Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hatásos köhögéscsillapítót mit lehet adni egy 3 évesnek? Várom a véleményeteket. köszike. fórum

Hatásos köhögéscsillapítót mit lehet adni egy 3 évesnek? Várom a véleményeteket. köszike. (tudásbázis kérdés)

2010. dec. 28. 15:37
Mucopront szirup. Nálunk bevált.
24. Mari20
2010. dec. 28. 15:16

szia drága

ha még nem irtam volna

ne félj kipróbálni 2 gyereket és 3 kölcsön gyereket neveltem fel a tapasztalat onnan


este lefekvéskor 1 böröshagymát pucolj meg ( a héja jó lesz hagyma teának , ha tiszta a héj)


a hagymát szeleteld fel karikára és tedd egy tányérra, abba a helységbe tedd a padlóra ahol alszik a gyerek, meglátod már egy nap után is a köhögés látványosan elmarad,


ezt amikor hallod a köhögést a sipolást, a hörgést használhatod, fertőtleniti a levegőt, kitisztitja a légutakat, és a szervezet öngyógyitó rendszerét engedi dolgozni, és nincs mellékhatása, és olcsó. és garantáltan használ.

másnap ki lehet szellöztetni, és nem lesz kellemetlen hagyma szag.....


ha kipróbáltad, és folytatni akarod keress meg....


ha fontos a gyerek egészsége számodra, akkor rajta


üdv

mari

2008. szept. 5. 21:05

Nekem a gyerekorvos azt monta,hogy ha nagyon erölteti a köhögés adjak neki Erigon szirupot.Nagyon jól felszaggatja a köhögést és csillapítja is.Kipróbáltuk és nagyon jól bevált.Ajánlom mindenkinek.....

Ja a Stodált is kipróbáltuk az is nagyon jó.Száraz köhögésre is.Homeopátiás szer.Méga gyerekeim arcüregéből és homloküregéből is leszedte a váladékot...

22. encike 2 (válaszként erre: 21. - Fd26a014e9)
2008. márc. 5. 09:37
Köszi
2008. márc. 5. 09:23
Ja! És bármeddig szedhető, mert ez nem gyógyszer:))
20. fd26a014e9 (válaszként erre: 19. - Encike 2)
2008. márc. 5. 09:22

Allergia esetén is nyugodtan adható:) (én is az vagyok)

Két évesnek naponta kétszer egy teás kanállal.

Amúgy napi 4-5-ször nyugodtan lehet egy-egy evő kanállal.

Mielőtt elfogyna, készíts frisset. :) Ez tényleg nagyon hatásos:)

19. encike 2 (válaszként erre: 16. - Fd26a014e9)
2008. márc. 3. 22:12

Ezt még nem hallottam, komolyan mondom kiprobálom!

Két évesnek adhatm? Gondolom, aki allergias annak nem jo.

Napi hányszor és hány napig?

18. encike 2 (válaszként erre: 14. - Kic)
2008. márc. 3. 22:10
A Stodal homeos?
2008. márc. 3. 22:08
köszönöm a válaszokat, úgy látom meggyógyult :)sokat segítettetek, jók az ötletek.
2008. márc. 1. 09:05
:) Egy fekete reteknek vágd le a tetejét, vájj ki a belsejéből egy kanálra valót és a helyét töltsd fel mézzel. Ha megfolyósodott, akkor napi három kanállal adj belőle a kicsidnek, meglátod jobb lesz, és az íze is finom. :)))
2008. márc. 1. 08:18
Sinecod,vagy stodal szirup.Nekem mind a kettő nagyon jó volt.
14. kic
2008. febr. 29. 19:45
Nekünk a Stodal, nagyon bevált. Jó mert a hurutusra, és a száraz köhögésre is egyaránt jó.
2008. febr. 28. 10:23
Szia! Én mint minden hasonló. e.ü. kérdéssel kapcsolatban azt mondom, amíg nem súlyos beteg a gyerek, kerülöm a dokit (olyan, amilyen) és a természetes alapanyagból készült szereket próbáljuk ki pl.lándzsás útifű szirup, vagy Stodal.
2008. febr. 28. 01:41
1-2 citromot meg kell alaposan mosni,esetleg kefevel lesurolni,majd karikara vagni hejastol, majd teljesn szetfozni,lehetoleg jenai uvegedenyben, hogy ne erintkezzen femmel. Tobbszor is fel kell onteni vizzel amig egeszen puhara fo,hogy villaval szet lehessen nyomkodni.(vigyazat meleg vizzel felonteni mert az uveg elpattan). Ahhoz,hogy teljesen kremszerú legyen legjobb szetmixeli,majd belekeverni annyi mezet,hogy edes legyen,es megetetni a beteggel.Felnotnek legalab 3-4 citrom szukseges. Figyelmeztetes :Nem fogyszthatjak azok akik allergiasak a citrusfelekre. A kesz pep egy kicsit kesernyes izu,ezert a gyereknek eleg korulmenyes beadni, de ha egyszerre meg tudja enni,akkor egyik naprol a masikra megszunik a kohogese.(Meg az u.n. szamerkohogest is elmulasztja egyik naprol a masikra,csak akkor a mennyiseget egy kicsi novelni kell.) Kivanom,hogy a kis beteg mielobb meggyogyuljon!
2008. febr. 26. 10:13

Nekünk az Erigon szirup jött be. Mellkasra még szoktam kenni Luuf-ot. Nagyon jo az is.

Sajna nekünk a méz, lándzsás utifü nem jo, mert allergiásak vagyunk a növényekre. 2 évesen derült ki.

2008. febr. 22. 18:21
én most rhinatiolt adok neki épp, bér még nincs 3 majd fél év múlva :) de úgy látom használ neki
2008. febr. 22. 16:47
Szerintem sem kell köhögéscsillapító, jöjjön ki aminek ki kell! Köptetőnek Nekünk az Ambroxol Q jött be! Ám nagyon jók a gyógyteák is pl: Kakkukfű, csipkebogyó.. Orvoshoz csak akkor viszem ha 2 napnál tovább lázas, ha lázas! Remélem mihamarabb meggyógyultok!!
2008. febr. 22. 15:16

Szia!

Szerintem is mindenképpen vidd orvoshoz a kicsit - amúgy nekünk megelőzésre nagyon bevált a gyerek kalcium. Azóta szinte soha nem köhög a kisfiam. Ha érdekel, privátban írok róla.

2008. febr. 22. 15:03
lándzsás útifű szirup vált be nálunk
2008. febr. 22. 14:37
Ambrobenet kapott a legutolsó betegségénél, de nem sokat használ.
2008. febr. 22. 14:34

Szia!

Nekem másfél éves a gyerek,de a gyógyszt.-ban lehet kapni Erigon szirup-ot, recept nélkül, nekem az vált be, de a száraz köhögésre.


Ha nem muszáj nem viszem olyankor dokihoz,nehogy összeszedjen mást is.

2008. febr. 22. 14:32
este lesz doki elviszem mindenképpen, szia.
2008. febr. 22. 14:31
Méz citromlével elkeverve! Nekem ez enyhíti a köhögést!
2008. febr. 22. 14:24

Szia!


Nem adnék köhögéscsillapítót, hanem inkább köptetőt, hogy felszakadjon és kijöjjön alerakódás, nehogy komolyabb baja legyen. Az én kislányom két és fél éves, neki Mucoprontot adtam, és 3 nap alatt kijött minden, ami köhögtette.

De szerintem lássa orvos is, hogy nehogy sima náthaként kezeld az esetlegesen komolyabb fertőzést, és a szövődményei gondot okozzanak.

2008. febr. 22. 14:21
Hatásos köhögéscsillapítót mit lehet adni egy 3 évesnek? Várom a véleményeteket. köszike.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook