Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb megoldás zsíros hajra? fórum

Mi a legjobb megoldás zsíros hajra? (tudásbázis kérdés)


21. Annie1130 (válaszként erre: 20. - Annie1130)
2013. márc. 9. 14:48
Himalájai sós fürdő is segíthet. A hajadat is tedd bele nyugodtan!Próbáld ki kúraszerűen egy pár alkalommal minimum 2-3 kiló Himalájai sóval!Ja, és még egy tipp: A keserűsós fürdő! Szintén csodát tesz a hajjal, bőrrel! Nagyon klassz detoxikáló!Kivezeti a nehézfémeket a testből, plusz ellazítja az izomokat egy fáradt nap után. A bőrödet alaposan dörzsöld le a keserűsós (magnézium-szulfát) fürdő után, a hajadat pedig alaposan öblítsd le!
20. Annie1130 (válaszként erre: 17. - 7af2d3692b)
2013. márc. 9. 14:42

Vannak receptek a neten, de én rendelem őket. Mannaszappan pl.. Mindegyik szappan jó, amelyik természetes alapanyagokból készült. Ki kell tapasztalani, hogy melyik válik be. Nekem a shea vajas szappanok jönnek be. Nagyon szép tőle a hajam!

A tudfürdőket si már rég kidobáltam és lecseréltem ilyen szappanokra. Az első két hétben folyamatosan jöttek elő az egyébként szép bőrömön a pattanások. Nem sok, csak itt-ott egy pár darab. Ez mind az "átállás" miatt volt, természetes detox reakció. A bőröm szabályosan fellélegzett, csak úgy mint a hajam!Gyakran dörzsöltem a bőrömet, hogy segítsek neki "lélegezni", és viszonylag gyorsan elmúltak a detox tünetek.

2013. márc. 9. 14:34
Egyébként arra is gondoltam, hogy lehet túl száraz a fejbőröm. Az arcomon is mindig száraz, emellett zsíros a bőröm. Ráadásul ugye mindig melegvízzel mosok hajat 2 naponta. Van erre valami házipraktika? :)
18. Anthico (válaszként erre: 17. - 7af2d3692b)
2013. márc. 9. 14:08

Azt nem hiszem, h neked kellene csinálni. Egy időben én is rákattantam a témára, h ezt is magamnak fogom csinálni, de pl lúggal is dolgozni kell, ami nem feltétlen olyan veszélytelen anyag.

Olivia szappan gyárt samponszappanokat, sok vásárban kint szoktak lenni. Rengeteg sima fürdőszappanuk van mindenféle alapanyaggal, illóolajjal. Igaz, 1 db 800-1000 Ft között mozog, de egy embernek 1-1,5 hónapig elég. Nekem legalábbis.

17. 7af2d3692b (válaszként erre: 16. - Annie1130)
2013. márc. 9. 13:54
Hol tudnék utánanézni az általad javasolt házi szappansampon készítésének?
16. Annie1130 (válaszként erre: 13. - 7af2d3692b)
2013. márc. 9. 10:28
Ha rövid távon rosszabb a helyzet, mint volt, az lehet attól a természetes folyamattól is, hogy a fejbőrből a tisztulási folyamat során távoznak a mérgek. Ez természetes detox-tünet, ha az ember először vegyszermentes szerekhez nyúl hosszú évnyi önmérgezés után. Persze a Johnson sampon aligha mondható vegyszermentesnek...Próbáld meg esetleg a természtes, házi készítésű samponszappanokat!Már rég óta nem használok sem a bőrömre, sem a hajamra kemikáliákat. A hajamnak nem kis idő kellett, amíg megszokta. Addig pedig iszonyatosan kezelhetetlen volt, de most már köszöni, jól van.:)
15. Anthico (válaszként erre: 13. - 7af2d3692b)
2013. márc. 9. 08:34
Egy biztos, hogy amiket reklámokban nyomatnak, azok aztán kellő mennyiségű szeméttel vannak teletömve. Persze vannak cseles samponok, amikben van ez-az, ami tünetileg kezelhet, de egyéb összetevői miatt mehetne a kukába. Érdemes az összetevőket alaposan megnézni.
14. 18e79e1970 (válaszként erre: 13. - 7af2d3692b)
2013. márc. 9. 07:39
A Johnson-t nehogy használjátok! Sokkal rosszabb, mint egy felnőtteknek szánt sampon. Anno én is használtam, gondoltam, ha a babáknak jó, akkor nekem is. Nem vált be, hagytam is. Aztán van egy oldal, krémmánia a neve, odakeveredtem, és azóta utánanézek miben mi van. Ez a sampon valami brutál... Ha már babasampon, akkor a DM-nek van saját márkás babacucca azt próbáljátok. Nekem az bevált.
13. 7af2d3692b (válaszként erre: 12. - Syria)
2013. márc. 9. 01:08

Igen, de ha valamitől rövid időn belül rosszabb, akkor attól hosszútávon ne várjak jó eredményt, ugye?

A múltkor kipróbáltam a levendulás Johnson babasampont, amiről írták, hogy bejött, fodrászok is ajánlják. De nekem úgy érzem, hogy gyorsabban zsírosodott tőle.

Valaki írta, hogy samponok váltogatása is működik.

A száraz sampont most használom, de egyelőre csak fél nappal tolom ki a hajmosást, mert nem akarok sok hajszálat veszíteni. Sok kihullik, amikor már nagyon zsíros.

12. syria (válaszként erre: 11. - 7af2d3692b)
2013. márc. 8. 15:35

Lehet, nem a számodra megfelelő összeállítást szeded.

Csodaszer nincs. Az ajánlott megoldások nem hatnak napok alatt, hetek, hónapok telhetnek el, mire valamelyik bejön. Ha kapkodsz egyiktől a másikig, nem fogsz eredményt elérni.

Tényleg felesleges mindenféle kencét összevásárolni.

A száraz sampont érdemes kipróbálnod annak érdekében, hogy legalább egy hetet kihúzz 2 hajmosás között. De számolj azzal, hogy sok hajkefét fogsz elkoptatni, mert a száraz sampont nagyon alaposan ki kell fésülni.

11. 7af2d3692b (válaszként erre: 10. - Syria)
2013. márc. 8. 02:30

Egy ideje én is szedek multivitamint, de attól nem lett jobb. Igazából olyan sok tényező miatt lehet, ami meg is található az életemben... Egyszerűbb lenne valami csodaszert találni, de hát megoldásokból is annyit ajánlanak és amiket eddig próbáltam, szintén nem hatottak. Szörnyen nehéz, már lehet a stressz is rátesz! :D

Már annyi sampont megvettem, hogy a páromtól azt hallgatom, hogy mennyi pénzt elcseszek "kencékre" és persze igaza van, mert ott állnak sorban a fürdőszobában. Már kezdem feladni, mindenkinek más megoldás segített...

10. syria (válaszként erre: 1. - 7af2d3692b)
2013. márc. 7. 20:21

A gyakori hajmosás nem megoldás a problémára, ami valószínűleg belgyógyászati eredetű.

Én azt tapasztaltam, hogy azóta szűnt meg a hajzsírosodásom, amióta rendszeresen szedek vitaminkomplexumot.

9. Anthico (válaszként erre: 8. - 7af2d3692b)
2013. márc. 5. 19:09

Az már jó, ha te látod, mi az, amit nem jól csinálsz, és min kéne változtatnod. A hajra kent dolgok csak tüneti kezelés akkor, ha a zsírosodást kiváltó ok valami belső folyamatra vezethető vissza (hormonális, táplálkozás).

Én első körben a hajápolókat cserélném le és csak természetes, adalékanyagmentes termékeket használnék. Még ha a sampon/balzsam a ludas, akkor se lesz azonnali a változás. Kell egy kis átállás a haj/bőr részéről.

Ha viszont nem külső ok a felelős ezért, akkor is csak jót teszel a hajaddal.

8. 7af2d3692b (válaszként erre: 7. - Anthico)
2013. márc. 5. 19:06

Tény, hogy lenne min változtatni.

Nem mondhatom, hogy egészségesen táplálkozom, sok a szénhidrát, édesség,kevés a folyadék. Valamint, ha nem tűzforró vízben fürdök, akkor fázom...de a hajöblítésnél már próbálok ügyelni rá, hogy ne legyen túl meleg a víz.

7. Anthico (válaszként erre: 6. - 7af2d3692b)
2013. márc. 5. 19:00

Sok oka lehet a zsíros hajnak. A hormonális problémáktól kezdve a rossz táplálkozáson át a rossz hajápolási cuccokig.

Az, hogy szerinted nincs hormonális gondod, semmit nem jelent. Egyik barátnőm, aki babát szeretne, egy kiadós nőgyógyászati kivizsgálássorozat során szembesült azzal, h nincs neki minden rendben. Neki is szörnyen zsírosodik a haja, de nem tudom, ez a kettő összeköthető-e.


Ha viszont odafigyelsz, h tápanyagokban minél gazdagabban étkezz, ne szenvedjen hiányt a szervezeted semmiből, és lecseréled a méreggel és mindennel teletömött hajápolókat natur vagy teljesen bio (bevizsgált, ellenőrzött) termékekre, már sok okot ki tudsz zárni.

6. 7af2d3692b (válaszként erre: 5. - Alkonyat)
2013. márc. 5. 18:39

Most külföldön vagyok, egyelőre nem tudok orvoshoz menni ezzel a problémával. Hormonális gondom nem hiszem, hogy lehet, mert évek óta ilyen a hajam, ha szedtem fogamzásgátlót, ha nem...

A higított és ecetes eljárást kipróbálom! Köszönöm! :D

2013. márc. 5. 11:51

Nem a mosással kellene kezdened, hanem egy általános orvosi vizsgálattal. Valamilyen hormonális gondod lehet, amit először kezeltetned kellene - és a hajzsírosodásod is elmúlna.


Addig is, míg nem gyógyulsz meg az alapbetegségből, a hajmosásnál ügyelj arra, hogy bármilyen sampont is használsz, mindig higítsd fel 10-szeres meleg vízzel! Ne higgy a reklámnak, ami szerint a napi hajmosáshoz veszed a sampont. Az már fel van higítva, és jó pénzért megkapod a csapvizet! Egy tálban oldd fel a két evőkanálnyi sampont jó tízszeres vízzel. Először mosd át a hajad sampon nélkül, majd legalább kétszer a felhigított samponnal. A tisztára öblített hajadra ezután egy ecetes-vizes öblítést alkalmazz, ami egy liter melegvíz és egy dl ételecet keveréke. Ez az utolsó öblítés, ezután szárítsd meg a hajad.

2013. márc. 5. 02:10
Azt olvastam, hogy tévhit az, hogy minél többször mosod annál zsírosabb és hogy jobb inkább megmosni, mert csak kihullik. Ma utoljára megmostam alaposan, leöblítettem citromos vízzel és most megpróbálom így kihúzni 3 napig és majd szépen lassan kitolni. Azt nem tudom, hogy a száraz sampon használata mennyire hasznos? Ha befújom, és a zsír felszívódik, akkor nem termelődik újra zsír helyette? Ha a spray által ki tudom tolni a hajmosást egy nappal, akkor is hozzá tudom szoktatni a fejbőröm és később már spray nélkül is annyi naponta kell hajat mosnom? :)
2013. márc. 4. 22:55
Érdemes lenne ezzel felkeresni egy bőrgyógyászt!
2013. márc. 4. 22:51
Minél gyakrabban mosod ilyenoolyan samponokkal, annál hamarabb zsírosodik... a hideg ido" miatt még inkább.
2013. márc. 4. 22:47

Több fórumon kerestem már megoldást a problémámra, de úgy vettem észre, hogy nagyon régen indítottak már új topikot ebben a témában, sok a törölt felhasználó a hozzászólok között.

Sajnos, a hajam gyorsan zsírosodik, ami annyira nem is látszik rajta külső szemmel, de számomra rendkívül kellemetlen érzés. Érzem, hogy zsíros, viszket. Ha nem mosom meg 2 naponta, akkor hajlamos kipattogni a fejbőröm (teszem hozzá, 3. napra már elég csúnya is) és hajmosás közben sokkal több hajam hullik is az átlagnál.

Remélem sikerül találnunk valami megoldást a problémámra! Előre is köszönöm a hozzászólásokat! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook