Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudományosan mennyire megalapozottak ezek, vagy inkább csak ezoterikus "találmány"? fórum

Tudományosan mennyire megalapozottak ezek, vagy inkább csak ezoterikus "találmány"? (beszélgetős fórum)


11. Ilona 2010 (válaszként erre: 10. - Hannapanni)
2013. márc. 9. 21:49

Igen, ismerem azt! Akkor az sem csak vakítás...

Érdekes. Kezd összeállni a kép. Köszönöm, hogy említetted ezt! :)

10. Hannapanni (válaszként erre: 8. - Ilona 2010)
2013. márc. 5. 09:21

Szia!

Ismered Balogh Bélától a Tudatalatti tízparancsolatát? Erről szól. segít felülírni a gyerekkorban berögződött programokat, csak sajna legalább annyiszor kell elismételni, mint ahányszor a másikat, amit szeretnél felülírni... :-)

9. ittmost (válaszként erre: 5. - Ilona 2010)
2013. márc. 4. 07:34

Igen,feltétlenül.

De el is kell hinned,hogy képes vagy megtenni(,úh azt ne nagyon mantrázd,hogy tudsz repülni eszköz nélkül..)

Főleg akkor,ha a valódi életben is sokat teszel azért,hogy valamit elérj.

8. Ilona 2010 (válaszként erre: 6. - Dda31784e7)
2013. márc. 2. 14:08

Én sem úgy értettem, hogy a cselekvés helyett lenne ez a "mantrázás"! :)


De ugye az embernek van egy ún. belső monológja:

Nem tudom. Nem értem. Nem tudok semmit se jól csinálni. Stb.


És ha ezek helyett tudatosan pozitív belső monológot folytatnák, tudatosabb hozzáállással.

Én így értettem.

7. mese (válaszként erre: 5. - Ilona 2010)
2013. márc. 2. 13:10
Igen. Az agy gyakorlatilag egy "programozható számítógép". Csak tudni kell jól használni.
6. dda31784e7 (válaszként erre: 5. - Ilona 2010)
2013. márc. 2. 13:07
Én inkább célirányosan a feladat megoldásába fektetnék több energiát; de a pizitív hozzáállás igen, segít. Tudod, a hit hegyeket mozgat;)
2013. márc. 2. 12:01

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Akkor annak is van alapja, hogy ha valamit "mantraként" gyakran és sokszor mondunk magunknak (pl. Képes vagyok megoldani [ide a megoldandó feladat nevét], vagy "Sikeresen vizsgázok [tárgy neve]"), akkor egy idő után rááll az agy és aszerint leszek motivált vagy éppen akadályoztatva (amennyiben negatívat sugallok felé)?


Tehát ilyenekkel tudom befolyásolni a tetteimet?

2013. márc. 2. 10:53
Megalapozottak már elég régózta. Erre épül a hipnózis is, amit pszichiáterek gyakorolnak.
3. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Ilona 2010)
2013. márc. 2. 10:51
Ez speciel nem ezoterikus eredetű találmány, hanem pszichológiai és valóban Freud és Jung nevéhez kötődik.
2013. márc. 2. 09:54

A tudatalatti létezését nagyon régóta bizonygatják tudományosan is. Pl. Freud. Legalább is az ő nézeteit elfogadják.


Amellett az is bizonyított tudományosan, hogy másért felelős a két agyfélteke.


De vannak dolgok, pl. a megérzések, amiknek nem tudom, hogy mennyire van tudományos alapjuk. De léteznek. A legtöbb ember tapasztalja. :) És az a bal agyféltekéhez kapcsolódok.

2013. márc. 2. 09:31

Egy elménk van, és annak van két "része": a tudatos (objektív, kifelé forduló) és a tudatalatti (szubjektív, befelé forduló). Amit az objektív elme elfogad (akár igaz, akár hamis), az továbbítódik a szubjektív elme (tudatalatti) felé, ami pedig elkezd olyan cselekvésekre késztetni, amivel a kigondolt dolgot elérjük, megvalósítjuk.


Ehhez kapcsolják még a szuggesztiót is.


Ezek mennyire megalapozottak?


Most NEM a Titok c. könyv "csak ábrándozz és a sült galamb a becsukott szádon keresztül is berepül" maszlagra gondolok. Azért sem az ezoterika vagy a vallás témakörébe írtam ki a kérdésemet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook