Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha endokrinológiára szeretnék menni, elsőnek mi a teendő? fórum

Ha endokrinológiára szeretnék menni, elsőnek mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


10. Nyírfácska (válaszként erre: 8. - Zebra25)
2013. febr. 27. 19:49
Szerintem sürgősen keressetek akkor alternatív megoldást, segítséget, igaz, hogy drágák a szakemberek, de lehet hogy elég csak 1x-2x elmenni és felmérik mire van szükség. Nagymamámat én is elkezdtem erre az útra terelni, egyelőre a meggyőzés fázisában vagyok, mert nem bírom nézni, hogy normál állapotban is 200-220 a vérnyomása és már kísérleti egeret csinálnak belőle, minden újat kipróbálnak rajta, amiktől csak gyűlnek a mellékhatások...
2013. febr. 27. 12:25
a cukrára a D vitamint szerette volna megnézetni
8. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Nyírfácska)
2013. febr. 27. 12:22

Én pont ezért nem mentem szakrendelésre.

Sajnálom. Édesanyám nagyon nagy bajban van, brutálisan magas a vércukra. Szegény már nagyon szigorúan diétázik de semmit nem fogy.( Könyörgött a dokiknak, hogy nézzék meg Neki a pajzsmirigyét mert biztos, hogy gond van vele és elküldték, hogy nem kéne annyit zabálni és akkor fogyna:(

7. Nyírfácska (válaszként erre: 6. - Mosolyka1111)
2013. febr. 27. 12:13
Köszönöm! :)
6. mosolyka1111 (válaszként erre: 5. - Nyírfácska)
2013. febr. 27. 12:01
Szia! Lányomnak ugyanez volt a gondja, írtam privit!
2013. febr. 27. 11:52

Ém voltam. Kaptam beutalót, kivártam az időmet, és egy 10 perces "elbeszélgetéssel" le voltam tudva. Hatalmasat csalódtam. Túlsúlyos vagyok, vizsgálatokért és tanácsokért mentem, az orvos kioktató hangnemben, teljesen hülyének nézve banális dolgokat kérdezett és mondott, majd annyit mondott, fogyjon le! Ilyen egyszerű az egész. Meg hogy biztos az a bajom, hogy túl sok a kifogás. Egyre jobban kezdek elfordulni a hagyományos gyógyászattól és csak akkor fordulok hozzájuk, ha sürgős segítség kell, mert mindenhol ezt a lekezelés tapasztaltam. Pedig kikezelésre lenne szükség... Azóta inkább próbálom a saját sorsomat a kezembe venni, az ősibb dolgok segítségével, útmutatásával.


De azért szívesen várom én is a pozitív tapasztalatokat, mert azért teljesen elzárkózni nem fogok. Vannak még rendes hozzáállású szakemberek, csak baromi nehéz őket megtalálni. Legalábbis szerintem.

2013. febr. 27. 11:46

Nyugodtan jelentkezz be előre és utána kérj beutalót a háziorvostól. Nekem volt olyan, hogy májusban jelentkeztem és októberre kaptam időpontot! A beutalók viszont csak 1 hónapig érvényesek...

Amúgy a menet kb az, amit előttem is írtak. Vizsgálat vérvétel meghatározott időpontban, ha indokolt, akkor akár többször is egy hónapban. Majd eredményekkel vissza és vagy sikerül megoldani egyből a problémát vagy nem...

2013. febr. 27. 11:44
Elsőnek háziorvos, ő ad beutalót endokrinológiára. Oda viszed a vérvételedet. Kapsz rá gyógyszert. És a doki küld tovább vizsgálatokra. Nekem mennem kellett nyaki uhra és antiimmun vizsgálatra (vérvétel). Ezek eredményétől függ hogyan tovább. 3 havonta járok kontrollra. De mindig néznek ott testsúlyt és vérnyomást is. És megnézi a nyakamat is tapintással.
2013. febr. 27. 11:41

beutalót kell kérj és utána időpontot

vagy fordítva is lehet ha biztos vagy benne, hogy kapsz a háziorvostól beutalót

Én magán orvoshoz járok, de ott is hasonlóan megy. Elmész vv-re és utána meg mész vissza az eredményért, kapsz gyógyszersz és vagy sikerül egyből eltaláni az adagot, vagy nem

2013. febr. 27. 11:39
Mármint elsőnek háziorvos, és ő majd küld tovább? Vérvétel? Hormonszintkimutatás? Akinek volt már ilyen endokrinológiás vizsgálata leírná hogyan zajlik? Milyen gyógyszert írtak fel? Segített?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook