Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 héttel fiatalabb a babám, mint a számított idő? fórum

2 héttel fiatalabb a babám, mint a számított idő? (beszélgetős fórum)


14. Kukacc (válaszként erre: 13. - Hajnica0522)
2013. márc. 6. 11:28

Szívből sajnálom! :(

Kitartást, erőt kívánok Nektek!

2013. márc. 6. 10:04

Sziasztok!


Köszi a sok biztató szót, de sajnos ma hajnalban elvetéltem. Annak ellenére hogy hétfőn jól látható volt a baba. 8mm-es volt és be is saccolták a korát 7 hétre, ami azt jelenti hogy 2 héttel volt fiatalbb. A szívét nem lehetett egyértelműen látni hogy dobog e. De kaptam uh képet is és megnyugtattak hogy minden rendben. Tegnap vérezni kedzdem és görcsölt a hasam. Vissza mentünk és megállapították hogy elkezdődött a vetélés. Azt mondták még ma le fog zajlani mert már megindult lefelé. Németországban élünk és itt nekem nagyon furcsa, hogy haza küldtek bennünket, hogy jobb ha magától megy el mint kikaparjanak. Így hát haza jöttünk és a legnagyobb méh össze húzódásokkal, testileg túl lettünk rajta. :( Nem kívánom senkinek. Sajnos ez lett a történet vége. :(

12. tbt0801 (válaszként erre: 8. - Hajnica0522)
2013. márc. 5. 14:37

Szia!

Ne aggódj!

Ugyanígy jártam, annyi különbséggel, hogy sokáig negatív volt a teszt, majd az 50. napon lett halvány pozitív az utolsó menseshez képest. Majd uh-on csak az látszott, hogy a méhfal megvan vastagodva. A vérvétel után a hcg szintből derült ki, hogy baba lesz. Ja és én is barnáztam, az orvosom szerint azért, mert nem a ciklus közepén fogant. Adott rá támogatásként utrogestánt.

A történet happy enddel végződött, s a héten lesz fél éves a mi kis angyalkánk. Ja és igen, ezek a babák többnyire kislányok :)

Az egész várandósság alatt a hetek miatt magyarázkodni kellett, de így legalább nem volt az a stressz, hogy ez a kiírt időpont, s túlhordás van, mert ugye senki sem tudta pontosan, hogy mikor is fogant. Ennek következtében az én kicsi lánykám a természet rendje és módja szerint született mindenféle sürgetés nélkül!

Fel a fejjel, s jó babavárást kívánok!

2013. febr. 27. 20:27
bocsi, az elején meg a szívverésről mondták meg h hány hetes... a szív (ha beindul) a 7.héten indul... ha már dobog akkor az egy biztosabb pont
2013. febr. 27. 20:11

Szia! Nekem a fiamnál a 36-ig heti uh-ig annyi idős volt mint a számított idő, majd a 36 hetesen közölték, h visszafelé fejlődik... hála Istennek nem, csak kicsi vagyok, kis gyereket szültem.


A lányomnál minden ultrahangon 1-1 héttel fiatalabbnak mondták a lányom. a 12 hetesen 11-nek, 18hetesen 16-nak... a 36 hetesen már meg sem lepődtem :) hogy késpbb fogant mint az első uh, ami készült róla


és a szülésnél mind2őnél kiderült, hogy a "számolásnak megfelelően" érett baba volt.


a korát a fejkörfogat alapján mondják meg. ha kisebbnek látják ne ilyedj meg nagyon könnyebben fog "kicsúszni" a feje :)

2013. febr. 27. 16:23

Szia!

Nekem a genetikai vizsgálaton is 12 hetesnek mondták, majd 1 hét múlva 1 másik ugyanilyen genetikai vizsgálaton 14hét 5 naposnak.

Márciusban megyek ismét a genetikára, az orvos reméli, hogy 1értelműen kiderül végre, hogy 18-19, vagy 20 hetes terhes vagyok-e.

2013. febr. 27. 14:11

Köszönöm a sok biztatást és tényleg nem azért aggódom, hogy 2 héttel esetleg fiatalbb hanem hogy nehogy valami baja legyen vagy nehogy ne legyen. :(

A petezsák alakjára nem tettek semmijen megjegyzést.

2013. febr. 27. 14:04
Ne aggódj az én babám is 2 héttel fiatalabb...most már 35 hetes terhes vagyok..de a mensi szerint 37 (az elején jobban feltűnt a különbség és több vizsgálatnál rá is kérdeztek)de semmi gond nem volt..(így nagyobb esély van arra hogy kislány)ők fogannak később...
2013. febr. 27. 14:04

Szia! Olyan van, hogy üres a petezsák. Még a legelején elkezdődött valami, aztán nem fejlődött tovább. Viszont a petezsák nő tovább. Ezért fordulhat elő barnázás is. Nekem volt, hogy 12. hétig elhúzódott az ilyen terhességem. Csak azért írom meg, hogy ezzel a lehetőséggel is számolj. Azért kívánom, hog ne ez legyen és örülhess a második kisbabádnak.

Akkor látják, hogy nincs tovább, amikor a petezsák már nem szabályos alakú. Erre vonatkozó megjegyzést nem tettek?

2013. febr. 27. 13:54

Szia!Picit várni kell,és ha növekszik,akkor a fejlődéséből tudnak mondani egy időt.

Ha meg esetleg beteg lenne a magzat,akkor még idejében van hogy elvegyék.Idegeskedni semmiképp nem szabad!

2013. febr. 27. 13:45
Szerintem itt lesz babó.Ha a szikhólyagot látták,szerintem rendben lesz a dolog.Szorítok nektek :-)
2013. febr. 27. 13:45
Ne agyalj! Örülj a babának és akard érezni magadat jól!
2. szafaripók (válaszként erre: 1. - Hajnica0522)
2013. febr. 27. 13:41

Ha már van babád, tudnod kell, hogy a "számított idő" sem szentírás: a vérzés szerint lehetsz már 1-2-3 hetes terhes is lehetsz, amikor még csak aznap fogan!:)

Boldog babavárást!:))

2013. febr. 27. 13:39

Sziasztok!


Furdult már valakivel elő, hogy a babáját fiatalbbnak mondják ultrahang szerint mint a valós számolt idő. Azzal tisztába vagyok, hogy lehetett később a peteérés, főlleg az én esetemben aki PCOS-s vagyok és még az is csoda hogy megjött, az meg hogy még peteérésem is volt....

A lényeg hogy nagyon meglepődtem amikor január végén úgy kezdtem érezni hogy ismét babát vérok (már van egy 15 hónapos kislányom :D), nem tudom miért éreztem így csak olyan megérzés volt. Február 2.-án csináltam egy tesztet és pozitív lett, aztán 3.-án mégegyet (biztos ami biztos) és az is pozitív lett. 7.-én elmentük orvoshoz aki megállapított a terhességet. A múlt héten egy kis barnázással visszamentünk (22.-én) Azt mondták ezzel nincs gond, ez normális lehet az első pár hónapban. De azért megnézte a babát, na ekkor jött a döbbenet. Elvileg ugye 7,5 hetes vagyok, de a baba nem látszott. Már azonnal elkezdte mondani, hogy valószínűleg nem fejlődik elhalt, vagy elvetélek magamtól vagy miss.ab. De jöjjek vissza hétfőn és megnézük mi lesz. Visszamentünk és úgy fogadtak, hogy na akkor vérzek vagy fájások, mondtam hogy semmi, én jól vagyok. Meglepődtek és mondták hogy kiváncsiak akkor mi lesz. Megnézték, a baba még mindig nem látszott, de a petezsák nőt és látható lett a szíkhólyag is. Megkérdeztem hogy nem e lehet hogy a pcos-miatt később volt peteérésem mit amikor kelett volna és fiatalbb a baba. Azt mondták lehetséges. De nem tudják hogy akkor most mennyi lehet. Jöjjünk vissza egy hét múlva.

Hát itt tartok most. Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook