdemelnék ki a nagyon nerkölcsi-anyagi megbecsülést, hanem a munka jellege miatt. És nem, ne kverjük most ide azt, hogy milyenek a tanrok és milyenek az orvosok, és hogy meg sem érdemelnék. De igen.

114. Kukacc (válaszként erre: 85. - Süni55)
2013. márc. 13. 10:46
Ha azon múlna a fizetés, kinek van több fejbe, akkor minden beképzeltség és rosszindulat nélkül állíthatom, hogy egynémely orvosnál sokkal jobban kellene keresnem :D
113. Kukacc (válaszként erre: 80. - Konacafe)
2013. márc. 13. 10:44

Nincs diplomám. Ápolónőként dolgozok felsőfokú szakképesítéssel és 2 db nyelvvizsgával. Egy görög alapfok és egy angol felsőfokkal.

Egyéb problémád?

112. a0c1361e44 (válaszként erre: 108. - 39dbe380da)
2013. márc. 13. 10:40

Igen, biztos van különbség, bár én azt gondolom, hogy ez már csak városi legenda. Minden főiskolára és egyetemre egységes felvételi eljárás van, tehát a felvételi pontoknak meg kell lennie, majd a vizsgák is éppoly szigorúak és a követelmény is hasonló. Nehezen tudom elképzelni, hogy egyik fősulin kevesebbet kell tudnia egy közgazdásznak, mint a másikon.

Különbséget az emberek fejében látom, de ez igaz az általánosra és középiskolára is. Nehogy már azt mondja nekem valaki, hogy az okos gyerek okosabb a lila iskolában, mint a kékben. A tudása egyformán fog kiemelkedni a többiektől, ha valóban okosabb, szorgalmasabb. Azt sem hiszem el, hogy Fazekas jobb lenne az Adynál és azt sem, hogy a SOTE jobb, mint a POTE.


Nyelvvizsga: szerintem ezért annyira azért nem kell küzdeni, főleg ha van egy kis nyelvérzéke is valakinek, de azért már igen, hogy azt a valóvilágban is tudjuk alkalmazni. Hány "perfekt" idegen nyelven beszélő jön rá pl. Angliában, hogy nem is tud angolul?


Én sem szeretem, ha irigylik a fizetésemet, de én sem irigylem a másik fizetését.

Igen, tanultam, vizsgáztam, illetve dolgozok a diplomámmal megszerzett szakmámban és keményen, de akkor sem érzem úgy, hogy más kevesebbet érdemelne a szintén napi 8 órás munkájáért.

111. acuko (válaszként erre: 110. - Mazsinka)
2013. márc. 13. 10:15

Kövér László, aki (hihetetlen módon!) ma a Parlament elnöke, 14 év alatt végezte el az egyetemet. Azt hiszem, ez mindent elmond.


Amúgy van egy ismerősöm, egy 25 éves lány, aki főiskolát végzett és két értelmes mondatot nem tud kinyögni. Kommunikációja nulla, egyszerűen nem lehet vele beszélgetni. Mindenre csak hümmög, meg nem tudom, ja, és igen.. ez a szókincse. És ez elvégezte a főiskolát!!! Anyuci, apuci tolta be, (pedagógiai szakra) és hogy hogyan vizsgázott le, az számomra rejtély.. Hogy semmire nem fogja vinni az életben, az biztos.

2013. márc. 13. 10:00

Az igaz, hogy szinte bárki képes elvégezni egy egyetemet. Képességeihez mérten fog évet ismételni, halasztani, jobb, rosszabb jegyeket kapni...csak elszántság és hangyaszorgalom kell hozzá.


Az más kérdés, hogy aztán az életben majd hogy állja meg a helyét, hogy látja át az összefüggéseket, mennyire tudja a gyakorlatba átvinni a tanultakat.


Nekem volt az egyetemen egy barátnőm, aki külföldön befejezett egy évet közgazdaságin, miközben az adott nyelven annyit tudott mondani, hogy jó napot. :)


Szóval nincs lehetetlen.

109. acuko (válaszként erre: 108. - 39dbe380da)
2013. márc. 13. 09:44
Szerintem senki nem sajnálja tőled a fizetésed. Én pedig gratulálok az elért eredményeidhez. :)
2013. márc. 13. 09:34
Süni 55 véleményével értek egyet. Amúgy a felsőoktatási intézmények között jelentős különbségek vannak, alacsonyabb követelmények mellett valóban végig lehet csinálni félrészgen is egy sulit. Pécsen végeztem jogot, szakvizsgáztam is, míg kortársaim a madárcsicsergésben sétáltak, ahová én is vágytam. Van két nyelvvizsgám amikért szintén keményen megdolgoztam, szóval tőlem senki ne sajnálja a fizetésem.
107. acuko (válaszként erre: 104. - A0c1361e44)
2013. márc. 13. 09:10
Minden szóval tökéletesen egyet értek!!! Én már nem irom le ugyanezt, de vegyétek úgy, hogy én is ezt irtam.. :)
106. c6973617d3 (válaszként erre: 105. - Pzm3)
2013. márc. 13. 09:04
Tádám :)))
105. pzm3 (válaszként erre: 104. - A0c1361e44)
2013. márc. 13. 09:04
Ebben egyet értünk.
104. a0c1361e44 (válaszként erre: 85. - Süni55)
2013. márc. 13. 08:58

:))))

Bocsánat....

Hát én is azt kérek.

Sajnos a diplomával nem osztogatnak intelligenciát, így te is kimaradtál a szórásból.

Egy főiskolát vagy egyetemet simán el lehet végezni, bármilyen "lemondás" nélkül, azaz család és munka mellett is. Én semmi extra képességet nem fedezek fel azokban, akiknek diplomájuk van. Magamban sem természetesen.

Átlagos képesség kell hozzá és kitartás, pénz és semmi más.

Nem olvastam még el a többiek reakcióit, de biztos írtak már példákat, de azért én is megteszem.

Egy olyan emberről van szó, aki egy bankban igazgató. A napfogyatkozáskor mondta el véleményét a bolygókról és bizonyította nagy tudását az egyetemi diploma 2 nyelvizsga (perfekt angol és német beszéd) mellett. Szerinte a nap kering a föld körül:))))) És ha Isten mondta volna neki, hogy ez nem így van, akkor sem hitte volna el, hogy a nap körül keringenek a bolygók, így nekem sem hitte el:)

De van sok szakmunkás ismerősöm és olyan is aki érettségizett vagy OKJ-s vizsgával is rendelkező. Okosabbak, mint sok diplomás, illetve olvasottabbak, választékosabban beszélnek, sokkal nagyobb műveltségűek, stb.

És nem tartom jogosnak, hogy egy szakmunkás kevesebbet keressen egy diplomásnál, hiszen úgyan úgy dolgozik, hanem jobban, többet, nehezebbet. Te, én és sokan ülünk az iróasztalunk mellett és használjuk szuper képességeinket a kényelemben, melegben, jó fizetésért szerencsés esetben, de sok szakmunkás eközben kint a hidegben vagy fent a tetőn veszélyes munkát végez fele annyiért vagy még kevesebbért és még véletlenül sem gyengébb a képességük, mint neked, csak ők ezt a pályát választották és esetleg valamiért nem tehették meg. Pl. a szülei nem finanszírozták nekik, mert nem tudták vagy nem akarták, nem tehették meg, hogy ne dolgozzanak, stb.

Szerintem az IQ-dat még tuningold egy kicsit és olvass többet, hogy legközelebb ne írj ilyan ostobaságokat.

Azért tök jó, hogy neked volt még időd rajzolgatni a tanulás mellett:)))))

2013. márc. 12. 22:01
Süni vs. többiek 0:sok :D
102. pzm3 (válaszként erre: 85. - Süni55)
2013. márc. 12. 21:58
Tudod sokan szívesen tanulnának,és számot adnának a tudásukról.Én is inkább ezt tettem volna,de mivel szegény családban éltem,muszáj volt minél hamarabb dolgozni mennem.Nem voltam 17 éves és dolgoztam,pedig inkább izgultam,görcsöltem,rajtoltam és nyelveket tanultam volna.De nem tehettem.Nem kell ám annyira felvágni!!!!
101. e28c748947 (válaszként erre: 85. - Süni55)
2013. márc. 12. 20:12

Azért ezzel nem értek egyet.Egyetemre jártam, de nem mondtam le miatta, úgy nagyjából semmiről.

Ja, és még valami.Nem járhat mindenki a felsőoktatásba....így is baromi kevés a jó szakember más területeken.

Tök mindegy mi a szakmád, ha baromi jó vagy benne.

100. Kamillka (válaszként erre: 85. - Süni55)
2013. márc. 12. 19:51
Na ne már! Elég sok iskola ad használhatatlan papírt és a követelmények is eléggé a béka hátsója alatt vannak. Ill ha a nyv hiánya miatt bentragadt diplomások táborára gondolok, akkor nem tudom ki is van előrébb a műkörmös(aki már dolgozott, mikor én még vígan buliztam az egyetemi éveim alatt) v az aki tanult, mégsem tud labdába rúgni az életben? Egyáltalán bunkóság ilyesmire kiélezni a különbségeket. Te is tudod, h nem mindig a legélesebb elmék tanulnak tovább mondjuk anyagi fedezet híján. Azt is hozzátenném, h szaktól függetlenül sok olyan jó képességű diák van, akiknek nem csak a magolasrol szólnak az egyetemi évek;) ennyire azért nem kell felnagyítani ezt az egészet
99. Fisica (válaszként erre: 85. - Süni55)
2013. márc. 12. 19:48

Azért mert valaki főiskolán vagy egyetemen tanul, még nem kell lemondania a szórakozásról, ahhoz, hogy sikeres vizsgát tegyen, elvileg azt választja ami érdekli, elég gáz ha azzal is vért izzad.


Azért nem tartják sokra a diplomát, mert a diplomásnak ugyanúgy nincs munkája mint a szakmunkásnak. Hiába tanult még se kell a tudása..

98. 25800e2d09 (válaszként erre: 97. - Mazsinka)
2013. márc. 12. 19:37
akkor tényleg hülye.. az ilyen legalább igyon, az tényleg meglátszik. ha elég jól csinálja még maradandó is lesz... de kemény meló az alkoholizmus is.. :)
97. Mazsinka (válaszként erre: 96. - 25800e2d09)
2013. márc. 12. 19:34
Nem. Szerintem azt sem tudja, mi az.
96. 25800e2d09 (válaszként erre: 95. - Mazsinka)
2013. márc. 12. 19:31
alkoholgőz és mariska füst esetleg? :)
2013. márc. 12. 19:29
Egyik "kedves", egyetemet végzett ismerősöm aranyköpései: a disznónak zúzája van, mi az a Croatia? A milyent j-vel kell írni, a trianoni békeszerződés során Magyarország két részre szakadt...soroljam? Meg lehet tippelni mi van a fejében: homály vagy káposztalé...?
94. 25800e2d09 (válaszként erre: 93. - 6b006fc769)
2013. márc. 12. 19:29
hát igen.. sose felejtem mikor reggel még részegen támasztottuk egymást lakótársammal a német tanszék előtt mert jegy beírós nap volt XD
93. 6b006fc769 (válaszként erre: 91. - 25800e2d09)
2013. márc. 12. 19:26
Na igen, fősulim igaz nincs, de azért talúltam két évis s még párszor hónapokig érettségi után, s a legbulisabb időszakok mindig a sulis időszakok voltak:DD
2013. márc. 12. 19:24
Mondjuk engem bacogtnak, hogy menjek fősulira, de lusta dög vagyok, meg most mentem csak vissza, meg jól elvagyok ezzel a munkakörrel, meg... meg...meg van még egy csomó kifogásom:D
91. 25800e2d09 (válaszként erre: 85. - Süni55)
2013. márc. 12. 19:22
keccsókolom, van diplomám, 2 nyelvvizsgám lehet, hogy nem színötössel végeztem, de nem vagyok hülye és jelentem végigittuk megy egyéb a 4 évet mindamellett, hogy tanultunk nem keveset.. és az aki végigülte a 4 évet a könyvei mellett porosodva ugyanolyan eredményre jutott mint mi akik szórakoztunk és éltük a főiskolások életét. ja de bocs az csak főiskola is diploma két nyelvvizsgával :)
90. 25800e2d09 (válaszként erre: 87. - 6b006fc769)
2013. márc. 12. 19:19
na igen. tudok ilyet én is...
89. 25800e2d09 (válaszként erre: 85. - Süni55)
2013. márc. 12. 19:18

ennek az értelme annyi volt hogy: n ojnosn ojbdoiurhpiuvhpeuijvjb njhr BERAGADT A CAPS LOCK lidjvowőinv.

nagyjából :)

88. Cippora (válaszként erre: 85. - Süni55)
2013. márc. 12. 19:17
A te idődben még talán így volt,ma már más a helyzet!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook