Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha kevés az anyatej és a baba nem fogadja el a tápszert mit lehet tenni? fórum

Ha kevés az anyatej és a baba nem fogadja el a tápszert mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 27. 11:11
Sziasztok. Kb. 1 hétig muszály antibiotikumot szebdnem, plusz erős fájdalomcsillapítót is. A 7 hónapos fiacskám csak sír a cicin, ha odaveszem, nem akar szopizni (gondolom nem jó ízű), nem erőltetem, mert a gyógyszerek miatt nem kéne. Csakhogy a főzelékeken és anyatejen kívül semmit nem akar elfogadni, a tápszerektől fintorog, a cumisüveget kicsapja a kezemből. (Okos gyerek, tudja, mi a jó). Mit gondoltok, át lehet 1 hetet vészelni táp nélkül? Addig max. fejek a mosdónak... Éjszakára viszont kéne valami nyugi-kaja, ami eddig a cici volt. Hm???
2013. márc. 5. 21:23
Mond meg Neki, hogy azért mert puha a cicije az nem azt jelenti, hogy kevesebb a tej, csak egyszerűen kialakult a kereslet kínálat. Egyébként 3 hónapos korban van egy növekedési ugrás amikor is a baba étvágya megugorhat. Ezt gyakori mellretétellel lehet átvészelni.
2013. márc. 5. 20:36

Rendesen enni és inni, és sokszor mellre tenni.

Nekem ez vált be.

2013. márc. 5. 20:05
az én pici fiam 17 hónapos és még mindig szoptatom.3 hónapja szokott le a 3 éves lányom a ciciről.egész terhességem alatt szoptattam a lányomat.mikor megszültem akkor pedig kettőt.nekem folyamatosan volt,van tejem.sokszor csak spriccel magától.én soha nem fejtem,inkább többször raktam mellre őket.azt mondják,hogy a Mecsek tea jó.én nem használtam,de akikkel eddig beszéltem,arra esküdtek.én csak az Elevit vitamint szedem,már 4 éve!!:)
2013. márc. 5. 18:26
Mellszívót kellene alkalmazni és többször fejni vele a melleket, be fog indulni, ja és van anyatejserkentő tea is a DM-ben meg biztosan máshol is.
2013. márc. 5. 18:26

Ezen átmentem. :(

Nekem semmi nem segített,kevesebb volt mindig mint kellett volna,de azért a további csökkenést sikerült megállítani...,de egyébként egyetlen táp sem kellett a lányomnak!

Most 11 hónapos,még mindig van tejem.

Amit tehet:gyakran mellre tenni-napi 10x-illetve homeopátiás golyócskák.(ultrica urens 5ch,ricinus communis 5ch,alfa alfa d6,vitex agnus castus d6)

Nekem bevált még a Mecsek tea is.(másfélét is próbáltam,de ez jobban bevált.)

2013. márc. 5. 18:16
Esetleg egy szoptatási tanácsadót felkeresni?
2013. márc. 5. 18:09
Próbálja meg sűrűbben mellre tenni a babát,hátha jobban beindul a tej!
2. katie_rose (válaszként erre: 1. - 6fdf79905d)
2013. márc. 5. 18:09
Vagy mindenáron "tejet kell fakasztani" vagy végig kell próbálni többféle tápszert. :/
2013. márc. 5. 18:05
Segitsegeteket szeretnem kerni,a baratnomnek 3 honapos kisbabaja nem fogadja el a tapszert,a cici meg egyre uresebb,mit lehet tenni??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook