Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi az a Nodectomia? fórum

Mi az a Nodectomia? (tudásbázis kérdés)


21. beneliv (válaszként erre: 19. - A78c2ff918)
2013. márc. 9. 19:47
Bocs, meddig jár be? azt intervallumra gondoltam, vagyis ha most átestem a tükrözésen, műtét előtt vagy után már nem kell?! Na, ebbe reménykedek!
20. Kuglófmazsi (válaszként erre: 9. - Várhegyi Márton)
2013. márc. 9. 16:20
Köszi, én tudom a jelentését. Nem én kértem magyarázatot!!!!
19. a78c2ff918 (válaszként erre: 18. - Beneliv)
2013. márc. 9. 16:04

Az attól függ,hogy mire kíváncsi az orvos.Reméljük,csak eddig dugja be a kütyüjét.:)

Persze az is elég...:/

18. beneliv (válaszként erre: 16. - A78c2ff918)
2013. márc. 9. 15:57
Oké, köszi, még nem vagyok előjegyezve, csak akkor térünk rá vissza. Még arra lennék kíváncsi, hogy a vastagbéltükrözés meddig "jár be", mert rágondolni sem szeretek arra, ha megismétlik. Elég egyszer is!
17. a78c2ff918 (válaszként erre: 16. - A78c2ff918)
2013. márc. 9. 15:53
Az "A"-knál van egy köz,azt majd szedd ki és akkor megnyitja a rajzot neked.
16. a78c2ff918 (válaszként erre: 15. - Beneliv)
2013. márc. 9. 15:53

Igen,így igaz.


[link]


A 4-es 5-ös közötti rész van gyulladásban.Azt nem tudom,hogy máshol is van-e kiboltosulásod.


Hát én nem tudom hallod-e...Ez elég nagy beavatkozás lenne az életedbe.Nem akarsz előbb még más dokival is konzultálni?Meg a diétás kezelést is kipróbálni?Mondjuk az a műtét után is aktuális kérdés lesz.Te tudod,hogy mennyit szenvedtél már vele eddig és mennyire van eleged belőle...:/

(na,most jókor kavarok már be a kérdéseimmel,tudom,hogy 2hét múlvára vagy előjegyezve,bocsi érte,csak nagyon sajnálom a problémát)


Inkább azt mondanám,hogyha nem találsz dietetikust,de még megpróbálnád az étrendet is,vagy meglesz a műtét,de nem jutottál étrendi tanácshoz,akkor írj rám.

15. beneliv (válaszként erre: 14. - A78c2ff918)
2013. márc. 9. 15:24
Neked milyen fokban ismerős a téma? Igaz, a proktológus tett rá említést, hogy lehet az aranyér műtéttel azt a bélszakaszt is kiiktatják. Ezek szerint a kiboltosodás közel lehet a "kijárathoz".
14. a78c2ff918 (válaszként erre: 13. - Beneliv)
2013. márc. 9. 15:03

Köszönöm,ismerem a témát...:)

Az viszont szomorú,hogy diétát nem emlegettek,mikor ennek meg van a maga megfelelő étrendje,hogy a meglevő diverticulosisod ne kerüljön állandóan gyulladásos állapotba(diverticulitis),ám ha mégis,akkor ez utóbbinak is megvan a maga étrendje.Én dietetikus felkeresését javaslom,ezt persze nekik kellett volna már régesrég említeni,de persze csak ha már uncsi állandóan ezzel szenvedned.No persze az ideális az lett volna,ha a megelőző állandósult székrekedés kap több figyelmet.:( Természetesen étrendileg.

Kapóra jön a műtét,a kórházban tuti érdeklődhetsz a dietetikus után.Ha gondolod.

13. beneliv (válaszként erre: 12. - A78c2ff918)
2013. márc. 9. 14:55
Tünetmentesen, de évek óta meglehet a gyulladás, mert egy bélszakaszon kiboltosodás van. Itt megbújik a széklet, baktériumok szaporodnak, gyulladást indukálnak.Ettől olyan állapot alakult ki, hogy állandó, makacs székrekedés, írritáció (sokszor semmi hasznára), erőlködés, aranyér/végbél kitüremkedés. Nem diétázok (nem is mondták), majd 2 hét múlva beszélünk a műtétről.
12. a78c2ff918 (válaszként erre: 11. - Beneliv)
2013. márc. 9. 14:47

Az szép.:(

Diétát tartasz valamit most,hogy gyulladásban vagy?Vagy csak a gyógyszerekre bízod magad?

2013. márc. 9. 14:20
A diagnózis: Nodi.haemint.Prolapsus ani.Diverticulitis sigmatis.
10. Várhegyi Márton (válaszként erre: 7. - Beneliv)
2013. márc. 9. 09:54
Szerintem nem a megszokott jelentésben használja az orvos a szót.
9. Várhegyi Márton (válaszként erre: 6. - Kuglófmazsi)
2013. márc. 9. 09:54

Az egy dolog, hogy a szavakat lefordítjuk, de ettől még nem feltétlenül használják ilyen értelemben a kifejezést.


A "nodectomia" szóra magyar nyelvű találatot nem ad a Google, angolul ("nodectomy") már igen, de ott nyirokcsomó-eltávolítás értelemben.

Az aranyeret ugyan nodusnak szokták hívni (orvosi szleng, mivel a nodus önmagában csak csomót jelent), az aranyeres csomó eltávolításának neve viszont "haemorrhoidectomia" (mivel az aranyeres csomó teljes latin neve: "nodus haemorrhoidalis").

8. beneliv (válaszként erre: 5. - Várhegyi Márton)
2013. márc. 9. 09:50
Tájékoztatás itt, ha lesz valami, előbb a vastagbélgyulladást kell megszüntetni gyógyszeres kúrával és utána kell jelentkeznem erre a "Nodectimára"! Ez egy adalék lesz a nyári Erzsébet programos nyaralásomhoz! Valamit - valamiért!
7. beneliv (válaszként erre: 6. - Kuglófmazsi)
2013. márc. 9. 09:47
Köszi, segítettél ezzel, mert nyilván aranyeres csomóról van szó. Érdekes, hogy a google segítségével sem találtam rá erre a kifejezésre. A technikáról (új)ha valaki tudna bővebben!
2013. márc. 9. 09:38
A nodus csomót jelent latinul. A nodectomia, a csomó eltávolitása. Ez lehet akár aranyeres csomó is! Remélem, hogy segíthettem! :-)
5. Várhegyi Márton (válaszként erre: 4. - Beneliv)
2013. márc. 9. 09:26

Akkor lehet, az aranyérműtétet jelenti.

Furcsa, mert soha nem hallottam ilyen értelemben. Most rákerestem, és szintén nem találtam ilyen összefüggésben. Kérdezd meg az orvos, engem is érdekelne, mit jelent.

4. beneliv (válaszként erre: 3. - Várhegyi Márton)
2013. márc. 9. 09:17
Aranyér műtét előtt állok, és az van írva a leletemre, hogy Normix kúra után Nodectomia javasolt.
3. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Beneliv)
2013. márc. 9. 09:11
Nyirokcsomó-kivétel.
2013. márc. 9. 08:48
Babát vársz?
2013. márc. 9. 08:38
Fontos lenne számomra, hogy megtudjam mit is jelent a Nodectomia?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook