Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért szégyelnivaló, ha segítenek a szüleim minket? fórum

Miért szégyelnivaló, ha segítenek a szüleim minket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. febr. 25. 06:13
Nincs benne szégyelnivaló, még nagyon fiatalok vagytok, így tudtak segíteni az indulásban. Szép lassan, ahogy múlnak az évek ez a mérleg átbillen és majd ti fogjátok segíteni őket, ill. ha jól olvasom már munkával most is segítitek.
2013. febr. 25. 06:13

Én valahogy megértem a fóruminditót. Szerintem normális, ha a szülők támogatják a gyereket, már amennyire lehetőségeik vannak. Minket is támogattak anyósék is, és a szüleim is (bár a szüleim max. erkölcsileg). Igaz nem nagy dolgokkal, de mi is pl. anyós révén jutottunk lakáshoz.

Ettől nem érzem eltartottnak / kitartottnak magam. Sok ember viszont úgy gondolja, gáz segitséget elfogadni a szülőktől, vagy épp irigyek erre.

2013. febr. 25. 06:12

Itt a hoxán kaptad ezt?

Mert ez esetben egy kicsit sem csodálkozok.

Itt aki teljesen normálisan él az a hülye.


Semmi rossz nincs abban, amit tesznek a szüleid és te.

Nyugi! Irigység és rosszindulat van azokban az emberekben, akik neked bármi rosszat mondanak.

6. kattyus (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2013. febr. 25. 06:10
Idióták! Mármint akik beszólogattak neked. Nálunk is így működik. A család mindig annak segít, akinek éppen szüksége van rá. Nekem sem igen kell a tojásért, húsért fizetni, mert a tesóim jószágot tartanak. Apuéknál tojnak a tyúkok. A sütit jobbára mindebkinek én sütöm. Ha fröcsögnek rád az az irígység. Ha lesz rá módom én is támogatni fogom a gyerekemet!
2013. febr. 25. 05:59
Ne szégyelld, ez a természetes. Mi is segítünk a gyerekeinknek. Hárman vannak, mindig azt segítjük amelyiknek a legnagyobb szüksége van rá. Bár ők is segítik egymást, és ha úgy adódik, bennünket is. Így működik a család. (És örüljünk, hogy van rá módunk!)
2013. febr. 25. 05:30
Semmi szégyellnivaló nincs ebben. Nagyon sok szülő sajnos nem tud segíteni a gyermekének, pedig az rászorlna. Sajnos nagyon mocsok világot élünk, és szükség van a segítségre!
3. Rozália (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2013. febr. 25. 05:21

Nincs semmi szégyellni valód. Akkor lenne, ha a szüleid dolgoznának látástól vakulásik, Te meg tétlenkednél otthon.

Normális helyen és főleg vidéken (szerintem) ez általában így van. Annak idején, az én szüleim is segítettek bennünket, nem anyagiakkal, a megtermelt zöldséggel, tojással, stb. de az is hatalmas segítség volt. És amivel tudom, én is segítem a gyerekeimet. Melyiket mennyire szükséges. Amelyik meg megteheti, ő segít bennünket.

2013. febr. 25. 05:19

Hol a problémád?

Ezt azért nagyon kevés ember mondhatja el, hogy tudják segíteni a szülei.


Nem értem, miért született ez a fórum.

2013. febr. 25. 05:17

A férjemmel még a húszas éveink elején-közepén járunk.

Házhoz is szüleim segítségével jutottunk. Ezt nem úgy kell érteni, hogy lecsaptak az asztalra tíz millát, hanem le van papírozva, hogy mivel én hozzájutottam egy házhoz (5M), ezért nem jár semmi a szülői házból. Az ötmillióból három így jött ki, a maradék kettőt törlesztjük nekik.

Természetben is segítenek, őstermelők, tehát hús, tej, tojás nekünk ingyen van.

Viszont már idősebbek és nagy valószínűséggel én vagyok az egyetlen gyerek aki a környékükön marad. A férjemmel heti többször átmegyünk, kivesszük a kezükből a munkát.

Egy másik oldalon volt egy fórum, aminek a lényege, hogy hogy a fenébe élnek meg a fiatalok, mit ad isten, gyerekkel.

Én itt válaszoltam, nem dicsekvően, hogy tényleg rohadt nehéz lenne, én se találok munkát, kicsi gyerek van, jaj mi lenne anyuék nélkül.

Úgy nekem ugrott jó pár ember, hogy csak na.

Persze az le volt Sz.rva, hogy írtam, hogy sütöm a kenyeret, mert fél áron kihozom így, igaz, nem olyan, mint a bolti, ez évben túrom a kertet, mint egy vakond, stb.

Voltam minden, csak fehér ember nem (privátban kaptam az ívet, hogy kitartott ... vagyok, önállótlan, inkompetens)

Olyan szinten kaptam az ívet, mintha a szüleim az apdét menüt fizetnék nekem, meg lazán lecsengették a pénzt egy rózsadombi háromszintes villára. Szinte folyt a gyűlölködés a monitorból.

Végül töröltettem a modival az összes hozzászólásomat.

Oké tudom, hitelválság, stb, apósék is nyakig vannak a svájci frank hitelben, messze laknak, de mikor apám haverja arra ment (kamionos) összeállított anyukám egy túlélőcsomagot, disznózsírral, kolbásszal, szalonnával, zsugorfólia liszttel.

A szüleim is abban nőttek fel, hogy a szülők segítenek a gyerekeiknek, ha tudnak, ők is sokat kaptak a nagyszüleinktől, úgy vannak vele, hogy most ők jönnek. Én meg majd a lányomat támogatom orrba-szájba.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook