Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretnél Tenerifén élni? Magyar kolónia létrehozásához megfelelő anyagiakkal rendelkező, megbízható társakat, és barátokat keresünk. fórum

Szeretnél Tenerifén élni? Magyar kolónia létrehozásához megfelelő anyagiakkal rendelkező, megbízható társakat, és barátokat keresünk. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. máj. 19. 01:41
Sziasztok!Maspalomasba megyek júniusban nyaralni egyedül.Esetleg nem tervez valaki(k) ekkor nyaralást a Kanári-szigetekre?
2013. ápr. 14. 13:39
Sziasztok ! Nagyon szeretnék Tenerifén élni és dolgozni, mivel már éltem ott. Szeretnék visszamenni és mivel a pénz sosem elég, így jól jönnének társak hozzá. :) Ekőre is elnézést kérek, hogy hosszú leszek és azzal amit írok, senkit sem szeretnék megbántani. Én is nyitott vagyok minden jóra. A "megfelelő anyagiak" mit jelentenek pontosabban? Csak azért kérdezem, mert ha megfelelő anyagiakkal rendelkezik valaki, akkor ezt megcsinálja egyedül magának. Ezért az ember azt gondolná, hogy ez pont a nem megfelelő anyagiakkal rendelkező embereknek lenne egy lehetőség, legalább is reménykedem benne. Annak van értelme, hogy kevés pénzeket összerakni és abból elindulni, szerintem. A lakás illetve nyaraló vásárlás nekem egyelőre magas lenne, inkább arra törekednék, hogy bérelt lakásba lakva, egy vállalkozást létrehozni valakikkel és abból megélni és esetleg gyüjtögetni kicsit majd lakásra. Mondjuk én állandó kint tartózkodásra gondolok inkább. A nyaraló vagy lakásvásárlás 20000 €-ért biztosan nem fog menni, 40000-ért nézzük mit lehet kapni most. Nagyon kevés lakás van ennyi pénzért, ami van az nyaralónak nem jó, mert köszönő viszonyban sincs a parttal, a nyaraláson látott helyekkel és nem ragozom, de nem jó nyaralónak az biztos. Egy ilyenben lakni és ott élni, a környéket és az ott lakókat is elnézve, sok magyar biztosan nem is lakna. Ami jó lehet az 60000€-tól felfelé van, de inkább 80 és 100000 között vagy e fölött. Itt az dönti el, hogy fent van a hegyen vagy lent a parthoz közel. A hegyről (alto) gyönyörű a kilátás az óceánra, jók a lakások, de a parttól messze van, gyalog lehetetlen, mert felfelé bele lehet halni, nagyon meredek, szóval kocsi kell, mert busz oda nem jár. Marad a parti rész (bajo), ott viszont közelebb leszünk a 100-hoz, mint a 60-hoz. A hirdetések is így szólnak, hogy írják benne, bajo vagy alto. Rengeteg hirdetési oldal van, amit a szabályzat miatt ide nem írhatok be, de ezeken kicsi spanyol tudással is látni lehet, amit fent leírtam, ehhez nem feltétlenül kell kint lenni, mert térképen is látszik mi honnan mennyire van. Ez biztos, mert ha tavaly így volt kint, akkor most is így van. Nem mondom, hogy aki mást ír az hazudik, de lehet csak nem nézte meg alaposan vagy félre informálták. Végül is ráér utánanézni, mert látom még csak a tervezés van most, ez nem gond. A vállalkozásról még pár szót írnék. A költségek, amit olvastam nem teljesek és magánvállalkozásra vonatkoznak, ahogy látom. Ha több ember társul, akkor SL kell, ami a KFT.-nek felel meg, mert értelemszerűen magánvállakozás csak egy ember nevén lehet és több ember pénze csak cégbe rakható össze, úgy hogy legyen nyoma, hogy pézt raktak bele és mennyit. Ennek egyébként a törzstőkéje 3100 € és kb. 2000 € az alapítási költsége, ez a minimum. A vendéglátó nyitásával egyetértek, mert szerintem az, ha kellő alapossággal van a hely kiválasztva, akkor viszonylag biztos dolog. Arra nem biztatnék senkit és abba nem is adnék pénzt, hogy magyar éttermet csináljon valaki kint vagy magyar "büfét", ami ott " bar" egyébként. Minden magyaros étel, a magyarokat érdekli szinte csak. Ezek sorra bebuktak már vagy vegetálnak és be fognak bukni. Ezt teszi az éghajlat, a távolság és sok minden más, amit most nem sorolok fel. Tehát magyart ne ! Meg kell nézni a kinti vendéglátókat és ahhoz kicsit igazodva, de újat is bele lehet vinni ( csak mediterran jellegű). Nekem már van konkrét ötletem erre, természetesen már ismerem a helyi konyhát és az olaszt illetve ami még ott megy. Pár dolgot tudni kell, mielőtt magyarosan gondolkodunk: ételt nem rendelnek haza, ételt nem visznek el általában haza, utcán nem igazán szokás enni és iszogatni, Ablakon keresztüli dologok halál. Beülni szeretnek és ott hangosan dumálni, akár idegenekkel is, ezt szeretik hallgatni a külföldiek illetve turisták is, tehát ők is oda mennek. A magyarokról pár szót, az igaz hogy a kint élők nagy része csaló vagy haszonleső és nagyon kegyetlen a sajátjaival szemben. Csak a magyarok csinálják ezt ott kint, mert más nációk az idegeneket csapják be inkább és nem a saját fajtájukat. Ez vitathatatlan tény sajnos. Ezért ha innen közösen indulnának ki emberek együtt, akkor a már ott lévőket lehet kerülni kéne kicsit, ha azt akarjuk hogy a pénzünk megmaradjon. :) Egyelőre ezek a gondolatok jutottak eszembe. Szivesen benne lennék egy ilyen közös kinti dologba, de ahhoz ezt fontosnak tartottam leírni. Remélem nem veszitek sértésnek, én nem annak szántam. Azt is remélem, hogy létre jön valami közös és kint élhetünk, illetve aki csak nyaralni akar, az meg kint nyaralhat. :)
87. Holanorka14 (válaszként erre: 83. - Nibiru61)
2013. márc. 19. 21:57
Kedves nibiru61, ne szomorkodj soká, mi veled tartunk Tenerifére! :) Remélhetőleg még fellátogatsz ide, mert bízom benne, hogy fel tudjuk venni a kapcsolatot egymással. Én a férjemmel, és két kicsi gyermekemmel tervezem, hogy kiköltözök Tenerifére. Idén nyáron 1 hónapra megyünk úgymond terepszemlére. Ha alkalmasnak látjuk a helyet, hogy 1 évet ott töltsünk, akkor jövő nyáron indulunk 1 évre. Ha bejön a számításunk, akár élethosszig is maradhatunk. :) Nyitottak vagyunk minden jóra! Tavaly a nászutunkat töltöttük Tenerifén, és így utólag azt gondoljuk, talán nem véletlen, hogy oda vezetett az első hosszabb közös utunk is... :) A többit priviben megbeszéljük! Türelmetlenül várom, hogy jelentkezz!!! ;)
86. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 22. - 6ee0ffb012)
2013. márc. 18. 15:41
20 % körül van a munkanélküliség. Barátnôm Mallorcán anyagilag haldoklik, pedig 4 lábon áll...
85. e28c748947 (válaszként erre: 83. - Nibiru61)
2013. márc. 8. 20:57

Így van.De sajna manapság egyre több az elzárkozó,közösködni nem akaró/merő ember.

Próbálj olyan körökben forogni, akik megengedhetik maguknak, hogy nyaralót vegyenek ott.Azért vannak olyanok is.:)

84. b486c9cf7d (válaszként erre: 83. - Nibiru61)
2013. márc. 8. 20:50
Hat, akkor a kolonizacio elott meg at kell gondolni, hogy merre erdemes toboroznod :)
2013. márc. 8. 18:22

Szomorú vagyok, hogy profi módon tudtok szétverni, és lealjasítani egy topikot..Ha ez a magyar mentalitás, akkor stornó: mégsem akarok megismerkedni, és beszélgetni sem itthon, sem máshol az ilyen típusú emberekkel...


A kivételektől elnézést kérek, mert akik megértették a szándékaimat, és komolyan gondolják, azokkal majd úgyis összehoz az élet. :)

82. bd55e3f068 (válaszként erre: 81. - Annie1130)
2013. márc. 8. 16:51
Szerintem csak te olvastad ki azt, amit, de kár ezt tovább ragozni.
81. Annie1130 (válaszként erre: 80. - Bd55e3f068)
2013. márc. 8. 16:44
Eddig sem az volt a gond, hogy nem értettem, hanem az, hogy én ezzel nem értek egyet!De nem is kell mindenkinek egyetértenie, csak nem tetszik az a kretén megközelítés, hogy minden emberi közeledésnek, amely mondjuk egy külföldi férfitól egy magyar nő felé irányul, az kizárólag a "csöcsről" szólhat...De erre írtam, hogy nem egy a világunk beaztal.
80. bd55e3f068 (válaszként erre: 79. - Annie1130)
2013. márc. 8. 16:35

Kb. annyi a különbség, hogy mikor egy idegen férfi azt mondja, milyen szép a mosolyod, akkor a puncidra gondol és a csöcsöd nézi :D


Szóhasználattól függetlenül akkor viszont biztos érted beazt mondandóját.

79. Annie1130 (válaszként erre: 78. - Bd55e3f068)
2013. márc. 8. 16:23
De, értem, de azért van egy kis árnyalatnyi különbség a szép, női mosoly és a "csöcs" között.De lehet, hogy az én készülékemben van a hiba...
78. bd55e3f068 (válaszként erre: 77. - Annie1130)
2013. márc. 8. 16:20
Fogalmazhatjuk szép, női mosolynak is. Tényleg nem érted, miről van szó?
77. Annie1130 (válaszként erre: 76. - Beazt)
2013. márc. 8. 16:11
A te világodban biztos mellméretben mérik a szimpátiát, az enyémben nem és szerencsére még sokakéban sem!
76. beazt (válaszként erre: 73. - Annie1130)
2013. márc. 8. 16:04

Nemigen érdekel a kisugárzásom, meg az sem, hogy ki talál meg, meg ki nem talál meg. Amiket leírtam, azok sajnos tények.


A lányok nagy részéhez az emberiség fele - bevándorló-nem bevándorló - már alapból a megk.rnálak módon áll hozzá, ezt legtöbben tévesen a személyük felé, a magyarságuk felé stb... irányuló jófejségnek értelmezik. Pedig csak a csöcsnek szól.


ÉS itt nem arról van szó, hogy én most húúúú itt ülök a kis odúmban és nem vegyülök a külföldiekkel, engem is piszkáltak már bot nélkül is, csak azért nem árt, ha nem keverjük a dolgokat, az átlag nyugati ember, ha azt mondod neki hogy magyar, nem fog bepisálni az örömtől.

75. Annie1130 (válaszként erre: 74. - Nicole.)
2013. márc. 8. 15:14
Ez eddig nem is jutott eszembe! Hippi-élet!Zseniális! :)
74. nicole. (válaszként erre: 66. - Nibiru61)
2013. márc. 8. 15:10
nem akartalak bántani, csak óvatosságra intettelek...egyébként tetszik az ötlet, nekem is vannak olyan ismerőseim, barátaim akivel a világ bármely pontjára elköltöznék...velük akár már holnap, de idegenekkel nagyon nem....de ugye nem "hippimodellszerű" kommunába gondolkodsz? :)
73. Annie1130 (válaszként erre: 71. - Beazt)
2013. márc. 8. 14:40

Ezt az utolsó bekezdést kifejtenéd, kérlek?


"Lehet te kevésbé látod ezt, csajként a férfiak világában ugyanis jóval egyszerűbb, csöcs kitolva és máris körülvesz a sok bevándorló párti, a magyarokat hirtelen rendkívűl érdekesnek találó "barát"."


Tudod, nem mindenki prosti, aki nő és külföldön él! Egyébként sugárzik a "pozitív" kisugárzás az írásodból, nyilván ezért találnak meg a hozzád hasonló kisugárzású emberek...

2013. márc. 8. 14:26
Szívesen élnék ott, de magyaroktól távol!
71. beazt (válaszként erre: 70. - Annie1130)
2013. márc. 8. 14:22

Nyugi, nem te vagy egyedül, aki több helyen is élt/járt a világban.


Azok az idők már elmúltak, hogy "jééé magyar, de érdekes", most a "mocskos


káeurópai bevándorló, minek jöttél ide" dívik, kábé az összes nyugati országban. És bizony sokan egy kalap alá vesznek a lengyelekkel, meg a többi nemzettel, mert pont mint ahogy a magyaroknak többnyire fingjuk nincs mi a különbség mondjuk azerbajdzsán, meg türkmenisztán között, ők se tudnak lényegi különbséget tenni magyarország, meg mondjuk ukrajna között. Valami elmaradott keleti államok, ahonnan jönnek a bevándorlók elvenni tőlünk a munkát, meg bűnözni, meg akiknek toljuk a segélyt, közben nekünk meg nem jut kenyér a szánkba. Na ez az alap felállás, innen indul a dolog, sosem hirdetnék semmit azzal, hogy magyar.


Lehet te kevésbé látod ezt, csajként a férfiak világában ugyanis jóval egyszerűbb, csöcs kitolva és máris körülvesz a sok bevándorló párti, a magyarokat hirtelen rendkívűl érdekesnek találó "barát".

70. Annie1130 (válaszként erre: 69. - Beazt)
2013. márc. 8. 12:22

A 3. pontra rácáfolnék!Rengeteg felé van a világban magyar étterem, és ha jól csinálják, jó helyen nyitják megy is. Pl. London elegáns belvárosában, a bohém Soho-ban is van egy magyar étterem, ami nagyon jól megy, és a világsztárok fényképei lógnak a falon az étteremben lefényképezve. Vagy pl. nem rég egy német történelmi városka nívós karácsonyi vásárában pillantottam meg egy szuper magyar lángosos bódét!Igényes faházikó volt, mennyei lángost árultak, kedves volt a kiszolgálás is. Engem pl. örömmel és egyfajta büszkeséggel tölt el, hogy igen is nyilván vagyunk tartva a gasztrómiai világtérképen még ha csak egy egyszerű lángosról is van szó.

Nem tudom, milyen körökben forogsz, de engem magyarként sosem vettek egy kalap alá semmilyen más "keleti blokkos" ország népével. Mindenhol szívesen láttak eddig a világban, és hidd el, nem egy helyen jártam és éltem!

69. beazt (válaszként erre: 66. - Nibiru61)
2013. márc. 8. 12:12

1. Nemtom te már fogtál-e össze már valaha is több emberrel, már két-három, átlag feletti toleranciával rendelkező ember igényeit is szinte a lehetetlenséggel határos összehangolni demokratikus úton.


2. Írhatnál kicsit többet is arról, hogy te mit tervezel, hogyan, és neked mennyi pénzed van rá, mert egyelőre mindent hallottunk, csak azt nem, hogy te mit tudnál beleadni és mik a konkrét elképzeléseid, nekünk miért lenne jó veled összeállni.


3. Nemtom miért gondolja mindenki, hogy azért mert egy étterem magyar étterem, oda majd tódulni fognak az emberek. A nyugati világban ha meghallják a lengyel étterem, lengyel bolt, magyar bolt, magyar étterem fogalmakat, garantáltan nem az fog eszébe jutni, hogy de jó lenne ide betérni.


Írj konkrétumokat, mennyi pénzed van, hogy képzeled, jogi háttér, stb..., mert ez így csak légből kapott fantázia.

68. Annie1130 (válaszként erre: 66. - Nibiru61)
2013. márc. 8. 11:54
Sokakból csak az irigység beszél ám...Ne vedd a szívedre, te csak éld az álmaidat!Mindenkinek joga van hozzá, csak nem mindenki él vele!
67. megi04
2013. márc. 8. 11:09
A gonoszság,az óvatosság,a hitetlenkedés,a félelem,és a bizalmatlanság,azért nem ugyan az...
2013. márc. 8. 10:51

Először is : senkinek nem KELL semmit sem csinálni..Senki sem áll a fejed felett egy puskával, hogy márpedig gyere, és vegyél bármit Tenerifén. Ráadásul nekem sincs olyan rosszindulatú emberekre, akik mindenben azt keresik, hogy hol az átverés?

Aki akar, az úgyis jön, lehet, h rábízom a sorsra a találkozásokat, mert sokkal könnyebb tudna lenni az élet, ha az ember tudna szólni valakihez az anyanyelvén pár mondatot. Maradjatok, ne közösködjetek, ha nem akartok.

Én már úgyis jártam ott kétszer, és vissza is fogok menni,mert EZT AKAROM, és meg is teszem.


nicolete:" rengeteg külföldön élő ismerősöm véleménye, hogy szörnyen viselkednek a magyarok egymással, a rosszindulat, a gonoszság, az irigység ott fokozottabban jellemző rájuk...elkeserítő"


Valóban az...


Ez a topik indítás tapasztalatnak jó lesz azért, hogy lássam milyen gonoszak tudnak lenni az emberek..

Úgyhogy osszátok...osszátok...



Igen, az...

65. b486c9cf7d (válaszként erre: 48. - Nibiru61)
2013. márc. 8. 00:07
Akkor miert kellenek masok beszalljanak a vasarlasba?
64. nicole. (válaszként erre: 1. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 22:02
a hely szuper választás én is imádom, de a magyar kolóniát én elkerülném, rengeteg külföldön élő ismerősöm véleménye, hogy szörnyen viselkednek a magyarok egymással, a rosszindulat, a gonoszság, az irigység ott fokozottabban jellemző rájuk...elkeserítő
63. 9678a02221 (válaszként erre: 62. - E28c748947)
2013. márc. 7. 22:00
Altalaban ingatlankozvetitokon megy az uzlet..Itt a holgy 'tarsakat' keres vagyis befektetoket ,resztulajdonosokat a Tenerifen kinezett nyaralohoz:)Csak azt nem ertem ha pl ettermet szeretne nyitni akkor hogyan fog Magyarorszagrol bejarni dolgozni?Mert azt irta hogy kozosen vasarolni egy nyaralot,aztan elosztozni rajta ki hany honapot tolt ott:)
2013. márc. 7. 21:52
Nagyon remélem, hogy akinek vannak tizenmilliói és be akar invesztálni egy tengerparti nyaraló/apartmanlakásba, az egymaga intézi, veszi és figyel ne ba...ák át.
2013. márc. 7. 21:50

Gonosz vagyok,de megneztem Tenerifen az arakat:)2 szobas apartman lakasok (tehat nem nyaralok) tengerparton a LEGOLCSOBB 90.000 euro:)

Hmmm..Kivancsi lennek mennyivel fogja a holgy lehuzni a johiszemu honfitarsakat:)5.000 euro csaladonkent?

60. 9678a02221 (válaszként erre: 59. - 9678a02221)
2013. márc. 7. 21:44
Bocsi 20-40.000 euro..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook