Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állatvédő önkéntesek és ami mögötte van fórum

Állatvédő önkéntesek és ami mögötte van (beszélgetős fórum)


2013. febr. 28. 10:11

Örülök, hogy máris ennyien írtatok :)

Nekünk Jászapátin van két macskánk, 1 kutyánk, 1 hörcsögünk és egy törpenyulunk. Sajnos ők mind anyum felügyelete alatt vannak, mert ahol vagyok albérletbe, nem hozhatok állatot. Van itt egy németjuhász, (barátoknál lakom) aki elég neveletlen, mindig is pórázon élt. De imádnivaló ő is. Sajátot nem hozhatok, mert bár elférne, de pórázra lenne kötve ő is, mert a kerítés gyatra... ilyen életet nem akarok neki.


Van 2 kutyus náluk, akit egyszerűen imádok, ők egyből hozzám vonzódtak, amint beléptem. Egyikük egy amstaff, idős már, 11 körüli és vesebeteg, ezért került vissza hozzánk. Ha tehetném egyből befogadnám a betegségével együtt, nagyon jó érzés, hogy az én ölembe teszi a fejét, ha leülünk kávézni.

A másik kutyus egy mudi keverék, szörnyű körülmények közül mentették 3 évvel ezelőtt, ő most 8 év körüli. Ő is, ahogy Bucóka írja, ráugrik a lábamra, és átöleli, nem érdekli, hogy még 8 kutya szeretné ugyanezt csinálni. Félig már kopaszodik, de ahol van szőr, ott nagyon bársonyos, és puha, élvezet simogatni.


Imádom őket, és hiányoznak :( Az otthoni kutyánk is mindig vár haza, havonta 1x lát csak. Ő utcai vegyes, hóbortosabb, mint a menhelyi kutyák, érződik rajta, hogy kölyökkora óta velünk van nyugis körülmények között :)

2013. febr. 28. 09:58

Sziasztok!


Én a Macskamentők Alapítvány munkáját segítem, mint önkéntes.

Kutyákat-macskákat ugyanúgy szeretem.

2013. febr. 28. 09:49

Szia!


Nagyon jó kis kezdeményezés, mert legalább azok is megismerhetik a menhelyek életét, akik még sosem jártak olyan helyen.


Nagy kutyás vagyok. Mindeneim az állatok, ahol tudok segítek. Jelenleg a Futrinkásoktól van nálunk ideiglenesben egy magyar vizsla, aki már nálunk is marad véglegesen, mert nagyon megszerettük. Rajta kívül van egy németvizslám és egy vizsla keverékem és persze családom is :)


Az állatvédelemmel a németvizslánk érkezésekor találkoztam. A kutyát a budapesti Cerberos-tól fogadtuk örökbe, ott ismerkedtem meg az állatvédelemmel, mint fogalommal.


Tavaly beléptem egy csoportba a fb-on, ahol havonta más-más menhelynek gyűjtöttünk tápot, ruhaneműket és mindent, amire szükségük volt. Velük voltam először menhelyen. Sokmindenkivel megismerkedtünk, barátságok, ismeretségek szövődtek és egyre több az információ is.

Azóta alapítottunk a barátaimmal egy csoportot azzal a céllal, hogy ne csak a menhelyeknek, hanem az ideiglenes gazdáknak is segítséget tudjunk nyújtani. Folyamatosan gyűjtünk, visszük a kaját, edényeket, ruhákat, építőanyagot, kinek mire van szüksége és közben mesélnek. Mi pedig sétáltatunk, főzünk a kutyáknak, fotózunk, hogy mielőbb gazdira találjanak.


Szóval hajrá önkéntesek! Nagyon nagy szükség van az önzetlen segítségetekre! Szeressétek az állatokat és neveljétek erre gyermekeiteket, mert bennük van a jövő és az állatok jövője is.

2013. febr. 28. 09:48

Szia!


Én nem vagyok önkéntes,de 1 kutyust már sikerült gazdihoz juttatnom.Igaz majdnem egy hónapba telt,de már jó helyen van.Nekem is van kutyusom,de nem velem él,hanem anyukámmal.

Legnagyobb álmom,hogy a városunkban létrejöjjön egy állatmenhely.


Van egy hajléktalan nő ,akinek van egy kutyája.Kb 2éve ismerkedtem meg ,,velük,,..akkor csak egy kis kaját vittem neki és a kutyusnak(egy padon ültek)...aztán eltelt x idő,csak ritkán láttam őket a városba.Pár hónapja mentem munkába és láttam h 1ik kutyus kergeti a másikat.Az egy egy bigi volt a másik pedig az a bizonyos kóbor kutyus.Aki húzta maga után a pórázát.

Gyorsan felvettem a sportosabbik énemet:D és elkezdtem a kutyák után szaladni,sikerült is megfognom a kóbor kutyust,aztán elindultam egyenesen....magam sem tudom,hogy hova tettem volna a kutyát,de jött a gazdija és megköszönte,h megfogtam.:)

Azóta rendszeresen talizok a kutyával és a nővel,mindig egy véletlen kapcsán,hol a postán,hol a sp.rnal..itt-ott...rendre összeugrálja a fehér dzsekimet,de nem bánom.:) Rám ugrik és átölel a lábaival.:)))

2013. febr. 28. 09:45

Én nem vagyok önkéntes, de vannak állataim.

4 cica, 1 kutya és 2 ló.

Menhelyre nem járok, mert haza akarnám vinni az állatokat, de a felénk tévedteket gondolkodás nélkül befogadom.

Nemrég sikerült végleges gazdit találnom 2 cicának, akik a tanyánkra tévedtek decemberben a legnagyobb hideg közepén. Betegen, éhesen átfagyva.

Feljavultak testileg és lelkileg, most szerető gazdikra találtak.

2. jeva
2013. febr. 28. 09:44

Szia

Én a szolnoki Kéz a mancsért egyesületet követem a fb-on. Igyekszem megosztani a kutyusokat, néha cicusokat. Ennyit tudok tenni sajnos. A szívem szakad meg az összes szenvedő, éhező, kóbor állatért és börtönbe zárnám az összes állatokat kínzó kétlábút!!

2013. febr. 28. 09:38

Sziasztok,

Szeretnék elindítani egy olyan fórumot, ahol az ország állatvédő összejönnek, és beszélgetnek. Én a szegedi Tappancsnál vagyok önkéntes, anyagi okokból most 1-2 hétig szüneteltetnem kell a kijárást, amíg nem lesz biciklim. Nagyon-nagyon hiányoznak az állatok, az emberek, a társaság.


Én is szeretnék egy kutyust, de ahol jelenleg lakom nem vihetek. Szóval létrehoztam ezt a fórumot, hogy aki önkéntes, az meséljen arról, hogy ő miért lett az, ki a kedvence a menhelyen (mert mindig van 3-4 kutyus, aki jobban hozzánk nő) és meséljen róla, vagy bármiről, amiről szeretne.


Remélem beindul a fórum, mert hisz aki az állatokat szereti, rossz ember nem lehet.


Ui: Várom azokat is, akik nem önkéntesek, de otthon van kedvencük.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook