Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vastagbélgyulladás - CRP érték fórum

Vastagbélgyulladás - CRP érték (tudásbázis kérdés)


9. a78c2ff918 (válaszként erre: 7. - Mandulacska2)
2013. márc. 3. 00:47
A tünetmentesség nem jele annak,hogy odabent rendben vannak a dolgok.Ha így lenne,nem lennének fellángolások sem.Sajnos van egy kóros "alaphang"/ettől jobban nem érdemes belebújni a mechanizmusba:)/,ami miatt jó lenne,ha tényleg felkeresnél egy dietetikust.
8. a78c2ff918 (válaszként erre: 6. - Mandulacska2)
2013. márc. 3. 00:43
Értem.Mégis azt tanácsolom,hogy keress fel egy dietetikust,mert a megfelelő nyugalmi diéta hivatott segíteni a fellángolások elkerülését.Ne rágódj a CRP-n,a lényeg:van panasz,vagy nincsen.Én innen gyakorlatilag semmit nem tudok megítélni,beszélj egy dietetikussal(az orvosok nem tanulnak dietetikát,gyakorlatilag az ismeretük a nullához közelít erőteljesen és sajnos jó néhányuk ezt egyenlővé teszi azzal,hogy akkor nem is olyan fontos az,ami óriási hamis dilemma).Az Sztk,ahova jársz,vagy ahol utoljára voltál kórházban,ott keresd fel bátran,mondd,hogy szeretnéd átbeszélni és kérd meg,hogy meséljen is.Örülni fog,hogy érdeklődsz.Ha mégsem így tenne,írj rám privátban.
7. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - A78c2ff918)
2013. márc. 2. 22:27
Egyébként de, így képzeltem el, legalábbis amit olvastam erről a betegségről. Nekem évekig voltak teljesen tünetmentes időszakaim. Tehát nem volt hasmenés, nem volt hasgörcs, stb. És a leírásokban mindig azt írták, hogy a nyugalmi időszakban teljesen tünetmentes a beteg, olyan életmódot folytathat, mint bárki más. Nem tudom, különösebben nem világosítottak fel róla, hogy milyen mechanizmusok játszódnak le bennem.
6. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - A78c2ff918)
2013. márc. 2. 22:21
PErsze , hogy tartom. Viszont nekem az orvos azt mondta, hogy tünetmentes időszakban nem kell annyira a diétával foglalkozni, nincsenek egyértelműen tiltott ételek. És nem is volt gond. Most aktív időszakban vagyok. Ezért most bizonyos ételeket ki is hagyok az étrendemből. A Crp-t azért kérdeztem, mert hogy most kifejezetten aktív volt a betegség, tehát a CRP-nek elvileg most emelkednie kellene. elvileg ezért is nézik. Nem? Pár éve, amikor kontrollra mentem vissza, akkor a CRP 5 alatt volt, ami a normál tartomány . Ezért a leletre rá is írták, hogy labor alapján nem feltételezhető az aktivitás. Viszont ha gyulladt időszakban is csak ilyen minimálisan emelkedik meg nálam, ezért aggódok, hogy mi van, ha máskor se jelzi teljesen. Nekem passzív időszakban sosincs gondom ételekkel.
5. a78c2ff918 (válaszként erre: 4. - Mandulacska2)
2013. márc. 2. 13:57

Ugye nem úgy képzeled el a betegségedet,hogy az teljesen okés,aztán meg hirtelen teljesen rossz?Alacsony fokozaton,de állandó a probléma.Mert ugyebár a diétát ezért kell tartani.Tartod?

Trapiti nagyon jól írta,amit írt.Az a mechanizmus,ami bekapcsolja a gyulladást,később annak gátlásához vezet.Ez szépen jelen van krónikus gyulladásban.Te magad írtad,hogy már régóta beteg vagy.

Amúgy miért aggódsz ezen,ha szabad kérdeznem?Ugye tartod a diétát és nem a CRP-vel akarod nézni,hogy baj-e,ha nem?

4. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Trapiti)
2013. márc. 1. 18:05
Köszi, de nem folyamatban van gyulladásban. 1 évig nem volt semmi, és most megint. Ilyenkor automatikusan csinálnak ilyen labort, mert hogy ezzel előre jelzik. De lehet, igazad van, csak pl . ismerősömnél amikor kiújult ez a betegsége, 100 fölött volt neki a CRp érték. És a neten is azt olvastam, hogy ez nagyon gyorsan akár 100 fölé is emelkedhet. Ha nekem aktív időszakban mindig a teljes vastagbelem gyulladt, akkor hogyhogy ilyen minimális a CRP-m? Most kaptam szteroidot, gondolom az leviszi, tehát nem maradhat folyamatosan gyulladt a vastagbelem, mert az baj lenne.
3. trapiti (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2013. febr. 28. 23:45

A CRP egy ún. "akut fázis fehérje" aminek a termelődése olyan esetelkben nő meg, amikor egy akut, vagyis gyorsan kialakuló friss stressz éri a szervezetet, pl. akut gyulladás (de más esetekben is megnőhet, pl. trauma, égés stb.)

Feltételezhetően nálad folyamatosan fennálló krónikus gyulladásról van szó, ilyen esetben a CRP nem nő már meg, nem alkalmas a folyamat nyomon követésére. Amúgy sem specifikus érték, mivel nem csak egyféle dolog okozhatja az emelkedését.

2013. febr. 28. 22:00

Sziasztok. Nem tudom, van e itt köztetek, aki tud válaszolni nekem. Már régóta van colitisem. Most megint aktív. A múltkor csináltak labor vizsgálatot, és a CRp, ami elvileg jelezné a gyulladást, most sem volt túl magas. Pedig nekem mindig az egész vastagbelem gyulladásban van. legutoljára is csodálkoztak, hogy hogyhogy ennyi csak a CRp érték. ez mitől lehet, hogy ez az érték nálam sosem mutatja annyira a gyulladás mértékét?


Attól tartok, ha csak sima kontrollra megyek, csinálnak labort, akkor nem mutatja rendesen a lelet, ha tényleg gond van.


Elvileg ez az érték max. 5 lehet, nekem most 7 körüli volt, pedig nagyon rosszul voltam.

2013. febr. 28. 21:58
Vastagbél gyulladás-CRP érték

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook