Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » BSC történelem diplomával milyen típusú állást érdemes megpályázni? fórum

BSC történelem diplomával milyen típusú állást érdemes megpályázni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2015. márc. 10. 11:38

Sziasztok!


Tudom, hogy kicsit régi a fórum, de én arra lennék kíváncsi, hogy sima egyszakos törivel hova tudnék elhelyezkedni? Egyetemi szintű, nem BA, hanem még az egységes osztatlan képzéses (ha úgy tetszik "régi kreditrendszeres"). Könyvtár, levéltár, múzeum, és még valami? Mondjuk olyanra gondoltam, hogy általános iskolába tanár, vagy tanársegéd...

2013. febr. 28. 16:24

Kedves Ansh, Kedves Babszibobó, nagyon szépen köszönöm!

Így már világos, sokat segítettetek!:)

2013. febr. 28. 15:43

Ami nagyon fontos, hogy van az a szigorítás, hogy ha a Bsc-d 6 félévre van meghírdetve, akkor ha átcsúszol 7. félévre, akkor a 7. félévet már nem állja az állambácsi, mert jogosan 6 év alatt elvégezhető (aktív félévre gondolok, halszatás nem számít bele, mert a passzív).


Ugyanez Msc-re is áll. HA 4 félévre van hirdetve akkor az 5.-et szintén nem állja.


És utána jön a Phd...állatlában a doktori iskolák 6 félévesek, ha ezen is túlcsúszol szzintén nem állja az abból hátralevő éveket.

36. babszibobó (válaszként erre: 35. - Honey_bunny)
2013. febr. 28. 15:39

Ja, bocsi...Akkor még többi állambácsis féléve van, de akkor is csak közvetken Msc. folytatásra használható fel, hiába a Bsc.- önköltség állta!


(Hasonló cipőben vagyok, mert mind a 6 félévement önköltségbe csináltam/csinálom és csak Biológiával közvetlen kapcsolatban álló Msc-re mehet állambácsis módon :-D)

35. honey_bunny (válaszként erre: 34. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 15:36

Nem, összesen 3 féléve volt államin, ami még a régi rendszerű szocpedes fősuli.

de annak az első 5 félévét, illetve a BSC-s törit is önköltségesen csinálta.

2013. febr. 28. 15:24

Azaz van 1 + 6 féléve, amit állambácsi állt?


Az 7 félév...


HA, kizárolg HA az Msc közvetlen folytatása a Bsc-nek, tehát szakon belül megy tovább, akkor elviekben még van úgy 5 féléve amit állhat állambácsi...de ha más felé indul el, vagy újra Bsc, akkor ki van zárva...


ED A HÜLE BOLOGNA JENDSZER :-S


amúgy ebben a tekintetben van benne jó is:-D

2013. febr. 28. 14:39

Még egy kérdés jutott eszembe, ami nem tiszta:

Ha már van egy régi rendszerben szerzett (4 éves) diploma, amiből 5 félév önköltséges volt, a többi állami, meg a BA ami szintén önköltségesen ment, akkor MA-ra lehet jelentkezni államira?

32. babszibobó (válaszként erre: 31. - Honey_bunny)
2013. febr. 28. 12:48

A legfontosabb, hogy ne hagyja magát, tudja magát meghallgattani, hallják és értsék amit mond, mert tény és való, hogy bár jó ideje van a Bologna rendszer, sokan nem tudják mely szakokon milyen jelentőséggel bír, mit fed le a bsc és mit az msc (esetemben hiába vagyok Bsc-s a szakirányom miatt van egy rakat msc szintű tárgyami is, és ez fontos lehet a munkáltatónak).


Vigye az okleveleit/Diplomáit előszőr a szocosat mutassa és utéána a törit, az önéletrajzába pontosan emelje ki ezt a kettőt.


Ha úgy veszi észre egy interjún, hogy az aki meghallgatja fingja sincs kit is hallgat, kérdezzen rá az illetőtől mire/kire is van pontosan szükségük, de előtte otthon pontosan rágja át, hogy Ő valójában mire is kompatibilis (pl: a felvi.hu-n nagyon jól meg van fogalmazva, hogy mely szakkal később hová is mozdulhat), akár nyomtassa ki, hivatalos formában stb...

31. honey_bunny (válaszként erre: 29. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 12:21

Igen igazad van, illene már tisztábban látni ezeket, de sokszor elbizonytalanítják, hogy mi is a helyzet. Azt tapasztalom, sokszor a munkáltatók se tudják igazán, hogy is van a mai rendszer az oktatásban. Leakadnak h nincs MA-ja, és meg se hallják hogy van szocpedes végzettség is hozzá. Pl egy környéki ált. iskolában.

Szóval én megértem h azt se tudja már h akkor mi van... De ezt próbáljuk most orvosolni, nálunknál ebben hozzáértőbb, és jártasabb emberek megkérdezésével (mint Ti).

És szeretném is megköszönni a sok segítséget:)

30. d71ef05a8e (válaszként erre: 27. - Honey_bunny)
2013. febr. 28. 12:04
MSc/MA diplomával bármilyen középfokú intézményben szakiskolától a szakközépiskolán át a gimnáziumig bárhol, akkor is, ha az intézmény neve főiskola. Itt esetleg nem mindegy, hogy jól cseng-e az intézmény neve (pl. ELTE), vagy kevésbé jól, de elvileg egyenértékű minden MSC/MA diploma.
29. babszibobó (válaszként erre: 27. - Honey_bunny)
2013. febr. 28. 12:03

Gimnáziumban jele állás szerint egyetemi végzettséggel lehet tanítani (korábbi rendszerben megfelelő egyetemen szerzett, egyetmi képzés alatt megszerzett diploma, vagy a jelen képzés szerinti Msc. diplomával).


Most lehet gonosz vagyok és látom Te meg valakinek nagyon jót akarsz, de ez az illető x mennyiségű felsőfokú sulit már elvégzett, igazán illene tudnia, hogy azokkal mit is kezdhet...mert elmondják, ha nem maguktól, de kérdésre válaszolva igenis elmondják, bár ha már végzett elvikebne tényleg tudnia kéna magától is, hogy Ő most "mire és hová jó"...mert aki most fog belecsöppeni, még ok, hogy van ilyen kérdése, de aki már elvégezte?!

28. babszibobó (válaszként erre: 26. - D71ef05a8e)
2013. febr. 28. 12:00

Pontosan, csak és kizárólag annak érdemes tanári szakiránnyal megindulni, aki utána azt be is fejezi, azaz Msc-t is csinál...


Azt kihagytam, hogy ettől függetlenül, hogy PL: én nem vagyok tanári szakirányos, végzés után még lehetek, csak előtte egy bementi képzést meg kell csinálnom (50 kreditnek megfelelő szakpár tárgyat, amit választok pl: kémia és 10 kreditnek megfelelő ped tárgyat), tehát + 1 év beiktatódik a Bsc és Msc közé.

Viszont lehet van egy plusz év, de a 3 év alatt megszerzett diplomám is többet ér (tehát elviekben ha van hely, van lehetőségem elhelyezkedni és közben pl: levelezőn még képezhetem magam tovább-és tovább, na meg persze a pénztárcámtól függően), mint a WC-papír :-D

27. honey_bunny (válaszként erre: 22. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 11:51
:) De ez mit jelent, hogy hol taníthat? általános? esetleg gimnázium?
26. d71ef05a8e (válaszként erre: 24. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 11:31

Látod, ilyen részleteket nem tudtam. Mámint, hogy aki tanári szakirányra "pazarolja" a krediteket, vagy nem tudom, most hogy van ez, annak annyival kevesebb a szakos órája... Ez így tényleg a lehető legnagyobb kiszúrás, és tényleg kizárólag annak szabad így választani, aki biztosan tudja hogy mind anyagilag mind tanulmányi eredmény szempontjából képes lesz megcsinálni az MA/MSc képzést is.


Nagyon jó tanácsot adtál most azoknak, akik vacillálnak, vagy akiket nem tájékoztatták olyan egyértelműen és széleskörűen, mint titeket.

25. d71ef05a8e (válaszként erre: 20. - Mosolyka1111)
2013. febr. 28. 11:27

Szia!


babszibobó tökéletesen megadta a választ, én max. azzal egészíteném ki, amit eddig is írtam, hogy a leírt tényektől függetlenül a gyakorlatban, ahogy én látom, nem minden BSc/BA diploma feleltethető meg álláskereséskor egy az egyben a régi főiskolai végzettségnek, egyszerűen hiába egy alapszintű diplom,a van, ahová az kevés az elhelyezkedéshez.

Amibe jobban belelátok, az a közokttaás, ott biztosan nígy van. (PL. A régi rendszerben áltlaános iskolai felső tagozatos tanárnak főiskolai végzettsége kellett, hogy legyen, vagyis a 4 éves képzésének kellett meglennie egy tanárképző főiskolán - a nyelvszakok külön kategória, azt nem keverem ide. Aki középsikolában akart tanítani, annak az 5 éves képzési rendszerű egyetemet kellett elvégeznie, és mivel a bölcsészkar nem autamtikusan tanárképzésre hivatott, ezért külön a tanári képesítést is meg kellett szerezni. Egyébként a főiskolákon is természetesen külön megvoltak a tanárképzés kurzusai, csak ott nem lehetett választani, hogy akarja-e a hallgató vagy nem. Bölcsészkaron elvégezhetett úgy is pl. egy töri szakot, hogy tanári képesítése nem lett a végén.)


Most viszont hiába felel meg mondjuk a közalkalmazotti bértábla szerint is a BSC/BA diploma a régi főiskolának, tanítani ezekkel elvileg nem lehet, még akkor sem, ha van tanári szakirány. Én legalábbis így tudom. És ez az elmélet, vagyis nem azt jelenti, hogy nincsenek kivételes esetek, ahogy régebben írtam is.


Más szakoknál lehet, hogy tökéletesen megfelel a főiskolai diplomának a BA/BSC diploma.


Viszont az intézmény nevétől függetlenül, ahogy babszibabó is írta, hogy főiskolát vagy egyetemet végzett-e a hallgató az csakis attól függ, hogy milyen típusú képzésben vett részt, megvan-e az MSc/Ma diplomája. Ha igen, akkor ő egyetemet végzett, akármilyne főiskolának hívják az intézményt.

24. babszibobó (válaszként erre: 18. - D71ef05a8e)
2013. febr. 28. 11:20

Én jelenleg végzős Biológus Bsc-s vagyok. Minket elég pontosan tájékoztattak nyíltnapon/ majd eligazításon, mire számíthatunk ha elvégezzük a sulit.


Kapásból azt a tanácsot kaptuk, hogy a tanári szakirányt jól gondoljuk meg, mert aki a 3 év alatt elkezdi a tanári szakirányt, annak a diplomája tényleg csak akkor és kizárólag ér valamit, ha utána szakpárral együtt megcsinálja az Msc-t. Hisz pl: Biológia tantárgya kb. csak 30 lesz, tehát nem teljes körű biológus, a szakpárjha tantárgyainak is szintén kb. ennyi lesz meg, tehát az sem teljes, és az összes szükséges ped. tárgya sincs meg 3 év alatt, tehát se nem tanár, se nem biológus.


A tanári szakirányosokkal ellentéteben, nekem legalább 70 biológiával kapcsolatos tárgyam van (ami jóval több, mint 30), tehát teljes körű Bsc. Általános Biológus leszek.

Ill. jó szakirányt vbálaszotottam, mert Biológiai laboratóriumi operátor is leszek, tehát sokkal szélesebb sávon mozoghatok, nem vagyok beskatulyázva és rengeteg gyakorlat párosul hozzá, nem csak elméleti rész.


Természetesen ez Msc-vel lesz teljes, de nekem már most, főleg a szakirányomnak köszönhetően van lehetőségem elhelyezkedni, persze az kérdés, van épp üresedés, de sok helyen tudom, hogy már bsc-vel tárt karokkal várnának, mert már így "használható" vagyok (természetesen nem tanárként, hiszn nekem semmi ped. tárgyam, mint nevelés, pszichológia stb. nincsen)


Tehát nagyon fontos, hogy szakon belül is hogy orientálódik a hallgató.


A "tanári szakirányt vettem volna fel, most szó szerint csak WC-papírnak felelne meg a diplomám, mert ott végképp kell az Msc-s befejezés, ha tanárként akar elhelyezkedni, viszont, mint Biológius nem alkalmaznák, a fentebb említett biológiából meg nem szerzett hiányosságok miatt (hisz Ő pont annyit tanul meg, ami később majd a tanításhoz is szüksége és Msc-n kap még pár kiegészítő, fontos tantárgyat meg).


Jól meg kell rágni ki mire, mennyiből, mennyi ideje van, mi is szeretne lenni, mennyire szeretne az lenni ami stb.

23. babszibobó (válaszként erre: 21. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 11:04

- alapképzés (3-4 év), ez a korábbi főiskolai szintnek felel meg, (az intézmény titulusától függetlenül)

- mesterképzés ( 1-2 év) , ez a korábbi egyetemi szintet jelenti (az intézmény titulusától függetlenül),

- doktori képzés ( 3 év), tudományos fokozat (Ph.D) megszerzésének a lehetősége.

22. babszibobó (válaszként erre: 19. - Honey_bunny)
2013. febr. 28. 11:03
Igen, félre vezető voltál, mert kihagytad ama fontos infót, hogy már van szocpedes végzettsége, mert így totál más a szitu és mehet tanítani is akár.
21. babszibobó (válaszként erre: 20. - Mosolyka1111)
2013. febr. 28. 11:02

Mindegy, hogy fősikola vagy egyetem adja ki az Msc-s diplomát, maga az Msc jelenti egyetemi végzettséget (max, jobban hangzik, hogy ELTE-n Msc-tem, a pl: nyíregyházi Főiskolán Msc-tem nél, attól még egyetemi szintű)!!!


A 3 éves alapképzés (BA/Bsc) után is államvizsgázik, lesz egy Ba/Bsc.- s diplomája, ami mint fenteb írtam, mindegy milyen neve van az intézménynek/titulusa (egyetem vagy főiskola), akkor is főiskolai szintűnek fele meg!

20. mosolyka1111 (válaszként erre: 18. - D71ef05a8e)
2013. febr. 28. 09:58

Hú, Te benne vagy a témában, hadd kérdezzek én is (tudom, nem a fórum témája), de pont tegnap este óta agyalok ezen, és akkor itt ez a fórum, szeretném megkérdezni a dolgot:

Az én időmben volt a főiskola (3 vagy 4 év), és az egyetem (5 év).

Most akkor ha elmegy a lányom pl. a Corvinusra, 3. év végén van egy államvizsga? És utána a mesterképzés az két év még?

De ez még oké is, de ami nem világos:

Egyes főiskolákon is van mesterképzés, ahogy nézegetem a neten. Akkor most főiskola, de +2 év alatt elvégzi valaki a mesterképzést?

De mégsem mondhatja azt, hogy X egyetemet végeztem, mert az egy főiskola.

Régen egyértelmű volt, én főiskolát végeztem, más meg egyetemet végzett, tudtuk, hogy ezt mit jelent.

Vagy nagyon túlbonyolítom? Esetleg pár mondatot írnál erről?

Pl. hogy köztudottan főiskola az adott intézmény, de mégis van mesterképzés, de mégiscsak főiskolát végzett lesz az, aki elvégzi?

Köszi, ha írsz pár mondatot.

2013. febr. 28. 09:58

Kicsit asszem félrevezető voltam, nem rólam van szó, csak segítek én is keresgetni küldözgetni. Ezért is nem voltam vele tisztában, hogy BA, nem BSC.


A töri mellett van az illetőnek szociálpedagógus végzettsége, ami még a régi rendszer szerint volt, 4 éves fősuli. Szóval az nem igazán világos, hogy akkor sérült gyerekekhez engednék, de egy átlagos suliba nem?


Meg a szocos végzettséggel sem tud elhelyezkedni, pedig azzal is jelentkezett már sok helyre, de ismeretség nélkül elég nehéz. (Sokakat látok, hogy nincs is megfelelő papírjuk, de egy jó kapcsolat kiépítéssel bekerülnek jó helyekre.)

18. d71ef05a8e (válaszként erre: 16. - Eandi78)
2013. febr. 28. 07:18

Ez így van. Egy szakkal semmire sem megy az ember, de ha heti egy órás szakjai vannak, akkor még kettővel sem igazán. Nálunk egyetlen ember tanítja az egész iskolában, pedig nem is olyan kis iskola a kémiát és egy a biológiát is. Mondjuk más kérdés, hogy egy rendes diplomával természettudományos területen sokkal jobb elhelyezkedési lehetőségek is vannak egy iskolánál, ha ügyes valaki, és nagyvárosban keresgél.


A BA diploma, amennyire belelátok a képzésbe, mint diploma sértés az egyetemet végzettek felé, olyan szinten nem ér semmit, mégis diploma a neve. és mocskos átvágás azok számára, akik azt hitték, hogy ennyi elég lesz, belvágtak, elvesztegettek 3 évet és elég sok pénzt, de a maesterképzést nem tudják már vállalni idő és /vagy pénzhiány miatt.


Egy szakközépiskola után elvégzett technikummal százszor többre mennének.

17. d71ef05a8e (válaszként erre: 15. - L.agnes)
2013. febr. 28. 07:14
Köszi. Az Art és a Science emegvolt, a B-re nem emlékeztem:)
2013. febr. 28. 07:07

Egy vicc a tanárképzés jelenleg. Egyszakos tanárként szinte reménytelen bárhol (főleg kisebb iskolában) is elhelyezkedni még MA végzettséggel is. Matematika, informatika szakkal alig van meg az óraszámom. Jövőre meg nem is tudom mi lesz, mert matekot csökkentik, informatikát meg ki is akarják söpörni szinte teljesen. Most tesi szakra lenne érdemes menni. De mire elvégzem jó pénzért ki tudja mi lesz, lehet hogy napi földrajz óra?

Fizika, kémia, földrajz, biológia egyszak a legrosszabb, nem is igazán vannak ezeken a szakokon és óraszám is nagyon alacsony. Évek óta óraadóval lehet megoldani.

15. l.agnes (válaszként erre: 5. - D71ef05a8e)
2013. febr. 27. 21:17

BSc: Bachelor of Science

BA: Bachelor of Art

MSc: Master of Science

MA: Master of Art

A kérdés feltevőjének: BSc töri diploma nem létezik, mert a töri az BTK és a btk-n BA alapszakok vannak, a TTK-n pedig BSc alapszakok.

Amúgy (én is végeztem töri alapszakot) alapszakkal kb semmire nem megy az ember (bár jelenleg azt mondom, hogy masterral sem... :( )

14. babszibobó (válaszként erre: 12. - Honey_bunny)
2013. febr. 27. 20:33

Hát ha még tanári orientációs szakirányod sincs, semmi esélyed,mint tanár... mert ha legalább azok lettek volna, mint bemenet Msc. tanárira, lett volna esélyed a már említett, taníthastz, míg tanulsz elvre, de így...tuti nem


Utazásiirodák?

13. d71ef05a8e (válaszként erre: 11. - Honey_bunny)
2013. febr. 27. 20:33

Nézd, próbálkozni kell, mondjuk a városi gimnáziumokat alapból kihagynám, de kisebb falvak sürgősen betöltendő álláshelyeinél előfordulhat, hogy kivételt tesznek.


És nem bántásból, hanem tapasztalatból írom: ne vesd el főleg azokat az állásokat, ahová érettségi is elég. Nem a te hibád, hanem a rendszeré, hogy most van is a kezedben papír, meg nincs is igazán. Legalábbis olyan nem, ami az érettséginék sokkal töbebt érne.


Minden olyan helyet pályázz meg, ahová fiatal, értelmes ember kell, még ha nincs is köze a törihez. Adminisztrátori állások, stb. Különösen ajánlom figyelmedbe a civil szervezeteket, ahol ha például belekóstolsz a pályázatírás rejtelmeibe, az nem csak rövid, hanem hosszú távon is nagyon előnyös lesz számodra.


keresd fel a helyi munkaügyiközpontot, haosnló végzettséggel például nálunk volt már valaki közmunka programban pedagógiai asszisztens. Igaz, ez csak pár hónapra szól, de már be tudod írni majd legközelebb az önéletrajzodba, és legalább belelátsz egy iskol aműködésébe, ha később is ezen a területen akarsz elhelyezkedni.

2013. febr. 27. 20:31

Idegenvezetői szakirányos diploma. Hát akkor nem sok mindenre jó :(

Levéltáros, múzeumos hirdetésekre küldöm, de nem sok sikerrel. Kapcsolatok meg sajna nincsenek.

11. honey_bunny (válaszként erre: 5. - D71ef05a8e)
2013. febr. 27. 20:26
Igen, BA rosszul írtam.
10. babszibobó (válaszként erre: 6. - Honey_bunny)
2013. febr. 27. 20:26
Nem, hisz a diplomádba nem az fog bekerülni, hogy történelem tanár, hanem Történelem BA/Bsc
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook