Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha egy nőgyógyász megvizsgál és valamit elfelejtetek említeni, akkor lehet olyan, amit nem vesz észre? fórum

Ha egy nőgyógyász megvizsgál és valamit elfelejtetek említeni, akkor lehet olyan, amit nem vesz észre? (beszélgetős fórum)


1 2
50. moonlight13 (válaszként erre: 49. - Db5af5da17)
2013. márc. 10. 19:01
Ötlet: ezeket a megfelelő orvosoknak mondd el!
2013. márc. 9. 21:27

Ez a kiírás másfelé is elment, mint gondoltam. De daganat eddig még eszembe se jutott. Viszont most szeretnék nektek felvázolni valamit. Nem igazán tudom, hogy érdemes e vele foglalkozni, de talán igen. Hozzátenném, hogy a fájdalom kicsit a mindennapom része, mindig "nagy" terheket cipelek magammal, így néha már fel sem tűnik. A nagy azért van idézőjelben, mert nem fizikai munkás vagyok :)

Nos enyhe hasfájásom van még mindig és olykor enyhe hányigerrel párosul. Mikor dokinál voltam kérdezte, hogy volt e hasmenésem és egyértelmű nemmel válaszoltam. Azóta pedig volt. Bár egyre jobban érzem magam, azért néha ha leállok a napi feladataimmal még érzem a hét elején észlelt tűneteket és ez kellemetlen. Szerintem mindez el fog múlni, vagyis remélem, de a véleményetekre is kíváncsi volnék.

Másik kérdés az, hogy az egyik vállamba mostanában néha bellenyilal egy fájdalom, de a másik vállam szoktam terhelni, arra gondolok, hogy az egyenlő súllyelosztás miatt tiltakozik a testem, mert erre is volt már példa vagy csak simán meghúztam. Mindenesetre nem egy perces a fájdalom és nem tudom kb 30 perc?, de közben folyamatosan lüktetést érzek. Ötlet erre?

48. moonlight13 (válaszként erre: 44. - A0c1361e44)
2013. márc. 9. 18:08
Nem feltétlenül csinálnak vele valamit. Minden egyén függő. Jóindulatú elváltozás, ami nagyon sok nőnél van egy idő után.
47. d71ef05a8e (válaszként erre: 46. - A0c1361e44)
2013. márc. 9. 14:07
Az biztos, hogy minden esetben rendszeresen ellenőrizni kell.
46. a0c1361e44 (válaszként erre: 45. - D71ef05a8e)
2013. márc. 9. 13:13
Lehet, de én még csak olyat hallottam, hogy a miomát megműtötték, mert az elrákosodhat, a ciszta viszont nem, bár azt is műik, ha x időn belül nem szívódik fel és panaszt okoz.
45. d71ef05a8e (válaszként erre: 44. - A0c1361e44)
2013. márc. 9. 13:02

Apró, semmilyen problémát nem okozó miómát nem szoktak újabban műteni, nekem legalábbis ezt mondták. Természetesen, ha vérzésrendellenességet okoz vagy fájdalmakat, illetve ha olyan helyen van, hogy a teherbeesést gátolhatná vagy a baba eseménytelen kihordását, akkor biztosan tesznek ellene. De ha nem a méhnyálkahártya irányában van, hanem magában a méhizomzatban, és az égvilágon semmi problémát nem okoz, akkor a hátramaradó heg még több bonyodalmat okozhat.


De ahány orvos, annyiféle iskolát követnek.

2013. márc. 9. 10:34
Én azt gondoltam, hogy a miomával már kell valamit tenni. A ciszta felszívódhat, de a mioma nem. Én eddig így tudtam...
43. d71ef05a8e (válaszként erre: 24. - A78c2ff918)
2013. márc. 9. 08:35

Én úgy tudom, hogy nem mindegyik fajta mióma tapintható. Van olyan, amely a méhnyálkahártya felé, belülre türemkedik, van olyan is, ami a méhfalban belül, és olyan, amely pedig a méh belső felétől ellentétes irányban. Nyilván az utóbbi a leginkább tapintható, illetve a második, de ami befelé fejlődik, annál csak az UH biztos.


Hogy a topikindító eredeti kérdésére is válaszoljak: például terhességi UH-nál én sajnos azt tapasztalom, hogy amikor nem a saját orvos vizsgál, hanem futószalagon megy az egész, akkor ha nem kérem előre, hogy ezt és ezt is ellenőrizze legyen szíves, akkor hajlamosak nem körülnézni, csak nagyon célirányosan a minimum feladatot elvégezni. Ha például még kicsi a magzat és a mióma tőle távol van, ha nem kérem, nem biztos, hogy külön elkezdi keresni:(


Ezért elpnyben van az talán, akinek saját orvosa van, és ismeri az előzményeket.

42. d71ef05a8e (válaszként erre: 35. - Várhegyi Márton)
2013. márc. 9. 08:31

Ez nagyon sok mindentől függ, ahogy mások is írták: számtól, mérettől, elhelyezkedéstől.


A műtét sem mindig üdvözítő, hiszen az utána maradó heg viszont mind a zigóta, mind a későbbi méhlepény tapadását nehezítheti. Mindig egyénileg kell mérlegelnie az orvosnak, hogy az adott esetben minek van kisebb kockázata a terhesség kimenetele szempontjából. Ami tény: terhesség alatt egyes miómák elsimulhatnak a méhfalban, mások pedig akár rohamosan is nőhetnek. De a szülés után ezek is visszahúzódhatnak annyira, hogy műtét nem válik szükségessé.

41. Várhegyi Márton (válaszként erre: 38. - A78c2ff918)
2013. márc. 9. 08:25

Attól függ (hol van, mekkora, hány db).

Legalábbis én így tudom, de ebben nem vagyok igazán kompetens.

Sok problémát okozhat a terhesség, ill. szülés alatt (mélyen tapadó lepény, magzati deformáció, kevés magzatvíz, szülés akadályozása stb.).

40. moonlight13 (válaszként erre: 38. - A78c2ff918)
2013. márc. 9. 07:58
Szerintem ezt is az orvostól kérdezd meg! Ezekre a kérdésekre csak az tud válaszolni Neked, aki látja, hogy útban van-e, nyom-e valamit, stb. Ultrahang megmond mindent egy orvosnak!
39. moonlight13 (válaszként erre: 37. - A78c2ff918)
2013. márc. 9. 07:57
Gondolom, azt az orvos megmondja attól függően, hogy mekkora, ill. hol helyezkedik el. Szerintem fél év/év.
38. a78c2ff918 (válaszként erre: 35. - Várhegyi Márton)
2013. márc. 8. 23:50
Terhesség előtt jobb eltűntetni?Vagy mi?
37. a78c2ff918 (válaszként erre: 34. - Moonlight13)
2013. márc. 8. 23:49
Mi az az időnként?
36. a78c2ff918 (válaszként erre: 29. - Várhegyi Márton)
2013. márc. 8. 23:48
Ja...értem...Nem gondoltam ilyenekre.A mi kis fejünket az aktuálisan szükségesekkel terhelték csak meg.És azok nagyon kellenek.Persze egy orvos attól is orvos,hogy ismeri a régi módszereket is.A 3.világban elkél,pl...
35. Várhegyi Márton (válaszként erre: 34. - Moonlight13)
2013. márc. 8. 21:53
Gyermekvállalás előtt viszont meg kell nézetni (és az eredménytől függően műteni vagy nem műteni), ugyanis roppantul kínos lehet (mérettől, elhelyezkedéstől függően), ha a terhesség alatt derül ki.
34. moonlight13 (válaszként erre: 32. - Várhegyi Márton)
2013. márc. 8. 21:43
Igen, azt ajánlják, hogy időnként meg kell nézetni, növekszik-e. De sokszor nem okoz panaszt, csak van, és kész!
33. moonlight13 (válaszként erre: 24. - A78c2ff918)
2013. márc. 8. 21:42
Az internet szerint miómája szinte minden 3. nőnek van egy idő után. Ha nem okoz panaszt, minden doki azt mondja, hogy nem kell vele foglalkozni. Ennyi! Ha okoz, azt érezni fogod!
32. Várhegyi Márton (válaszként erre: 24. - A78c2ff918)
2013. márc. 8. 19:43
Nem vagyok kompetens ebben, sajnos. De a myomát sem kell feltétlenül rögtön kivenni. Nem mindegy, hol van, mekkora, növekszik-e, hány éves az illető, akar-e szülni stb.
31. belladonna3 (válaszként erre: 30. - Várhegyi Márton)
2013. márc. 8. 19:43
Így van.
30. Várhegyi Márton (válaszként erre: 28. - Belladonna3)
2013. márc. 8. 19:42
A nőgyógyászatra is igaz ez, ott is bejöttek az új vizsgálómódszerek.
29. Várhegyi Márton (válaszként erre: 25. - A78c2ff918)
2013. márc. 8. 19:41

A klasszikus példa erre a vizelet megízlelése, régen ezt is csinálták.

De régen a tüdőgyulladást, tüdődaganatot is kikopogtatták, ma már egyből röntgen stb.

Máshogy megy, mint a hőskorban.


Természetesen ez nem igaz minden fizikális vizsgálati metódusra, azért ma sem csak arról van szó, hogy hozzá sem érünk a beteghez, mert rögtön befekszik a CT-be, és az mindent megmond. (Nem mond meg mindent.)

28. belladonna3 (válaszként erre: 25. - A78c2ff918)
2013. márc. 8. 19:37
Szerintem azért mondja,mert ma már nem csak bimanuális vizsgálat alapján kell dönteni az orvosnak,ott van az ultrahang és a sok egyéb kütyü. :)
27. belladonna3 (válaszként erre: 24. - A78c2ff918)
2013. márc. 8. 19:35
A mióma jóindulatú és magától is elmúlhat.
26. a78c2ff918 (válaszként erre: 20. - Várhegyi Márton)
2013. márc. 8. 19:31

:)Hát igen...:)

Mondjuk nálunk meg már egy rakás adathalmazzal érkezik az illető,de még így is egy rakás idő felvenni...:)Aztán meg adott esetben visszafejteni...de jó is ez.Megunhatatlan.:-)

25. a78c2ff918 (válaszként erre: 21. - Várhegyi Márton)
2013. márc. 8. 19:28

Aham...de várjál picit...Ez sztem részben igaz...

"a régi klasszikus fizikális leletek mára jelentősen vesztettek szerepükből"

Miért mondod?Sztem nem...

24. a78c2ff918 (válaszként erre: 19. - Várhegyi Márton)
2013. márc. 8. 19:26

Ja értem...


Hm...én nekem az a sejtésem,hogy a topikindító talán daganattól fél...Én ehhez azt tudom hozzátenni és kérlek segíts most ebben,hogy még egy pici,tünetmentes mióma is gond nélkül kitapintható.Ha van,akkor azt tapintotta volna.


Csak én kérdeznék...szerinted:ha nem ad panaszt,csak az orvos tapintja és meglátása szerint nincs vele teendő,akkor az mit jelent pontosan?Miért mond ilyet?Ennek nincs értelme...

2013. márc. 8. 19:20
Ja és akkor félre is kezelhet ami miatt később nagyobb bajod lehet mert lappangva,rejtett betegségként ott maradhat,ha nem vagy kikezelve rendesen.Ezért kell az orvost alaposan tájékoztatni mindenről.Mondjuk erre egy dokinak alapból rá kell kérdezni.hogy szedsz e vagy szedtél e valamilyen gyógyszert..
22. belladonna3 (válaszként erre: 1. - Db5af5da17)
2013. márc. 8. 19:14
Persze hogy lehet! Ha pl;valamilyen nőgyógyászati jellegű gyulladásod van,de közben valami más ok miatt bevettél antibiotikumot (mondjuk fogfájás miatt)azt meg kell említened mindenképpen,mert akkor a vérkép és a citológia is hamis eredményt adhat.
2013. márc. 8. 18:57

A példát csak szemléltetésnek szántam, mivel ha vérvétel történik, akkor vérkép-meghatározást mindig végeznek, a régi klasszikus fizikális leletek mára jelentősen vesztettek szerepükből.


Ettől még persze mindent el kell mondani az orvosnak, mert ez kell a megfelelő diagnózisalkotáshoz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook