Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kardióval vagy erősítéssel kell kezdeni az edzést, ha teljesen elkülönítem ezt a két blokkot? fórum

Kardióval vagy erősítéssel kell kezdeni az edzést, ha teljesen elkülönítem ezt a két blokkot? (tudásbázis kérdés)


11. 4fc8dfc5a7 (válaszként erre: 5. - Naomagic85)
2013. márc. 9. 18:16
Mindenképpen erősítéssel kezdjél. Egyrészt egy kiadós aerob után nem lesz erőd erősíteni, másrészt ha erősítéssel kezdesz, mire elérsz az aerobig könnyen lehet addigra beindul a "zsírégető zóna"...
2013. márc. 9. 18:07

Mindenképpen erősítés,és csak utána a kardió.

Ha Enikőt csinálod,akkor valamelyik zóna edzés,után a kardió intervall,és ha van még egy pici időd,akkor utána még mehet egy kardió blokk,ami nem annyira intervall így mindig zsírégető zónában marad a pulzusod. De ez csak az én receptem:-)

Pl: Has-far zóna+ Zóna 2 intervall kardió+ light kardió,vagy esetleg Czaniktól még valamelyik aerob a zóna light helyett.

2013. márc. 4. 18:40

Gondolom, az intervall edzés hatékony zsírégető, emellett izomtömeget is növel...

Nekem nagyon bejöttek a Péntek Enikő-féle intervall edzések! :)

2013. márc. 4. 08:44

Előbb erősítés utána aerob ha zsírégetés a cél. Ha intervallt akarsz én azt eleve külön raknám az erősítéstől.

Viszont szerintem bontani nem fogja azért az izmokat ha utána csinálod csak nem lesz értelme...

2013. márc. 3. 21:18

A férjem a múltkor rám szólt, hogy kardiózás után ne erősítsek, mert az bontja az izmot, nem építi. Ez ugye nem hasznos, ha fogyni akarunk, akkor sem, hiszen a zsírt akarjuk bontani, nem az izmot.

Szóval első az erősítés, utána a kardió/aerob

2013. márc. 3. 20:40
zsírégetés szempontjából a legkedvezőbb, ha (edzés mellett) tartod a megfelelő diétát:)
2013. márc. 3. 19:34

Fogyás az elsődleges cél!


Köszönöm a válaszaitokat!


Az miatt kérdeztem, hogy a zsírégetés szempontjából melyik sorrend a kedvezőbb.

2013. márc. 3. 17:16

hát a "tudományos megközelítés" szerint erősítéssel kezdesz (persze bemelegítés után), mert ekkor tudod a maximális teljesítményt leadni.

mikor már az izmaid kifáradtak, megvolt az erősítés, akkor kardiózhatsz.

ha kardióval kezdesz akkor már fáradnak-merülnek az izmaid, nem tudják a maximális teljesítményt leadni a súlyokkal.


aztán persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja, vagy akár változtatni sem árt néha:)

2013. márc. 3. 09:45
Attól függ fogyni is akarsz vagy csak erősíteni?
2013. márc. 3. 09:20
Én kardióval szoktam kezdeni, az jól felpörget és utána vhogy még hatékonyabban megy az erősítés :)
2013. márc. 3. 09:19
Örökzöld kérdés: kardióval vagy erősítéssel kell kezdeni az edzést, ha teljesen elkülönítem ezt a két blokkot? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook