Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most akkor mi van? Mikor volt/van pé.-m? fórum

Most akkor mi van? Mikor volt/van pé.-m? (beszélgetős fórum)


1 2
42. cukoj (válaszként erre: 41. - Varga.nora)
2013. márc. 6. 11:05
Köszönöm megkaptam:)
41. varga.nora (válaszként erre: 40. - Cukoj)
2013. márc. 6. 09:52
Ment az anyag e-mailben!!!! :)
40. cukoj (válaszként erre: 39. - Varga.nora)
2013. márc. 6. 09:09
ÚÚÚÚÚÚÚ, köszi. Privátban küldöm:)
39. varga.nora (válaszként erre: 38. - Cukoj)
2013. márc. 5. 18:15

Szia.

Nálunk én is próbálok egy félét főzni. Most is pl. borsófőzeléket csináltam és nem sima lisztet raktam bele, hanem durum lisztet, meg nem cukrot hanem édesítőt.

Én is mindenből már beszereztem teljeskiörlésűeket.

Nekem a másik fórumon elég sok anyagot adtak, ha adsz majd egy e-mail címet tovább tudom küldeni. Vannak benne kalóriatáblázatok, fontos tudnivalók.

38. cukoj (válaszként erre: 37. - Varga.nora)
2013. márc. 5. 18:12

Ok, most már leesett, pedig én meg voltam róla győződve, hogy a PCOS egyik tünete az IR. Már is tanultam még valamit:)

Biztos okosabb leszek, ha megjön a PCOS Klubtól a csomag, amit a férjem rendelt. Mindent tudni akar róla, így kért két könyvet+DVD-t! Szóval majd meglátjuk:)

Amúgy ma pl. zöldséges omlett lesz a vacsi:) A férjem nem igazán növényevő, de mondtam neki, hogy amíg én főzök és nekem ezt kell ennem, addig ő is ezt eszi:) Egész jól megy neki!

Szép estét!

37. varga.nora (válaszként erre: 36. - Cukoj)
2013. márc. 5. 15:46

Nem minden IR-es PCOS!


Okés csináljuk együtt :)

36. cukoj (válaszként erre: 35. - Varga.nora)
2013. márc. 5. 15:39

Akkor ezek szerint (remélem letisztult a képem:) nekem is van PCOS-em és IR-em is! Ha jól értem. Én eddig ezt a két betegséget 1 kalap alá vettem, és úgy gondoltam az IR a PCOS-el járó tünet!

Szerintem is kevés az 500 mg-osból 1 szem, de nem tudom javítana e valamit a több:(

Minden esetre most várok, és két hét múlva kiderül, hogy szerencsém volt e vagy sem!

Köszönöm a beszélgetést, most megyek a kislányomért. Még jelentkezem, és írj te is, ha bármi van:) Csináljuk együtt, hátha jkönnyebb lesz:)

Szép napot!

35. varga.nora (válaszként erre: 34. - Cukoj)
2013. márc. 5. 15:32
Igen nekem is van PCOS-em és IR-em is. Én Meforal 3 * 850 Mg-ot kaptam, de még csak a gyógyszer felépítésénél tartok.
34. cukoj (válaszként erre: 32. - Varga.nora)
2013. márc. 5. 15:20

Bennem már tudatosult, hogy ez nem diéta, hanem letmódváltás...már eszembe se jut este 10-kor enni, vagy éppen megenni egy fél tábla csokit. Tudom, hogy nem lehet, és kész:(

És akkor nekd is PCOS-ed azaz IR-ed van? És te kaptál gyógyszert?

33. cukoj (válaszként erre: 31. - Cukoj)
2013. márc. 5. 15:17

És persze minden nap 4x, vagy 5x eszek. Tehát mindenről olvastam már és tudom mit kell tenni, csak nem értem miért nem jön javulás, és, persze érdekel, hogy van e pé-m!

De ez a PCO, PCOS (Inzulinrezisztencia dolog kissé megzavart):D

32. varga.nora (válaszként erre: 31. - Cukoj)
2013. márc. 5. 15:14
Az biztos. Én még csak 5 hete csinálom ezt a diétát, és tényleg nagyon nehéz!!!
31. cukoj (válaszként erre: 25. - Varga.nora)
2013. márc. 5. 15:08
Próbálok figyelni, de a gyerek és a család mellett nem könnyű. Amúgy egyáltalán nem eszek fehér kenyeret, lisztet, stb...csak tk-űt, rozst, stb-t. Figylek, hogy mit mivel eszek, és hogy mennyit. Csak ez nagyon nehéz:(
30. cukoj (válaszként erre: 29. - Varga.nora)
2013. márc. 5. 15:04

De, terhelésesen voltam, és az endokrinológus akkor állapította meg a PCOS-t! Először nem adott gyógyszert, mondván, próbáljuk helyre hozni életmódváltással. Viszont kerestem egy saját nőgyógyászt, aki felírta, mert szerinte csak diétával és mozgással nem megy a javulás.

Már teljesen összezavarodtam...:)

Nekem IR-em is van, ahogyan az előbb megállapítottuk. Akkor miért nem kaptam volna gyógyszert? :D

Nem értem:D

29. varga.nora (válaszként erre: 27. - Cukoj)
2013. márc. 5. 14:27

De pcos-ra meg miért kaptál gyógyszert?

Amit szedsz azt az IR-re szokták felírni? Terheléses vérvételen még nem voltál?

28. cukoj (válaszként erre: 26. - Maju)
2013. márc. 5. 14:20
Neked is IR-ed van akkor? És te, hogyan kezeled? Mit csinálsz? Mennyit fogytál?
27. cukoj
2013. márc. 5. 14:19
OK:) Akkor nekem a PCOS van! Én nem tudtam, hogy ezt megkülönböztetik:)
26. maju
2013. márc. 5. 14:18

Nagyon szépen fogytál,de még tényleg kellene.Sajnos a te estedben is elngedhetetlen a mozgás.Én sem szeretem.PCO-policisztás ovárium,vagyis ahogy írtad hol jönnek,hol mennek a ciszták,de az IR az az éhgyomorra vérből vett cukorvizsgálat,a cukorbetegség alaplépcsője.

//jegeskave hu/cikkek/2013/02/17/inzulinrezisztencia-pcos-dieta

25. varga.nora (válaszként erre: 23. - Cukoj)
2013. márc. 5. 14:17

Sport! Az nagyon fontos!

Diétánál betartod a 160 grammos ch diétát? Nézed, hogy mikor eszel lassan vagy gyorsan lebomló ch-t?

24. varga.nora (válaszként erre: 22. - Cukoj)
2013. márc. 5. 14:16

PCOS ÉS INZULINREZISZTENCIA (IR)


Az inzulinrezisztencia (IR) és ennél fogva a Policisztás Ovárium Szindróma (PCOS) nevű betegség nők millióit érinti a világon, és a kutatási eredmények szerint a világ egyik vezető meddőségi oka. Rejtett, alattomos, elhúzódó, kockázatokkal teli állapot, melyet megszüntetni ugyan nem lehet, de tünetmentessé tenni igen. És őszintén szólva gyakorlatilag már az is elég.

Az IR vagyis az inzulinrezisztencia hosszú idő alatt alakul ki, akár már gyermekkorban felfedezhetőek a jelei. Ezen állapot lényege abban rejlik, hogy apró és összetett jeleket küld nekünk a szervezet.


Ilyen jelek a:

• szőrösödés (orvosi kifejezéssel: hirsutizmus), ez nem az általános területeket érinti, hanem az arc, a nyak, a toka, a has, a mellkas területén megjelenő szőrszálakat

• elhízás, a cukor lebontásának-zavara miatt, gyakran alakul ki, akár túlsúlyos akár normál testalkatú, akár kifejezetten vékony betegről beszélünk, valószínűsíthető, hogy az elhízás a hasi területeket érinti majd leginkább

• zsíros, pattanásos bőr az esetek szintén nagy részében előfordul

• hajhullás

• egy barnás-fekete bőrelváltozás a tarkó, illetve a hajlatok (hónalj, mell alatti terület, lágyékhajlat) területén, orvosi kifejezéssel: acanthosis nigricans, ez főleg az elhízottaknál alakul ki, de már gyerekkorban megjelenhet

• éhségérzet hiánya, nincs korgó gyomor, csak leeső vércukor. Nagyon sokszor előfordul, hogy az IR-es beteg nem éhes szinte egész nap, viszont mikor a vércukra leesik hipoglikémiás rohamot kap. Ez szédüléssel, homályos látással, kézremegéssel jár és persze hatalmas cukoréhséggel.

• hormonális tünetek, a hormonháztartás felborul az inzulin „áldásos” hatásának hála

• menstruációs zavarok, túl rövid vagy túl hosszú ciklus, folyamatos „barnázások”, közti vérzések

• ciszták a petefészekben

• magas koleszterinszint, zsírszegény étkezés ellenére is


A testben az evés alatt/után a bevitt tápanyagoktól megemelkedik a vércukorszint, ez természetes jelzés az agynak. Az agy pedig a hasnyálmirigynek jelez, megindítva ezzel a fokozott inzulintermelést, mely lebontja, és a szervezet számára nélkülözhetetlen energiává alakítja a vérben lévő cukrot. Csakhogy a sejtek ellenállóak (rezisztensek) lesznek az inzulinnal szemben, ezért a vércukorszint magas marad, az agy érzékeli és jelez a hasnyálmirigynek, az pedig tovább termeli az inzulint. Ezáltal nagy mennyiségű inzulin kerül a vérbe, de az mégsem tudja ellátni feladatát. Mivel a vércukorszint magas ezért éhségérzet alig van, ellenben akár a kellő mennyiségű inzulin tízszerese is panghat a testben. Ez az inzulin okozza a tünetek és elváltozások többségét. Kialakítva ez által a Policisztás Ovárium Szindrómát. Amikor mégis bejut az inzulin a sejtekbe, hirtelen, és nagyon alacsonyra viszi a vércukorszintet, ez okozza a farkaséhséget.


A Policisztás Ovárium Szindróma, rossz elnevezés. Szindrómáról lévén szó, egy olyan betegséggel állunk szemben ahol több, egymással szorosan összefüggő tünet alakul ki. Vannak gyakoribb tünetek, és vannak ritkábbak, a diagnózis az arányok tükrében mondható csak ki biztosan. Nem feltétlenül vannak ciszták a petefészekben, nem feltétlenül van hajhullás, vagy akár elhízás, minden ember más, minden ember életmódja is más, így a jelzések is mások lesznek. Összességében elmondható, hogy egyetlen biztos tünet van, ami önállóan is megállja a helyét, az pedig az inzulinrezisztencia.

23. cukoj
2013. márc. 5. 14:14

Nekem a PCO minden tünete van. Hullik a hajam, aknés a bőröm, a nyakamon ott a sötét csík, amit tattanások kísérnek, ugyan így a hónalj, stb.. is sötétebb. Cisztáim, hol jönnek hol mennek. A ciklusom 32 naptól akár 50 napos is lehet...

Voltam endokrinológusnál is, ott az inzulinom nem volt jó. A cukrom szinte teljesen rendben. Szóval nekem PCOS-em van!

Van esetleg ötleted mit tehetek még a mercforminon, és a diétán kívül? A 2,5 éves kislányom mellett nem sok időm van mozogni:(

22. cukoj (válaszként erre: 20. - Maju)
2013. márc. 5. 14:08
És mi az IR és a PCO közti különbség?
21. cukoj (válaszként erre: 19. - Varga.nora)
2013. márc. 5. 14:06
Már 20 kg fogytam. Alapból kűzdöttem súlyproblémával. Az esküvőmön 76 kg voltam 2009-ben. Utána folyamatosan híztam:( 2010-ben a t vagyoerhességem után 102:( Most 82 kg vagyok, és rajta vagyok, hogy még menjen le:)
20. maju
2013. márc. 5. 14:03

A volt kolléganőm is hajlamos a cisztáspdásra és kétszarvú méhe van.egy stressze helyen dolgozott,átjött hozzánk és csak arra lett figyelmes hogy nem jött meg,de azt hitte ciszta miatt,mert már régóta próbálkoznak és most szült.

Szerintem beszélj az orvosoddal!

19. varga.nora (válaszként erre: 17. - Cukoj)
2013. márc. 5. 14:00

Nem ugyaz a PCOS és az Inzulinrezisztencia.

Az tényleg nem sok. Fogynod kellene?

18. maju
2013. márc. 5. 13:59
Ez két külön dolog,nem ugyanaz
17. cukoj (válaszként erre: 16. - Varga.nora)
2013. márc. 5. 13:58
De, az a pcos! Gyógyszert is szedek rá. Mercformint, 500 mg-ost 1-et naponta! Lehet, hogy kevés. Ha ebben a hónapban sem jön a baba, akkor újra felkeresem a dokimat. Bár jó lenne minden féle egyéb gyógyszer, és hormon, és stb...nélkül megoldani!:(
16. varga.nora (válaszként erre: 15. - Cukoj)
2013. márc. 5. 13:42
Inzulinrezisztenciád nincs?
15. cukoj
2013. márc. 5. 13:39

Az első próbálozásra terhes lettem, de nem fejlődött ki, majd 4 hónap múlva megint, de a 8. héten leállt a szíve. Akkor volt egy missed ab-em. Nem tudtam, de két hétre rá teherbe estem, ő most 2.5 éves.

Viszont a terhességem nagyon nehéz volt. 7 hetet feküdtem kórházban, 3x véreztem be.

Utána derült ki, hogy PCOS-em van, illetve készarvú méhem. Ez megnehezíti a teherbeesést és a kihordást is:(

14. maju
2013. márc. 5. 13:35
Az első babád gyorsan összejött?
13. maju
2013. márc. 5. 13:34

Hát akkor valami gixer van,mert az enyémet sem nyitja

[link]

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook