Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet olyan jó állagú sültkrumplit készíteni, mint a McDonaldsban? (kívül ropogós, belül puha) fórum

Hogy lehet olyan jó állagú sültkrumplit készíteni, mint a McDonaldsban? (kívül ropogós, belül puha) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2013. márc. 4. 19:26
Ennyi hozzászólás, de még mindig nem tudjuk hogy kell ilyen jó kis krumplit készíteni :-)
87. 9bdc3b8656 (válaszként erre: 10. - 63d6abf1d7)
2013. márc. 2. 18:50
Öri-hari! :P
86. a78c2ff918 (válaszként erre: 84. - Babszibobó)
2013. márc. 2. 00:43

"tudhatjuk, hogy nem jó, mégis töménytelen mennyiségben képesek vagyunk fogyasztani"


Igen,a döntés a fogyasztóé,de elégséges,vagy megfelelő információk híján nem fog tudni jó döntést hozni.És ami igaz,az igaz:én sem tartom helyesnek a fals információkat.Méghozzá nagyon nem.:)Engem inkább a kíváncsiság vezérel,ha a meki-titokra gondolok.:)De nem tudom,hogy valaha is bele fogok-e mélyedni...:)


Nehéz kérdés nagyon,mindkét oldalról meg kell tenni a szükséges lépéseket,melyeket viszont a mindenkori táplálkozástudomány jelöl ki.:)

85. babszibobó (válaszként erre: 82. - A78c2ff918)
2013. márc. 1. 21:32
:-D
84. babszibobó (válaszként erre: 80. - A78c2ff918)
2013. márc. 1. 21:32

Ez pontosan így van, de valljuk be őszintén csomó mindenről józan paraszti ésszel is tudhatjuk, hogy nem jó, mégis töménytelen mennyiségben képesek vagyunk fogyasztani.(már aki)


A meki, persze, ez nem is lehet kérdés, de attól még tartom magamat ahhoz, hogy totál valótlant nem helyes ezen és más cégek termékéről állítani, mint ahogy sokan azt állítani szokták:.S


Örök vita tárgyát fogja képezni egy csomó élelmiszeripari kérdés a tartósítástól kezdve, összetétel stb...mi jó, milyen mennyiségben, néha alap dolgokon is "megcsuklik" a tudomány, a lényeg, hogy azon vannak, hogy mindenkinek jó legyen, az meg utána mindenkinek saját döntése mit fogyaszt :-D

83. babszibobó (válaszként erre: 81. - A78c2ff918)
2013. márc. 1. 21:26

Amit leírtál korábban maximálisan pontos, amit most leírtál az is...amit én leírtam az is, csak én nem vagyok ennyire jól fogalmazó mint te, ill. nem szeretek ilyen helyen ennyire belemenni :-D


Maradjunk tényleg az egálnál:-D

82. a78c2ff918 (válaszként erre: 79. - Babszibobó)
2013. márc. 1. 20:45
Rendben,elnézést érte!
81. a78c2ff918 (válaszként erre: 78. - Babszibobó)
2013. márc. 1. 20:44

Ezt nem értem.Felszívódás után is mindegy,de az már nem emésztés...(na most a koleszterint nem nézve)Gond nélkül megy a növényi olajok szervezeten belüli sorsa is.Sőt,hát azokra nagyobb a szükség!Nincsenek, bizonyos helyekre nézve a zsírsavaknál,enzimünk,a kettős kötések kialakítására...Muszáj fogyasztani.


Szóval,egál van.

80. a78c2ff918 (válaszként erre: 77. - Babszibobó)
2013. márc. 1. 20:38
Nehéz kérdés,igen!Én is azt vallom,hogy nincsen egészségtelen étel,csak egészségtelen mérték.De.Vannak addikt anyagok(homályos,nem tisztázott,új terület),amik szinte lehetetlenné teszik a mértéktartást.Az ízpreferancia pedig sokszor nem az egészség fele hajlik.Ezért van nagy felelősségük az ilyen multiknak,akik sokak ízlését elégítik ki magas szinten és nem céljuk,hogy az emberek,csak havonta 1x egyenek.Egyéni véleményem,hogy ez belefér meki esetén,a heti 1x-t már sokallom személy szerint.De ez nem érdeke a mekinek.A mekinek,mint üzletnek valójában az az érdeke,amit abban a filmben látni.A felelősségeit az igényeihez kéne alakítsa.
79. babszibobó (válaszként erre: 73. - A78c2ff918)
2013. márc. 1. 14:50
És bár nem veszem magamra a "kedves" szó itt minden csak nem kedves, mert ismeretlenek vagyunk, így inkább sértő, kioktató hangnemet üt meg vélt vagy esetedben valós tudás alapján.
78. babszibobó (válaszként erre: 73. - A78c2ff918)
2013. márc. 1. 14:40
Biokémialag persze, egy folyamat, ugyanazok a lebontóenzimek stb...de én nem biokémia szinten írtam amit írtam...összképbe, egymáshoz közelebb álló szervezeti síkon
77. babszibobó (válaszként erre: 73. - A78c2ff918)
2013. márc. 1. 14:29

Bár korábban írtad, valószínű akkor átsiklottam fölötte, ha tudod miben süti, miért fontos annyira, hogy Én kiírjam.


Nekem édes mindegy miben sütik, de tudom, hogy nem szószerint vett méregbe (na nem arzénra-ciánra, hanem mint nagy mennyiségű szervezetet károsító anyagra), mit sokan hiszik,,,mert egy tuti, ha itthon is magas, koleszterinben, transz-zsírsavakban gazdagon "akar" valaki étekzni, úgyis azt fogja tenni...Én személy szerint, mivel itthon próbálkozunk változatosan, tőlünk és ízlésükhoz mérten egészségesen táplálkozni, nem hiszem, hogy a havi egyszer betérek a meki enni lesz az ami miatt esetleg megnő a koeszterinem...az más tészta, ha valaki ott éli életét és otthon is folytatja...

76. babszibobó (válaszként erre: 74. - 1b2d7e91c0)
2013. márc. 1. 14:12
Ezt aláírom, sajnos pontosan így van.
75. eandi78 (válaszként erre: 71. - Babszibobó)
2013. márc. 1. 13:32
Inkább kihagyom az u...r majonézt is:) Megnéztem, tényleg azt írja, hogy big mac szósz:) Mindegy rossz volt.
74. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 72. - Babszibobó)
2013. márc. 1. 10:52

Az az előszeretet nem biztos,hogy megfelelő szó a vásárlásnál,addig míg egy darab vajat,(ami egyáltalán nem biztos,hogy vaj)veszek 300 Ft-ért,nem biztos,hogy minden családnak jut az asztalára és valamit kenné kéne a kenyérre:(

Ergo,a kényszer nagyúr!

73. a78c2ff918 (válaszként erre: 72. - Babszibobó)
2013. márc. 1. 10:36

Azért ilyet ne terjesszél,mert rögtön lefordulok innen...Mitől bontaná már jobban az állatit?:)

Hát beér a vékonybeledbe az a szerencsétlen zsír(állati is,vagy a növényi is).Nekiesik az epe,meg a lipáz aztán bontja.Tök mindegy,hogy a triglicerid honnan jött.Lehasítja a két szélső zsírsavat róla,(a középsőt nem),aztán szívódik minden föl szépen.


A margarinra sem igaz,amit írtál kedves!:)

Annak örülök,hogy nem gondolod műanyagnak,de a minősége már változott eleget(a drágábbaké biztos kerek)Szintén a TFA leszállítása végett történtek a változások.Mit szólsz,hogy a meki milyen nyakas volt?:)


Szóval...mi az a valami,amiben sütik a burgonyát?

72. babszibobó (válaszként erre: 63. - Memimemi)
2013. márc. 1. 08:09

Nem kell rögtön benziszármazékokat gondolni...


De az az egy alap, hogy a szervezetünk EMÉSZTÉS szempontjából, jobban bontja az állati eredetű zsírokat, mint a növényit. Pusztán azért mert nagyon leegyszerűsítve mi is állati szervezet vagyunk.

Az már más kérdés hogy a koleszterin tartalom stb. meg nem biztos , hogy jó, főleg hosszútávon...


Ugyanez a margarin, egyetlen kötés-molekula választja el a műanyagtól, attól még nem műanyag, marhára egészségtelen, mégis sokan előszeretettel fogyasztják...

71. babszibobó (válaszként erre: 65. - Eandi78)
2013. márc. 1. 07:57
A big-mac-ben nincs majonéz, amiben meg van, azt uni-er néven te is megveheted, mármint magát a majonézt.:-D
70. a78c2ff918 (válaszként erre: 63. - Memimemi)
2013. márc. 1. 01:02
Benzinszármazék...Csak jelzem,hogy ezen irányú lakossági mérgezés törvényileg nem megengedett.De esetleg jelezd az illetékes szervek felé,hogy ez a helyzet...:)
69. a78c2ff918 (válaszként erre: 56. - Babszibobó)
2013. márc. 1. 00:59
:)Hm...:)Na éééés...mi is lenne az a "valami" egészen pontosan?
68. a78c2ff918 (válaszként erre: 50. - Babszibobó)
2013. márc. 1. 00:57

"Nem mellesleg jelzem itt azt, hogy vannak felsőbb szervek, akik ha az állításod valós lenne, már rég kivonták volna a forgalmoból..."


Ez kissé utópisztikus,az élet nem ilyen...Az illetékes szervek cefetül küzdenek több területen,több az akadályoztatás,mint a támogatás.Ez szomorú!:(

A transzzsírsav-tartalmat például alig lehetett lejjebb imádkozni,mire végre megadta magát a meki...Ez azért elég gáz már önmagában is!

67. a78c2ff918 (válaszként erre: 31. - 26e3472408)
2013. márc. 1. 00:51

Az nem mérvadó...Nekem a győri zabfalatoktól fájdul meg a gyomrom de nagyon.:D

Tiszta ciki,nem?:D

66. a78c2ff918 (válaszként erre: 26. - 26e3472408)
2013. márc. 1. 00:42

"de van benne valami ami néha hiányzik és addig nem nyugszom amíg nem eszek belőle"


Erről van szó!Szép kerek és őszinte megfogalmazása egy titoknak!:)

2013. febr. 28. 21:52

Mekis sült krumpli a legjobb, de meghagyom arra az évi pár alkalomra mikor ott eszünk:) Sokáig csak azt ettem meg, illetve a vaníliás shake-et. Azóta sincs túl sok étel a kínálatban, amit megennék. Első mekis élményem egy big mac volt, azóta se tudom, hogyan sikerült a felét legyömöszölni. Másik fele kukában végezte. Sokáig nem is mertem megkóstolni egyik hamburgert sem. Közben valahogy rájöttem, hogy a benne lévő majonéz miatt volt ehetetlen, amit életemben akkor ettem először (és utoljára). Mostanában talán van 1-2 ilyen szendvics, azokat megeszem. Salátáik elég gyengék.

A neten található (lejárató) cikk meg... Nem vagyok meki rajongó, de túlzás.

Inkább a kávézójukra vagyok rákattanva:( Starbucks frappé volt a kedvencem, de mióta kóstoltam a mekist... Oda sajnos gyakran betérek, de a kajálós rész hidegen hagy.

2013. febr. 28. 21:17
fagyaszd le elotte,akkor uazt eszed amit a mcben
63. memimemi (válaszként erre: 59. - Gyöngyi59)
2013. febr. 28. 20:34

Na, pont ez az, h. ha magas hőfokra hevíted a zsíradékot (pl. krumpli sütéshez), akkor a zsír egészségesebb az olajnál. De persze erről sem sokat olvasni.

Plusz, ha nem hidegen sajtolt olajat használsz, hanem klasszik eljárással sajtolt (pl. Vénusz), abban benzinszármazék van, ami nyilván nagyon egészséges, főleg, ha melegítjük.

2013. febr. 28. 20:31
Lehet, hogy sok urban legend kering a neten, meg sok mende monda, de a hamburgermúzeum az igazi...és a tizenx éve mekiben vásárolt kajának nevezett akármi ma is pont úgy néz ki. Semmi baja nincs, csak a színek fakultak kicsit. Egyébként az emberen kívül nem sok faj eszi meg...
61. babszibobó (válaszként erre: 60. - Mosolyka1111)
2013. febr. 28. 18:22

Na a mekis krumplin kívül szimplán otthon is van egészségtelnebb amit megfőzünk-sütünk...ill. otthon is sütünk ki krumplit :-D

Csak nyugodtan...

60. mosolyka1111 (válaszként erre: 30. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 17:57
Ennek örülök:) De én el sem tudtam volna képzelni, hogy másból van. Akkor azt mondod, az rendes krumpli, felvagdalva géppel egyformára. Azért megnyugodtam, mert néha elcsábulok rá, mást nem is szeretek a mekiben.
2013. febr. 28. 16:58
A megpucolt krumplit hideg vízbe áztatom, melybe pár csepp ecetet öntök. Egyforma hasábokra (én V gyaluval)vágom. Forró olajban (ha nagyon egészségtelen-, ám annál finomabbat akarok, hát zsírban) kisütöm. Itatóspapírra szedem, megszórom kész 'sültkrumplihoz való' fűszersóval és nem takarom le. Csak frissen finom. Ha kihűl, és megmered nem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook