Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 12 éves gyermek után jár e gyes az emelt családipótlékon kívűl ha kiderül, hogy tartós beteg/tojás és kevert tartósító allergiás/? fórum

12 éves gyermek után jár e gyes az emelt családipótlékon kívűl ha kiderül, hogy tartós beteg/tojás és kevert tartósító allergiás/? (tudásbázis kérdés)


22. MÁRKATA (válaszként erre: 15. - Reni8018)
2010. jan. 26. 13:09
Én is most igényeltem ujra mert nekünk is február elején lesz Márk 3 éves.Lejár a rendes gyes.Aztán jár a (tartós beteg gyerek után a gyes)10 éves koráig.Minden évben ujra kell majd igényelni mikor lejár az igazolás..a tartós betegségéről!!
21. k.tünde78 (válaszként erre: 20. - Sajert)
2010. jan. 26. 12:15
Van hamarabb alleria vizsgálat,csak sajnos az illetékesek nem hajlandóak hamarabb elvégezni,mondván 2 éves korig kinövik a gyerekek az allergiát.Kérdés,hogyan tudják szegény gyerekek kinőni,mikor folyamatosan kapják az allergén ételeket a legkritikusabb korukban.Egyébként magán orvos megcsinálja hamarabb is,nálunk pl:1-éves kora után lett elvégezve,mikor megtörtént a baj.
20. sajert (válaszként erre: 19. - Nevrokon)
2010. jan. 25. 23:42

Nem kötözködni akarok, de eszembe jutott:

Keresztfiam megszületett, másnap már pöttyös volt, két éves korában kiderült (hamarabb nincs allergia vizsgálat), hogy MINDENRE allergiás. Szó szerint kijött Anyujából, azóta gyógyszert kell szednie. Most 12 éves, és már sok mindenre nem allergiás, de még mindig kell gyógyszert szednie.


Nála pszichés eredetről nehezen elképzelhető (de ki tudja mi minden érte őt magzati korában :-D).

2010. jan. 25. 23:28
Szeretnék beszélgetni azokkal, akik úgy gondolják, hogy az allergia pszichés eredetű és a lélek gondozásával az allergia is megszüntethető.
2009. jan. 15. 22:11

10 éves korig jár a GYES, utána már csak ápolási díjat lehet kérni a helyi Önkormányzattól.Az is szolgálati időnek minősül, ugyan úgy vonnak belőle járulékot. Illetve lehet mellette 4 órát dolgozni.


Evelyn emelt szintű csp-hez és mélt. Gyes-hez is kell a szakvélemény, ezért mindenképp beszélj a dokival, ha nem boldogulsz vele válts orvost. Szakvéleméyn hiányába, hiába mész a Kincstárhoz, addig nem foglalkoznak veled:(

2009. jan. 15. 19:58
A kisfiam 6 éves,és étel allergiája van. A tej és a tojás kivételével mindenre allergiás.(de szó szerint mindenre...citrom,mustár,burgonya,alma,sárgarépa,lisztekre..szóval tényleg mindenre.Ja ..és emellett még parlagfű,poratka,penészgomba....és még sorolhatnám,hogy mi mindenre.(na és még amikre nem is vizsgálták)Az ovodában nem tudnak neki külön étkeztetést biztosítani...vagy viszek én neki enni...vagy eszi azt amt a többi gyerek.A kezelő orvosunk mégis azt mondta,nem kaphatok utánna sem emelt családi pótlékot,sem a méltányossági gyest nem vehetem igénybe utánna.Van itt olyan aki tudna nekem segiteni,hogy hová mehetnék.??A gyereknek olyan súlyos allergiája van,hogy szinte nincs olyan hét,hogy az oviból ne telefonálnának,hogy menjek a gyerekért hamarabb mert annyira köhög hogy szinte megfullad,vagy tele van kiütésekkel,de előfordult már az is,hogy annyira bedagadt az arca,hogy nem lehetett ráismerni.A kislányommal voltam ithol gyesen,de betöltötte a 3 évet,igy elkell mennem dolgozni.De hová fognak felvenni dolgozni ugy,hogy én akár mikor amikor telefonálnak az oviból.hogy a gyerek nem jól van elmegyek.Egyedül nevelem a két gyerekemet,igy mindig készen kell lennem arra,hogy menjek érte,vagy épp már reggel sem tudunk elmenni az oviba,mert bevan dagadva a kis arca.Sem emelt családipótlék,sem méltányossági gyes,sem ingyenes közgyógy ellátás nem jár nekünk????
16. k.tünde78 (válaszként erre: 15. - Reni8018)
2008. nov. 27. 05:07
igen,így van.nagyon szépen kiegészítetted az álltalam írtakat.
2008. nov. 23. 09:11
10 éves koráig jár a gyes utánna ápolási segélyt néven jár és azt hiszem az önkormányzatnál kell kérni.Én is most intéztem a gyest mert lejárt a 3 év,és nekem a Máknál ezt mondták.
14. k.tünde78 (válaszként erre: 13. - Mariann1217)
2008. nov. 22. 21:05

Igazából nem tudom,hogy erre a betegségre jár e valami,de személyes véleményem szerint a down szindróma(igaz nem tudom mi különbség van mozaik és az általam ismert down között)tartós betegség amire egy szakorvosnakkell tartósbeteg igazolást kiadni s ezt az igazolást az állam kincstárhoz benyújtani.Ha megkapod a tartósbeteg igazolást akkór az állam kincstár 1 évre folyósít/hosszabbít/ tovább gyest ill. emelt/dupla/családipótlékban részesít.A tartós betegséget évente 1* felülvizsgálják s az állapot szerint állítja ki az orvos az igazolást amit te benyújtasz a mák-hoz.

Te a lánykád 2 éves korától igényelhetted volna ezeket főleg,hogy fejlesztésre jártál stb vele.

2008. szept. 23. 15:29
Mozaik down szindrómás kislányom májusban volt 3 éves, 6 hónapos kora óta járok vele fejlesztésre(mozgás,beszéd)múlt héten volt a szakvizsga az ovihoz,jelen teljesítménye alapján nem kell fejlesztésre hordanom tovább és nem jár speciális oviba sem.Kérdésem az lenne ,hogy alanyi jogon így is jár-e a gyes?Előre is köszönöm aki tud segíteni.
2008. márc. 27. 17:03
szia! ezt barátnőmnek a védőnő!!!! intétze mármint ő járt utána és hozta neki a kitöltendő papírokat!
11. k.tünde78 (válaszként erre: 10. - Dorka29)
2008. márc. 20. 06:13
Még nem jutottam el a hivatalba de azon vagyok.Egyébként gyesen vagyok a kisebbik szintén tartósbeteg gyermekemmel.
10. Dorka29 (válaszként erre: 9. - K.tünde78)
2008. márc. 19. 20:58
Hacsak nem változott meg ez is, ápolási díjat csak akkor vehetsz igénybe, ha nem dolgozol, hanem ápolod a -jelen esetben- gyermeked. Régen legalábbis így volt.:(
2008. febr. 27. 16:37
Voltam az Állam Kincstárban és elkeserítettek,mert a méltányossági gyest 2006 jan.1-vel megszüntették/ami 10-14 éves korig tartósbeteg ellátásért járt/.Azt tanácsolták,hogy a polgármesteri hivatalban lehet igényelni ápolási támogatást ami elvileg jár,csak kis költségvetésű hivatalban nem biztos hogy a testület megszavazza.Hát én kis költségvetésű faluban élek,de meg kérdezem.
8. k.tünde78 (válaszként erre: 7. - LoLiNa)
2008. febr. 25. 19:46
A neten utánajártam,14 éves korig jár a méltányossági gyes.Orvosi igazolás kell hozzá és az iskolától egy nyilatkozat,hogy nem tudnak speciális étkeztetést biztosítani ill.a gyerek nem kap napközis ellátást.Most megyek be az Állam kincstárhoz kikérem a nyomtatványokat,és ott fel is okosítanak mégjobban.
7. LoLiNa (válaszként erre: 6. - K.tünde78)
2008. febr. 24. 22:05
ez nekem újdonság. akkor viszont érdeklődj utána mielöbb, visszamenőleg csak 2 hónapot fizetnek..
6. k.tünde78 (válaszként erre: 5. - LoLiNa)
2008. febr. 22. 08:35
Nem tudom,mert van olyan ismerősöm akinek 16 éves halmozottan allergiás fia van és gyesen van vele még mindig.
2008. febr. 22. 07:25
12 éves gyerekre nem hiszem, hogy kaphatsz gyest. azt max iskolakezdésig adják, nem?
4. Roni24 (válaszként erre: 3. - Roni24)
2008. febr. 21. 16:35

Szia!

Nézd meg ezeket az oldalakat, de ha beírod a google-ba, hogy méltányossági gyes, akkor talán még többet megtudsz.

2008. febr. 21. 16:32
2008. febr. 21. 16:19
Tanácstalan vagyok,mert van aki szerint igen,de mijen cím alatt lehet kérni méltányossági gyes?És egyéb más juttatás jár e ,hol lehet őket igényelni.orvosi igazolásunk már van,megkaptuk az emelt családit is.Nem vagyok telhetetlen de ez sajnos édes kevés a diétás étkezés biztosításához.Segítségeteket köszönöm.
2008. febr. 21. 16:14
12 éves gyermek után jár e gyes az emelt családipótlékon kívűl ha kiderül, hogy tartós beteg/tojás és kevert tartósító allergiás/?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook