Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudnám magam rávenni a szótanulásra? fórum

Hogyan tudnám magam rávenni a szótanulásra? (tudásbázis kérdés)

2013. febr. 25. 19:10

Egyébként a tapasztalatom szerint, a sima szótanulás nem ér semmit. Mindenképpen kell példamondat is, amit a szótanulás mellett gyakorolhatsz.


Egy időben, amikor csak szavakat tanultam, akkor tudtam oda-vissza, viszont a mondatban egyszerűen nem ismertem fel. Nem tudtam összekötni.

17. Tejespite (válaszként erre: 7. - Mókuska2012)
2013. febr. 23. 19:51
Én nagyon régen kezdtem az angolt, akkoriban sajnos nem volt lehetőség filmeket nézni, eleve 'igazi' angolt hallgatni. Most szerintem ha megvan az akarat, nagyon egyszerű tanulni. Ettől függetlenül sztem az írogatás még mindig jó dolog. Nem írtam magyarul csak angolul és mondogattam. Most jót derülnék magamon, mert a kiejtésem is elég sok kíívánnivalót hagyott maga után, most meg itt a neten is meghallgathatsz egy-egy szót, nem beszélve a filmekről, angol hírekről, sok angol számról.
16. Living Dead (válaszként erre: 9. - Mókuska2012)
2013. febr. 23. 16:10

A motivációt úgy értettem, hogy mit akarsz elérni, mi a célod. Tehát (nyelv)vizsga. Az uramat most tanítom németül, ősszel emigrálni készülünk Németországba, így igyekszem felhozni Őt egy bizonyos szintig.

Nem tudom, angolon kívül beszélsz-e más idegen nyelven: emberemnél az asszociáció jött be, angol szavaknak a hasonló hangzású német párja elég hamar megragad. Plusz egy kis nyelvtan, a móka kedvéért. Neki is nehezen megy, de mivel megvan a cél, akármennyire is hulla a nap végére, egy órácskát igyekszünk rászánni.


De jó volt, amit már többen is leírtak: a dalszövegek fordítgatásából is sokat lehet tanulni.

15. SzánI. (válaszként erre: 13. - Rencccsi)
2013. febr. 23. 15:29

Hát ez a módszer maxiumum az alapfokhoz elég, mert a középfokhoz legalább 3000 szó kell, amit ha kimatricázol. .... :D hááát


Nálam a legújabb módszer:


Hallgatom a híreket (SkyNews) angolul, igaz, nem sok mindent értek belőle még egyenlőre, de amilyen idegen szavakat látok, azokat felírom egy szótárfüzetbe (naponta 5-10 db, attól függ, milyen kedvem van. És minden nap áttanulom, és többször is meghallgatom a híreket, egyre jobban felimerem a kiírt szavakat.


A másik amit még naponta csinálok: a New Headway sorozatból kiválasztod a te szintednek megfelelőt. Átolvasok két nap alatt egy fejezetet, kiírom belőle az idegen szavakat szókártyára, majd azt az adott mondatot pedig egy füzetbe (mellé lefordítva magyarra), és így gyakorlom. Ha készen vannak a szókártyák és a mondatok, akkor 1-2 hétig csak azokat tanulom, majd átmegyek a köv. fejezetre.

2013. febr. 23. 15:08

Én meg vettem a Szamárpad című könyvet, és tele van példa mondattal, nagyon jól le van írva a nyelvtani rész is. A neten vannak Oxford hanganyagok, kb 40 percesek. Azt hallgathatod is és nézheted az angol feliratot, ha nem tudod kiírod és kiszótárazod, akár könyvből, akár a sz.gépeden keresel szótárat.

Kitartást és sok sikert!

2013. febr. 23. 15:03
Nekem régen azt javasolták, h öntapadós színes jegyzetlapokra írjak rá szavakat, tegyem szerteszét a lakásba :D Hát, őszintén szólva sosem csináltam meg, de hátha neked bejön. Így mindig szem előtt vannak a szavak, az agyad pedig akaratlanul is elolvassa, mikor odanézel. Kicsit költséges, ha arra gondolok, hány szót kell megtanulni :)
2013. febr. 23. 14:58
A lányom hajdanán klassz angol + olasz számok fordításával kezdte , szótárral , kiírogatta , a szobájába kiragasztgatott minden napra néhány szót . A szavakig én is eljutottam , de én beszélni nem tudok . Viszont olvastam Lomb Kató hogyan tanult , keress rá itt a neten , hátha találsz valami jó ötletet .
2013. febr. 23. 14:47
én mindent szigorúan csak eredeti nyelven néztem néha felirat nélkül és ha bosszantott hogy nem értem akkor megnéztem mit jelet. sokat olvastam angolul és sokat beszélgettem angolul. így viszonylag egyszerű volt eljutni középfokig :)
10. bnorika83 (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2013. febr. 23. 14:43
Én úgy tanultam, hogy témakörönként írtam ki a szavakat és akkor jobban megragadtak. Volt vagy 15 ilyen témaköröm összeszedve, amik a vizsgákon elő szoktak fordulni pl. egészséges életmód, környezetvédelem stb. akkor még 5 éve ezek voltak a menő témák :) Többször elolvasod utána a szöveget és egyre jobban érted, ahogy a szavakat egyre jobban tudod. Aztán összeszedtük a tanárral, hogy én magam mit mondanék el azzal a témával kapcsolatban és azokat a szavakat is megtanultam. Illetve sok szófordulatot, szókapcsolatot tanultam, azok érdekesebbek és nagyon díjazzák a vizsgán.
9. Mókuska2012 (válaszként erre: 8. - Living Dead)
2013. febr. 23. 14:34
értelek, de a vizsgán nem kérdezik, hogy volt-e motivációm, szóval ha akarom, ha nem muszáj, valahogy meg kell erőszakolnom magam, és a fejembe kell tölteni az angol szavak jelentését
2013. febr. 23. 14:32
Ha van motiváció, cél, akárhogy megtanulod, ha meg nincs, felsorolhatunk ezer meg egy módszert, az lesz elég jó.
7. Mókuska2012 (válaszként erre: 3. - Tejespite)
2013. febr. 23. 14:31
és magyarul is mellé írod vagy csak angolul, egymás után és közbe mondogatod magadba a magyart mellé?
6. Mókuska2012 (válaszként erre: 3. - Tejespite)
2013. febr. 23. 14:29
hm.. ez nem rossz, írni úgy is szeretek :)
2013. febr. 23. 14:28

Szókártyák.

Egyik oldal magyar, a másik angol (vagy bármilyen nyelv). Így nem sorrend alapján jegyzed meg a szavakat, hanem ténylegesen társítod.

2013. febr. 23. 14:27
Sehogy. Vagy akarod, vagy nem. Én minden szót kiirtam egy szótárba és azokat olvasgattam néha. Ráadásul az angol könnyű, mert nincs névelő, és a szónak jobb esetben egy alakja van. Észtül tanulok, ahol egy igének minimum 3 alakját, és egy főnévnek, melléknévnek négy alakját kell megtanulni. A szótanuló kártyákban nem hiszek. Inkább csak néha olvasgasd, hátha segit.
2013. febr. 23. 14:26
Minden szóból, ahogy tanulod, írjál annyi sort ameddig nem tudod a szót és nem rögzódik a szó irásmódja. Nem mondom, h kevésbé lesz unalmas, de legalább két legyet ütsz 1 csapásra. Nekem anno sok éve bevált. Jó tanulást! Ne add fel! Do not give it up!!
2013. febr. 23. 14:25
Hogyan csinálták ezt azok akiknek már megvan a közép vagy felső fokujuk? Az alapfokúig eljutottam, és addig annyi szót megtanultam úgy hogy olvastam, meg nyelvtanoztam, de most már ez nem elég, muszáj a füzetből vagy a szótanuló kártyákról, de annyira uncsi, és annyira nem bírom magam erre rá venni. Hogy lehet ehhez kedvet csinálni?
2013. febr. 23. 14:23
Hogyan tudám rá venni magam a szótanulásra? Annyira nincs kedvem, de muszáj. Olyan uncsi. Hogy lehet ehhez kedvet csinálni? (Angol)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook