Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az L-thyroxintól puffadhat, vizesedhet az arc? fórum

Az L-thyroxintól puffadhat, vizesedhet az arc? (tudásbázis kérdés)


24. vikucka (válaszként erre: 23. - Noorah)
2013. febr. 27. 16:12

A T4-em 11,2 lett, az egy kicsit csökkent. A nőgyógyászom most kéri ki az endokrinológus véleményét, hogy emelni kell-e a gyógyszeradagon vagy sem.


Nekem azért kellett a gyógyszert, mert gyereket akartunk, kb. 2 évig nem jött össze, másfél év után jöttünk rá, hogy enyhe pajzsmirigy alulműködésem van, amit egy kicsit meg kell támogatni gyógyszerrel. Már volt egy vetélésem a kezeletlen pajzsmirigy miatt, szóval nem akarok kockáztatni.

23. Noorah (válaszként erre: 22. - Vikucka)
2013. febr. 27. 14:43

De a T3 és T4-ed nem változott?


Én csak azért mentem bele a gyógyszerezésbe, mert a T4 alacsony lett, amúgy egy 3,6-os TSH miatt nem görcsölnék... Nekem tavaly is annyi volt, amikor egy nem pajzsmirigy jellegű vérvételt csináltak, de a két "T" tartományon belül maradt, ezért senki nem foglalkozott vele, én is csak most néztem utána, hogy akkor is ennyi volt.

2013. febr. 27. 11:14

A terhesség előtt szedtem a Letrox (L-thyroxin, tök mindegy) 25 mg-t. A három hónapos hányás eredménye képpen a frankó 1,5 - ös tsh-m felment 3,6-ra. Egyébként még határértéken belül van. Kvázi, mintha 3 hónapig nem szedtem volna a gyógyszert. Most remélem megint rendben lesz majd a pajzsmiriggyel is minden és a babával is.

Egyébként valószinű szedni kell a bogyót, de mellette nagyon jó szolgálatot tesz a szelén is. Én Selenorg-ot szedtem egy ideig.

Arcpuffadást, vizesedést nem tapasztaltam abszolút!

21. kékpille (válaszként erre: 8. - Noorah)
2013. febr. 27. 10:25
Csináltass a háziorvossal egy TSH szintet (ha nem volt mostanában).
20. Lidércke35 (válaszként erre: 17. - Marylu93)
2013. febr. 27. 09:02

Szia!

Nekem a 2. gyerkőc után lassult le. Lassan 5 éve szedem a gyógyszert, és amíg élek szednem kell, akár jó az értékem akár nem. Ha jó, akkor nem kell emelni, vagy épp csökkenteni az adagját, de szedni kell folyamatosan.

19. Noorah (válaszként erre: 18. - Noorah)
2013. febr. 27. 08:56
Ja, nekem a fogamzásgátló migrénes fejfájásokat és az utolsó egy évben masszív hasdagadást okozott. Ezer vizsgálaton átestem, de a bogyóra egyik doki se gondolt. Azt is én hagytam abba és emúlt a nagy has a fejfájással együtt..
18. Noorah (válaszként erre: 16. - Hedi13)
2013. febr. 27. 08:54

A progeszteron-ösztrogén nincs a papíromon, mert mikor kézhez kaptam még folyamatban volt, de az orvos látta és nem mondta, hogy baj lenne vele. Bár ez januárban volt és akkor még volt egy parányi mensim ugye..


UH-n semmit sem láttak, csak valami meg van picit vastagodva, ezért volt legutóbb kevés a vérzés, de az orvos még nem foglalkozik vele. Viszont a cítológia eredményem P2 HPV gyanú. Egyelőre ezzel sem foglalkozunk, de három hónap múlva vissza kell mennem újat csináltatni. Kicsit elegem van már, pedig lehet, hogy még az elején járok.

Most próbálom majd erőstíeni a szervezetem candida diétával, béltisztítással, vitaminokkal, gyógynövényekkel, protexinnel stb. hátha helyryerázódna és nem kellene gyógyszerfüggésben élnem ilyen fiatalon. Elég, hogy sok évig savlekötőztem és fogamzásgátlóztam. :(

2013. febr. 27. 08:46

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van e olyan akinek visszaállt a pm-e és nem kellett szedni egy idő utána az L-T-t. Nekem szülés után lassult le, de nem akarom elfogadni, hogy életem végéig szedni kell.

A bőrömet nekem sem befolyásolja.

16. Hedi13 (válaszként erre: 15. - Noorah)
2013. febr. 27. 08:45

A progeszteron-ösztrogéned is jó lett? Valami oka csak van, hogy nem jött meg! csinált a nődoki ultrahang vizsgálatot? Mi lett az eredménye? Nincs cisztád?

Van -e fájdalmad bárhol a hasadban?

Jó, hogy Te mentél utána a dolgoknak, jó, hogy nem hagytad ennyiben a dolgot.

15. Noorah (válaszként erre: 14. - Hedi13)
2013. febr. 27. 08:34

Szeptemberben hagytam abba, januárig megjött. Január elején nagyon kevés volt, azóta semmi.

A nőgyógyász nem küldött vizsgálatra, de én mentem magamtól. Az endokrinológián készítettek részletes hormonális vérképet. A Cortisol és a koleszterin volt magasabb (meg picit a Kálium szint), meg a PM picit alacsony, minden más stimmelt hormonálisan. Volt még egy kis gyulladásom is meg a vizeletemben bacik, lehet azok is befolyásolták az egészet, nme tudom. Azóta szedem a Thyroxint, de valami nem jó...


Ja, az endokrinológus szerint nincs összefüggés, szerintem van...

14. Hedi13 (válaszként erre: 13. - Noorah)
2013. febr. 27. 08:22

Szia! A fog. gátló hosszas szedése után ösztrogén dominancia is kialakulhat, felborul a hormon háztartás. Ez kihatással van a pajzs m. működésre is, alul működés alakul ki. Nálam u.ez van.

Ezt ki kell vizsgálni, nőgyógyász adhat beutalót hormonvizsgálatra, hogy megállapítsa mi történt a szervezetedben.

Akkor a mensid sem jött meg jó ideje?

voltál nődokinál?

Ez egy komplex dolog, vizsgáltasd ki, mert komoly betegségek is kialakulhatnak. Pl endometriózis (sajnos ez a helyzet nálam).

A pm hormon pótlása pedig szükséges!

13. Noorah
2013. febr. 27. 08:12

REmélem csökkentik, mert ez így nem jó.

Azt mondták, a mesim is megjön, ha szedem. Hát nem jött meg így sem.

Igazából én nem is nagyon szeretném szedni, hátha csak a fogamzásgátló elhagyás és a stressz zavart be. Azt remélem, hogy helyes életvitel mellett nem kellenek majd műhormonok. :/

2013. febr. 27. 08:08

Ha gáz van, menj vissza nyugodtan előbb!

Lehet, hogy elég ha addig is kevesebbet szedsz, amíg nem jön az újabb labor.

11. Noorah
2013. febr. 27. 08:05
Én pont fordítva. Mióta szedem, híztam, mert állandóan eszek. Azt hiszem, vissza kellene mennem, mert szerintem túladagolták...
10. Lidércke35 (válaszként erre: 8. - Noorah)
2013. febr. 27. 08:02
Nálam semmi az ég világon, sőt mióta szedem, ennek már lassan 5 éve, a fejem nem fáj, tökrendbe minden, még fogyni is tudok!
2013. febr. 27. 07:58
Nekem a THS 3,6 körül volt, a T4 picit alacsonyabb lett, mint az alsó határ,m ezért szedtem 2 hétig 25, azóta pedig 50 mikrogrammot. Viszont ugye az arcom gáz, de csak március végén kell visszamennem. :(
2013. febr. 27. 07:56
És nektek nem puffadt, vizesedett meg az arcotok tőle? nekem igen, főleg a bal oldali. Sima lett rajta a bőr, szép és puha, no de összességében utálok a tülörbe nézni... Olyan mintha botoxoltak volna...
2013. febr. 27. 07:55
bocsi épp:)
6. Lidércke35 (válaszként erre: 5. - Vikucka)
2013. febr. 27. 07:55
Most ép 100-at, holnap megyek ismét laborra letelt a 3 hónap, és kiderül kell-e növelni, vagy épp csökkenteni az adagját.
2013. febr. 27. 07:52
Én is azt szedek :)
2013. febr. 27. 07:50
Én, ezt szedem az alulműködésemre.
2013. febr. 27. 07:48
Azzal kapcsolatban lenne, csak elgépeltem és véletlenül entert nyomtam. Most várom a törlést. :)
2013. febr. 27. 07:44
Mi a kérdés? L-thyroxin?
2013. febr. 27. 07:24
L-thyrpxint

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook