Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van olyan, aki meg tudta bocsájtani a megcsalást? fórum

Van olyan, aki meg tudta bocsájtani a megcsalást? (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. c8ec504c40 (válaszként erre: 46. - Kovikatyuska)
2013. ápr. 14. 00:59

Az igaz, hogy nem vagyunk a te "mokaszinodban" és könnyen beszélünk - (egyébként nem, mert mi itt a témával kapcsolatos érzéseinket írjuk meg), de nekem az az érzésem, hogy mentségeket keresel a párod számára, hogy nem is olyan rossz és imád téged. Akit szeretünk, annak nem okozunk ekkora mértékű tudatos fájdalmat! Ne mondd, hogy valaki puskacsővel állt a fejénél, hogy márpedig félre kell lépjen...


Az a tapasztalat egyébként, hogy vannak olyan mártír emberek, mint te, akik mindent feláldoznak...merthogy hátha megváltozik, s így tovább.... hát, te tudod, vagy nem. Az idő majd eldönti, csak tudod, az idő telik is és lehet, hogy későn döbbensz majd rá, hogy lehetett volna másképp is, mással, aki megérdemel téged.

70. c8ec504c40 (válaszként erre: 30. - Kovikatyuska)
2013. ápr. 14. 00:51

Az előzmények tekintetében szerintem te valamilyen szinten "normális" dolognak tartod, hogy a gyerek miatt megbocsáss csalfa párodnak.

Saját vélemény: a gyermekre hivatkozva sok mindent el lehet érni, azt is, hogy a megcsalt fél homokba dugja a fejét és szemet hunyjon. A csalfa nem biztos, hogy újra megteszi, de a lényeg azon van, hogy megtette. Vagyis nem szeretett eléggé. Sajnos ez az igazság. Ha szeretünk valakit, nem csaljuk meg.

Ezek után te még elhiszed neki, hogy szeret? Ez most csak egy kérdés. Ráadásul te még tudod szeretni? Tudsz vele egy ágyban aludni? Hozzáérni? Szeretkezni? Amikor már nincs bizalmad benne...

Szóval szerintem csak a gyerek miatt nem kell minden békát lenyelni, főleg ezt nem, mert a gyermekednek egy boldog, kiegyensúlyozott anyára van szüksége, nem pedig egy megnyuhászkodó, boldogtalan anyukára, amit hiába is tagadsz, ott lesz a metakommunikációdban.

69. c8ec504c40 (válaszként erre: 5. - Nona47)
2013. ápr. 14. 00:42
Csak mert te még nem találkoztál olyannal, még nem biztos, hogy nincs hűséges ember, legyen az férfi, vagy nő. Valamiért mindig beválasztasz, vonzod a csalfákat - nekem ez jön le az írásaidból. Ill. az is, hogy már nem szereted (érthető, miután megcsalt), csak a pénz miatt maradsz vele. Nem rossz, de nem is vagy így boldog, ez csak üres, hamis boldogság, aminek szó szerint ára van - miközben lehet, hogy már kopogtatna az ajtódon az igazi boldogság egy hűséges férfi oldalán. Mert ilyen is van.
68. c8ec504c40 (válaszként erre: 2. - Nona47)
2013. ápr. 14. 00:38

Nem a csalfa párodat védem, amikor megkérdezem: Mi előnyöd származik neked abból, hogy még mindig vele vagy annak ellenére, hogy rendszeresen megcsalt???

Mert mártírok nincsenek a szó szoros értelmében.

Ha a bizalomnak vége, a szeretet sem igazi már. Szóval, valójában mi tart még mellette? - csak kíváncsiságból kérdem.

67. OReni1987 (válaszként erre: 59. - Boldizsár Sándor)
2013. ápr. 8. 09:42
Itt a megcsalas a lenyeg...tok mindegy hogy a ferfi a not vagy a no a ferfit.....az hogy itt tobb a ferfiak altal a megcsalas ,valoszinu azert van mert ez egy noiportal.De igazabol amiket irtak a megcsalasra vonatkozik nem arra hogy melyik nem lepett felre epp! :-)
66. OReni1987 (válaszként erre: 46. - Kovikatyuska)
2013. ápr. 8. 09:30
Erdekes ahogy probalod menteni a tarsadat.Megcsalt megalazott,de jo ember csodas apa!Ezek ambivalens dolgok.Az aki imad teged,imadja a gyerekeit csaladjat,hogy tudja kockara tenni...nem ertem...komolyan...Ahogy olvasom te imadod a parod gyerekeid csaladod,s lass csodat te ezt a tetteiddel is bizonyitod.Nem leptel felre...eszedbe sem jutoott....mig neki ugyanezekkel az erzesekkel nem hogy eszebe jutott megtette.Ne mentegesd.Tudom igy konnyebb.Tudom szereted es a gyerkocnek is jot akarsz.Es lehet hogy van olyan ki meg tud valtozni.Nem tudom.Tapasztalatbol viszon annyi tanacsot tudok adni hogy :a csalo csalo marad.Aki egyszer megtette,nem tisztel es nem is fog soha...es most bunbano alazatos,de csak mig vissza nem nyeri az egyensulyt!!!!!
65. OReni1987 (válaszként erre: 16. - Noarashi)
2013. ápr. 8. 09:10
De van!!!!!!!!!!Igen is van!Es ha egy ferfi megcsal az CSAK AZ O HIBAJA!!!!Ne keressuk a kifogasokat ,hogy biztos azert nem mert en....vagy mert rossz passzban voltam...vagy mert...NINCS VAGY MERT!Ne mutogasson ujjal,ne keresse a bunbakot....felnott ember aki meg tudja kulonboztetni a jot es a rosszat.,...o volt ott,o dontott ugy hogy megteszi ,o tette meg.Tisztaban van vele mit tett!Valami nem jo a kapcsolatban?Valami hibad nem tudjaelviselni feldolgozni?KOMMUNIKALJON!!Mondja el vagy szeressen tiszteljen annyira hogy elhagy aztan kefel felre.Sem a ferfinel sem a nonel nics bocsanat egy megcsalasra.Velemenyem az hogy ha valaki tenyleg szeret TISZTEL becsul valakit nem tesz ilyet!EGYSZER SEM!!!!!!Meg lehet bocsajtani,ami mar nem lesz ugyan az!Benned a tuske,a bizalmatlansag ami orokre benned marad orokre.Miert?Mert te tisztelted seretted becsulted annyira hogy ne lepj felre,o megteszi es te egy olyan emberben csalodsz kit szeretsz s kirol azt hitted szeret!
64. lencibaba (válaszként erre: 63. - OReni1987)
2013. ápr. 8. 09:03

Ezek a szerelemre lobbanások az első 4 évvel ezelőtt volt de amikor kiderült a telefonálgatás

megszakadt ,és nem rég Addig nem volt semmi.

63. OReni1987 (válaszként erre: 5. - Nona47)
2013. ápr. 8. 08:58
A vilag legszerencsesebb pasasa hogy kitartasz mellette!!!!!!Te tentleg szereted ot!!!!!!Talan jobban mint magadat :-( persze megertem hogy most mar nem hagyod el,ennyi ev fajdalom utan,na meg a gyerek.Es igen hulye lennel elvalni mikor ha mast nem is de az anyagi jolletet tudja biztositani....Ha az elejen az elso megcsalasnal kellett volna kiadni az utjat...de te megtanultal egyutt elni vele.Dicseretes.De nem mindenki kepes erre....ezert ha valakit megcsalnak,hatba tamadnak es elmulika bizalom ez miatt...tovabb kell lepni..nem megvarni mig eltelik 10 ev!!!!
62. lencibaba (válaszként erre: 56. - Kovikatyuska)
2013. ápr. 7. 21:26

Nekem több mint 24 év házasság után lett szerelmes a férjem mint kitudódott

Ez még rosszabb mintha szex lenne.a családját választotta.de nem tudom mit hoz a jövő

Én költözni akartam de végül még adjunk egy esélyt a kapcsolatnak ha nem megy még mindíg el lehet válni

A kapcsolatot megszakította vele de nem tudom hogy ez elég lesz-e?majd az idő megoldja

61. ittmost (válaszként erre: 59. - Boldizsár Sándor)
2013. márc. 6. 07:25
Kell nő is.Csak ide a hoxára ritkán jönnek olyan ffiak,akik elpanaszolják,hogy meg vannak csalva.Talán nekik cikibb erről beszélni,ezért nem tudunk róla annyira részletesen.
2013. márc. 5. 21:35

Nem tartom jó ötletnek a nő férjének a felhívását.

Velem ugyanis ez történt. Felhívta a megcsalt feleség a férjemet. A férjem nem volt vevő a hisztire...

Inkább ne alázd meg magad azzal a látszattal, hogy most fölé kerekedsz a másik nőnek, így ugyanis nem tudsz. A másik pálya számodra ismeretlen, és ennek megfelelően fognak ott megítélni. Kívülállóként, aki bekiabált a pálya széléről.

2013. márc. 5. 19:20
Most aztán van ám összefogás a férfinem ellen. A megcsaláshoz csak férfi kell? Nő nem? Vagy csak szinglikkel csalnak a férfiak? Nők soha nem csalják meg a párjukat?
58. Noarashi (válaszként erre: 57. - Jctjct)
2013. febr. 28. 13:47

Meg gyanakvásban is...Hallok ilyan bölcsességeket, hogy állandóan résen kell lenni. Na megette a fene az egészet, hogy folyamatosan játszmázzak, meg ellenőrizgessek.

Tudom, hogy túl naív vagyok, de milyen jó is úgy élni, hogy ha már úgyis egy csomó feszültség van minden téren, munka, adók, számlák, betegségek stb...legalább otthon amikor a párodhoz bújsz, akkor tudod hogy ez az ember az, akivel együtt és biztosan és életünk végéig.

57. jctjct (válaszként erre: 56. - Kovikatyuska)
2013. febr. 28. 13:14
igen igen . De 'félelemben' élni az életet eléggé megterhelő
56. kovikatyuska (válaszként erre: 55. - Jctjct)
2013. febr. 28. 13:10
Na ez az h nehez azok utan bizni h ez mar a masodik ferfi az eletemben aki ezt teszi.
55. jctjct (válaszként erre: 54. - Noarashi)
2013. febr. 28. 13:05
Teljesen megértem ezt a parát hiszen bevallom eléggé jogos a nők részéről. De amikor új kapcsolatba kezd szegény póbálja már meg feltételezni ,hogy a másik szerencsétlen talán nem ilyen. Na persze amikor már újból és újból megtörténik vele az eset már vékony a cérna.ezt el lehet fogadni.
54. Noarashi (válaszként erre: 52. - Jctjct)
2013. febr. 28. 12:59
Én is estem ebbe a hibába. A mostani és remélem végleges kedvesemen töltöttem ki a dühömet, mert anno egy szemétládát fogtam ki. Aztán elővettem jobbik eszemet, elmondtam neki, hogy mi történt, értse meg, hogy nekem ez mennyire tönkrevágta bennem azt hogy bízzak másban. Aztán szép lassan, ahogy a kisherceg a rókát, úgy ő is megszelidít engem. (blö, de nyálas vagyok). Persze mindig bennem van a félsz. És mondom ezt úgy, hogy én konkrét megcsalásról exel kapcs nem tudtam, társkeresőn találtam meg. Persze iszonyat hidegzuhany volt elolvasni a levelezését. Én nem tudtam vele tovább folytatni.
53. 728bc799e2 (válaszként erre: 34. - Kovikatyuska)
2013. febr. 28. 12:53
Nem gondolnám, hogy naiv lennék! És nem hiszem, hogy bárki naiv, aki bízik a párjában, vagy azt feltételezi, hogy hűséges! Nekem is eszembe jut, hogy megcsalhat a párom, sőt néha a körmére is nézek!! De eddig hála istennek nem találtam erre utaló nyomot!
52. jctjct (válaszként erre: 34. - Kovikatyuska)
2013. febr. 28. 12:52
Ezzel az a gondom, hogy szinte nincs olyan nő akit ismernék és ne kattogna ezen.Vesztem már össze a baratnőmmel ezért nagyon duván, mert nyomta a féltekenységet csak azert mert a múltban rendesen szivatgatták. De itt a hozzászólások zöméből is az jön le nekem , hogy vesszen a férfiállat!!! a követkeő kapcsolatban is ,mert alapból ilyen.
2013. febr. 28. 10:19

Biztosan marad tuske de meg en is hibazhatok az evek multaval es neki is lehetnek majd tuskek velem szemben.........azert en magamert sem teszem tuzbe a kezem h par ev mulva nem nekem megy majd el az eszem ha valaki megkornyekez!Nem valoszinu de soha nem mondom h soha, egyenlore a csaladomat ossze szeretnem tartani es veszekedesmentesen elni, ami eddig sikerult, nem vagyok az a hisztis fajta, ha bajom van igyekszem atbeszelni de nem szokasom ugyanazon lovagolni nap mint nap, igy a paromnak sem kell attol tartania h emlegetni fogom a hibajat minden nap.Atbeszeltuk es most minden attol fugg h nekem ido mulasaval milyen erzeseim lesznek, most meg van duh, csalodottsag, harag stb bennem de gondolom ez enyhulni fog, o meg latom igyekszik ez nekem sokat szamit.


Nem azt mondom h egy jo asszony epp mindent megbocsajt de ha nem en akkor ki tartsa egyben a csaladot, ha a ferfitol fugg akkor regen rossz.

50. Noarashi (válaszként erre: 49. - Kovikatyuska)
2013. febr. 28. 10:00

Azt neked kell tudni, hogy miről is van voltaképpen szó, hogy mennyire törekszik a párod rendbehozni. Nem lesz egyszerű. Szerintem már sosem fogsz igazán bízni benne, ez mindig egy tüske lesz. Neki nagyon meg kell most feszülnie, semmilyen félreérhető szituba nem keveredhet.

De lehet másképp is gondolkodni, hogy nem olyan nagy ügy. Persze az ember nem tudja a gondolkodásmódját pikk-pakk megváltoztatni. Számomra a hűség az alap. De látom, hogy vannak akik nem így gondolkodnak. És ott a swinger életmód ami megint egy nagyon érdekes dolog. Én bele nem tudnék ilyenbe menni, másnak meg meg sem kottyan. Én úgy gondolom, ott nincs igazi szeretet, közben meg volt itt egy fórum a nyitott házasságról, és ott határozottan állították, hogy de igenis szeretik egymást.

49. kovikatyuska (válaszként erre: 47. - Noarashi)
2013. febr. 28. 09:51
Pont igy gondolkodtam eddig en is de most itt ebben a kapcsolatban maskeppen reagaltam le ezt, az elso felrelepo pasit aki annak idejen elvette a szuzessegem es bele voltam esve azonnal otthagytam annak ellenere h a szivem darabokra hullott, ugy ereztem h nem tudnam neki megbocsajtani, de a mostani parommal mas a helyzet.
48. kovikatyuska (válaszként erre: 44. - Tavasz007)
2013. febr. 28. 09:49

Igen mar eszembe jutott ez is mert nem csak e teren vannak csaladbol hozott dolgok ennel sulyosabb dolog is van amit jo lenne feldolgozni elobb utobb.

Tul sok olyan dolog ismetlodik meg az eletemben mint ami anyukammal is megtortent.

2013. febr. 28. 09:48

Talán egy megcsalásban nem is az a legrosszabb számomra, hogy szexuális kapcsolatba lép mással, bár már a gondolattól is kiborulok. Hanem az hogy elárulnak. Nekem ez fájna a legjobban.

Emiatt sem mindegy, hogy mit értünk megcsalás alatt, egy kósza félrelépést...bár már ennél is rezeg a léc nálam. Vagy a folyamatos szeretőt, mert itt már tényleg a pofátlanság netovábbjáról van szó. Hogy ennyire megvezet, becsap napról-napra. Na az ilyet még mostani életfelfogásommal nem tudnám megbocsátani. Persze ki tudja mit hoz a jövő.

46. kovikatyuska (válaszként erre: 43. - Morla)
2013. febr. 28. 09:46
Bennem van es lesz a felelem mindig de ha ujrakezdenem massal is ugyanigy lennek valoszinu ugyanugy felnek mert nekem nem ez az elso aki megcsalt!Az elsot persze mivel csak fel eves kapcsolat volt azonnal lapatra tettem de ez mar 6 eve tart es gyerekunk is van igy meggondolatlanul nem leptem....egyenlore mint irtam idot es eselyt probaltam nem neki hanem a kapcsolatnak adni......nagyon jo ember maskulonben az elet barmilyen teruleten maximalis tarsam, nagyon lehet ra szamitani, ambicios, imad engem is es a gyereket foleg....tokeletes apa es meg sorolhatnam a jo tulajdonsagait, mert nem csak gazember mert megcsalt, nyilvan nagyon faj de maskepp benne megvan mindaz amit kerestem egy ferfiben, ha ujrakezdenem valosznu h ennyire jo tarsra nem lelnek..........hibazott nagyot nem mentegetem nem hiszem hogy egyenlore bizni es hinni tudok de remenykedem sajat magamban is h idovel menni fog ha o is igyekszik h ujraepitse a bizalamam.
45. tavasz007 (válaszként erre: 44. - Tavasz007)
2013. febr. 28. 09:36

utoirat,

menj el, vesziteni nem fogsz semmit, viszont lesz egy csomo elmenyed!: )

44. tavasz007 (válaszként erre: 30. - Kovikatyuska)
2013. febr. 28. 09:34

erdekes a csaladokban futo minta.

ezt nyilvan tanuljak egymastol a generaciok.

a pasi tudattalanul tanulja az apjatol, a lany meg az anyjatol veszi a megcsalt asszony erzeseit, aztan utana hajlamos olyan part valasztani, akivel ez aktivalodik.


Csaladallitason ilyenekkel dolgoznak.

ha van merszed, menj el egy ilyenre.

43. Morla (válaszként erre: 41. - Tavasz007)
2013. febr. 28. 09:34

Mondjuk bennem erősebb lenne ez az érzés (a mikor történik meg megint) mint a "megakarokbocsátani és sohatöbbéilyennemlesz". Sajnos :(

Bár megbocsátóbb és hiszékenyebb lennék - de nem vagyok.

42. Morla (válaszként erre: 40. - Kovikatyuska)
2013. febr. 28. 09:32

Hát ha a félrelépésén kívül minden jól működik a kapcsolatotokban, akkor el tudom képzelni, hogy dolgozzatok érte. Egy, ezen kívül erős és jól működő házasság (főleg ahol gyerkőc is van) megérdemelhet még egy esélyt, ha Te képes vagy túllépni a történteken.

Őszintén remélem hogy rendeződnek a dolgaitok, és egy életre elfelejtitek ami történt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook