Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szoktassam le 8 hetes kiskutyámat arról, hogy ne rágjon szét mindent? fórum

Hogyan szoktassam le 8 hetes kiskutyámat arról, hogy ne rágjon szét mindent? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Miss Angel (válaszként erre: 39. - Nika35)
2013. jún. 23. 22:20

:)


na ezt tutira kipróbálom,akkor lehetséges hogy tényleg a "szag"miatt csinálja,nincs a gazdi ugyebár...

csak azt nem értem,miért teszi ezt,ha itthon vagyok és épp nemtok rá figyelni,mert akkor is előfordul+tényleg elég ha meglát egy pár cipőt,megbolondul,ha többet látna állítom,mindet végigrágná:(

jajj,nehéz ez:D

de szeretem nagyon,végül is fél éves még,hát csak sikerül róla leszoktatnom vhogy,mire megnő...

40. Miss Angel (válaszként erre: 38. - 55416fb8e2)
2013. jún. 23. 22:16
nekem még ő az első,vagyis az első akit én nevelek:)tacsival nőttem fel amugy,de akkor még ugye én magam is gyerek voltam:)
39. Nika35
2013. jún. 23. 21:53

Miss Angel!Ahogy olvasom a problémádat mintha a mi mini tacsinkat látnám viszont a soraidban!:)

Mi úgy orvosoltuk a rágás problémát,hogy egy régi rissz-rossz cipőt hagytunk neki elő mikor elmentünk itthonról,amikor hazaértünk elvettük tőle,azóta megszűnt a tiltott dolgok rágcsálása.

38. 55416fb8e2 (válaszként erre: 37. - Miss Angel)
2013. jún. 23. 21:17

a legtobb kolyokkutyus ilyen, de elmulik naluk :) biztos azert, ahogy a kisgyerek sir, ha elmegy az anyukaja, a kutyus meg rag :) a gyerekeknel is kell beszoktatasi ido a bolcsibe, ugy latszik, a kutyusoknak is. ha erzi a jelenletedet, legalabb szagokban, illatokban, akkor lehet, hogy hamarabb leszokik errol :)

nalunk sok kutya volt es van a csaladban, szinte mindegyik 'rossz' volt kicsiben, szetragos, de mindegyiknel elmult :)

37. Miss Angel (válaszként erre: 36. - 55416fb8e2)
2013. jún. 23. 20:59

köszi a tanácsot,vigasztal hogy kinőheti,mert eléggé meg vagyok ijedve:))

megpróbálom,bár az igaz,hogy mindig rakományszám van előtte játék ill csontok,amiket ráght és amikkel játszhat,de tök mindegy,mindig az a legizgalmasabb ami tiltott.rettenetesen le szoktam szidni mikor rajtakapom,de elég csak rajtakapni,még a szidás sincs már húzza a csíkot mert tudja hogy alapos szidás lesz és felemelem majd a hangom....és az a durva hogy TUDJA,ennek ellenére mégis megcsinálja ujra és ujra:(

mindenképp adok neki akkor vmit ami az enyém,amit hordtam,póló,bármi.igazad lehet mert tényleg nehezen viseli az 1edüllétet,meg ragaszkodik is hozzám iszonyatosan,bár ha itthon vok vele akkor is megcsinálná ezeket a rosszaságait ha nem figyelnék rá.....

36. 55416fb8e2 (válaszként erre: 35. - Miss Angel)
2013. jún. 23. 20:03

ha egyedul hagyod, vegyel neki ragocsontot, jatekokat. ha otthon vagy, tanithatod ugy, hogy ele teszel egy cipot, papucsot, es ha ragni akarna, elkapot tole, es mondod, hogy fuj :) utana odaadod a ragocsontjat, es ha azt ragja, nagyon-nagyon megdicsered. ezt nehanyszor eljatszod, akkor erteni fogja, hogy ha egyiket ragja, merges leszel, ha a masikat, orulsz :)


kis biztatas, hogy a legtobb normalisan nevelt kutya leszokik az allando szetragasrol, valamelyik hamar, valamelyik kicsit kesobb :) esetleg ha egyedul marad, hagyhatnal neki olyan regi polodat, barmidet, amin erezheti az illatodat, hatha gyerekbosszubol csinalja a ragast, mert egyedul hagyod. de szerintem siman kinovi

2013. jún. 23. 19:57

sziasztok.

most nagyon el vagyok keseredve a kutyámmal kapcsolatos dolgok miatt.

fél éves már és még mindig olyan károkat csinál,hogy kezdek elfáradni,már mindent elpakolok,de sajnos az én fejem se káptalan,ha sietek valahova,néha nyitvamarad szobaajtó,fszobajtó,és ott van egy papucs cipő bármi,az meghal mire haza jövök,rommá rág tép mindent.ha ez így marad,nemtom it fogok csinálni,mert már lassan tízezrekbe nemtom összeszámolni i mindent tett tönkre mióta nálam van.adjatok már tanácsot légyszi,rutinosabb kutyatartók,mit lehet tenni,fél éves törpetacskó.jah amugy ha itthon hagyom egyedül,ki kell zárni az előszobába,ahol nincs semmi,csak a telefon egy asztalon,de már azt is féltem,mert egyszer már azt is tönkretette,még a szőnyegeket is felszedtem már onnan.egyedül az ágyát hozom ki neki,hogy legyen hova feküdjön addig,meg persze víz,kaja....semmivel nem lehet öt percre magára hagyni:(

várom a válaszokat,köszönöm....

34. Miss Angel (válaszként erre: 33. - Cucicsillag)
2013. febr. 28. 19:00
:D
33. Cucicsillag (válaszként erre: 20. - Miss Angel)
2013. febr. 27. 20:15
Has.tapasztalatom nekem is volt, anno hazaertem a sulibol es nem latszott ki a kutya a l..esse betet pamacskai kozul, egy egesz csomagot szetragott:)
32. bernibebe (válaszként erre: 31. - Miss Angel)
2013. febr. 26. 11:39
Igen na ez a másik! Sose a kutya a hibás mert szétrágja vagy megeszi.....ő nem tudja hogy azt nem lehet....csakis a gazdi a hibás, mert ő tehetne ellene.....
31. Miss Angel (válaszként erre: 27. - Zebra25)
2013. febr. 26. 11:38
na igen,én is hibás vagyok hogy kint hagytam azt a csizmát.eztán még jobban figyelek majd......
30. Miss Angel (válaszként erre: 28. - Bernibebe)
2013. febr. 26. 11:36

azigen,akkor Te már rutinos vagy:)

nekem eddig nem volt saját kutyusom és nem is akartam kölyköt.nagyobbat szerettem volna örökbe fogadni,esetleg menhelyről..de egy örökbefogadott felnőtt cica elvesztése után gondolkodóba estem egyáltalán mit merjek.....aztán család rábeszélésére vállaltam be a kutyakölyköt olyan ember közreműködésével,akit ismerek.

szeretem a cicusokat is de a kutyát talán egy fokkal jobban:)

utánanézek a sorozatnak,koszönöm szépen:)

29. Miss Angel (válaszként erre: 25. - Adlene)
2013. febr. 26. 11:30
ezt jó tudni,én mindig rossz szemmel néztem,mert azt hittem,h fáj...
2013. febr. 26. 11:20
Semmi esetre ne bántsd a kutyát....ahogy már írta az előbb valaki, el fogod veszíteni a bizalmát, ami később nem tesz jót a kutya gazdi kapcsolatnak....aztán meg minden kölyök kutya ilyen...ki fogja nőni de majd még a fogváltás időszaka lesz igen kemény....6-7hónapos korban :) ez pedig addig csak türelem játék...pont olyanok mint a gyerekek ha valamit tiltasz annál inkább akarja és fogja csinálni.....egyenlőre mindent játékosan kell neki csinálni...nem árt ha már most megtanítod neki hogy te vagy a falkavezér....ha valamit rosszul csinál a kutyamama sem tűri el, akkor kirekeszti valahogy ügyesen meg kell oldani ajánlom figyelmedbe esetleg a Póráz két végén című kutyakiképző sorozatait....rengeteget lehet tanulni belőle, és működik :) tudom...egy rottweiler és egy boxer gazdija vagyok :)
27. Zebra25 (válaszként erre: 23. - Miss Angel)
2013. febr. 26. 11:15
huhúúúúúú, de még mennyire. nagyon vigyáz, hogy ne felejts kint semmi értékeset mert ha azt megrágja akkor annak annyi. Nekünk labink van, de az is annyi rosszaságot elkövetett már életébe, hogy le se tudom írni. De ha az ember kutyát vagy állatot tart akkor számolni kell az ilyesmivel.
2013. febr. 26. 11:12
Kapjon saját rágcsálnivalót.
25. Adlene (válaszként erre: 18. - Miss Angel)
2013. febr. 26. 11:07

Nem ,az nem fáj neki.Ha ott emeled fel,az sem fáj,csak szörnyen mutat.A kutyamama is ott emeli fel a kicsiket.Az a bőr ott laza,és nem fáj neki.

Anno nekem is kutyakiképző mutatta ezt a trükköt,működik.És fájdalommentes.Inkább megalázónak érzik talán,persze nem a kicsik,hanem a felnőtt kutyák.

24. Miss Angel (válaszként erre: 22. - Miramira77)
2013. febr. 26. 11:06
így lesz.a többi cipőt/nem csak az enyémek voltak kint/elpakoltam már tegnap,ez az egy ottmaradt,nem találtam még neki helyet.na ennyi elég is volt arra,hogy baj történjen....
23. Miss Angel (válaszként erre: 11. - Zebra25)
2013. febr. 26. 11:05
Szuuuuper...akkor számítsak még pár ilyen esetre jujjj....de nem bántom többé,nem is lennnék rá képes......
22. Miramira77 (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2013. febr. 26. 11:04
Ugyanazt kell tenni, mint a kisgyerekeknél. Amihez nem nyúlhat, azt el kell rakni előle.
21. Miss Angel (válaszként erre: 19. - F758a7200f)
2013. febr. 26. 11:03
ajjaj.....hát remélem ez azértnem marad igy,mondjuk olyan családtól vettem át kincsemet,akik sztem letojták őt magasról,egy hete vette állítólag a volt gazdi,3 gyerek mellé,hát persze hofy nem bírt vele......de nem is értem mit gondolt hogy el lesz a kutya magának aztán annnyi??????még panaszkodott is nekem hogy mekkora felelősség meg gond,hát gondolhatta hisz élőlényt vett magához....mindenesetre ez az 1 hét remélem nem rontott sokat a heylzeten:S
20. Miss Angel (válaszként erre: 17. - Cucicsillag)
2013. febr. 26. 11:00

a játék megvan,sokat vagyunk 1ütt:)

elpakolgattam már mindent,csak ugye a bútorokat nem lehet.még a szőnyegeket is felszedtem egyelőre abból a szobábol ahol a legtöbbet vagyunk,de úgy érzem ez nem is kívánkozik oda addig,mig nem szobatiszta......

19. f758a7200f (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2013. febr. 26. 10:59

A cicák is megrágnak mindent. Egyik dokink nemrég dobta ki a díványukat mert a cicáik kibelezték. És a barátnőjének nincs egy normális melltartója már, mert ha kint marad valahol, a cicák le akarják szedni a kapcsot róla, ne tudd meg, hány pulcsijuk, meg más egyebük bánta...


Csak annyi, hogy a cicus kisebb és a kisebb dolgokra izgul, mikor vittük a kutyánkat műttetni, mert lenyelte valamit, akkor ott volt egy cicagazdi is, akinek a cicája azért várt műtétre mert elcsórta a tűt és cérnát és lenyelte szegény...


Ha valamelyik állatka már ilyen természetű, nehéz leszoktatni róla, sőt, az enyémet megütni sem merem, mert megharap (mondjuk nem is akarom, de már azért is megharapna, ha elvennék valamit amit a szájában tart, ki kell cselezni, odadobni neki egy kekszet és akkor elengedi, amíg fut a kekszért addig visszaveszem)

18. Miss Angel (válaszként erre: 15. - Adlene)
2013. febr. 26. 10:58
ha megrázod a nyakánál akkor az nem fáj????ezek szerint ebben is félre vagyok tájékoztatva....mindegy ezt mindenképp megpróbálom,köszi szépen!
17. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2013. febr. 26. 10:57

pakold el azokat,amit szétrághat, amúgy ez a normális:)

és játssz vele sokat!

16. Miss Angel (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2013. febr. 26. 10:55

nem mondanám verésnek,ez vagy 5 pofon volt és inkább megijedt sztem,nem fájhatott neki annyira.....de többet ilyet nem akarok mert majd megszakad a szívem azóta:(

picike törékeny,és nem akarom hogy féljen tőlem/bár nem vettem észre hogy félne,jön utánam mindenhova azóta is csak nem ugrál fel rám folyamatosan mint eddig/

15. Adlene
2013. febr. 26. 10:53

Ne üsd meg a kutyádat.Soha.

El fogod veszíteni a bizalmát,és nem fog szeretni.

A nevelés leghatékonyabb és fájdalommentes módja,ha megrázod a nyakán (tarkóján) a bőrét,és nyomatékosan közlöd,hogy nem.A kiskutyát azt anyja is ezzel a rázással fegyelmezi,tehát a kutya ezt érti,ismeri.

Tehát ott elkapod,és megrázod.Hogy mennyire,azt maj látod.Ez nem fáj neki.

Az én kutyámnak elég,ha azt mondom,hogy:"elég legyen,vagy kirázlak a bundádból"-és azonnal szót fogad.

És ne feledd:ő tulajdonképpen kutyagyerek,tehát rengeteg türelmet és következetességet igényel.

És hogy bíztassalak:13-14 hetesen már alig lesz vele problémád.

14. Miss Angel (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2013. febr. 26. 10:52
ÉRTEM,TEhát akkor számítsak arra hogy egy idő után elhagyja,mármint ahogy nő.....
13. Miss Angel (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2013. febr. 26. 10:51
tele van a szobám rágókával,minDenféle rágható gumi játékkal,azokat is rágja,de mondom,MINDENT!!
2013. febr. 26. 10:50

KUTYÁK TÖRVÉNYE A TULAJDONJOGRÓL:


1. Ha valami tetszik, az ENYÉM.

2. Ami a számban van, az ENYÉM

3. Amit nemrég szereztem, az ENYÉM

4. Amit sikerül ellopnom tőled, az ENYÉM

5. Ha az enyém, soha, de soha nem fog a tiednek látszani.

6. Ha egy kicsit is az enyémnek LÁTSZIK, az enyém

7. Ha én láttam meg először, az ENYÉM

8. Ha ehető, az ENYÉM

9. Ha valami a tied, de leteszed a földre, na az már az ENYÉM

1O. Ha megrágcsálom, szétszedem, MINDEN KIS DARABJA AZ ENYÉM

11. Ha megunom, akkor lehet a tied

12. Ha újból vissza szeretném kapni, az ENYÉM

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook