Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehet száraz a bőr az ujjaimon? fórum

Mitől lehet száraz a bőr az ujjaimon? (tudásbázis kérdés)


11. Herr Ente (válaszként erre: 10. - Herr Ente)
2013. febr. 23. 13:46

Ugyanakkor a napirendbe beiktatott "izzadós" mozgás is sokat jelent. A mirigyek több váladékot termelnek, a bőr pH-ja jelentős javuláson megy át, a javuló vérkeringésről nem is beszélve. Így lehet mondjuk tünetmentesíteni a gyengébb fázisú bőrszárazságot is. Persze, azt mindenki maga látja, hogy fér ez be a napirendjébe.

A te esetedben, mivel a talpadon is gondok vannak, nyilván nem futásról van szó, hanem inkább ülőtornáról, vagy ha ez sem fér be (gyerekek, munka, stb.), akkor váltózuhany.

10. Herr Ente (válaszként erre: 9. - N.diamond)
2013. febr. 23. 13:41

Értem. Mivel az egész testen javítja a bőr állapotát, szerintem hasznos lesz a talpadon is, de mivel ez nagyrészt öröklött betegség, külsőleg nyilván csak tünetmentesíteni lehet. :/

Érdemes esetleg egy májnak kedvező diétába is belefogni, illetve különféle teakúrákat tartani: csalán, ezerjófű, veronika... Amelyek segítenek egy célzott tisztítókúrában.

9. n.diamond (válaszként erre: 7. - Herr Ente)
2013. febr. 23. 13:02

Nem az ujjaim között van a piros folt,hanem majdnem a kézfejemen. De a "pillanatragasztós" szárazság nem látható,csak érzem.

Az a kapszula a pikkelysömörös talpamon is helyrehozhatja a hámréteget ?

8. Herr Ente (válaszként erre: 7. - Herr Ente)
2013. febr. 23. 11:06
Plus a Ligetszépe olaj kapszula. Ez vénynélküli, rendesen helyre tudja hozni a hámot, de belső szervi hatások is ismertek.
7. Herr Ente (válaszként erre: 2. - N.diamond)
2013. febr. 23. 10:59
Ha az ujjak közötti hajlatban van az a piros folt, akkor az lehet gombásodás. Vegyél Canestent és próbáld ki azt, ha semmiféleképp sem akarsz orvoshoz menni. A Canesten egyébként jó nem gombás eredetű bőrgyulladásra, szóval ha nem vagy allergiás semmilyen összetevőjére, nagy eséllyel használni fog. (:
2013. febr. 23. 08:38

Ez mindenféleképpen valamilyen allergia, amit azért nem ártana tudni.

Egyébként az én gyerekemnél is előfordul időszakosan, bár sajnos ő elég sok mindenre allergiás. A valódi okot persze nem tudták megmondani, hogy pont a bőrfelületén miért alakul ez ki, de azért elég jó kis kencék vannak erre, ami azért a kellemetlen tüneteket is enyhíti.

Mert neki elég komolyan viszket, fáj és ég is.

Szerintem azért keress meg egy dokit.

5. n.diamond (válaszként erre: 3. - Kisj)
2013. febr. 23. 07:19

Mert leginkább találgatnak. 50 évesen először bepiroodott a talpam egy része, adtak rá kenőcsöt, mondván bőrfestékre allergia. Kis hólyagok következtek, disszhidrózis. Gennyes hólyagok, gyuladt bőr - 20 m-es távolságból megszemlélve - pikkelysömör. Ezzel már ugye semmit sem lehet csinálni, felirtak 100 féle kencét, mit mikor hova, meg sem tudtam jegyezni.

Szerencsémre azért találkoztam egy szimpatikus doktornővel, aki lelkileg hatott rám, ne izgassam magam, nem látszik, nem a karok férjhez menni, napoztassam, szurjam ki a hólyagokat hetente és fertőtlenítsem,adott egy gyulladáscsökkentő és egy bőrhámalsztó kenőcsöt. Sajnos ,hozzá nem tudok most menni. Időnként felsóhajtok, de jó, szandált vehetek fel, másnap reggel tiszta "dzsuva" a talpam, sarkam, talpam széle egyre feljebb. Ehhez képest az ujjam bakkfitty.

2013. febr. 23. 07:07

igen, valószínűleg ekcéma....bőrgyógyász is ha allergia tesztet csináltat, akkor tudja megmondani, hogy mire vagy allergiás...

Kisfiamnak ilyen az ujja, álltalában mindkét kezén 2 ujján jön ki. Ő mindenféle vegyszerre allergiás, tehát nem szabad mosni a kezét, haját, testét semmi mással csak természetes dolgokkal, illetve gyógyszertári fürdetőkrémmel

3. kisj
2013. febr. 23. 06:41

?

aztán miért nem mész bőrgyógyászhoz???

2013. febr. 23. 06:39

A hüvejkujjamon,mutató-és középső ujjamon , főleg az ujjbegyen, de az egyik-egyik oldalán is hónapok óta olyan száraz és kemény a bőröm, mintha pillanatragsztó maradt volna rajta. Krémezem agyba-főbe. Gumikesztyűben mosogatok, amit utálok, és az edényeim is, mert kicsúsznak a kezemből. Szóval, szerintetek, mi a nyavala lehet. Ekcéma(X?) egy fajtája? Mert a két ujjam között a kézfejemen egy piros folt is van, ami időnként kijön, kiszárad, aztán elmúlik.

NEM MEGYEK BŐRGYÓGYÁSZHOZ :(

2013. febr. 23. 06:33
Száraz bőr az ujjaimon

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook