Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munkáltató kötelezhet (a munkatörvény könyve szerint )túlórázni a pihenőnapon? fórum

A munkáltató kötelezhet (a munkatörvény könyve szerint )túlórázni a pihenőnapon? (tudásbázis kérdés)

2013. márc. 1. 23:06
Köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek
2013. márc. 1. 14:12
Nem tudom a "normális" munkarendben mi a helyzet.Én a vasúton vagyok,folyamatos,megszakítás nélküli munkarendben.Ha valami miatt(munkatárs betegsége stb...)a kiirt pihenő napomra behívnak(mert ugye ki merne nemet mindani),akkor kell,hogy adjanak helyette másik pihenőnapot,ha ez nem megy akkor 100% túlórában kell fizessék.
2013. márc. 1. 13:27
És heti pihenőnapra rendelt rendkívüli munka esetén 100% bérpótlék já, vagy 50% és másik pihenőnap.
2013. márc. 1. 13:26

Pihenőnapra elrendelhető.

Munkaszüneti napnál van kikötve, hogy csak baleset, elmei csapá, veszélyhelyzet elhárítása miatt lehet elrendelni rendkívüli munkaidőt, illetve csak olyan munkavállalónak, aki egybként is dolgozik rendes munkaidőben munkaszüneti napon (pl kórházban ápolónő berendelhető munkaszüneti napra, hétfőtől péntekig dlolgozó titkárnő nem)

5. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - A6ace91f27)
2013. márc. 1. 11:57

Pihenőnapon túlórázni, ezt hogy érted?

Ha pihenőnapod van, akkor nem mész be.


Kötelezni nem kötelezhetnek, de az új MTK szerint ninc szükség nyomós indokra, hogy megválljanak tőled, érdemes megfontolni a dolgot.

2013. márc. 1. 11:36

Legalábbis nálunk így volt - korrektül működött, ritkán fordult elő.

A pontos szabályozást viszont sajnos nem tudom...:(

3. Meda
2013. márc. 1. 11:35
Ha a munkaköri leírásban nincs konkrétan meghatározva a hétvégi munkaidő vagy nem közalkalmazotti státuszban dolgozol, akkor nem kötelezhető. Elvileg.
2013. márc. 1. 11:35

Törvény szerint rendelkezhet a SZABADSÁGOD x százalékával, hogy pl. mikor veheted ki.

Én úgy tudom, különleges esetben berendelhet a szabadnapodon, de köteles azt kifizetni és kiadni helyette másik szabadnapot.

2013. márc. 1. 11:31
A munkáltató kötelezhet (a munkatörvény könyve szerint )túlórázni a pihenőnapon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook