Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Éheztetett kutya megmentése fórum

Éheztetett kutya megmentése (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. márc. 1. 14:55
Ó szegényke!:( Nagyon sajnálom! :(
2013. febr. 27. 21:29
Sajnos nem :( utólag kiderült, hogy nem az éheztetés volt a baj, (nem evett eleget, de kapott enni) szerintünk elkapott vmi betegséget így tavasszal. Tegnap elhunyt :( pedig azt hittem rendbe hozhatom, azért köszönöm a segítséget! Legközelebb ha valahol éhező vagy beteg kutyát találok, gondosabban fogok eljárni.
2013. febr. 26. 13:04
Hogy van a kutyus?Alakul?
2013. febr. 23. 18:51
:)
58. 731e5b9ffb (válaszként erre: 57. - 45b4ec3330)
2013. febr. 23. 17:48
Idő kell neki, hogy felerősödjön, de így már, hogy felkaroltátok, biztos megmarad. A napi jócselekedeted mára kipiálva:)
2013. febr. 23. 17:28
Ma mikor utoljára voltam mikor meglátott már csóválta a farkát, de még mindig elég elkeserítően néz ki. Halották itt a szomszédban(a többiek) hogy fel vagyok háborodva és más is vitt neki enni. Ennek annyira nem örültem mivel nem szerettem volna megterhelni a gyomrát, de így a későbbiekben már hátha ők is figyelnek rá.
56. bnedora (válaszként erre: 43. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 23. 16:39
Egyetértek veled.
55. bnedora (válaszként erre: 37. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 23. 16:37
Az én szomszédaim is hasonlóak. Azért még nekik telik erre-arra. Most szerencsére már pici kutyájuk van, de volt borjú nagyságú is. Alig várta, hogy vigyek neki valami ennivalót. Remélem, most hogy elajándékozták, jobb helyen van.
54. 731e5b9ffb (válaszként erre: 52. - Vercsaszy)
2013. febr. 23. 14:57
Neked viszont minden tiszteletem! Árverezik a házad, és nem csak a saját bajoddal vagy elfoglalva, hanem még küldenél tápot is. Te vagy az élő példa arra, hogy vannak jó és segítőkész emberek is.
53. 731e5b9ffb (válaszként erre: 47. - 3f2a864951)
2013. febr. 23. 14:47
Nem én kezdtem el a kutyák emberekkel való összehasonlítását. Nem a lecsúszott emberek taszítanak. Az taszít, ha olyan szöveggel jön hozzá oda valaki, hogy napok óta nem evett és adjak neki pénzt közben bűzlik a piától és a cigitől, amikor adok neki 3friss zsömlét meg hozzám vágja, hogy mit képzelek, neki pénzt adjak.. Ez egy megtörtént eset, nem azt jelenti, hogy minden hajléktalan ilyen, nem tudjuk miért kerültek oda, ahova, de attól sajnos sok rossz tapasztalatom volt velük eddig az életben. Kutyába még nem csalódtam ,emberben már igen. A kutyák olyan ártatlanok, és védtelenek, mint a gyerekek. Sok ember tanulhatna a kutyáktól tiszteletet, alázatot, hűséget és még sorolhatnám.. Ez nem emberi tulajdonsággal felruházás, a kutyáknak jobb tulajdonságai vannak, mint néhány (!) embernek. Ez nem azt jelenti, hogy az emberek nagytöbbségét nem szeretem, igenis sok jó ember van, de ha választhatnék, hogy egy állat, vagy az állatkínzója haljon meg, nem lenne kétséges, kire voksolnék..Most itt nem az önhibán kívüli éheztetésről beszélek, hanem a szadista állatkínzásról..Csak azt nem tudom, hogy jössz te ahhoz, hogy a rokonaimat, meg a családomat ide kevered?
52. Vercsaszy (válaszként erre: 49. - 45b4ec3330)
2013. febr. 23. 14:13

Az nagyon jó,ha megette a levest! :)


Látom Hajdú Bihar Megyei vagy?Az nagyszerű,mert én is!Szívesen segítenék,veszek kutyatápot,csak juttasd el neki,gondolom azt nem fogja megtiltani anyukád!?

Privátban megadhatnád az elérhetőségedet!

51. Vercsaszy (válaszként erre: 47. - 3f2a864951)
2013. febr. 23. 14:07

Tudod,én is illetve mi is le vagyunk csúszva,konkrétan árverezik a lakásomat...

DE!

Eszembe nem jutna egy állatot idáig juttatni!Idejében cselekedni kellett volna,elajándékozni,vagy bevinni egy menhelyre!

Egy csepp szánalom nincs bennem a kutya gazdái-tartói iránt,sőt,mint lejjebb már írtam,kívánom is,hogy érezzék az "ízét" annak,amit azzal a szerencsétlen,magatehetetlen kutyával műveltek!

Ne haragudj,de nincs igazad,mi emberek tudunk tenni,tudunk kérni,könyörögni,akár kukázni,de az az állat megkötve SEMMIT nem tud csinálni,SEMMIT nem tud tenni magáért,csak csendben megadóan tűrni és várni a lassú,kegyetlen halált!

Szavakat nem találok rá,hogyan tehetnek ilyet az "emberek"!

50. CrystalPhoenix (válaszként erre: 49. - 45b4ec3330)
2013. febr. 23. 13:24

Nyugi,az Állatvédőrség megoldja :)

Ők ellátják a kutyust, és igyekeznek neki mielőbb megfelelő gazdit találni ;)

2013. febr. 23. 13:22
Azóta egyszer voltam, megette a levest. Majd még megyek 1x. Az a baj, hogy már tényleg nem tudom mit csináljak. Anyu hallani sem akar arról, hogy áthozzuk hozzánk, persze érthető chip, oltás stb. Nem tudom, annak is mennyire fog örülni, hogy én átviszem a főtt ételt, ugye kis maradékokon meg nem lehet nagytestű kutyát tartani...keresetem meg nincs kutyatápra....megpróbálom a facebookos dolgot, vagy ha jobban lesz valakinek örökbe adni.
2013. febr. 23. 12:43

[link]


Keresd az Állatvédőrséget! Ők sztem tudnak segíteni :)

47. 3f2a864951 (válaszként erre: 43. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 23. 12:36

Szeretem az ilyen es ennyire rosszhiszemu embereket, mint te. Javaslom ferj es gyerekek helyett a kutyak tartasat.


Ha ennyire taszitanak azok az emberek, akik ugymond "lecsusztak", a tarsadalom peremere kerultek, akkor nyilvan a rokonaidrol is ez lenne a velemenyed.


Csak egy kerdes es befejezem az offolast: szerinted milyen ember az, aki az allatokat emberi tulajdonsagokkal ruhazza fel (mert az olyan "cuki"), viszont az emberekkel ugy banik, mintha a kutyai lennenek?

46. Rescue (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. febr. 23. 12:11

Minek tartanak kutyát, ha saját maguknak sincs mit enni, kész röhej.

Azt javaslom, Te adj annak a szerencsételnnek, minden maradék mehet, csak krupli és tej nem!

45. Ramcsika (válaszként erre: 41. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 23. 12:05
Krumplit a kutyának nem szabad adni. főleg olyan kutyusnak, ami már napok óta nem evett. Főtt rizst egy kis levesben, az táplálóbb lehet, mint a sima leves. Próbáld meg egy kevés rizst, egy kis levesben, nekem az állatorvos egyszer azt is mondta, hogy a zöldségeket turixoljam össze /mert egyébként kiválogatta/ és egy kis húslevessel adja neki. /Beteg volt a kutyusom, nagytestű németjuhász (60 kg)/ Szépen visszalehet szoktatni az evésre, természetesen fokozatosan hogy a gyomrát ne terjeljed. Naponta többször, keveset /4-5 ször/. Tejet ne adjál neki. Csak laktózmentes tejet szabad a kutyusnak adni, de az nagyon drága a legolcsóbb is 300.-Ft/liter.
2013. febr. 23. 12:00

Na mi van a kuttyal?

Száraz kutyatápot nem tudsz venni esetleg?Pár száz forintért már lehet kapni egy kis zacskóval.

És beáztatod vízbe,először csak pár szemet,aztán növelhetnéd az adagot...Mondjuk a husileves,amit Anyukád főz is megfelelne az áztatásra.

43. 731e5b9ffb (válaszként erre: 42. - Regin_a)
2013. febr. 23. 11:09
A bezárt állatnak esélyes sincs a sorsán változtatni, míg az embernek van. Egy kolduló kutya nem fetreng részegen a saját hányásában, vagy nem dobja vissza flegmán a zsömlét(saját tapasztalat), amit pénz helyett adsz neki, nem karcolja össze az autódat, ha nem adsz neki alamizsnát és sorolhatnám a különbségeket..
42. Regin_a (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2013. febr. 23. 11:04

Igazad is van meg nem is.

Miért jó évekig segélyezni a munkát nem találó, az államnak adót nem termelő, vegetáló embereket?


Mi az a 28ezer körüli szoc.segély, vagy közmunka, akkor adjanak legalább 100ezret havonta


Az embernek "lelke" is van, amikor egy szerencsétlen állatot lát


Ha meg szerencsétlen embert lát, akkor meg elfordul, vagy azt gondolja "keressen magának munkát, hisz nekem is van"

Bonyolult dolgok.

41. 731e5b9ffb (válaszként erre: 33. - 45b4ec3330)
2013. febr. 23. 10:57
Persze, hogy jó, csak áztass bele valami szilárdabb dolgot, kenyérhéjat, vagy rizst, esetleg a krumpli héját is kifőzheted neki, akkor az nem kerül plusz pénzbe nektek. Lényeg, hogy legyen valamennyi tápértéke annak, amit adsz neki.
2013. febr. 23. 10:55
Nemsoká kész a leves és átmegyek megnézni...
2013. febr. 23. 10:53
Hát igen...én most a szegény húsvéti nyuszikat fogom sajnálni, mert az elkényeztetett gyermeknek nyúl kell, persze megunják és kidobják, állatmenhelyre adják stb.
2013. febr. 23. 10:52

Szerintem is jobb lenne, ha valamilyen módon látná állatorvos, akár az állatmentők által. De ha semmi mód nincs erre, mindenképp könnyen emészthető ételt (még ha maradék is) adj neki (rizs, hús, leves), és lehetőleg vizezd fel (vagy eleve levest adj), mert nagyon fontos a folyadékpótlás, főleg ha vizet nem iszik eleget.


Tejet semmiképp ne adj, azzal csak ártasz neki.


Az egészségi állapotát úgy nézheted meg, hogy pl. nedves-e az orra. Ha nem nedves, hanem száraz, az azt jelenti, hogy lázas, azonnal orvosra van szüksége!


(Semmilyen emberi gyógyszer adásával ne próbálkozz, mert van ami jó, de van olyan is, amitől elpusztul! A kutya nem ember.)


Nézd meg az ínyét, a szeme alját (ujjaddal picit felhúzod a pofáját, illetve a szeme alsó sarkánál), ha nem rózsaszín, hanem fehér, vagy színtelen, szintén azonnal orvosra van szüksége.


Ha tényleg komoly baj van, és már beteg is az éhezés miatt, jobb, ha hívod az állatmentőket (ha az orvosra nem telik), mert nem tudsz rajta segíteni pusztán az etetéssel, így csak a szenvedését hosszabbítod meg.


De nagyon dicséretes, hogy segíteni próbálsz, az embereknek tényleg sokkal több lehetőségük van, de az állatokkal ki törődik?! Írd majd kérlek, ha van fejlemény!!!

2013. febr. 23. 10:49
A szüleim szomszédai se adnak az állataiknak enni, ezzel annyi a gond, hogy mégis tartanak állatokat, 2 kutyát, macskát, kecskéket.. A macskáik rendszeresen átszoknak hozzánk, aztán a kisfiú nyavajog, hogy nincs macskája(mert ugye nálunk van) és hoznak neki új macskát, amit szintén éhezetnek, aztán persze az is nálunk köt ki. A maradékot mi is átdobjuk mindig a kutyáknak, a kecskéknek meg füvet, de ugye most tél van és szénát kéne nekik adni, de az nekünk sincs.. Ők is szegények, csak azt nem tudom, ,miért nem tudják felmérni, hogy az állatoknak nem jut? Már 10 éve is szegények voltak, tehát nem most süllyedtek le, lehetne bennük annyi emberség, hogy nem kínozzák őket..Vagy nem tudom mit gondolnak, tényleg azt hiszik, hogy az állatokat nem kell etetni, csak elhozni, aztán majd lesz velük valami?
2013. febr. 23. 10:48
Nem szeretnék szólni, mert az itt falun "nagy port kavarna" és amúgy is mire foglalkoznának vele meghalna...a későbbi foglalkozással meg már nem lesz gond, csak jussunk el odáig...
2013. febr. 23. 10:46

a helyi állatvédő szervezeteknél megesik hogy besegítenek a környező településen élő nehéz sorsú családok kutyáit-macskáit etetni. ezért lenne érdemes pl helyi menhelyet megkeresni, hogy esetleg tudnának-e heti 2x besegíteni az etetésében. de egy nagytestű kiéhezett kutya esetében ilyen hidegben nem hiszem hogy ennyi megtenné, a napi sok kisebb adag, minőségibb étel lenne a célravezetőbb nála.

sajnos minden teli van kutyával. én pl hiába jeleztem éhező kutyákat pár helyre (a szuka a betonra ellett, megfagytak a kölykök) senki nem reagált, ki nem ment megnézni őket...a jegyzőt sem érdekelte...most etetik őket, de meddig?

34. bd5e718401 (válaszként erre: 33. - 45b4ec3330)
2013. febr. 23. 10:44
A húslevesnek annyi értéke van, mint a víznek két csepp olajjal. Az otthon sütött kunyakekszeket só hozzáadása nélkül kell csinálni. Inkább adj neki vizet!
2013. febr. 23. 10:42
Tudtam,hogy az étolajra gondolsz, és édességet sem fogok neki adni természetesen mivel a kutyák nem tudják lebontani a cukrot, anya húsleves kockából épp levest főz, ez is jó?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook