Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki készített már rizstejet, segíte nekem? fórum

Aki készített már rizstejet, segíte nekem? (beszélgetős fórum)


2013. márc. 7. 21:15
Az is!!! Majd vmelyik nap a főzőset is megcsinálom! :-)) a anaplómban az is bevan másolva!
7. 4327a8e017 (válaszként erre: 6. - Cs.Anita)
2013. márc. 4. 23:01
ez nagyon egyszerűnek tűnik! :)
6. Cs.Anita (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
2013. márc. 3. 08:27

Nahh szóval, tnap eljött a nagy nap és megcsináltam a rizstejet. Most a nemfőzős változatát készítettem el. Ízre nekem ízlik, bár kiérezhető utóízként egy picit a nyers rizsnek az íze. De beízesítve cukorral, fahéjjal, már nem. Szal fogunk sűrűn készíteni, az biztos, mert nagyon egyszerű. :-))) Ha érdekel a pontos reci akkor megtudod nézni a JÓ HA MEGVAN c naplómban a 27. bejegyzés. (de nagy vonalakban leírom: 1poh barnarizs, 2,5poh forró víz egy zárható üvegben kancsóban. Ők elvannak 1éjszakát v 1 nappalt kb 8órát. Aztán turmixolás, leszűrés és még 2poh hideg víz. Ezután ízesítheted fahéj vanilia cukor méz, ki mivel szereti.



Amúgy majd megcsinálom a főzős változatát is valamikor. :-)

2013. febr. 24. 08:06
Oké, mindenképp! :-)
4. michelle.r (válaszként erre: 3. - Cs.Anita)
2013. febr. 23. 15:46
Majd írd meg, mire jutottál :)
3. Cs.Anita (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2013. febr. 23. 06:59

Köszönöm szépen a válaszod!



Rengeteg recept szól úgy h főzés nélkül készül a rizstej....... nem értem én ezt :-D



Igazából nem akartam kisérletezni, de lehet csinálok főzötten is és nyersen is. Aztán meglátom melyik jön be jobban. :-)

2013. febr. 22. 16:32

Kaptunk ajándékba egy szójatej készítő készüléket. Viszont szóját nem fogyasztunk, ezért rizstejet készítek benne. Én sose vettem volna meg, ha felforralod, egy botmixerrel megdolgozod, majd leszűröd, ugyanazt kapod.

A rizstej kicsit édesebb, én egyáltalán nem szeretem a tejet, de a kölykök szívesen isszák.


Néha a Biopont Organic rizstejét szoktam venni, annak szép fehér, homogén a színe, kicsit kevéssé aromás, mint a házilag készített.


Nyersen szerintem házilag nem tudod elkészíteni.

2013. febr. 22. 14:32
Mi a különbség aközött amit csak nyersen készítenek el, vagy meg is főzik a rizst? Melyik a jobb, a finomabb, az egészségesebb, a táplálóbb? Megköszönök róla, minden információt!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook