Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő kertész vagyok, segítség! fórum

Kezdő kertész vagyok, segítség! (beszélgetős fórum)


1 2
41. 18e79e1970 (válaszként erre: 40. - Cucicsillag)
2013. márc. 7. 13:01
A párom tavaly hajtatott tuját, és elég sok meg is fogant neki, akár ebben is lehetne gondolkozni :)
40. Cucicsillag (válaszként erre: 39. - Nesnes)
2013. márc. 7. 11:29
Megerne a befektetest, koszi a valaszokat:)
39. nesnes (válaszként erre: 33. - Cucicsillag)
2013. márc. 7. 10:40

A lonc sem örökzöld sajnos. Ahogy a trombitafolyondár sem az... de felfut 3 méterre, sőt akár magasabbra is, nagyon gyorsan benövi a rendelkezésre álló teret. Mindkettő szép.


De örökzöldben nekem is csak a ciprus- és tujafélék jutnak az eszembe. De az nem lesz olcsó...

2013. márc. 7. 09:42
Illatos lonc, ha van mire felfutnia!
37. Vikyci (válaszként erre: 27. - Nesnes)
2013. márc. 7. 08:46

Nálunk pedig kövérkének hívják ezt a virágot.

Nekem egyik nagy kedvencem, tele van vele az udvar, imádom ahogy szép színes!

36. 18e79e1970 (válaszként erre: 30. - Nesnes)
2013. márc. 7. 07:41

Ha látnád ezeket a fákat.. tiszta betegek. Kókadnak le, alig van lombozatuk, alulról már felnyírták, addig árnyékolt, most már nem.


Gondolkoztam én is, hogy veszek büdöskét (nálunk így hívják a bársonyvirágot.) a körömvirág közé, lehet így is lesz. Az úgy nagyon mutatós lenne.

35. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 31. - Nesnes)
2013. márc. 6. 23:12
Labdarózsa, hortenzia...
34. Cucicsillag (válaszként erre: 27. - Nesnes)
2013. márc. 6. 22:48
Azt en is ismerem:) En a babarozsaval erzek ugyanigy:))
33. Cucicsillag (válaszként erre: 28. - Nesnes)
2013. márc. 6. 22:44

Haaat,olyan 3 meter idealis lenne,mert most van egy 2 m-s falunk,tegla,csak szintkulonbseg is van es nem sokat er.

Olyan kellene ami orokzold.

2013. márc. 6. 22:20

és krizantin:D a végére



előszőr szerintem virágzó növényeket vegyél, baumaxban vagy hasonló helyen és azokat ültesd ki, pl primula, minirózsa, krizantin, stb ami tetszik, folyamatosan újíthatod, melléjük meg szintén onnan örökzöldeket, ahol üres helyed marad oda körömvirágnag, és türelem mert besűrűsödnek, szal nem kell telerakni

31. nesnes (válaszként erre: 29. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 6. 21:55
Úgy. :) Elfogult vagyok vele, nagyon szeretem... a nagyi kertjét hozza vissza.
30. nesnes (válaszként erre: 19. - 18e79e1970)
2013. márc. 6. 21:40

Ha nagy fenyők vannak, azok nem árnyékolnak hozzátok ?


Körömvirág hálás, és könnyen szaporodik. Ősszel meg rengeteg magot foghatsz rajta. Én bársonyvirággal kevertem, úgy szórtam szét. Nekem tetszett. :)


A fűszernövényeket én palántáról ültettem, és szépen megerősödtek, nálunk gond nélkül telelt a rozmaring, a tárkony, a kakukkfű, de még a szurokfű is. Az utolsó kettőnek még helyes apró lilás-rózsaszínes virága is van.

29. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 27. - Nesnes)
2013. márc. 6. 21:40
Késôbb csak ritkítani kell.
28. nesnes (válaszként erre: 16. - Cucicsillag)
2013. márc. 6. 21:30

Én tavaly ültettem először fákat. Akitől a csemetéket kaptam, azt mondta sokkal nagyobb eséllyel maradnak meg, ha ősszel, lombhullás után fagy előtt ültetjük, mint ha tavasszal. A tavaszi ültetés is csak nyugalmi időszakban javasolt, most már szerintem késésben vagyunk rügyeznek a fák. De ez csak az én véleményem. :)


Milyen magasan szeretnél takarózni a szomszédtól? Ha nem fa, akkor esetleg orgona vagy bodza, aranyvessző? Csipke (vadrózsa) esetleg som?

27. nesnes (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2013. márc. 6. 21:24

A nagymamámnál is kukacvirágnak hívtuk. :)

Arról annyit tudok, hogy csak kimondottan meleg földben kezd csírázni, 18 fok felett. Ha valahol megmarad, szórja a magját és "önfenntartó".

2013. márc. 6. 16:52
Tûzliliom, Szent Antal liliom, margaréta, sarkantyú, díszmák...
25. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2013. márc. 6. 16:24
Ó,köszönöm,azt ismerem,már gyerekkoromban is szerettem..
24. bnedora (válaszként erre: 23. - 4fbd4b2862)
2013. márc. 6. 15:46
A kukacvirág a porcsinrózsa (Portulaca), így már biztosan ismered. Egyik kedven virágom.
23. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 22. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 6. 15:34
Vili segíts légyszi,a kukackát nem ismerem,ill.ismerek csak az nem virág:)
2013. márc. 6. 15:20
Kukacka, ôszi rózsa.
21. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 20. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 6. 15:19
Pünkösdi rózsa... csak egyszer kell beszerezni és elültetni :)
2013. márc. 6. 14:31
Levendula, árnyéklilom, törpe dália, gyöngyvirág, nyári orgona, júdáspénz, lámpavirág (="zsidócseresznye"), jázmin, sóvirág, szalmarózsa.
19. 18e79e1970 (válaszként erre: 16. - Cucicsillag)
2013. márc. 6. 13:13

Én nem akarok takarózni a szomszéd elől, úgyhogy oda csak körömvirágot teszek, viszont ők évekkel ezelőtt egy csomó fenyőfát ültettek, meg aranyesőt közvetlenül a kerítés mellé, és ne tudd meg :S minden átlóg ide. Ráadásul rondák a fák nekik, plusz annyira nagyra nőttek, hogy nyáron kifordította az egyiket egy erősebb szél, szerencsére nem dőlt ide.


Szerintem oszlopos tuját ültess, bár nem tudom mennyire gyors a növekedése.

18. 18e79e1970 (válaszként erre: 15. - Nesnes)
2013. márc. 6. 13:09

Körömvirág, tatárvirág, estike. Ezeket vettem ma, szeretnék tárkonyt, kakukkfüvet, a rozmaring is jól hangzik.


Egyébként gondos kis kertész vagyok, de magam még sosem ültettem. Sajnos a kertünk évekkel ezelőtt füvesítve lett, akkor még gyerek voltam, jónak tűnt, csak hát, én is felnőttem, és irigykedve nézem, hogy milyen szépek a kertek sok helyen. A pár tuján kívül van egy árnyékliliomunk, és krizantémunk. Szóval nem túl sok minden, viszont ezeket szépen ápolom. :)


A héten lehet el is kezdem a kis kertemet gyomtalanítani. Március végén, április elején pedig remélem már tudok ültetni is :)

17. 18e79e1970 (válaszként erre: 14. - 241349700b)
2013. márc. 6. 13:01
Annyira nem füves a rész, ahová ültetni akarok, most néztem, bent a kis kertünk sem annyira gáz. Pár csapás a kapával, annyira ki van kopva sok helyen a fű.
2013. márc. 6. 12:40

En is kezdo kertesz vok, annyi a kulonbseg,hogy nalunk meg a tereprendezes kovetkezik. Fuvet is szeretnenk es fakat, visznt a fakrol azt hallottam,jobb osszel,mert nem mindegyik birja ki a dog meleget nyaron.

Ill.javaslatot is szeretnek,hogy mit erdemes ulteni,ami viszonylag hamar megno a szomszedos kerites melle,hogy ne lassunk egymas kertjebe?

15. nesnes (válaszként erre: 10. - 18e79e1970)
2013. márc. 6. 12:34

A csomagon rajta van, kb mekkora területre elég (nm- vagy folyóméterben). Aminek apró magja van, azt úgysem tudnád számolgatni, a nagyobbaknál már jobban szét tudod szórni.

És türelem. :) A virágmagoknak is kell idő, amíg előbújnak, no meg amíg nyílni kezdenek.


A tavaszi hagymások jó eséllyel már csak jövőre hoznak virágot (tulipán, jácint, nárcisz, krókusz), ezeket legjobb ősszel ültetni.

Jó eséllyel próbálhatod a dáliát, kardvirágot, liliomot, de őket kicsit később ültesd, fagyérzékenyek (a liliom nem annyira).


Érdemes pár évelő zöldet is közéjük csempészni, szép színfoltok, de azokat palántákról javaslom. Kertészetekben pár száz forintért sok lesz egy-két hónap múlva. (Sás és árnyékliliom, levendula, vagy nálunk nagyon szép a rozmaring, tárkony és egyéb fűszernövények a virágos kertben.


A legtöbb virágnak még hideg van ám, de a földet elő tudod készíteni. A füvet gyökerestől fordítsd ki, rázogasd le, és annyi elég is, nagy ásás a magról vetett virágoknak nem kell, általában pár centire a föld alá kerülnek.


Nekem azt mondták, mikor először vetettem, hogy ne felejtsem el, a magocska nem vakond, nem eltemetni kell... :)


Én csak pár évvel járok előtted, ha valamiben tudok segíteni, igyekszem. :)

14. 241349700b (válaszként erre: 2. - 18e79e1970)
2013. márc. 6. 12:30
Én várnék vele a jövő évig, s ebben az évben kikapálnám a füves részt, s legyomírtóznám, hogy majd jövőre kevesebb gond legyen vele. Én nem tettem meg ezt, s most kínlódok vele. Én most azon gondolkodom, hogy az évben kiveszek minden virághagymát, s ősszel vagy következő évben visszaültetem, mert nem lehet bírni a fűvel. Teljesen kikapálni nem tudod, s mindig vissza fog jönni, s örökös kínlódás lesz. Ez csak egy jótanács volt, vagy megfogadod vagy nem, de akkor csak jövőre lesz virágpompa.
2013. márc. 6. 12:23
A szélére köveket tennék, és kövirózsát, varjúhájat, stb. ültetnék. A növények ültetesét meg kellene "tervezni" úgy, hogy valami állandó, a többi pedig folyamatosan. Legyen az ibolya, krókusz, hóvirág, árnyékliliom, százszorszép,árvácska, büdöske, írisz, nyuszifül,stb.
12. 18e79e1970 (válaszként erre: 9. - E1ed28080e)
2013. márc. 6. 12:09
Én főleg olyat vettem, ami egyszerre kezd virágozni, de szeretnék még magokat venni. a ház előtt szépen akarok kialakítani egy kertet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook