Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség 45 év felett! - Próbálkozóknak és tapasztaltaknak fórum

Terhesség 45 év felett! - Próbálkozóknak és tapasztaltaknak (beszélgetős fórum)


95. kékpille (válaszként erre: 93. - VendrinerPiroska)
2013. márc. 9. 20:25

Igazad van (a Te szemszögedből nézve), fiatalon is meg lehet halni.

De 45 felett terhesen (tehát 46 évesen szülve) azt jelenti, hogy 50 elmúlik, mire iskolás lesz.

Bőven nyugdíjas, mire középiskolába megy, és lássuk be a statisztikákat figyelembe véve kevés az esélye, hogy a gyereke érettségijét megéri.


Ez kinek jó?

Mert a gyereknek nem, az tuti!

Tiniként elveszteni a szüleit, vagy akár csak az egyiket is..

De ha nem is így történik, adja az ég, hogy éljenek sok-sok évig, egy tini lelke (mint tudjuk) bonyolult. Amikor a szülői értekezleten, vagy az anyák napi ünnepségen a "nagyi" jelenik meg anyu helyett....

..és még sorolhatnánk..

Itt nem csak a szűrővizsgálatokról van szó, nem csak a terhességről, és nem csak a szülés idejéről.

Ez ennél sokkal összetettebb,


Ettől függetlenül mindenki azt csinál, amit akar.

94. 171925f409 (válaszként erre: 93. - VendrinerPiroska)
2013. márc. 9. 17:55

Ez igaz.

És persze nem is érdekel ki mit mond csak há nyivlán azért jó lenne egy baba.DE hát ha nekem ezt hozta az élet:(

93. VendrinerPiroska (válaszként erre: 35. - 171925f409)
2013. márc. 9. 14:57

Manapság az nők nagyobb része 30 felett szül, úgyhogy nem hinném, hogy annyira félni kellene tőle. Ha valaki felnőtt, akkor nem azzal foglalkozik, hogy a szomszéd vagy jelen esetben a barátnője mit csinál, hanem azzal, hogy ő mit akar a saját életéből kihozni és annak megfelelően szül vagy nem szül gyereket.

Én spéciel eléggé ki lettem volna bukva, ha 40 éves koromra nagyi lettem volna, bár van akit ez nem izgat.Igaz nekem a nagyanyáim sem szültek 25 alatt, ami 70 éve olyan volt, mint most 35. Sajnos, arra megint nem lehet bérletet venni, hogy megéred-e azt, hogy felnőjön. Még akkor sem, ha tiniként szülsz. A barátnőm 12 évesen lett árva - autóbalesetből kifolyólag.


Szerintem, mindenki maga tudja mit csinál. 45 körül minden esetre sokkal több szűrő vizsgálaton meg keresztül egy anyuka, tehát nagyobb az esélye, hogy ha baba eljut odáig, hogy meg is szülessen, akkor egészséges legyen.

92. Derya (válaszként erre: 91. - Derya)
2013. márc. 9. 10:10

bocs, véletlenl hamrabb elment ahsz-em. :-(


természetesen nem minden betegséget mutat ki, csak a leggyakoribbakat.

ezen kívl még számtalan más rossz történhet a terhesség alatt, ami miatt esetleg nem lesz teljesen egészséges. :-(

91. Derya (válaszként erre: 89. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 9. 10:08

a szúrást nem lehet elkerlni, ha valaki bztos eredményt szeretne.

az anyai vérvizsgálatokból csak egy esélyt lehet megtudni, a magzati szöveti vizsgálatokból pedig 100%-osan meg lehet ÁLLAPÍTANI

2013. márc. 9. 08:05

Én is voltam ilyen négymarkeresen a 2. gyerekemmel. Ez arra jó, hogy mondanak egy arányt. Tehát vagy azt mondják, hogy pl. 1:10-hez az esélyed, hogy down-os legyen a babád, vagy mondjuk 1:20000-hez.. Nyilván előbbi esetben érdemes egy szúrós vizsgálatot csinálni, az utóbbiban meg nem. Nekem szerencsére ez utóbbihoz közelített a dolog..


A poén az, hogy down-os nem is lett a gyerek, viszont autista igen..


Persze lehet rögtön bevállalni a szúrósat (ami valóban ját Tb-re is) is, csak ott azért van 1-2% vetélési elély, ami néhanapján be is következik sajna..

89. 4c1a787e8f (válaszként erre: 88. - Derya)
2013. márc. 9. 08:00

Ezt igen. De a négymarkeres tesztet nem lehet ingyen..


Magyarán ha "ingyen" akarja megúszni az idősebb kismama, akkor nagyobb kockázatot kell vállalnia, mint amennyit egyébként kéne..


Mert ha eleve kijönne a négymarkeresen, hogy nagyon alacsony az esély, akkor el lehetne a szúrást kerülni, még idősebb korban is.

88. Derya (válaszként erre: 85. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 8. 19:18

a magzatvíz vizsgálat és a korionbiopszia pontosan nem tudom a jgoszabályt, de idősebbeknek, asszem 35 év felett ingyenes. 35 év felett a nőgyógyász köteles elkldeni genetikai tanácsadásra, ahol szintén kötelező fölajánmlaniuk a vizsgálatot. a magzatvíz vagy a korion biopsziát.

ezek ingyenesek.

de persze el lehet ezeket végeztetni magán intézményekben is, ott nyilván fizetni kell értk.

87. Derya (válaszként erre: 83. - A0c1361e44)
2013. márc. 8. 19:09
biztos magánúton végeztették a vizsgálatot.
86. 4c1a787e8f (válaszként erre: 85. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 7. 19:48

Aha, mostmár rendesebben elolvastam.. Szóval a mintavételest a végső esetben nem lehet elkerülni.. Az meg ugye kockázattal jár..


Tehát esetleg úgy lehet ingyenesen végigcsinálni, ha valaki eleve erre vállalkozik.. Viszont akkor eleve kockáztatja a terhességét..


Ezt elkerülni csak a fizetőssel lehet. Mert ott mondanak egy valószínűséget. És ha az magas, akkor van értelme egy mintavételnek..

85. 4c1a787e8f (válaszként erre: 84. - Bcicus)
2013. márc. 7. 19:24

Utánanéztem:


Amit ingyenesen is megcsinálnak, az 12. heti ultrahangon a nyaki redő vizsgálat - amit amúgy is megcsinálnak, és az AFP, amiről tudjuk, hogy sz.t se ér, tőlünk nyugatabbra nem is csinálják.. Azt most nem értettem pontosan, hogy a szúrós (magzatburkot átszúró) vizsgálatot megcsinálják-e, és egyáltalán csinálják-e még... Sőt, genetikai ultrahangra is lehet ingyen küldeni nyiván a kismamát, engem még 9 és 7 éve el is küldtek, de azóta már csak fizetősre mehettem, pedig 16x-os AFP értékem volt.. (Egyébként semmi baja nem volt a gyereknek.)


Azt a kombinált tesztet, ami a legjobb, legbiztosabb, és csak az anyai vér kell hozzá, azt nem csinálják meg ingyenesen..


Magyarán az a valós helyzet az, hogy ha valaki mondjuk a nem fizetősön kap egy rossz eredményt, nagyjából tuti, hogy ki kell, hogy fizesse a fizetőst, mert az a biztos, anélkül igen necces elvetetni egy esetleg egészséges magzatot...



Itt egy cikk:

[link]

84. Bcicus (válaszként erre: 83. - A0c1361e44)
2013. márc. 7. 08:23
valszeg magánba mentek.
83. a0c1361e44 (válaszként erre: 81. - Derya)
2013. márc. 7. 08:18

Mindkét kolléganőmnek kellett fizetni.

Nekem is fura volt. Az egyiknek nem is hittem el, de a másiknak elhittem.


Akkor viszont nem értem, hogy miért mondták, hogy fizetős....

2013. márc. 7. 07:14

Mindenesetre ha a fórumot tényleg egy olyan valaki indította, aki a "nagygyerek" szerepében van, neki csak azt tudom mondani:


-Ha anyukád ezt a döntést hozta (nyilván ő is hallott már az ellenérvekről), akkor azt tiszteletben kell tartani. A kamaszkor, fiatalkor szülőkkel való konfliktusai pont arról szólnak, hogy felfedezzük, hogy mások vagyunk, mint a szülők, és lassan leválunk. Ezt el is várjuk, hogy tiszteletben tartsák.. Nosza, most tartsd Te is tiszteletben az Ő döntését...


-Támogasd, állj mellette, mert megéri.


-Kétszer fogod még a döntést megérteni az életedben. Először akkor, amikor - akármikor is - a saját gyerekedet fogod a kezedben tartani. Másodszor meg akkor, amikor Te is 45 éves leszel. Meg fogsz lepődni, mennyire fiatal még...


-Csak a javadra fog válni, hogy a mai fiatalság steril borotvált világában kicsit közelebb kerül hozzád a valós testiség, a születés. Ez ugyanis nem ciki.

81. Derya (válaszként erre: 74. - A0c1361e44)
2013. márc. 7. 02:10

kék írisz, ingyenes a vizsgálat.

aki mást mond, az nem mond igazat. :-(

persze nem mindenkinek, csak a relatív idősebbeknek, de gondolom, ha egy fiatalabb menne oda, azt sem zavarnák el....

80. Derya (válaszként erre: 73. - A0c1361e44)
2013. márc. 7. 02:09
nem kell fizetni érte, de ha valakinek nem felel meg az a hely, ahova a nőgyógyásza kldi, akkor fizethet is. :-)
79. acuko (válaszként erre: 75. - Szilvamama)
2013. márc. 6. 19:52
Persze, szerintem is igy van, de sajnos azért lássuk be, hogy egy 40 éves nőnek lehet egy 20 éves lánya, akinek már lehet gyermeke, ugye.. :)
2013. márc. 6. 19:40
Szép és büszke esemény, de nem ajánlom! A nagy korkülömbség miatt a gyereknek "macerás" lehet a későbbiekben az idősebb szülő; már az óvodában, iskolában is érezhető, hogy egy 50-hez közeli anyuka/apuka nem tud versenyezni a huszonévessel a közös programokban. Arról nem is beszélve, hogy egy klimaxhoz közeledő anyuka "testisége" életigénye zavarólag hathat és nem érti a gyerek, hogy náluk miért így van? Hozzáteszem,mint mindenben, ebben is van kivétel!
77. a94ac54e89 (válaszként erre: 75. - Szilvamama)
2013. márc. 6. 19:38
Hát ez nem 40 körül dől el, hanem kb. 20 évvel előtte ... :D
76. f7586d2534 (válaszként erre: 75. - Szilvamama)
2013. márc. 6. 18:25
Azért fordul elő..
75. Szilvamama (válaszként erre: 56. - Acuko)
2013. márc. 6. 14:18
Azért gy 40 körüli nő ne legyen még nagymama korban :) Jó lesz az úgy 60 után is :D
74. a0c1361e44 (válaszként erre: 71. - Derya)
2013. márc. 6. 07:54

Lehet nem a hajlandóság a gond, hanem a pénz. Nem ingyenes, hanem több tízezer forintba kerül.

lehet nem telik rá sokaknak. Persze így az a véleményem, hogy akkor ne szüljön...

Senkinek sem jó, ha a gyereke beteg. Sem a szülőnek, sem a gyereknek.

2013. márc. 6. 07:52

Down szűrés.

2 ismerősöm szült múlt nyáron. Az egyik 39 a másik 43 éves volt akkor. Én ott ugráltam már, hogy menjenek már szűrésre, stb., de azt mondták, hogy nekik nem is mondták. Aztán nagy nehezen elmentek szűrésre, de úgy, hogy ők kérdeztek rá. A dokik azt mondták, hogy nem kötelező csak ajánlott és ráadásul fizetni is kell érte és nem keveset. 30 ezer körüli összegre emlékszem.

Persze mindkét baba egészséges:)


De! A 39 éves kolléganőm, amúgy is egy idegbeteg, rosszindulatú nő. Sokan azt hitték, hogy majd a gyerek megváltoztatja. Nem, nem így történt. Szegény gyerek...

72. acuko (válaszként erre: 71. - Derya)
2013. márc. 5. 23:16
Köszönöm! :)
71. Derya (válaszként erre: 61. - A94ac54e89)
2013. márc. 5. 22:44

nem kötelező a szűrés, csak elkldeni kötelező rá a kismamát. :-)

acukónak igaza van.

éppen, hogy a szűrés miatt kevesebb szletik idősebb korban. persze vannak olyanok, akik nem hajlandók a szűrésre elmenni.

70. 973d9d6ecf (válaszként erre: 69. - A94ac54e89)
2013. márc. 5. 17:01
Na igen...ez lenne a rémálom...
69. a94ac54e89 (válaszként erre: 64. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 5. 16:30

Szerintem én is nagyon nehezen dolgoznám fel.

És állandóan gyötörne a gondolat, hogy valami intézményben fog tengődni, ha én már nem leszek ...

2013. márc. 5. 16:27

Igen - igen, így van, mindenkinek magának kell tudni, hogy mit tud vállalni és mit nem.

Ezért próbáltam magam beleképzelni a helyzetbe, és ezért írtam magamról.

2013. márc. 5. 16:22

Igazad van, de azért én hozzáteszem, hogy a mai 40-es, 50-es, és idősebb korosztály sem olyan, mint nagyanyáink idejében.


Ezt mindenkinek magának kell/kéne tudnia, hogy mi az amit be tud vállalni.

66. a94ac54e89 (válaszként erre: 65. - Voltam...leszek)
2013. márc. 5. 16:05

Fölösleges azon vitatkoznunk, hogy az életkor előrehaladta mennyire befolyásolja negativ irányba a sérült gyermekek születésének arányát, ez bizonyított tény. Vannak egyedi, kivételes esetek is, mint a Tiéd, de a statisztika és a tudományos kutatások nem ezt mutatják.

És valóban lehet és kell is szűrni a magzatokat.

De!

Súlyos döntést kell meghozni, ha úgy döntök, hogy mégsem vállalom a sérült gyermeket.

Ha vállalom, akkor 30 körül még van 20 - 30 évem, hogy gondozzam, ápoljam, viszonylag megfelelő életet biztosítsak neki, ha én már nem leszek, vagy már magam is ápolásra szorulok.

Ha 45 fölött szülöm meg, ez az időszak jócskán leszűkül. Alig 15 lesz, mikor én 60, amikor már bőven elvihet valami betegség.

Ha beteg a gyermekem, ha egészséges.

Majdcsak ellátja valaki, és majdcsak elfogadja, hogy nem vagyok már?

Felelőtlenségnek tartanám.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook