Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség 45 év felett! - Próbálkozóknak és tapasztaltaknak fórum

Terhesség 45 év felett! - Próbálkozóknak és tapasztaltaknak (beszélgetős fórum)


155. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 150. - Massalhangzo)
2017. márc. 28. 07:20

Nem tudhatod te sem és senkisem, hogy ki miért vállal 40 fölött babát!

Van akinek nem az első házassága, van aki ekkorra küzdött le egy kemény betegséget, van akinek ilyen nehezen jött össze és van sajnos az ismerősi körömben is olyan,aki elveszítette egy autóbalesetben mindkét gyermekét.

Minden történet más, nem az emberi felelőtlenségről, hanem szerencsétlen sorsokról szól...

154. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 148. - Beus009)
2017. márc. 28. 05:50

Ez az!Jól megadtad neki!😂😂😂

Egyetértünk!😊

2017. márc. 27. 22:34

Senkit sincs jogom elítélni és ha nem lenne gyermekem, akkor vszínű én is addig próbálkoznék amíg csak lehet. Természetes úton, gyógyszeres támogatás nélkül 45 felett szinte lehetetlen! Már a teherbeesés is csoda, hiszen alig van peteérés és alig van épp petesejt, és ha mégis az mind 45 éves...Ám ha mégis megtörténik a csoda akkor is a hormonok már nem olyan erősek,hogy negtartsák a terhességet, na és kkor a genetikai ill kromoszóma rendellenességről nem beszéltünk. És Fizikailag sem alkalmas a méh ill a tartó szalagok, hogy bírják a 9 hónapot...Sok a koraszülés. Nagyon érdekes cikket találtam:

[link]

De ha csak beütjük a fórum címét is : rengeteg az érdekes publikáció.

Még csak annyit: 45 éves múltam és elvileg 8 hetes várandós. Meglepetés, nem várt babával...Aki sajnos valószínüleg már nem él, nem volt szívhang..a héten befejezik a terhességet....:-(

Van már 3 nagy, egészséges, okos, szép gyerekem, ennek ellenére megtartottam volna a picit és ezidáig, csak lebegtem..Ám pénteken kezdtem racionálisabban közelíteni a témához, szombaton pedig orvosnál voltam!

152. massalhangzo (válaszként erre: 151. - E8da813d29)
2017. márc. 27. 21:07

szerintem egy 50 eves is fiatal lehet, sot 60 eves is, viszonyitas meg allapot kerdese :D


gyerekvallalashoz nem idealis kor a 45 feletti. es az, hogy lehet terhes valaki 50 felett is akar, nem jelenti, hogy az jo


ha 45 folott terhes lennek, nem kezdenem hirdetni az iget, hogy az mennyire normalis es jo stb. sot szinte idealis, mert mennyire kitolodik minden. egyszeru teny, hogy akkor minden kockazatosabb, megterhelobb a nonek, nagyobb a betegseg eselye is (marmint a babae), es kevesebb idot tolthet egyutt a csalad (marmint evekben merve esetleges halalozasig)


ezek tenyek, vannak kivetelek, mint ahogy irtam, meghalhat valaki ifjan is. ha valaki gyerekre, csaladra vagyik, jobb legalabb a 30-as eveiben nekikezdeni, mert meg ha ki is derul, hogy nem megy egyszeruen, termeszetes uton, van ideje, lehetoseg probalkozni mas modon is, sokkal nagyobb esellyel. es meg tesokat is lehet gyartani :D

151. e8da813d29 (válaszként erre: 150. - Massalhangzo)
2017. márc. 27. 19:58

Minden rosszindulat nélkül kérdezem, mégis, hogy gondolod, hogy van a 45 éves, meg a "fiatal" nő?

Egy 45 éves még fiatal :)

150. massalhangzo (válaszként erre: 149. - Livilla)
2017. márc. 27. 19:46

ezzel azt akarjatok mondani, hogy egeszseges es jo dolog 45 felett gyereket vallalni? szerintem a menopauza nem tolodott ki, plane nem annyira, hogy szamottevo legyen, azt meg, hogy a nok varhatona 80 evnel tovabb elnek majd, nem tudom, honnet veszed. az utobbi evtizedek egeszseges eletmodja (mi az a haztartasi geppel megtamogatott????) kabe azt eredmenyezte, hogy megugrott a rakos betegsegek, szivbetegesegek es egyebek szama


ha valakinek veletlen osszejon a gyerek 40 felett, vagy a tobbediket szuli, szerintem akkor vallalja be (ha adott hozza minden es szeretne), de ha valaki 40 eves koraig nem tervezett gyereket, nem tudott osszehozni, nem voltak olyanok a korulmenyei blabla, az nem veletlen


persze fiatal no is megbetegedhet vagy erheti baleset, de az eselyeket, egeszseget, korulmenyeket ne hasonlitsuk mar ossze.


en inkabb arra lennek kivancsi, aki 45 eves koraig nem szult, az megis mit csinalt, es hogy-hogy 45 ev utan tort ra a vagy es a tehetnek?

149. Livilla (válaszként erre: 145. - Ratilla)
2017. márc. 27. 19:38

Szia! Köszönjük a hozzászólást. Nem ugyanolyan tempóban öregszük, köszönhetően annak, hogy ne vadászó gyüjtögető életmódot folytatunk, hanem sok háztartási géppel megtámogatott egészséges életet próbálunk élni. A menopauza is kitolódott, sok nővel találkoztam, akik negyven felett természetes úton lettek várandósak. A mai 40 éves nők várhatón 80 évnél tovább fognak élni, dolgozni pedig kb 70 éves korukig fognak, tehát lesz idejük felnevelni a gyerekeket.

Amúgy kb 100- 200 éve gyakori volt, hogy a nők utolsó gyermeke és első unokája egyszerre született.

148. beus009 (válaszként erre: 145. - Ratilla)
2017. márc. 26. 04:05
Kedves Attila. Azert mert "orvos" vagy ne essek már hanyadt....volt szerencsém jonehany hozzád hasonlo gondolkodású csodabogárhoz a sote n amikor a felvételire keszultem. Igaz elsőre nem jutottam be es annyiba is hagytam de már akkor nyugtáztam hogy csuda szar világ jon ránk kulsősökre ha ezek elvégzik az áok-ot....talán csak nem abból a remek genetáciobol nőttél te is ki...?? Nyugodtan tartsd meg a ledegradálo véleményed es ha esetleg majd korai merevedési zavarok tornek valamikor rád, torodj majd bele mert szánalmas hogy 40-50 évesen még kufircolnál- hiába jarsz esetleg kondiba meg szolizol de vén embernek ne jarjon mar ilyenen az esze hagyd ezt meg te is a fiataloknak!:D
147. andi6020 (válaszként erre: 145. - Ratilla)
2017. márc. 25. 11:52
Köszönjük Emese.
146. lapbarna (válaszként erre: 145. - Ratilla)
2017. márc. 25. 11:49

Nem tudom, milyen szakorvos vagy, de remélem, a betegeiddel empatikusabban bánsz!

Kicsit megfordítom a dolgit:

Emberként nem tudom megérteni, hogy olyan emberek miért mennek orvosnak, akikben nem a segíteni akarás érzése a legnagyobb?!

Itt sok nő rengeteget nyel a hozzád hasonlóan vélekedő kollégáid megnyilvánulásai miatt, úgyhogy kérlek, ne vedd ezt személyeskedésnek! Szimplán az eddigi hsz-eid alapján ítélkeztem.

145. Ratilla
2017. márc. 25. 09:39
Terhesség 45 felett??? Nagyon furcsa dolog ez. Mégpedig az,hogy ti hölgyek itt különböző fórumokon nemhogy lebeszélnétek egymást róla,hanem még ráfelé beszélitek. Férfiként és orvosként sem tudom ezt megérteni, mert bár nem vagyok nőgyógyász szakorvos, de mint írtam orvos vagyok, és nem tudom miért kell szembemenni a természettel. Mert attól, hogy az életkor kitolódott és küllemre nem úgy néztek ki, mint nagyanyáink, vagy dédanyáink voltak 40 éves kor fölött, attól még a szervezet ugyanolyan tempóban öregszik, és a belső szervek így a belső női nemi szervek is. Nőgyógyász barátommal többször beszélgettünk már erről és elmondta, hogy sajnálattal veszik ezt tudomásul, hogy ilyen késői korban akar sok nő szülni.
144. beus009 (válaszként erre: 143. - Sylvia75)
2017. márc. 24. 21:25
A dokibá akirol irtam neked azt mondta ne kinlodjak ilyesmivel. Egy jol idozitett vervizsgalatbol megmondja mikor kell akcioba lendulni ;)
143. Sylvia75 (válaszként erre: 142. - Beus009)
2017. márc. 22. 22:56
Ohh nagyon köszönöm 😊
142. beus009 (válaszként erre: 140. - Sylvia75)
2017. márc. 21. 23:25

Bocs, elment. Itt talalod

[link] en meg digitalis lazmerot is kaptam ajiba. Anyukaddal meg ne torodj. Magát minositi...ne is mond neki. Fel a fejjel es irany a cél ;)

141. beus009 (válaszként erre: 140. - Sylvia75)
2017. márc. 21. 23:22
Sylvi i
140. Sylvia75 (válaszként erre: 139. - Beus009)
2017. márc. 21. 18:35

Kedves Beus!Köszönöm a válaszodat 😊

Hol lehet kapni ovus tesztet olcsóbban?Mert nagyon drága a mi patikánkban.Anyu gonoszkodik.Nem tudom hogy lehet ilyen valaki a gyerekével.Szerintem a saját maga problémáit vezeti rajtam le.Mondjuk mit várjak ha egyszer nem mindta nekem hogy kislányom vagy meg sem érintett soha vagy megvsem símogatott.Ohh ha lesz gyerekem mennyire más anya leszek.Bízom Istenben !

139. beus009 (válaszként erre: 138. - Sylvia75)
2017. márc. 19. 03:19
Vegyél ovulácios tesztet és keress egy jo dokit. Továbba ne halgass a negativ velemenyekre ;) ...nem is ertem. Anyud nem szeretne unokát?? 😱
2017. márc. 15. 10:43
Sziasztok!De jó hogy van ez a fórum!Ne haragudjatok de nem tudtam minden egyes hozzádzólást elolvasni.Én 41 éves múltam tavaj októberben.Az életem most érkezett el oda hogy végre negtaláktam a testi-lelki társamat és nagyon vágyunk egy kis babára.A ciklusom 30 napos most rendben van.De inzulinrezisztenciám van pajzsmirigy alulmúködéssel.Ezekre írt az endikrinológus gyógyszereket.De csak nem jön a kisbabánk.Kérlek segítsetek vajon lehet babám?Anyu minfíg felidegesít mert azt mondja hogy biztos nem lehet gyerekem.Miért ne lehetne?Igaz el is híztam szóval ezért is aggódok.Mondjuk már sikerült leadnom 24 kgot de még 20 kgot le kéne.Kérlek segítsetek hogy mit tegyek??Biztos hogy van peteérésem ha a ciklusom szabályos???
137. beus009 (válaszként erre: 136. - Lapbarna)
2017. márc. 8. 01:19
Hát probalom nem tenni. Koszi. :))
136. lapbarna (válaszként erre: 135. - Beus009)
2017. márc. 7. 15:42

Azt hittem, egy csomó mindent másképp fogok csinálni. Aztán mégis nagyjából mindent úgy csinálok, mint a nagyoknál.

A legszembeötlőbb különbség számomra az, hogy érezhetően több türelmem van most a kicsihez, mint anno a nagyokhoz. Mondjuk az is igaz, hogy mivel a nagyok között nemegészen 21 hónap van, azért az bárki agyát legereblyézi.

Tehát azt akarom mondani, hogy ne gyötörd magad!

135. beus009
2017. márc. 5. 23:17
Vicces hogy az elmult 17 évem javareszt azzal telt hogy szarrá képezzem magam, karriert epitsek, megvalositsak minden elvárást. Most itt a " csucson" pedig rajottem, végig elottem volt minden ami boldoggá tehetett volna, de felretoltam olyasvalamiert, ami igazábol jelentéktelen. Jo, ha nem igy tortenik biztosan nem tanulom meg ezt a leckét de ha a sors kegyes, megadja a lehetoseget hogy bepotoljam- jovategyem. Nem voltam szar anya de olyan sem amilyen kellett volna legyek es amilyen most lenni tudnék.....olvastam hogy az ovulacios tesztek nem feltetlen hitelesek es az esetek 20-40% ban félrevezethetnek.....
134. beus009 (válaszként erre: 133. - Rinike)
2017. márc. 5. 23:05
Értem. Azt hittem első. Azt hallottam, ha már van gyerkoc konnyebben osszejon a kései is dexm akkor ez nem feltetlen van igy.
133. rinike (válaszként erre: 130. - Beus009)
2017. márc. 5. 21:54
24 éves fiú, 4 éves lány, mindegyik spontán terhességből. Volt azonban a kettő között 39 évesen még egy terhességem, amiben kromoszóma-hibás volt a baba.
132. beus009 (válaszként erre: 131. - Lapbarna)
2017. márc. 5. 12:22
Abszolut egyetertek- de - a jelen állaspont szerint az egész akciomat az teszi igazán izgalmassá hogy csakis "véletlen" eshetek teherbe, mert a párom ugyan még 3 éve nagyon nyaggatott most viszont már nem szetetne babázni. Hozzáteszem 3 éve motoszkalt ugyan a fejemben a dolog de az akkori korulmények miatt még nekem nem volt alkalmas es mint tudjuk nem a pasik nevelik fel a gyermekeket- legalabbis az enyem nem a tipikus apuci...sokmindent el jelkett rendezni, boronálni viszont részemről már nincs akadály, ujra m÷gértem rá de nem érek rá megvárni a férjem következő " apahullámát" mert lehet addig végleg elmegy a vonat....szoval mindent megteszek a cél erdekébeb amit magam megtegetek és ő nem kell hozzá....ugyertem apa vizsgálata nem megvalosithato...
131. lapbarna (válaszként erre: 129. - Beus009)
2017. márc. 5. 11:50

Pedig amit Rinike mond, nem hülyeség. Rengeteg orvos nyaggatja az embert petevezeték átjárhatósági vizsgálattal, tükrözéssel, "szimpla" kürettel, csupa invazív eljárással, mert nagyjából fogalma sincs a hormonokról (elnézést, ha túl erős a megfogalmazás, de sajnos, sok esetben igaz), az immunológiai vizsgálatokról nem is beszélve!

Sok "sima" nőgyógyász pl. ránéz a vérlelwtre, nem lát csillagot. Tsh mondjuk 4,0. Ó, jóvanaz! Aztán van, aki a fórumolvasás közben jön rá, hogy annyira mégsem jó az. Mármint a teherbeeséshez. És ez csak egy kieagadott momentum.

130. beus009 (válaszként erre: 127. - Rinike)
2017. márc. 5. 11:44
Mindentol fuggetlenul ha belathato idon belul elnataf a siker, élnék a tanácsaiddal. Amugy neked elso baba vokt?
129. beus009 (válaszként erre: 127. - Rinike)
2017. márc. 5. 11:42
Nem kifejezetten gyermekvállalási céllal nentem dokihiz hanem mert siman 9 eve nem jartam....de kozben megfogalmazodott bennem hogy ha minden rendben lesz, megprobalkozom. És amugy minden rendben volt. :D
128. Adelus (válaszként erre: 127. - Rinike)
2017. márc. 5. 09:07
Jól értem,hogy 3 inszem és 6 lombik után volt az immunológiai vizsgálat? Mert az nagyon durva!Felháborítónak tartom,hogy egy orvosnak sem jutott eszébe hamarabb!
127. rinike (válaszként erre: 126. - Beus009)
2017. márc. 5. 07:31
45 év körüli életkorban már én nem nőgyógyászhoz mennék, hanem meddőségi centrumba. (Ajánlom például a Tapolcai Pannon Reprodukciós Intézetet, ha nem a másik végében laksz az országnak - beutaló nem kell.) Addig is csináltatnék a férjnek is neked is egy immunológiai vizsgálatot, ez viszont beutaló köteles, de néhányaknál - nyilván akiknél volt peteérés - kiderült olyan, hogy immunológiai ok miatt nem sikerült a spontán terhesség. Mi Zalaegerszeren voltunk ezügyben, bővebb információt tudok küldeni privátban. A doktornő véleménye az volt, hogy ő mindenkinek, akinek nem jön a baba elvégeztetné ezt a mindössze vérvételből álló (és az államnak sem túl drága) vizsgálatot, mert a többi meddőségi kezelés sokkal több költséggel jár a páciensnek is és az államnak is. Nálam pl. az derült ki, hogy túl erős az immunrendszerem, így azt gyengíteni kellett, hogy teherbe eshessek. Az immunológiai vizsgálatnak (és a doktornőnek) hála, hogy több év próbálkozás, 3 inszem, és 6 lombik után spontán lettem terhes, és szültem egészséges babát 43 évesen. Milliós nagyságrendű az az összeg, amit feleslegesen elköltöttem a lombikokra, mert az immunológia gond miatt valójában nem volt esélyem a terhességre.
126. beus009 (válaszként erre: 125. - Lapbarna)
2017. márc. 4. 23:06
A doki azt mondta homeopátia párti es nézzunk ra 2 honap mulva h van e peteérés. Konkretam nem mondta hogy nincs csak hogy ez is benne van a pakliban....röhely amugy mert emelt szinten tanultam bioszt de a gyűrüsférgek alfajairol meg a fotoszintezis es tarsairol konkretan tobbet tudtam mint a saját testemben lezajlo folyamatokrol... 😮

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook