Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldre dolgozni!...Te mennél? fórum

Külföldre dolgozni!...Te mennél? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
93. 1de546fb16 (válaszként erre: 92. - A0c1361e44)
2013. aug. 8. 09:50
Leírtam priviben.Nem,nem szeretnék visszamenni.Nagyon más világ!
92. a0c1361e44 (válaszként erre: 89. - 1de546fb16)
2013. aug. 7. 22:28
Leírod, hogy csináltad? Mit csináltál kint hol laktál?
91. panonimo (válaszként erre: 89. - 1de546fb16)
2013. aug. 7. 22:13
összekeresed magad, aztán kiviszed a családodat is :))
90. panonimo (válaszként erre: 89. - 1de546fb16)
2013. aug. 7. 22:12
még visszamész?
2013. aug. 7. 18:59
Sziasztok lányok!Végül is kimentem!Minden rendben volt,a pénzem is megvolt,csak lelkileg nem bírtam a kiképzést.3hónap után haza kell jönni,ha még ki szeretne menni az ember,mert különben kitiltanak 5 évre.Nagyon sok asszonnyal találkoztam,aki évek óta kint van!Itthon semmi lehetőség,kint meg mindig van munka.Kintről segítik a gyerekeiket.Ha nem követsz el bűncselekményt,nem kerülsz képbe valahogy,a kutya se kérdezi kivagy-mivagy.Én azt mondom,aki bevállalós,vágjon neki.Semmi veszteni valója nincs.Idegileg kell erősnek lenni!Nekem nagyon hiányoztak a fiaim,meg a kutyáim.
88. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - Belladonna3)
2013. márc. 8. 09:46

Egy varrodában Magyar országon?

Hol van a varroda?

Varrodában max. a szakmunkás minimálbért kapja meg az ember (ha meg van a végzettsége) és akkor az azt jelenti, hogy bruttó 114 ezer, ami nettója 74 ezer. Tehát nem tudom, hogy kap ennél 2x többet.

87. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 1de546fb16)
2013. márc. 8. 09:39
A lehetőséged is van, akkor indulás!
2013. márc. 7. 22:29
Kellő nyelvtudással és kezdőtőkével igen.
2013. márc. 7. 22:28
igen mennek var voltam majusba mejek svedorszagba 8 honapig azert a penzert megeri 9000 euro 8 honap alatt szerintem eleg jo
84. Milup2 (válaszként erre: 83. - Kira88)
2013. márc. 7. 15:40

Igen, lehet ennél sokkal rosszabb is...

Olyan messze nem jó illegálisan lenni...Ez az 1 engem visszatartana....

83. Kira88 (válaszként erre: 82. - Milup2)
2013. márc. 7. 15:32

Ennél sokkal sokkal rosszabb is történhet vele illegális munkaválallóként....


Az persze alap, hogy egészségbiztosítása nem lesz, anélkül meg az USA-ban öngyilkosság élni...

82. Milup2
2013. márc. 7. 15:27

Azért az ismerősödet faggasd ki jól...

Vagy tán már meg is tetted:

Kinél kellene dolgozni?

Mik az elvárások?(ugye azért takarításnál is lehetnek olyan feladatok, amikre néhány ember azt mondja, na neee..Mondjuk 4-5 méterre felmászni ablakot pucolni, vagy ilyesmi...Ha vki fél a magasban, akkor felejtős..Ez csak 1 példa...De a család tényleg mondhatja azt, hogy ágyő, ha nem csinálod jól a melót..)

Mennyire barátságosak?

Mennyi szabadidő van?

Közlekedésről..Pl. fizetik-e a bérletet, hogy a szabadidődben eltudjál menni erre-arra...

stb...

Na, és azért nem rossz, ha lenne egy terved arra, ha mégsem jönne úgy össze a dolog, ahogy tervezted, s el kell tőlük menned...Azért az ember gondoljon mindenre...(vigyél elég költőpénzt)

Az tényleg nem rossz, ha a családot azért megnézed a neten...


Most kell lépned, mert később lehet, hogy nem lesz rá lehetőséged, meghát senki nem lesz fiatalabb...

Viszont olyan messzire illegálisan, hát nemtom...Ez az egy, ami engem zavar..Hiszen bármi lehet veled, pl. csak ha leesel a létráról, s ha rosszul esel, s hetekig kórházban kell feküdnöd?De persze más is lehet... Még segíteni sem tud senki...Oké, ott az ismerős, dehát az azért kevés...


Egy szomszédos országba még utánad tudnak menni a rokonok, s haza tudnak hozni, de olyan messziről...Persze, ne történjen semmi, dehát előre ezt nem tudja senki...


Szóval ez az 1 zavarna engem, amúgy ha ez nem lenne, akkor ha vki bevállalós, nem fél, nincs mit veszítenie, akkor ez egy nagy "kaland":)


A legjobbakat kívánom neked..

Ahogy olvasom, nagyon mennél..Sok szerencsét hozzá!!!!

(az itthon maradottaknak (családodnak) add majd meg a pontos címet/telefonszámot (ismerőstől kérd el!), hogy el tudjanak érni! És hát azért itthon is tudják pontosan, hogy hol vagy....)

2013. márc. 7. 13:56
férjem beszél németül,és mégse tud sem ausztiában sem németeknél munkát találni.nincs ismerőse kint,így reménytelen.aki meg kint van,és mi is ismerjük,az meg nem akar segíteni.megaztán neki van is állása több mint 5 éve ugyanott van,ő nem szeret váltani,ő apszult nem bevállalós.
80. bubinana (válaszként erre: 79. - Kicsimanóci)
2013. márc. 7. 13:35
Igy igaz!..
2013. márc. 7. 13:24
Szerintem pedig nagyobb esélye van ismerősön keresztül az USA-ban, mint tök ismeretlenül Németországban vagy Ausztriában, mert ott senkit nem ismer.
78. Kira88
2013. márc. 7. 12:40

Oldmami, én nem bántani akarlak!!!! A te érdekedben írtam,amit írtam! Hidd el, hogy nem poénból találták ki a zöldkártyát, és nem véletlen, hogy hozzád hasonló, itthon nehezen megélő középkorúak nem mennek ki.

Azt hiszed, ha Amerikában dolgozni olyan pofonegyszerű lenne, már nem lenne kinn fél Magyarország?? :)


A helyzeted amúgy tutira nem reménytelen, de nem értem, miért nem elérhető, biztonságos úticélokkal próbálkozol? (Ausztria, Németo., Anglia)


Nem bántani akarlak!

77. 1de546fb16 (válaszként erre: 76. - Bubinana)
2013. márc. 7. 12:23
Ott a pont!!!Mennem kell,ki kell vinnem a kutyáim,de "visszatérek"! :-)
76. bubinana (válaszként erre: 73. - Kira88)
2013. márc. 7. 12:18

Bemutatkozó szöveg:

"Az emberek mindig a körülményeket okolják azért,amit az életben elértek.Én nem hiszek a körülményekben. Azok az emberek,akik boldogulnak ebben a világban,reggel felkelnek,és megkeresik azokat a körülményeket,amire szükségük van.Ha nem találnak ilyet,megteremtik maguknak."


Nem értem, mért kritizálod őt...hisz épp meg akarja keresni azt a körülményt amire szüksége van..:)

Vagy ez csak neked lehet??

75. geranna7 (válaszként erre: 73. - Kira88)
2013. márc. 7. 12:13
Neked ez a stilusod???
74. 1de546fb16 (válaszként erre: 73. - Kira88)
2013. márc. 7. 12:05
Köszi!Egyből jobban érzem magam!Már úgy hiányzott,hogy valaki helyre tegyen!!! :-)
73. Kira88 (válaszként erre: 67. - 1de546fb16)
2013. márc. 7. 12:00

Aki kimegy illegális bevándorlónak egy olyan országba, mint az USA, ahol - ha lebuksz, márpedig le fogsz - nyugodt szívvel rugdosnak ki az országból, hacsak be nem börtönöznek ....nos igen, az ilyen hülye, de minimum tudatlan, tájékozatlan.


Angolul tudsz egyáltalán? Dolgoztál valaha külföldön? Ha nem, akkor biztosan az USA-ba kell menni elsőre?

2013. márc. 7. 11:58
Nekünk,akinek már nincs mit veszteni egy kinti melón,ez már maga a menyország lenne!Itthon csak a szégyenkezés maradt.Pedig örök életemben dolgoztam,csak most nem.Mert nem vesznek fel sehová.A legutóbbi interjún még egy diplomás lány is volt,aki 3 nyelven beszél,mégsem talált végzettségnek megfelelő állást.Eljött arra az állásra,amit 8 osztállyal hirdettek meg!:-(Ja,és nem vették fel,mert nem helybéli.
71. 937a2a883a (válaszként erre: 54. - Belladonna3)
2013. márc. 7. 11:51

Amúgy persze,ez valamilyen szinten igaz.De az össz lényeget nézve,akkor is jobban élnek bizonyos országokban az emberek,mint itt.Rengeteg ismerősöm Angliába ment dolgozni és ugyanezzel a mondattal jöttek...de azért érdekes módon az itthoni korábbi életükhöz képest mindegyik nagyon jól megél és lám-lám még spórolni is tudnak.És van köztük pincér,gyári munkás,babysitter,eladó stb...Szóval lehet nem kolbászból van a kerítés és mindenki tudja,hogy ott is dolgozni kell,de még mindig sokkal jobban meg lehet élni kint az ottani fizetésből,mint itthon az itteniből.És egyiknek sincs,ahogy te fogalmazol kib.aszottul jó fizetős melója.Olyan munkájuk van,amiből itthon lassan éhen is halhatsz és dupla annyit dolgozol.

Ja,és a 20-ból 18 ismerősöm úgy ment ki,hogy nem tudott angolul.

70. Amina5 (válaszként erre: 65. - Kira88)
2013. márc. 7. 11:36
Amúgy valamilyen szinten egyetértek, régen tényleg inkább olyanok kerestek kint munkát akiknel 0 nyelvtudása és pl itthon is keresték adósság miatt vagy csak szimplán semmi végzettsége nem volt. Manapság ez teljesen megváltozott, mivel ma az is kimegy akinek több diplomája és tényleg nem hülye csak a válság óta és a mai kormánypolitika mellett semmi megélhetés nincs az országban. Persze, hogy elmegy aki teheti.
69. 1de546fb16 (válaszként erre: 68. - Mosolyka1111)
2013. márc. 7. 11:35
Egyszer muszáj szerintem,mert azért ott is bizonyítani kell,hogy bejelentve alkalmazzanak.És ha alkalmaznak,vagy meghívóval mész,akkor már nem muszáj 3 havonta.
68. mosolyka1111 (válaszként erre: 66. - 1de546fb16)
2013. márc. 7. 11:32
De miért? Muszáj a munkavállalói miatt három havonta hazajönni, vagy miért, csak elköltöd repjegyre a pénzt, nem kéne talán...
67. 1de546fb16 (válaszként erre: 65. - Kira88)
2013. márc. 7. 11:32
Te,szerinted az a másfél millió munkanélküli az mind hülye?????
66. 1de546fb16 (válaszként erre: 64. - Mosolyka1111)
2013. márc. 7. 11:30
3 havonta hazajönnék
65. Kira88
2013. márc. 7. 11:29

USA-ba illegális munkavállalónak kimenni...hát gratulálok...


Az a baj, hogy legtöbbször olyanok vágynak külföldre, akiknek semmi esze nincs, és itthon sem boldogul...

64. mosolyka1111 (válaszként erre: 58. - 1de546fb16)
2013. márc. 7. 11:28

Kint laknál, és utalgatnád haza a pénz egy részét törlesztésre? Amúgy kint is maradnál, évekig, még a törlesztés után is? Vagy a Férjedhez már nem is jönnél vissza?

Amúgy tiszta szívemből szorítok Neked.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook