Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A babák mikor szoktak hasról hátra, vagy fordítva fordulni? fórum

A babák mikor szoktak hasról hátra, vagy fordítva fordulni? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 3. 20:31
Olyan négy és fél hónapos volt az én lányom, amikor átfordult, aztán egyszer nagyon meglepődött, mert túlfordult és ott kötött ki, ahonnan indult:))
10. c33ea6e899 (válaszként erre: 9. - Katie_rose)
2013. márc. 3. 16:40
Köszi az infót,természetesen próbálgatom hasra fektetni.
9. katie_rose (válaszként erre: 1. - C33ea6e899)
2013. márc. 3. 16:18

Hasról hátra szoktak először átfordulni általában. Ez úgy 4-5 hónaposan szokott tudatos lenni. Hátról hasra picivel később.

A kisfiam 1 hét múlva lesz 4 hónapos. Néhányszor már átfordult hasról hátra,de nem gondolom,hogy teljesen tudatosan csinálta volna.

Oldalára szuperül fordul. A bal oldala picit feszesebb,ezért tornáztatom (gyermek gyógytornász által összeállított gyakorlatokat csinálunk).

4 hónaposan még nincs elkésve semmivel! A hasra fektetés tényleg nagyon hatásos! Előbb kinyomja majd magát (nyújtja a könyökét), párszor elborul véletlenül oldalra ahogyan összecsuklik,aztán rájön,hogy ez "jó móka", mert meg lehet fordulni :)

8. trapiti (válaszként erre: 7. - C33ea6e899)
2013. márc. 3. 16:11
Igen, általában a védőnők mondják :(
2013. márc. 3. 15:57

Köszönöm a hozzászólásokat,megfogadom a gyakorlással kapcsolatos tanácsot.


A lusta szót pedig pont a védőnő mondta,méghozzá azért mert állítólag a fiúk lustábbak,mint a kislányok,és az Én fiam ráadásul 8300 gramm.Nem duci,csak nagy!


A fejlődésében ez az egyetlen hiányos tevékenység,egyébként minden mást szépen,stabilan,és ügyesen csinál.

2013. márc. 3. 15:54
Nincs elkésve semmivel sem. Fektesd a hasára, hogy erősödjön a háta és ne aggódj.
5. norci10 (válaszként erre: 1. - C33ea6e899)
2013. márc. 3. 15:49
4 hónaposan szerintem még nem szükséges,hogy tudja. Az enyémek kb.5-6 hónaposan csinálták,mindkettő hasról hátra fordult először,pedig állítólag az a nehezebb. Hátról hasra meg pár hétre ez után.
4. 5ed73a72bc (válaszként erre: 1. - C33ea6e899)
2013. márc. 3. 15:42

Az én lányom ahogy kivetük a pólyából, kb olyan 6 hetes volt és hiába fektettem a kiságyba háton, hol oldalásra hogy a hasára fordult, de nem láttam hogyan és mikor csak éjjel alvás közben produkálta.


A konkrét mikor láttam hogy csinálja olyan 3 hónapos korában volt, akkor átfordult már nappal is a hasára.

2013. márc. 3. 15:42

Fektesd sokat hason, hogy erősödjön a hátizma , nyaki izmai. Ha először egy kicsit tiltakozik is ellene, jót fog tenni a mozgásfejlődésének.

Kíváncsi lesz, előbb kinyomja magát, aztán át is fordul.

2013. márc. 3. 15:39

Lusta gyerek nincsen!!!! Ha valamit nem csinál, annak oka van.


Kb. 3 hónaposan oldalra tudnak fordulni, 4 hónaposan hátról hasra és vvisza.

Ha úgy érzed, lassabban a fejlődik, érdemes megmutatni szakembernek.

2013. márc. 3. 15:36
A kisfiam 4 hónapos,és egy picit lusta,de ez valószínűleg a súlyából adódik.Az lenne a kérdésem,hogy a ti babáitok mennyi idősen fordult mondjuk hátáról a hasára vagy fordítva?Én most nem a teljes átfordulásra gondolok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook