Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica ivartalanítása fórum

Cica ivartalanítása (beszélgetős fórum)


29. grizus
2013. ápr. 18. 06:20
Mindenképp ivartalanítani kell a macskát, fiút és lányt is.
2013. márc. 30. 17:53

Nagyon cukik:))

Itt vannak az ágyam végében-egy szőrmés pléden.

csak esznek,meg alszanak-annyira édik:))

Próbáltunk nekik fészket csinálni,de az anya megfogta a kölykét,és visszahozta az ágyra:D

Úgy látszik,itt tudja biztonságban a kicsiket.

27. noozimanoo (válaszként erre: 26. - Tixtina)
2013. márc. 29. 13:55
Aztaaaaaa! :)
26. tixtina (válaszként erre: 19. - Tixtina)
2013. márc. 28. 22:14
Az ivartalanítás elhalasztva-Bella tegnapelőtt éjjel szült négy gyönyörűséget:))
25. noozimanoo (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2013. márc. 8. 21:03

Az lesz, már tuti! Csak jöjjön helyre.

Volt egy sérülése, amit mi észre se vettünk, csak a doki, aki meg sajna csak ma délután rendelt. Elvittük, kapott szegénykém egy csomó szurit, holnapra javulnia kellene.

Ha rendbe jött, tuti megy vissza a dokihoz.

24. spinneli (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2013. márc. 8. 16:17

Nekem mindkét macskám ugyanolyan, mit ivartalanítás előtt volt.

Talán kicsit játékosabbak, a korukhoz képest, egyáltalán nem híztak el.

Az állatnak is jót teszel ha ivartalanítod, megkíméled betegségektől, és meghosszabbítod az élettartamát, én mindenképpen javaslom, hogy ivartalanítsd.

23. syria (válaszként erre: 22. - Noozimanoo)
2013. márc. 8. 15:47

Még nincs késő. :)

A sebesülése miatt úgyis orvoshoz kell vinni; egyúttal meg kell beszélni az ivartalanítást. Addig szobafogság, nehogy megint eltűnjön. És nagyon kell dédelgetni, mert ez az utolsó kirándulása nagyon megviselhette. :(

22. noozimanoo (válaszként erre: 21. - Syria)
2013. márc. 8. 10:53
Most már én is tudom! :(
21. syria (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2013. márc. 7. 20:17

Rossz döntés volt lebeszélni.

Nekem első dolgom volt az anyamacskát az első ellés után ivartalanítani (bár kicsit megbántam, mert tündéri anya volt, ahogy szabályosan nevelte a kölyköket); a kandúrt pedig még pici korában, amint lehetett.

Mindkettő egészséges, boldog cica. A kandúr nem kóborol el, s nem szerez be magának verekedésből mindenféle sebet.

2013. márc. 7. 10:09

Nekem nem hízott el a macskám ivartalanítás után, mert nem etettem túl, szerintem inkább ez játszik közre, ha egy kutyus/cicus elhízik egy ilyen beavatkozás után.

Egyébként én már 7 hónapos korában ivartalanítottam így nem tudom mi lett volna ha igazi csavargós kandúr bandi lett volna, aki a rövidebbik farka után megy :D

De 1-1 napokra így is eltűnt, viszont a csajok nem érdekelték, mert nem sokkal később lett egy lány cicám is és rá se nézett :))) Szóval a csavargás szerintem meg fog maradni, csak nem csajokra vadászik majd, hanem tücskökre és bogarakra :)))

Egyébként érdekes módon az inger megmaradt, emlékszem volt egy jól formált vastag gyapjú pulcsink, jó szőrös volt, na azt "szeretgette" rendszeresen:D

19. tixtina (válaszként erre: 18. - Alkonyat)
2013. márc. 7. 09:54
Rendben-csak ezt akartam tudni,hogy akkor ivartalanítható.
18. alkonyat (válaszként erre: 12. - Tixtina)
2013. márc. 7. 09:53

Az ételallergia felszívódási zavar, ez nem függ attól, hogy a cica hormon-ellátása meg fog változni a műtét után.

Vagyis ugyanúgy speciális táppal fog kelleni etetni őt.

17. tixtina (válaszként erre: 15. - D878fb6317)
2013. márc. 7. 09:53

Az a helyzet,hogy az orvosunk nagyon laikus ebben a kérdésben-mikor elvittük hozzá a cicánkat,mert csomóban hullott a szőre-itt a cicás fórumon a többség írta az ételallergiát-a doki meg csak hosszasan nézte,adott rá ecsetelőt,de az alapproblémára nem jött rá-el nem tudta képzelni,mitől hullik a szőre:O

30 éve praktizál,de úgy látszik nem találkozott ilyennel.Akkor átvittük ide a magánklinikára-ott rögtön tudták,mi a baja.

16. tixtina (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2013. márc. 7. 09:49
Értem,köszi.
15. d878fb6317 (válaszként erre: 12. - Tixtina)
2013. márc. 7. 09:49
Nyugodtan eheti szerintem, de ha bizonytalan vagy beszéld meg az ivartalanítást végző orvossal.
14. szafaripók (válaszként erre: 12. - Tixtina)
2013. márc. 7. 09:48

A kettő nem függ össze. Nekünk volt olyan macskánk, aki csak spéci tápot ehetett, ő is ivartalanítva lett.

Amúgy ivartalanítás előtt 1 napig kb. semmit nem szabad ennie, utána meg 1-2 napig inkább folyadékra van szüksége!

2013. márc. 7. 09:47

A cicának is magatoknak is jobbat teszel vele.

* A műtéttől függetlenül el fog menni, mivel az eddig kivívott területét minden nap végig kell jelölnie, be kell járnia. De mivel már nem lesz "fincsi hányingert keltő" szaga a jelölésének, ez a terület egyre kisebb lesz. Újabbakat nem fog tudni szerezni, mivel nincs meg majd az az illatanyag, amivel jelölni tud. Vagyis pár év múlva már csak a saját kertetekben lesz "úr". Kicsit ettől ingerült lehet, de túlteszi magát rajta.

* Nem lesz rajta a párzási ösztön, csak szemlélőként fog részt venni az összejöveteleken, de mivel nem tud majd párosodni - erre is ritkábban fog eljárni. Kicsit ideges, szomorkás lesz, de túl lesz rajta.

* Mivel egyre kevesebbet kell neki vívnia, kevesebb harcban kell részt vennie, ezért ha a napi ételmennyiséget fogja továbbra is kapni, akkor meghízhat. Amennyiben kezd látszani, hogy hízásnak indul, akkor diétásabbra kell fogni az étkezését.

* Ami szintén nem elhanyagolandó: kevesebb kiscica fog születni!

* Egyéb dolga nem lévén, egyre többet fog bújni a gazdihoz, többet fog aludni, pihenni. Ha eddig nem volt "munkára fogva", akkor itt az idő, hogy a gazdi foglalkozzon vele. Tanítson meg néhány trükköt (pld. hogy hozza vissza az eldobott játékot, vagy üljön le, feküdjön le...stb.) Ez a cicának is és a gazdinak is felüdülést fog okozni, elmélyül a kapcsolatuk. Bizonyított tény, hogy aki nagyon közeli kapcsolatban él a cicájával, annak jó egészségi vonzata van.

Csak ajánlani tudom mindenki számára az ivartalanítást.


Egyébként van egy fórum, ahol profi cicagazdik beszélgetnek. Tőlük is kérdezhetsz, ha probléma adódna:

[link]

2013. márc. 7. 09:40

Sziasztok!

Most én is nagy dilemmában vagyok-nekem lány macskám van,és muszáj ivartalaníttatni,mert túl sok fiúmacska jön látogatóba,és nem szeretnénk kiscicákat:)

Mivel Bella ételallergiás,eleve csak speciális száraz tápot ehet-érzékeny gyomrúaknak valót.

Ezt eheti az ivartalanítás után is?

Esetleg valakinek van tapasztalata ebben a kérdésben?

11. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2013. márc. 7. 09:36
Nekem 2ivartalanitott cicam van, az egyik hazicica a masik perzsa,egyik sem hizott meg es a kedelyuk is jo,jatekosak:)
10. Viki77_2 (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2013. márc. 7. 09:35

Szia, nekem egy 17 éves kandúrom van, 4 évesen lett ivartalanítva annó.

Tényleg lenyugodott, bár, még mindig voltak sérülések de sokkal kevesebb baj volt vele utána már. Plusz, ténlyeg, nem örülnek kertes környéken a szomszédok se ha csinálja ugye az utódokat.

Nem volt semmi baja utána, az ilyen nagy elkóborlásoknak viszont véget vet, és ténlyeg nyugodtabb lesz utána (mi is folyton orvoshoz hordtuk mindenféle sérüléssel, utána már nem volt gond)

Maga a műtét nagyon gyorsan megvan egyébként.

2013. márc. 7. 09:32
Nem fog meghízni,ha kint szaladgálhat.ez ugyan olyan dolog,mint az embernél:ha nem mozog eleget és sokat eszik,akkor elhízik.az ivartalanítással csak jót teszel vele!!!
2013. márc. 7. 09:30
2013. márc. 7. 09:30
6. kacsa118 (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2013. márc. 7. 09:27

Semmi nem fog változni.

Vagyis de! Nem fog elmászkálni, és az ilyen sérülésektől is megóvod. És abba gondolj bele, hogy az elmúlt években hány kóbor macskával szaporítottátok a környéket... :(

2013. márc. 7. 09:26
A kandúr cicák ivartalanítása, szinte semmilyen kockázattal nem jár. Én mindenképpen javaslom, mert így mindenféle betegséget elkaphat a cica más kandúroktól. Mindig jobb egy lusta cica, mint egy halott. De egyébként az okosok azt mondják nem fog se túlzottan elhízni, sem pedig látványosan megváltozni a viselkedése! Minden jót! :)
4. pgyoresz (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2013. márc. 7. 09:24

anyukám nagy macskás, jelenleg három cicával él együtt, nekem is volt kettő. minden állatunk ivartalanítva van!

az ivartalanítás nagyon fontos, nem csak a nem kívánt szaporulat miatt (mert ugye a Te macskád sem a tájban megy el gyönyörködni), hanem az egészségük megőrzése érdekében is.

nem kell sajnálni, pikk-pukk túl van rajta. ráadásul anyu macskája most is ugyanúgy eljár csajozni, mint előtte, de sokkal jobban lenyugodott, nem verekszik, nem tűnik el napokra. a három macsek egyébként teljesen normális életet él ugyanúgy, mint ivartalanítás előtt (két fiú és egy lány cicáról van szó).

2013. márc. 7. 09:24
Amúgy ha tényleg folyamatosan dorombol, lehet, sokkot kapott, érdemes volna megnézetni állatorvossal, nehogy komolyabb - esetleg belső - sérülése legyen!!
2013. márc. 7. 09:23

Ezek szerint kandúrod van, ugye?

Ivartalanítsd. Nem fog annyit elmászkálni, verekedni. Meghízás ellen vannak ivartalanított macskának való tápok. A kedélyére nem feltétlenül hat a beavatkozás!!

Mindenképpen jót teszel vele, egy csomó egyéb egészségügyi előnye van, ha ivartalanítod!:)

2013. márc. 7. 09:20

Van egy 3 éves félperzsa cicánk.

A tavalyi évben többször fordult elő, hogy napokra-hetekre eltűnt, majd lesoványodva, szinte összeesve vergődött haza, gyakran fájdalmas sérülésekkel.

Anyukám ivartalanítani akarta őt, én lebeszéltem.

Ma reggelre a cica 4 nap 'eltáv' után hazajött. A szőre egy merő bogáncs, a bal hátsó lábát folyamatosan a levegőben tartja, láthatóan nagyon fáj neki, nem bír menni, és szüntelenül csak dorombol. Akinek vannak cicás ismeretei, tudja, hogy a cicák örömükben és fájdalmukban is dorombolnak. :(

Most én is azt mondom - bár nem jó szívvel -, hogy meg kellene csináltatni ezt a beavatkozást.


A kérdésem az lenne, hogy ezután milyen változásokra számíthatunk egy ivartalanított cicától?


Hallottunk olyat pl, hogy iszonyúan meghíznak, és hogy többé nem lesznek azok a vidám cicák, akik előtte voltak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook