Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Két szobából, hogy érdemes három szobát csinálni? fórum

Két szobából, hogy érdemes három szobát csinálni? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. sztolyka (válaszként erre: 35. - Feketehó)
2013. márc. 6. 16:22
ezt nem nagyon vágom,küldenél egy képet,érdekelne!
2013. márc. 6. 14:02
Van egy jó program, sweethome a neve(ha google-ba beírod, kiadja, h honnan tudod letölteni), evvel mindent meg tudsz méretarányosan tervezni.
38. feketehó (válaszként erre: 37. - R-iett)
2013. márc. 6. 14:01
Ez így van, de gipszkartonnal nem annyira vészes, inkább a burkolat ami sokba kerülne. Esetleg szalagparkettával megoldható a szoba, a kerámia burkolat ami húzósabb összegben.
37. r-iett (válaszként erre: 35. - Feketehó)
2013. márc. 6. 13:57
Ez is egy megoldás...de ez a költségeket jobban megnöveli..mondjuk kérdés menni a rászánt összeg
36. feketehó (válaszként erre: 35. - Feketehó)
2013. márc. 6. 13:56
Bocsánat! az üres részre tenném a konyhát, akart lenni, csak a gondolataim elkalandoztak.
2013. márc. 6. 13:54
Szia! Én az üres részre tenném a két szoba közti ajtót befalaznám. A kamrát lebontanám annyira vinném beljebb a falat, hogy a hátsó szobának az ajtaja onnan nyíljon. A kamra és a konyha részére tenném a 3.szobát, annak az ajtaja szemből a közlekedő részből nyílhatna. az üres részből lehetne a konyha, és ugye mivel a fel a 2. szoba miatt beljebb van ott is adott lenne a bejárat, vagy csukottan megoldva, vagy nyitottan hagyva a bejárást. Persze fogalmam sincs az arányokról, de én valahogy én építeném át, hogy mindenkinek külön bejárata legyen.
2013. márc. 6. 13:53

Én a helyedben nem ragaszkodnék a fal meghagyáshoz.

Gondolj bele, az ott fix, nem lehet arrébb vinni, stb.

Inkább szekrénnyel, pulttal oldanám meg(nálunk is így van minden "mobilizálva". szuper dolog, ha gondolok egyet, és csak húzom egy másik helyre a szekrényt, s pár percen belül egy teljesen más lakást kapok!) :)

33. r-iett (válaszként erre: 32. - Sztolyka)
2013. márc. 6. 13:49
Én a konyhaszigetet hanyagolnám....a lány is lassan hozza a barátját stb meg nem akarok előre kapkodni,de jönnek az unokák stb szóval a nagyobb nappali jobb ha hosszabb távra gondolkozol
32. sztolyka (válaszként erre: 31. - R-iett)
2013. márc. 6. 13:44
értem én! :)szeretnék a pult és a konyhaszekrény közé egy "konyhaszigetet"ha elfér!
31. r-iett (válaszként erre: 29. - R-iett)
2013. márc. 6. 13:43
mondjuk egy ilyen pulttal lehet munkafelületet nyerni és akkor akár kicsit kisebb konyhát és ezzel nagyobb társalgós részt ahová akár az étkező asztalt is lehet tenni vagy a pult végéhez vagy nem is tudom hova mehetne az asztal....én azt a pultot úgy csinálnám,hogy szintbe a konyhaival és mögötte kb egy téglányi helyet kicsit magasabbra amire mehet akár virágok,fűszernövények,díszek stb és lényegébe a nappali részből nem a pultra látna át az ember és a növényektől jobban lehetne úgy egy külön résznek érzékelni...nah ezt jól megfogalmaztam :)))))
30. sztolyka (válaszként erre: 29. - R-iett)
2013. márc. 6. 13:38
gondolatolvasó vagy,ilyet szeretnék! :)
29. r-iett (válaszként erre: 27. - Sztolyka)
2013. márc. 6. 13:37
a konyha és kamra résznél nem tüntetném el teljesen a falat,egy kicsi részt hagynák mint térelválasztó pult és akkor a kamra részhez mehetne üllőgarnitúra stb,de ugye itt se mind1 mekkora is az a kamra rész
28. sztolyka (válaszként erre: 26. - Állólámpa)
2013. márc. 6. 13:36
na azt elhiheted,hogy a lányom nagyon várja már a külön szobát.más kifogása nem volt a kőművesnek.
27. sztolyka (válaszként erre: 24. - R-iett)
2013. márc. 6. 13:33
még nem tudom azt sem,hogy hogyan legyen a konyha-nappali kombináció
26. állólámpa (válaszként erre: 18. - Sztolyka)
2013. márc. 6. 13:32

Mire leírtam a mondandóm, visszaolvasva láttam már a válaszokat. :)


Ebben az esetben szerintem a gyerekek még örülnének is, ha távolabb lenne a ti szobátok az övékétől, ebben biztos vagyok! A kőműves csak azt hozta fel indoknak hogy távol van a másik kettő szobától az üres rész?

Ha más "gond" nincs vele, akkor a megoldás meg is van szerintem. :) Még talán egy ajtó betevése után a kifelé nyíló ajtót is egy ablaknak megcsinálhatnátok. A fény sosem árt alapon. :)

Ha meg ő nem vállalja el, hát keressetek egy másik kőművest.

25. r-iett (válaszként erre: 22. - Sztolyka)
2013. márc. 6. 13:31
Hát akkor meg pláne nem gáz,hogy nem egymáson van a szoba mert nem pici gyerekek,hogy valamiért állandóan oda kelljen rohangálni
24. r-iett
2013. márc. 6. 13:30
én lazán az üres helyet csinálnám szobának...miután a kamra megszűnne egy nagy légtér lesz a kettő között és úgy már ha nyitva hagyjátok az ajtótokat simán lehet hallani ha a gyerekek jönnek mennének valamerre.
23. sztolyka (válaszként erre: 20. - R-iett)
2013. márc. 6. 13:29
na én is ezt mondtam.
22. sztolyka (válaszként erre: 21. - R-iett)
2013. márc. 6. 13:29
a fiú 10 éves a lány 15
21. r-iett (válaszként erre: 19. - Sztolyka)
2013. márc. 6. 13:28
mekkorák a gyerekek?
20. r-iett (válaszként erre: 13. - Sztolyka)
2013. márc. 6. 13:27
Hm ti fogtok ott lakni és nem a kőműves....tény,hogy ha az lenne a ti szobátok kevesebbet kellene alakítani és kevesebb pénzhez jutna.
19. sztolyka (válaszként erre: 18. - Sztolyka)
2013. márc. 6. 13:26
az elrendezés miatt,mert messze lenne a szobánk a másik 2-től.
18. sztolyka (válaszként erre: 15. - Állólámpa)
2013. márc. 6. 13:25
ha visszaolvasol sok mindent írtam.a 2 szobát a két gyereknek szánjuk.a 3. lenne a mienk.a kamrát lebontanánk az lenne a konyha-nappali,az üresből szeretnénk a mi szobánkat,ahová befér egy franciaágy 2 éjjeliszekrénnyel.nagyobb fölösleges.azért kérem a tanácsokat,mert mint írtzam a kivitelező szerint nem lenne jó az üres rész szobának.
2013. márc. 6. 13:22
Ha az alsó rész, akkor ugyanet a másik szobával. Mindenképpen kell még egy ablak!
2013. márc. 6. 13:22

Így is megpróbálhatnád elképzelni (gyors paint munka):

[link]

Színkódok: kék : jelenlegi nyílászárók

piros: újítások

háromszög: ajtó

2013. márc. 6. 13:21

Ebben nem egyszerű ennyi infóval a kezünkben segíteni. Fontos szempont, hogy a mostani szobák hány négyzetméteresek, mennyit lehet elvenni, stb... Esetleg a kamrára nagy szükséged van-e egy akkora konyha mellett, ami majdnem akkora, mint egy szoba? Feláldoznátok-e férjeddel a ti nagy szobátokat, hogy a gyerekeknek nagyobb legyen(hisz ti csak úgyis aludni mentek a hálóba, nekik azért nagyobb tér kell).

Az "üres" rész az micsoda?

Stb...Stb... Ezer szempont van, ami befolyásolhatja az átalakítást.


A legegyszerűbb, gyorsabb, költségkímélőbb megoldás egyébként a gipszkartonfal szigeteléssel.

14. sztolyka (válaszként erre: 12. - R-iett)
2013. márc. 6. 13:13
az udvar felőli,a kép alsó része,ott van a bejárat!
13. sztolyka (válaszként erre: 9. - R-iett)
2013. márc. 6. 13:12
eredetileg én oda szeretném,az egy műhelyszerű valami.a fürdő mellett van és csak egy ajtót kellene a fürdőajtó mellé tenni,de a kőművesünk szerint a 3 szobának egy helyen kell lenni.a 2 szobának külön bejáratot akarunk és akkor minden nyílhatna az egybenyitott nappali-konyhából.de új ötleteket is várnák!!!!!!!!!
12. r-iett
2013. márc. 6. 13:10
mondjuk az később kicsit gáz,hogy valakin mindig át kell mászkálni mert az egyik szobából nyílik a másik
2013. márc. 6. 13:09
udvar van? ha igen, melyik az udvar felőli oldal?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook