Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaságra szoktatásban tudnátok segíteni? fórum

Szobatisztaságra szoktatásban tudnátok segíteni? (beszélgetős fórum)


2013. márc. 17. 19:24
Bocsánat de nem értek egyet Hanka-pankával. Elméletben nagyon szépen hangzik, mégis vannak gyerekek akiknél ez nem működik. Én nagyon következetesen nevelem a gyerekem minden szempontból, nincs elkényeztetve stb.stb.stb.... mégis 3 és 1/4 éves volt, amikor nálunk megtört a jég. Pedig kiegyensúlyozott, okos fiam van, de ezzel a dologgal sehogy sem boldogultunk. 2,5 éves kora óta ovis, szép lassan nappalra szobatiszta lett a pisit illetően, de kakilni nem volt hajlandó csak pelusba. PEDIG MINDEN MÓDSZERT KIPRÓBÁLTAM AMIT ITT A TÖBBI ANYUKA ÍRT. Rengeteget sírtam és csak abban reménykedtem, minden gyerek egyszer szobatiszta lesz, majdcsak nálunk is megtörik a jég valahogy. Nekünk a bili egyébként teljesen kimaradt, wc-szűkítőnk volt kezdettől fogva, amit imádott, mivel ugyanott pisilhet ahol anya-apa. De a kakijához ragaszkodott, a védőnő mondta, hogy azért mert az belőlük jön ki, az övék, úgymond kézzel megfogható, és ezért probléma ez sok kisgyerek számára. És újra hozzáteszem, ez nem hiszti volt a gyerekem részéről. Nálunk végül úgy tört meg a jég, hogy kis történeteket meséltem neki, hogy a sok kaka együtt van a csatornában, ott kakabulit tartanak, de a kisfiam kakija szomorú, mert ő is szeretne kakabuliba menni, de ő nem engedi.... aztán amikor végre egy nap belekakilt a wc-be, ő mondta nagy boldogan, hogy most már az ő kakija is boldog, mert végre elmehetett a kakabuliba a többiekhez. Ahogy visszaemlékszem egyébként, ott kezdett el megtörni a jég, hogy mi sokáig éjszakára pelust adtunk rá... aztán egyszer amikor bekakilt a pelusba, mondtam neki, hogy ezt már nem szabad mert ő nagyfiú.... és ő csodálkozva mondta nekem, hogy de anya, nem szabad a bugyiba kakilni, de a pelusba igen.... és utána soha többé nem adtam ár pelust... hiszen igaza volt, amióta megszületett a pelusba pisilhetett-kakilhatott.... szóval ez a mi történetünk. De: minden jó ha jó a vége, az én anyám mindig mondja, hogy mi (a bátyámmal) nagyon korán szobatiszták lettünk, de balesetek azért előfordultak. Az én fiam 3 és 1/4 évesen lett teljesen szobatiszta (nappalra és éjjelre is), de azóta baleset sem volt soha! Sok sikert, kitartást, és a jó hír, hogy nektek is meg fog oldódni ez a dolog!!!
29. d71ef05a8e (válaszként erre: 27. - Ditta85)
2013. márc. 11. 11:09

3 éves gyermek már agyban is és fizikailag is érett a szobatisztaságra, főképp, hogy egyszer már szépen ment is. Persze, hogy erőltetni nem szabad, márcsak azért sem, mert könnyen megmakacsolhatja magát, és napokig visszatartja pl. a kakit, ahogy mások is írták, de igazából baja nem lehet abból, ha elengedi a pelust. Ugye azért nem ugyanarról van itt szó, mint ha valaki fél évesen erőszakolná rá az ülni még nem tudó gyerekét a bilire.


Én mindenképpen nagy türelemmel próbálkoznék, végülis valahol a gyerekkel szemben sem fair, hogy eddig lehetett pelusban, magyarán ráhagytátok, hogy úgy legyen, ahogy ő szeretne, aztán hirtelen egyik pillanatról a másikra már mégsem szabad pelusban lenni. Biztos, hogy valakinél ez a hirtelen "megvonás" válik be, de valahol az az érzésem nekem is, hogy nem kizárólag a gyerek tehet arról, hogy még mindig pelenkás, ezért nem kell sokkterápiával "büntetni".


Például ha ahhoz folyamodsz, hogy jutalmazod, amikor ügyes volt, szerintem fontos, hogy akkor viszont ne kapjon "büntetést", még felhős matricát sem, amikor viszont üres marad a bili.


Még az jutott eszembe, hogy az óvodakezdéshez bizonyára be kell vásárolni egy csomó apróságot, tisztasági csomagot, ilyesmit. Talán az jó jutalmazás lehet, hogy az olyan napok után, amikor enged a gyerek a pelusból, együtt elmentek kiválsztani egy-egy óvodai cuccot, hogy kézzelfoghatóan is egyre közelebb kerüljön a nagy ovis léthez. Persze előbb kedvet kell neki csinálni az ovihoz, ahogy előttem is írták:)

28. r-iett (válaszként erre: 26. - Urbanszkyviki)
2013. márc. 11. 10:36
igen,ez jó ötlet :))
2013. márc. 11. 10:35
Köszi a válaszokat, akkor hagyom hisztizni, előbb utóbb megadja magát! :)
2013. márc. 11. 10:32
Fogd meg a gyereket, sétáljatok el az ovi felé, amikor kint vannak az udvaron és láthatja őket, kicsit, had tudja meg, mit is fog "nyerni", ha elengedi végre a pelenkát...;) Vidd el a boltba, válasszon Ő magának bilit/kisbugyit, hátha megtetszik neki ismét. És dugd el a pelenkákat előle. Lehet, hogy hisztizni fog ugyan, de megoldod, simán! :)
25. urbanszkyviki (válaszként erre: 23. - Ditta85)
2013. márc. 11. 10:29
Bizony, nagy valószínűséggel csak "szivat" a gyerek....:)
24. c6973617d3 (válaszként erre: 23. - Ditta85)
2013. márc. 11. 10:24

Hát kedves anyuka, akkor légy következetes és neveld meg a gyereked :)

Sok sikert! :)

23. Ditta85 (válaszként erre: 21. - C6973617d3)
2013. márc. 11. 10:22
Ezt úgy értettem, hogy egy ideig ment a dolog, tehát pár hét, amíg kánikula volt.
2013. márc. 11. 10:22
nálunk a hideg idő hozta vissza a pelusos korszakot... de le kell venni,nincs mese.. majd abba hagyja a hisztit.. amíg látja hogy a hisztivel nagy odafigyelést és eredményt ér el,addig hisztizni is fog miatta...
21. c6973617d3 (válaszként erre: 19. - Urbanszkyviki)
2013. márc. 11. 10:21

"hogy tavaly nyáron már egyszer ment a dolog, pisilt, kakilt magától a bilib(mondjuk csak akkor amikor meztelen fenékkel rohangált egész nap, mert amint kis gatyót adtam rá "



Egyszer, az még szerintem kevés.

20. 5ed73a72bc (válaszként erre: 14. - C6973617d3)
2013. márc. 11. 10:21

Ha következetesen van nevelve akkor nincs is ilyenrew szükség.

Nálunk sem volt.

De ha 3 évesen azt csinálja ami itt le volt irva akkor valamikor el kell kezdeni megnevelni.

19. urbanszkyviki (válaszként erre: 18. - C6973617d3)
2013. márc. 11. 10:20
Ha a múlt nyáron hiba nélkül használta a bilit, akkor megérett rá agyilag is.
18. c6973617d3 (válaszként erre: 13. - Ditta85)
2013. márc. 11. 10:18
Agyban kell rá "megérnie", az én fiam egyik napról a másikra lett szobatiszta.
17. Ditta85 (válaszként erre: 15. - CrystalPhoenix)
2013. márc. 11. 10:18
De én mondhatok neki akármit, egyszerűen semmi sem hat rá! :(
16. Outback (válaszként erre: 13. - Ditta85)
2013. márc. 11. 10:16
Egyébként nálunk is az volt, hogy ha nem adtam neki pelust (mert én is úgy voltam vele, hogy nem baj ha sír kicsit) akkor akár 4 napig is visszatartotta a kakát és már fájt a hasa, de csak azért sem végezte el wc-be/bilibe.
2013. márc. 11. 10:16

nálunk is előfordul,hogy üvölt a pelusért, de mondtam neki,hogy nem sokára kezdjük az ovit, oda pedig már pelus nélkül kell menni... meséltem neki sokat az oviról, így már várja... és mikor elkezdi a pelus hisztit, jön a magyarázat: nem kell neked nappalra a pelus,hiszen már ügyesen bilizel, mint egy leendő ovis, meg amúgyis, hadd szellőzzön az a popsi ;)

és megnyugszik, és vége a hisztinek :)

14. c6973617d3 (válaszként erre: 9. - 5ed73a72bc)
2013. márc. 11. 10:16

Ez elméletben olyan szépen hangzik.


Én ezt erőszakosnak tartom, és nem hiszem, hogy hatásos egy 3 éves gyereknél.

2013. márc. 11. 10:14
Egy kis sírástól nem lesz szerintem sem, de ő konkrétan órákat ordít, és még csak be sem pisil, visszatartja teljesen a pisit.
2013. márc. 11. 10:14
Hasonlóképp jártunk! A fiam a nyár végén lesz 3 éves, de az előző nyáron már bilibe pisilt/kakilt, és ugyanúgy visszaesett, ahogy elmúlt a nyár, mint a te gyermeked. Én is csak lestem, hogy mi van, mert Ő már a 3. gyermekünk, de a másik 2 nem csinált soha ilyet, amikor szobatisztaságra került a sor.....:S Teljesen visszaszokott a pelenkára, azt sem tudtuk, mitévők legyünk. Végül én meguntam, visszaadtuk a kisgatyikat rá, és vittük rendületlenül a bilire/vc-re, hiszen, ha egész nyáron hiba nélkül intézte a "dolgát", akkor az nem lehetett szerintem véletlen. Sok "baleset" volt, bár nekünk nem ordított a pelenka miatt, mert elvittük a boltba, és Ő válogathatott magának kisgatyákat. Azóta van egy szekrény kutyusos, és autós kisgatyánk. :D A pisi dolog rendeződött, de a kaki nem. :S Azt matricás jutalmazással hoztuk rendbe - kitaláltuk, hogy minen jó helyre sikerült nagydolog után jár egy matrica, amit megap. 2 napba telt, azóta ismét nincs egy baleset sem, sőt már maga jár a bilire, vc-re, csak a lámpát kell felkapcsolni, ha vc-re megy éppen.
2013. márc. 11. 10:13

szia, nálunk ami bevált, a bilikönyv, majdnem minden könyvesboltban kapható kb. 1500 Ft. itt a könyv eleje van a végén, én is megpróbáltam, mielőtt alkalmazni kezdtük, [link] .

Én nem adnám rá a pelust újra, ha már egyszer lekerült.És a könyvvel szinkronban meséltem el. Az én fiamnak nagyon vicces volt...

10. r-iett (válaszként erre: 2. - Ditta85)
2013. márc. 11. 10:13
Nálunk az óvodai nyílt naptól kezdett enyhe változás történni mert nagyon szeretett volna menni és nagyon várta,de pelusos gyerek nem mehet.... az első haladás az volt,hogy nyáron nem állva pisilte magát össze ami egyébként nem is zavarta..hanem leguggolt :) Egy idő után a pisi jól ment,de kakilni csak a pelenkába volt hajlandó. Nagyon reménytelen esetnek tűnt mert őt tényleg nem zavarta ha tiszta pisi volt vagy tiszta kaki... de az óvodát már úgy kezdte,hogy csak este volt rajta pelus és durván egy hónap múlva már estére se kellett
2013. márc. 11. 10:13

Azok a gyerekek akik nem hajlandóak egy lépst sem tenni pelus nélkül: nem a gyerek fél, hanem az anyuka.

Leveszed róla és kész. Mi lesz, Bőg egy kicsit? Mert azt ugye nem gondolod komolyan , hogy a gyerek bezárkózika szobába leül egy székre és meg se mozdul soha többet???

Le kell róla venni és had dünnyögjön. Nincs választása.


Ezért mondodm, hogy nagyban függ anyukától is hogy agyerek mikor jut el milyen szintre.


Nem lesz baja egy kis sirástól ám.

2013. márc. 11. 10:11

Köszi a válaszokat! :)

Csak az a fura még a dologban, hogy tavaly nyáron már egyszer ment a dolog, pisilt, kakilt magától a bilib(mondjuk csak akkor amikor meztelen fenékkel rohangált egész nap, mert amint kis gatyót adtam rá bepisilt). Aztán jöttek a hidegebbek, fel kellett jobban öltözni, és hát ő ugye csak meztelen volt hajlandó bilizni, így visszakerült a pelus.

Azóta pedig hallani sem akar a biliről, ordít, hogy ő nem ül rá (de a wc-re sem hajlandó).

2013. márc. 11. 10:11

2008ban születt a lányom. 2010 tavaszán lett szobatiszta.

Szerintem ez gyerek érettségi szintjétől függ, lehet is irni trükköt taktikát, mit sem ér.

Attólo is függ mennyire van elkényeztetve, elmajmolva, anyafüggőség mennyire hatalmas.


Elmentem vele a boltba választott magának egy bilit, mertt az otthonira nem akart ráülni, az új bilit hazavittük, mig én csomagoltam ki a piacról hazavitt cuccokat a gyerekem lecibálta a fóliát a biliról , ráült és belepisilt.


Hozzátartozik, hogy előtt már vagy 2 hónapja bármi dolga volt a pelenkában előtte szólt. Szólt hogy pisilni fog és akkor is ha kakálni.


Ezek után már egyenes út vitt a bilihez, de mondom az otthon iról hallani sem akart. Ő választoptt, és igy lekerült a pekus.


Nem vacakoltam utána sem a déli alváskor sem este a pelenkábval, és egyetlen egyszer sem pisilt be sem nappal sem éjjel.

2 éves korára szobatiszta volt.


És nem csodagyerek.

6. Arer
2013. márc. 11. 10:07
Az én kisfiam is 3 lesz május elején és ugyanez a problémám. Nem hajlandó egy lépést sem tenni pelus nélkül és szintén ordít amíg nem kapja vissza. Ma reggel korábban kellett kelnünk úgy ébreszettem és tisztán vettem le róla a pelust, és mondtam neki pisiljünk a bilibe, de nem volt hajlandó. Ahogy ráadtam a pelust már látom is hogy pisil. A nagyobbik fiamnál is így csináltam mikor láttam, hogy reggel tiszta volt a pelus megbiliztettem, azóta éjjel nappal szobatiszta lett, nem kapott többet pelust 2,5 évesen. De most ez úgy látom nem fog bejönni.
2013. márc. 11. 10:05

Nálunk ami bevált:

Fogtunk egy papírt, két részre osztottuk. Ha sikerült kakilni a wc-be, akkor kapott egy mosolygós napocskát, ha nem (mert csak ráült, de utána inkább a pelenkát válaszotta) akkor egy szomorú felhőt. Mindig együtt rajzoltuk fel a papírra az épp aktuális jelecskét.

Így is eltarott 1-2 hétig, de a végén már egyre több napocska lett és a felhők egyre ritkultak :)

Aztán már nem is volt rá szükség, így eltettük emlékbe a papírt :)


Mondjuk nálunk csak a kakival volt gond, egész nap elvolt pelus nélkül, de ha kakilni kellett, akkor kérte a pelenkát.


Persze lehet ezt személyre szabottan is csinálni :)

Mondjuk a kedvenc mesefigurás matricákat gyűjteni, vagy táblára piros pontokat gyűjteni, stb...


Egy próbát szerintem megér :)

4. c6973617d3 (válaszként erre: 2. - Ditta85)
2013. márc. 11. 10:02
Először is nyugodj meg, a gyerekeknél 5 éves korukig nem kóros, ha nem szobatiszta. Persze ezzel ellentétben kellemetlen, de nem egyedi, hogy a kisfiad ragaszkodik a pelusához, és annak a termékéhez, mert az az övé. Segíteni úgy tudsz rajta, ha mesélsz neki, legjobb ha kitalált történet, ahol kis mókus, kis csiga, akármi pelenkás, és ezekbe a mesékbe beleszövöd, hogy ők, hogy szabadultak meg a pelustól, rajzolhattok is , A másik a jutalmazós módszer, ha sikerül bilibe , wc-be pisilnie, akkor jutalmat kap.
2013. márc. 11. 10:01

Visszaadnám neki a pelenkát. Hamarosan jön a nyár, ilyenkor néhány nap alatt szobatiszták lesznek.

Lehet, hogy ô kicsit lassabban fejlôdik. Kényszeríteni nincs értelme és nem is lehet...

2013. márc. 11. 09:54

A kisfiam áprilisban lesz 3 éves. Abszolút nem szobatiszta, és ha leveszem róla a pelenkát ordít a pelusért, hogy adjam vissza rá. Nem tudom mi tévő legyek.

Tavaly nyáron már bilizett a nagy melegekben, akkor pisilt, kakilt bele, de visszaesett, és azóta nem hajlandó semmire. Már teljesen el vagyok keseredve.

2013. márc. 11. 09:54
Szobatisztaságban tudnátok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook