Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » PCOS-t diagnosztizáltak.... fórum

PCOS-t diagnosztizáltak.... (beszélgetős fórum)


1 2
32. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Andyka93)
2013. márc. 6. 18:21
Ismerős a helyzet.Én pont 2 éve,21 évesen tudtam meg,hogy PCOS-em és IR-em van.Félek,hogy majd nehezen jön össze a baba.Fogytam 30 kilót,de most kb fél éve nem megy le 1 deka sem.Az eredményeim is javultak,kivéve a tesztoszteronom,az rosszabb lett.Szóval együtt érzek veled,tudom milyen,amikor bepánikol az ember egy ilyen hír miatt.
2013. márc. 6. 18:10
fogamzásgátló tablettát*
30. andyka93 (válaszként erre: 26. - P.Kinga1990)
2013. márc. 6. 18:08

Ez igen, ez aztán a pozitív hozzáállás:). Remélem én is így állok hozzá idővel.


Tavaly nyáron voltam egy másik dokinál rákszűrésen, és fogamzó tablettát felírni. A vizsgálat közeben már akkor látott valami elváltozást. Amikor rákérdeztem csak annyit mondott hogy több tüszőt lát. azt hittem ez normális hiszen a ciklusom közepén lehettem pont, és addigra számítottam ki az ovulációmat. Úgy értelmeztem több petesejt lökődhet ki. De akkor nem így történt már akkor voltak betokosodott tüszőim, csak akkor nem értem hogy nem volt szemmel látható különbség a normál és a betokosodott tüszők között.... nem értem annyit mondott még hogy a pattanásos bőröm a súlyom miatt van, vett le teljes labort és vizeletet kenet mintát ennyi, semmi eltérés nem volt. Írt fel cipromix-et hogy majd helyre hozza a bőröm.. ennyi.


A mostani dokival megvoltam elégedve rendes volt elmondott mindent, amiből keveset fogtam fel hiszen megvoltam rémülve, remélem hatásos lesz a kezelés is.

2013. márc. 6. 18:03
28. Zebra25 (válaszként erre: 27. - Andyka93)
2013. márc. 6. 18:02

igen, mivel fogynod kell, szerintem egy 160g ch-t fogyassz naponta

de lehet a dokid is fogja mondani

ennyit szoktak általában mondani

a barnás folyás is tipikus tünet

bemásolok ide egy linket és szerintem csatlakozz a csajokhoz, rengeteget tudnak Neked segíteni

2013. márc. 6. 17:54
Biztató hogy sok félét ehetek:) Egyenlőre a doki annyit mondott hogy kevesebb szénhidrátot, sütit, tésztát egyek, teljes kiőrlésű kenyeret ehetek abból is keveset naponta és több gyümit. Annyit mondod még hogy ha a napokban nem jönne meg akkor norcolut kell szednem 10 napig. Bár szerinte vastag a nyálkahártyám, barnás folyásom is van már pár napja viszont hétvége óta szúr és fáj a hasam alja.
2013. márc. 6. 17:49
Sziasztok! Nekem is ilyen problémám van,mióta abbahagytam a fog.gátlót. Előtte és alatta minden rendben volt a menstruációmat illetően. Hízni híztam tőle,majd mikor 18 évesen 2 év szedés után 20kg-ot híztam,gondoltam abbahagyom,a felszedett kilókat meg majd szépen leadom. Na,de nem így jött össze. Kb. még egy 4-6 hónapot rendben volt a mensim,utána elkezdett hosszabbodni,nagyon erősödni és hatalmas "vérrögök" távoztak belőlem.Ez az állapot is tartott hónapokig,utána még súlyosbodott a helyzet azzal,hogy egyre többet késik a mai napig. Már eljutottam oda,hogy 2 hónap is kimarad.Ja,és emellett minden más tünet stimmel nálam! 2011-ben elmentem endokrinológushoz,nézett hormonokat,minden oké csak hát a cukor magasabb a kelleténél. Ennyi volt az egész. Továbbra is járkáltam nőgyógyról-nőgyógyra,mindig csak olyan gyógyszereket kaptam amitől megjön (és nem bír elállni),utána meg olyat amitől elmúlik... :/ Gondolhatjátok,h már a t.ököm ki volt ezzel az egésszel,mire múlthét péntek voltam életem legjobb nőgyógyászánál. Nagyon szimpi volt mert már az első pillanattól kezdev foglalkozott velem és valamiért tudom,hogy ő fog rajtam segíteni. Tegnap kellett hozzá bemennem,kért egy hormonlabort,azt mondta csináltat újat nem elégszik meg az endokrinológus általival. Uh-ra kell mennem majd jövő7en,addigra meglesz a hormonvizsgálat is. Elpanaszoltam neki,h mi bajom,mióta tart és,hogy már nagyon szeretnénk kisbabát a párommal amire ő azt válaszolta,h majd ütyködünk valamit!Valamiért érzem,h tényleg ő fog rajtam segíteni,mert még soha egy orvos sem bánt így velem és nem viselte magán a gondomat. De amíg elkezdünk ütyködni valamit addig iszom a kecskeruta teát,amit ma vettem nagyon remélem legalább a ciklusom beállítja valamennyire! :)) Senki ne keseredjen el ez miatt,mert nem gyógyítható,de kontrollálható betegség és én most ezen leszek! :)) Kitartást Drágáim! :)
25. Zebra25 (válaszként erre: 22. - Andyka93)
2013. márc. 6. 17:48

Én ma pl. mogyórókrémmel töltött palacsintát ettem:)))))))

és az utcsó morzsáig diabetikus volt és nagyon finom:)

24. Zebra25 (válaszként erre: 22. - Andyka93)
2013. márc. 6. 17:47

jaj értem, akkor valószínűsíthatő az IR

de nem kell elkeseredni, nem kell azt hinned, hogy akkor car kajákat ehetsz csak

Mi is ehetünk sütiket, csak kicsit változtatni kell rata:)

23. varga.nora (válaszként erre: 22. - Andyka93)
2013. márc. 6. 17:46
Ha kiderül, hogy IR-ed van, attól még rengeteg mindent megehetsz, csak más alapanyagokból kell sütni + főzni!
22. andyka93 (válaszként erre: 21. - Zebra25)
2013. márc. 6. 17:45
Még nem néztek hormonokat. Csak pajzsmirigyet működést 1-2 hónapja de azzal soha nem volt gond. arra gyanakodtak a hízásom okának, hiszen ha megeszek egy kis ropit az már meglátszott világ életben, és ez mellé szerettem, szeretek enni jóízűeket. Hát most ezt le kell küzdeni:) Mindenre vevő vagyok csak sikerüljön.
2013. márc. 6. 17:40
Má hormonokat is néztek?
20. Zebra25 (válaszként erre: 18. - Andyka93)
2013. márc. 6. 17:39

Persze, ezt fel kell dolgozni, ez bele is fog telni egy kis időbe. De most tényleg itt az idő:) És ha egyszer bele jössz akkor nincs megállás:)))))))))))

Az ilyen diétákat mint a káposztaleves, meg 90 napos vagy nem tudom, hogy mik vannak még, ezek felejtősek.

Nekünk a cukorbetegdiétát kell tartanunk.

19. andyka93 (válaszként erre: 15. - B554f11e20)
2013. márc. 6. 17:38
Nagyon szép eredmény gratulálok!
18. andyka93 (válaszként erre: 13. - Zebra25)
2013. márc. 6. 17:37
Köszönöm a segítséget:). Tényleg változtatni, eddig nem volt elég nagy motivációm, mindig az volt a baj hogy toltam halasztottam, hogy egyszer majd... Hát igen de most ezt végső szónak fogom fel. Az a baj hogy az ember nem fogja fel mindennek a súlyát. Nem gondolhat bele hogy igen ő lehet a 10. nő a sok közül akivel ez megtörténhet. Úgy érzem nem késő még semmihez. Páromnak is kisírtam magam hogy mi lesz velünk pár év múlva. Ő csak annyit mondott megoldjuk. De mégis rossz érzés amikor meghibásodik az amitől a "nő" nő lehet. Ezt éreztem, és kétségbe estem hirtelen hogyan kezdek én ehhez...
17. Zebra25 (válaszként erre: 15. - B554f11e20)
2013. márc. 6. 17:31
Gratulálok a fogyáshoz:)
16. varga.nora (válaszként erre: 12. - Andyka93)
2013. márc. 6. 17:29
Pajzsmirigyed okés?
2013. márc. 6. 17:29

Szia!

A lényeg, hogy ne ijedj meg és ne parázz, mert az a legrosszabb!

Nekem 16 évesen diagnosztizálták, kellett egy év h észhez térjek, addigra még pluszba feljött 5-6 kg.

És akkor megálljt parancsoltam.

Azóta fogytam 17-18 kg-t és teljesen rendben vagyok!

14. andyka93 (válaszként erre: 10. - 7bdb2c6dfe)
2013. márc. 6. 17:28
Gratulálok a babához. Tényleg jó olvasni azt hogy sikerült a baba a PCOS mellett, nagyon biztató. Csak mindig nehéz felfogni.
13. Zebra25 (válaszként erre: 12. - Andyka93)
2013. márc. 6. 17:27

Meglátod, hogy nagyon büszke leszel magadra minden egyes mínusz kilónál:)

Én nagyon drukkolok Neked és csak azt tudom mondani, hogy itt az alkalom az életmódváltáshoz:)

Egyébként ha tényleg komolyan gondolod akkor van egy nagyon jó fórum, a csajok vérprofik mindenben és rengeteget tudnak a diétában is segíteni:)

12. andyka93 (válaszként erre: 7. - Zebra25)
2013. márc. 6. 17:25
Nem bánkódom, sőt. Ez még jobban nyomatékosította bennem azt hogy életmódot változtassak, ha ilyen figyelmeztető jel kellett is. Nagy súly feleslegem van, ami nagy hormonszint változásokat okoz önmagában is. Viszont sok választ kaptam sok megmagyarázhatatlan kérdésre.
11. Zebra25 (válaszként erre: 3. - Varga.nora)
2013. márc. 6. 17:23
így bizony
10. 7bdb2c6dfe (válaszként erre: 1. - Andyka93)
2013. márc. 6. 17:23

Szia!


Nekem is Pcos-om van, sőt Inzulin rezisztenciám és pajzsmirigy alulműködésem is...

Először én is megrémültem,kiborultam, meg ilyenek,de most már egy éve szedem a gyógyszereket,és most végre kismama vagyok. Ugyhogy ne keseredj el,persze tudom,könnyű ezt mondani.. de tartsd az orvos utasításait és minden rendben lesz!

9. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Andyka93)
2013. márc. 6. 17:23
és hidd el, hogy szerencsés vagy, hogy most derült ki. Mert ha pont már benne lennél a babaprojektbe akkor lehet, hogy valóban nehezen jönne össze. Nekem 3,5 év után jött össze.
8. andyka93 (válaszként erre: 4. - Roza Lee)
2013. márc. 6. 17:22
Ebben reménykedem én is hogy összejön addigra megfelelő kezelés mellett.
7. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Andyka93)
2013. márc. 6. 17:21

Az a helyzet, hogy ez a kettő együtt jár:S sajnos.

De Én azt mondom, hogy most van igazán okod leadni a túlsúlyodat és egészségesnek lenni.

Remélem nem bántódsz meg, látom van súlyfelesleged. Nekem is volt és még van is pici, de egészséges akarok lenni és le akarok fogyni.

Szerintem érdemes hallgatnod a dokira.

2013. márc. 6. 17:19

Szia.

Eloszor is ne ijedj meg!

Nekem egyszer egy orvos elmagyarazta, hogy ettol meg lehet normalis eletet elni. Valamint, mielott megjon, tuszok "kepzodnek" a petefeszken. Amikor megjon, elmulik. Utana kell elmenni orvoshoz ultrahangra megint.


Nekem volt, hogy honapokat kesett. Igazabol ez mar kimaradas. Fogamzasgatlot szedtem, igy volt havi verzes. Pcos dignozisa mellett -mellesleg meg klimax vizsgalatra is kuldtek- mas tunetem nem volt. Aztan belevagtunk a gyerektemaba, annak ellenere, hogy Huuuu, de nehez lesz teherbe esnem, ha egyaltalan sikerul. Probalkoztunk egyet..nem jott ossze. Aztan vartuk a masik menzit, es az meg jol elmaradt. Na ekkor bepanikoltam..Aztan masik honapra megint jott egy menzi. Es megint kimaradt. Gondoltam en, ajjaj, mehetek az endokrinologiara.Mar a beutalot is megkaptam a vervetelre, vartam, hogy megjojjon. De nem akart. Aztan inkabb valami fura gondolat folytan, nemi cici bizsergessel vettem egy terhes tesztet. Hat ezert nem jott meg masodszorra. Nagyon boldog voltam!!!


Fiatal vagy, ne csuggedj. Az elkovetkezendo eveidet ne aggodassal toltsd el. Aggodj akkor, ha komoly kapcsolatod van es mar egy eve nem jon ossze. Masnak 2 ev utan, de sikerul, segitseg nelkul!

5. andyka93 (válaszként erre: 2. - Zebra25)
2013. márc. 6. 17:18
Köszönöm a biztatást, nagyon reménykedek ebben hogy nem lesz több baj és nem lesz inzulinrezisztenciám. Bár hajlamosító tényező hogy a nagymamámnak volt diabétesze, és édesanyámnak is magasabb, nagy a valószínűsége genetikailag is. Reménykedem benne hogy nem.
4. Roza Lee (válaszként erre: 1. - Andyka93)
2013. márc. 6. 17:18
Szia!Nállam 16 évesen diagnosztizálták a PCO-t.Rám minden tünet illet,és még most is.Nekem is azt mondta az orvos,hogy nagyon nehezen lehet majd gyermekem.4,5 éve,20 évesen elsőre összejött.Se gyógyszert nem szedtem akkor,se nem diétáztam.Most viszont már nem akar összejönni a kistesó,de reménykedem.
2013. márc. 6. 17:16
Szia. Fel a fejjel. Nekem 26 évesen derült ki ugyanez, amikor mi már babát szeretnénk :( Te mire babát szeretnél majd szépen diétázol, sportolsz, esetleg ha majd kapsz gyógyszert szeded és minden okés lehet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook