Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az az édesítőszerféle, aminek az íze legjobban hasonlít a cukorhoz? fórum

Melyik az az édesítőszerféle, aminek az íze legjobban hasonlít a cukorhoz? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 3. 08:53
Köszönöm a válaszokat:)
2013. márc. 3. 08:49
Én is a xilitet (nyírfacukrot) ajánlanám, ami egy cukoralkohol, és szinte teljesen olyan az íze, mint a szacharózé. Igaz, valóban drágább, de messze nem olyan egészségtelen, mint a mesterséges édesítőszerek. A gombák, baktériumok sem tudják hasznosítani. Cukorbetegek is fogyaszthatják, és diéta mellé is ideális, ha nagyon megkívánod az édeset. Gyógynövényes boltban lehet a legjobb árban kifogni szerintem, de Sparban, drogériákban is lehet kapni, viszont ott kisebb kiszerelésben, és drágább is. Én évek óta ezt használom :)
2013. márc. 3. 08:31
Mi kávéba a süssina pötyit szoktuk tenni, sütés-főzéshez pedig a Mandoletti folyékony édesítőt. Egyiknek sincs utóíze szerintem!
2013. márc. 3. 08:11
A fruktóz az ugyanúgy nem egészséges, mint a kristálycukor!!!
2013. márc. 3. 08:05
haas glukonon nekem bejött.por alapu porcukor helyett jo pl kakaohoz stb.
6. SÁFÁRNÉ (válaszként erre: 5. - 6b006fc769)
2013. márc. 3. 07:47
Nem kóstoltam még egyiket sem,de tudom,hogy a lightos feliratú joghurtot,v kólát,bármit,nem tudok elfogyasztani,mert a végén ott van az a furcsa íz.
2013. márc. 3. 07:44
Szerintem a legjobban a fruktóz hasonlít a hagyományos kristálycukorhoz, igaz, annál édesebb, de ugyan annyi a kalóriatartalma. Viszont a glikémiás indexe alacsony.
2013. márc. 3. 07:30
Köszönöm szépen!
2013. márc. 3. 07:29
nyirfacukor
2. Free
2013. márc. 3. 07:29
A nyírfacukor (xilit) teljesen olyan. Épp olyan édes, mint a kristálycukor. Mondjuk, 10x drágább is...
2013. márc. 3. 07:27
Melyik az az édesítőszerféle aminek az íze legjobban hasonlít a cukorhoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook