Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes után milyen ellátásra vagyunk jogosultak? fórum

Gyes után milyen ellátásra vagyunk jogosultak? (tudásbázis kérdés)


18. Hedi13 (válaszként erre: 4. - C6973617d3)
2013. márc. 26. 11:10
Gyes lejárta után még 45 napig biztosított az ember. Utána már fizetni kell a tb-t, ha addig nincs melóhely.
17. Hedi13
2013. márc. 26. 10:42

Sziasztok! Nekem most járt le a gyesem, amivel a munkaviszonyom is megszűnt, elküldtek.

90 nap álláskeresési járadékot fogok kapni.

Még jó, hogy bementem a munkaügyi kp-ba, mert itt olvastam a hozzászólásokat és szentül meg voltam róla győződve, hogy nem jár semmi..

16. TyukLáb (válaszként erre: 15. - Cippora)
2013. márc. 11. 21:49
kár...
2013. márc. 11. 21:42
Gyakorlatilag semmire.Elmehetsz munkanélkülire,ahol ha megítélik,akkor kapsz huszonvalahány ezret,de ha a férjed dolgozik,akkor nem valószínű,hogy megkapod...
2013. márc. 11. 17:29
Otthoni munka nekem is jól jönne, augusztustól már csak gyest kapok, és akkor meg leszünk lőve anyagilag... ha valakinek van tippje szívesen fogadnám :)
13. d71ef05a8e (válaszként erre: 12. - TyukLáb)
2013. márc. 11. 15:34
Illetve az otthonról/ otthon végezhető munkák.... ez mind-mind attól függ, milyen végzettsége, képességei, készségei vannak valakinek.
2013. márc. 11. 15:11
Esetleg 4 órás munka? azzal talán többet kap mint a támogatásokkal, és még el is tud menni a gyerkőcökért.
11. d71ef05a8e (válaszként erre: 10. - C6973617d3)
2013. márc. 11. 15:09

Akkor a főállású anyaság kilőve.


Mindenképp a munkavállalás lesz hosszú távon a megoldás.

2013. márc. 11. 15:02
Hát én az adatlapon 2 gyereket látok.
9. d71ef05a8e (válaszként erre: 7. - Babszibobó)
2013. márc. 11. 14:58

Igen, valóban, 28.500 Ft, ha három kiskorú gyermek van.


mellette heti 30 órában lehet munkát vállalni, vagyis átlag napi hat órában, ez a két óra mínuzs is segítség lehet, ha gyerekekért kell menni időre oviba, iskolába.

8. TyukLáb (válaszként erre: 7. - Babszibobó)
2013. márc. 11. 14:55
nekem Anyukám kapta, amikor a tesóim kicsik voltak, de kaptam egy tájékoztató füzetet amikor a lányom született és abban írták. viszont az 2011 es szóval hogy idén mi lesz arról nem tudok semmit..
7. babszibobó (válaszként erre: 6. - TyukLáb)
2013. márc. 11. 14:54
Én is úgy emlékszem, hogy kb. a GYES összegével egyezik meg a GYET összege
2013. márc. 11. 14:50

főállású anyaság van, de nem tudom hogy kell igényelni, van egy füzetem abból írom ki ezt, 2011 es, ha azóta változott akkor bocsi


Szóval: GYET a neve


aki jogosult rá

szülő

nevelőszülő

gyám


aki a saját háztartásban 3 vagy több kiskorút nevel. A legkisebb gyermek 3. életévének betöltésétől a 8. életévének betöltéséig jár. Megszűnik a jogosultság akkor is, ha a legidősebb gyerek betölti a 18. életévét. A jogosultság független az előzetes biztosítási időtől


28500ft


Ha akarod a teljes szöveget privátba begépelem

2013. márc. 11. 14:48

Kb. a családi pótlék, amire gyes után tutira számíthatsz.


De pl. attól függ, pl. hogy hány gyereked van. Mert ha min. 3, akkor otthon maradhatsz főállású anyaként-pontos összeget ne kérdezz, mert nem tudom.

A szociális segélyre a helyi önkormányzatnál kérdezz rá-jövedelemigazolás kell hozzá-nem tudom, hogy pl. a férjed jövedelmén túl ebbe a családi pótlék beleszámít-e.


Ha tartósan beteg az egyik gyermeked (kívánom, hogy ne legyen az) akkor is lehet kérni szakorvosi véleménnyel megtámogatva a gyes meghosszabbítását. Hogy ki számít tartósan betegnek az nagyon pontosan le van szabályozva.

4. c6973617d3 (válaszként erre: 2. - D71ef05a8e)
2013. márc. 11. 14:46

Jól tudod.


Ha lejár a Gyes-ed majd ne felejts el rendezni a jogviszonyodat, mert ha semmilyen ellátásban nem lesz részed akkor Társadalombiztosítást kell magad után fizetni.Az Apehnál kell intézni.


Első körben munkaügyi központ, ha nem tudnak munkát biztosítani, akkor helyi önkormányzat.

3. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Madagaszkár2)
2013. márc. 11. 14:44
Visszatérve a munkára: hosszú távon mégis csak az lesz a megoldás, hogy az óvodába-iskolába vitelt és a gyerekek elhozását megoldjátok valahogyan mésképp, tudom, hogy nagyon nehéz, de ha lenne munkád, talán egy megbízható szomszéd néni, vagy a gyerekek barátainak szüleit akár pénzért, meg lehetne kérni erre. Az semmiképp sem mehet évekig, hogy azért nem tudsz elvállalni fizetős állásokat, mert a gyerekeket hozni-vinni kell. Tudom, hogy vacak a rendszer, az óvónők, napközis tanárok nem veszik figyelembe a végtelenségig a zsülők munkabeosztását, de.... ha helyben ninc smunka, akkor gondolom a többi szülő többsége is máshol dolgozik. Ők hogy oldják meg?
2. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Madagaszkár2)
2013. márc. 11. 14:41

Tudtommal alapból semmi nem jár, csak szociális alapon, ha a férjed jövedelme nem ér el egy bizonyos szintet (egy főre jutó valamennyit, a pontos összeget nem tudom). Ez a határ viszont ott van meghúzva, hogy már szinte egy kezdő diplomás bér elegendőnek tűnik egy háromfős családnak, szóval tényleg nagyon alacsonynak kell lenni a párod jövedelmének, hogy járjon valami.


A közmunkaprogram lehetne még megoldás, ha tudnak ilyesmit felajánlani.


Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de mifelénk valahogy így áll a helyzet.

2013. márc. 11. 14:37

Szeretnék segítséget kérni, nemsokára lejár a gyesem és sajnos nem tudok elmenni sehova sem dolgozni, helyben nincs sajnos munkalehetőség és ha máshova elmennék dolgozni akkor pedig a gyerekeket nem tudnám hozni vinni az óvodába, sajnos segítségem pedig nincs.

Tudom, hogy sokan vagyunk így, aki tud nekem segíteni, hogy mégis hova induljak, milyen segélyeket vagy ellátásokat lehet kérni gyes után azt kérem írjon nekem.

Köszönöm előre is a hozzászólásokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook